Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυ χαμηλη AMH (Αντιμυλλέριος Ορμόνη) τα φωτα σας...


Recommended Posts

Υorkshire να σαι καλα μας δίνεις ελπίδες να σε ρωτήσω κάτι εισαι ευχαριστημένη απο τον ζηκόπουλο ; Είχε αρκετή αναμονή ; Σου πρότεινε σπερματεγχυση ή κατευθείαν εξωσωματικη ?

 

 

Ειναι επιστημονας ο Ζηκοπουλος. Φιλικος δεν ειναι πολυ αλλα το ειδα ψυχρα οτι δεν θα τον παντρευτω..την παρακολουθηση για τα ωαρια μεγεθος κλπ τα εκανα θεσσαλονικη και τον επαιρνα τηλ και τον ενημερωνα..4 φορες τον ειδα συνολο την δουλεια μου την εκανε ετσι το ειδα. Αναμονη ενα χρονο πριν δεν ειχε, περιμενα ομως στο γραφειο για να με δει. Ημουν αποφασισμενη για εξωσωματικη, δεν ηθελα σπερματεγχυση.

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 311
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι επιστημονας ο Ζηκοπουλος. Φιλικος δεν ειναι πολυ αλλα το ειδα ψυχρα οτι δεν θα τον παντρευτω..την παρακολουθηση για τα ωαρια μεγεθος κλπ τα εκανα θεσσαλονικη και τον επαιρνα τηλ και τον ενημερωνα..4 φορες τον ειδα συνολο την δουλεια μου την εκανε ετσι το ειδα. Αναμονη ενα χρονο πριν δεν ειχε, περιμενα ομως στο γραφειο για να με δει. Ημουν αποφασισμενη για εξωσωματικη, δεν ηθελα σπερματεγχυση.

 

Yorkshire σε ευχαριστώ πολύ!! βασικά ζω Αθήνα αλλα ειμαι γιαννενα κ στεφτόμουν ότι ίσως ειναι καλυτερα εκεί κ απο άποψη κόστους κ γιατί το νοσοκομείο ειναι καλό . Θα κοιτάξω να κλείσω ραντεβού να πάρω μια γνώμη . Ποσά εμβρυάκια σου έβαλε αν επιτρέπεται ; τελικά πιστεύω ότι η αμη καμία φορά δεν συνάδει με την όλη εικόνα (fsh και υπέρηχους) .

Link to comment
Share on other sites

Yorkshire σε ευχαριστώ πολύ!! βασικά ζω Αθήνα αλλα ειμαι γιαννενα κ στεφτόμουν ότι ίσως ειναι καλυτερα εκεί κ απο άποψη κόστους κ γιατί το νοσοκομείο ειναι καλό . Θα κοιτάξω να κλείσω ραντεβού να πάρω μια γνώμη . Ποσά εμβρυάκια σου έβαλε αν επιτρέπεται ; τελικά πιστεύω ότι η αμη καμία φορά δεν συνάδει με την όλη εικόνα (fsh και υπέρηχους) .

 

Περασα πολυυυ ασχημα εξαιτιας της αμη, νομιζα οτι ηταν το τελος κ οταν εκανα την εξωσωματικη νευριασα που περασα τοσο καιρο θλιμενη πιστευοντας πως το ονειρο της μητροτητας δεν θα γινει ποτε πραγματικοτητα.

Τρια εβαλα αλλα δεν συμβουλευω κανεναν να βαλει τρια. Η αμη ειναι απλα ενας δεικτης πολλες φορες δεν σημαινει τιποτα.

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Περασα πολυυυ ασχημα εξαιτιας της αμη, νομιζα οτι ηταν το τελος κ οταν εκανα την εξωσωματικη νευριασα που περασα τοσο καιρο θλιμενη πιστευοντας πως το ονειρο της μητροτητας δεν θα γινει ποτε πραγματικοτητα.

Τρια εβαλα αλλα δεν συμβουλευω κανεναν να βαλει τρια. Η αμη ειναι απλα ενας δεικτης πολλες φορες δεν σημαινει τιποτα.

 

 

Και εγω οταν έμαθα για την αμη τρελάθηκα απο την στεναχώρια κ ο άντρας μου μου λέει σκάς άδικα κάτσε να παμε σε έναν γιατρό κ τωρα θα της παω μέσα στην εβδομάδα στον γιατρό μας. μου έχει μαυρίσει η ψυχολογία τον τελευταίο μήνα με το αποτέλεσμα της αμη. 3 θεωρείς ότι ειναι πολλα;; το λες απο άποψη ότι είχες δύσκολη εγκυμοσυνη ;

Link to comment
Share on other sites

Τρια εβαλα αλλα δεν συμβουλευω κανεναν να βαλει τρια.

 

yorkshire, θέλεις να μας πεις γιατί είσαι αντίθετη στην εμφύτευση τριών εβρύων;

χθες είχαμε αυτή τη συζήτηση με τη γυναικολόγο μου και ο άντρας μου κυρίως εξέφραζε την άποψη ότι καλύτερα να μη βάλουμε τρία. Αυτή έλεγε ότι αυτό προτείνεται κυρίως σε μεγαλύτερες γυναίκες. Είμαι 38.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ΑΜΗ είναι μόνο μια παραμετρος. Σε εμενα με FSH φυσιολογικότατη και AMH 1 ng και καλό υπερηχο ωοθηκών ( δηλαδη ικανοποιητικο αριθμο ωοθυλακιων σε καθε ωοθηκη τη 2 μερα του κυκλου) μου ειχαν δωσει περιθωριο 6 μηνων για φυσιολογικη συλληψη και μετα εαν δεν προεκυπτε εγκυμοσυνη να προχωρησω σε εξωσωματική. Ειχα πανικοβληθει με την ΑΜΗ και περασα μεγαλη στεναχωρια. Τελικα τον τριτο μηνα προσπαθειων προεκυψε η εγκυμοσυνη. Τοτε ειχα ψαξει αρκετα το θεμα και νομιζω ότι ο αριθμός των ωοθυλακιων σε κάποιες μελέτες αποδεικνύεται πολυ σημαντικότερος απο την ΑΜΗ. Αρα μην πανικοβαλεστε διοτι εγω πραγματικά ειχα τοσο απογοητευθει που τελικα όταν προεκυψε η εγκυμοσυνη σχεδόν δεν το πιστευα!! Ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αντιθετη στα τρια γιατι μειωση δεν θα εκανα ποτε, η εγκυμοσυνη δυσκολη κ κινδυνευα ανα πασα στιγμη να τα χασω ευτυχως ομως γεννηθηκαν 34w. To δυσκολοτερο ειναι το μεγαλωμα των τριδυμων.. φανταστειτε τι γινεται με τρια μωρακια μεσα στο σπιτι!!!

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Η σαλπιγγογραφία της αδερφής μου έγινε και ήταν όλα πολύ καλά!!!

Την Δευτέρα θα κάνει σπερματέγχυση!Μακάρι να πάνε όλα πολύ καλά και να γίνει γρήγορα μανούλα!!!!

Θα την κάνει στοembryolab.

Έχει κάνει κάποια από εσάς εκεί και εάν ναι έχει πιθανότητες με την πρώτη φορά?

Ευχαριστώ!!!

Φιλάκια και καλές προσπάθειες σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Η σαλπιγγογραφία της αδερφής μου έγινε και ήταν όλα πολύ καλά!!!

Την Δευτέρα θα κάνει σπερματέγχυση!Μακάρι να πάνε όλα πολύ καλά και να γίνει γρήγορα μανούλα!!!!

Θα την κάνει στοembryolab.

Έχει κάνει κάποια από εσάς εκεί και εάν ναι έχει πιθανότητες με την πρώτη φορά?

Ευχαριστώ!!!

Φιλάκια και καλές προσπάθειες σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη,πες μου αν ξέρεις!!!εγώ έχω ΑΜΗ 9,7 τώρα είναι ο δεύτερος μήνας που παίρνω χάπια τριτη με έβδομη μέρα του κύκλου μου για να βοηθήσω τα ωάρια.Εσένα σου έδωσε ο γιατρός σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,

εγώ με δύο παλίνδρομες και μια αποβολή και μέτριο προς κακό σπέρμα, έκανα εξετάσεις και ενώ όλα ήταν πολύ φυσιολογικά είχα πολύ χαμηλή ΑΜΗ. Μετά από πολύ κλάμα και στεναχώρια είπα να δώσω ένα περιθώριο στον εαυτό μου, ετών 33, έξι μηνών και μετά να το ξαναψάξω. Είχα πολύ πίστη στον Θεό, και στον δεύτερο μήνα προσπαθειών έμεινα έγκυος στην κόρη μου. και όταν έγινε η κόρη μου 15 μηνών έμεινα με την πρώτη και με μια προσπάθεια στον γιό μου, ο οποίος τώρα είναι 4 μηνών. Μη δίνεται σημασία στην ΑΜΗ. Αν το σπέρμα δεν είναι καλό να κάνετε πιο συχνά σεξ γιατί έτσι καθαρίζει από τις φλεγμονές ο άντρας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

εγώ με δύο παλίνδρομες και μια αποβολή και μέτριο προς κακό σπέρμα, έκανα εξετάσεις και ενώ όλα ήταν πολύ φυσιολογικά είχα πολύ χαμηλή ΑΜΗ. Μετά από πολύ κλάμα και στεναχώρια είπα να δώσω ένα περιθώριο στον εαυτό μου, ετών 33, έξι μηνών και μετά να το ξαναψάξω. Είχα πολύ πίστη στον Θεό, και στον δεύτερο μήνα προσπαθειών έμεινα έγκυος στην κόρη μου. και όταν έγινε η κόρη μου 15 μηνών έμεινα με την πρώτη και με μια προσπάθεια στον γιό μου, ο οποίος τώρα είναι 4 μηνών. Μη δίνεται σημασία στην ΑΜΗ. Αν το σπέρμα δεν είναι καλό να κάνετε πιο συχνά σεξ γιατί έτσι καθαρίζει από τις φλεγμονές ο άντρας.

 

Eldim!!! Γεια σου! Μας δίνεις θάρρος οταν λες χαμηλη αμη πόσο αν επιτρέπεται; Γιατί εγω εχω 1,78 κ εχω αγχώνει πολύ ! κ σκέφτομαι την εξωσωματικη !

Link to comment
Share on other sites

Τι σύμπτωση! Κι εγώ είχα 0,37 ΑΜΗ και ταυτόχρονη συρρίκνωση ωοθηκών... και τώρα διανύω τον 6ο μήνα της κύησής μου ως αποτέλεσμα της 1ης εξωσωματικής προσπάθειας με ένα ωάριο... Αν θέλεις, επιπλέον, λεπτομέρειες, είμαι στη διάθεσή σου!

 

iokasti σε ποιο γιατρο πηγες;και εγω ειμαι στα ιδια με σενα αλλα με 2 εμβρυα και δεν επιασε κανενα...

Link to comment
Share on other sites

koritsia,xairete!!!

....sta 43 mou,μετα απο αρκετα πειραματα,εξετασεις..κτλ......ειπα να κανω και εγω την ΑΜΗ,μαζι βεβαια με τις αλλες εξετασεις,που κανουμε την 2η μερα του κυκλου.

Το Αποτελεσμα....μεγαλη απογοητευση.....ΑΜΗ 0,44νβ,το οποιο ,εντασσεται με βαση τις τιμες του εργαστηριου,στην χαμηλη γονιμοτητα.(0,3-2,9=χαμιλη...)

..ΦΣΗ 5,3.....ο ιατρος τις ειδε τις εξετασεις και μου ειπε "ειναι πολυ χαλια,οι εξετασεις σου....καθολου καλες.....να τις κανεις παλι τον επομενο κυκλο!!)

.......εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι το ΦΣΗ,που μου κανει σκαμπανεβασματα συνεχεια......πριν κανα χρονο ηταν 10.και τωρα 5,3....πολλη χαμηλη....

.......παει....δεν με βλεπω ποτε να ξεκινησω καινουργια προσπαθεια......απογοητευση μεγαλη.....θα πρπει διλαδη να με μπουκωσει στα φαρμακα,φουλλ...για να κανω καλα ωαρια......και εκει εχω θεματακι...(θα αντιδρασει η κυστη που εχω στο στηθος...και δεν το θελω καθολου αυτο.....!!!!!..τι να κανω,δεν ξερω.....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες! Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα των ορμονικών εξετάσεων που μου έδωσε η γιατρός μου να κάνω και πραγματικά νομίζω ότι είναι απογοητευτικά... Η ΑΜΗ είναι στα 3,5 και βάσει των φυσιολογικών τιμών ανήκει στην πολύ χαμηλή γονιμότητα. Οσο για τις άλλες τρεις, FSH 15,3 με ανώτατο φυσιολογικό το 10,2. Αυτό βέβαια δεν ξέρω τι σημαίνει ακριβώς. Είναι λίγο ανεβασμένο αλλά πόσο σημαντικό είναι δεν γνωρίζω... Εσείς πώς τα βλέπετε? Εχω πανικοβληθεί!! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα των ορμονικών εξετάσεων που μου έδωσε η γιατρός μου να κάνω και πραγματικά νομίζω ότι είναι απογοητευτικά... Η ΑΜΗ είναι στα 3,5 και βάσει των φυσιολογικών τιμών ανήκει στην πολύ χαμηλή γονιμότητα. Οσο για τις άλλες τρεις, FSH 15,3 με ανώτατο φυσιολογικό το 10,2. Αυτό βέβαια δεν ξέρω τι σημαίνει ακριβώς. Είναι λίγο ανεβασμένο αλλά πόσο σημαντικό είναι δεν γνωρίζω... Εσείς πώς τα βλέπετε? Εχω πανικοβληθεί!! :(

καλησπέρα giannakak! τι ηλικια εχεις? Φαινεται οτι ειναι χαμηλη.

κι εγω ειχα επαναλαβει 2 φορες την εξεταση περυσι και ειμαι στην πολυ χαμηλη γονιμοτητα. Ειμαι 35 ετων με ιστορικο απο μητερα και γιαγια για προωρη εμμηνοπαυση, η μαμα στα 42 τελος, και η γιαγια 35-38.

Θα ηθελα να σου πω την γνωμη μου, και την γνωμη του γιατρου μου. Η εξεταση αυτη, οντως ειναι σημαντικη γιατι δειχνει με καποιον τροπο το αποθεμα σε ωαρια, ομως δεν ειναι απολυτο. Πριν χρονια, επαιρναν δειγμα και το εστελναν στην Αγγλια, γιατι δεν μπορουσε να γινει η εξεταση στην Ελλάδα. Ο συνδυασμος με τις ορμονολογικες σου εξετασεις ειναι αυτος που θα δειξει αν υπαρχει προβλημα ή οχι. Ο γιατρος μου λεει, οτι ειδικα απο φετος οι αποψεις διιστανται για την amh. Μίλησε με τον γιατρο σου, συμβουλευσου τον αφου κανεις ολον τον ελεγχο των εξετασεων, και θα δεις, δεν ειναι τιποτα. (οι ορμονολογικες εγιναν 3η μερα του κυκλου σου? Για να γινει σωστη αξιολογηση)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ LETOM. Όταν πήρα τα αποτελέσματα, δεν το κρύβω, έβαλα τα κλάματα.

Πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο τη γιατρό μου . Μου εξήγησε ότι η AMH δεν μας λέει αν θα κάνει μιά γυναίκα παιδιά, αλλά το πως θα ανταποκριθεί στη θεραπεία. Είναι περισσότερο χρήσιμη γι αυτήν για να καταλήξει στο πως θα χειριστεί τις ωοθήκες. Μου είπε ότι το σημαντικό είναι η ποιότητα και όχι η ποσοτήτα των ωαρίων, τελικά χρειάζομαι μόνον 2-3 καλής ποιότητας αυγά. Η ΑΜΗ δεν μπορεί να μας δείξει ποιότητακαι μου έδωσε πολύ κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι πολύ για σενα που ηρεμησες. Όλα ειναι σχετικα, κ η καθε περιπτωση μοναδικη. Να συμβουλεύεσαι τον γιατρό σου και εύχομαι όλα να πανε καλα.. εγω δυστυχως εκανα τη χοριακη-αρνητικη, κ την ιδια μερα αδιαθετησα... ξεκινησα νεα προσπαθεια... παλι...

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι πολύ για σενα που ηρεμησες. Όλα ειναι σχετικα, κ η καθε περιπτωση μοναδικη. Να συμβουλεύεσαι τον γιατρό σου και εύχομαι όλα να πανε καλα.. εγω δυστυχως εκανα τη χοριακη-αρνητικη, κ την ιδια μερα αδιαθετησα... ξεκινησα νεα προσπαθεια... παλι...

 

Λυπάμαι πολύ για τη χοριακή καλή μου. Μην χάνεις το κουράγιο σου. Εδώ είμαστε για να στηρίζουμε η μία την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα

Ψάχνοντας για την περίφημη amh διάβασα την συζήτηση σας και είπα να γραφτώ για να μοιραστώ την εμπειρία μου.

Μετα από αφαίρεση μιασ υδροσάλπιγγας κατά την επέμβαση για αφαίρεση κύστεων στην αριστερη ωοθήκη και αφου έγιναν όλες οι απαραίτητες προσπάθειες για παιδάκι (σπερματεγχύσεις κτλ) κατέληξα σε 1η προσπάθεια για εξωσωματικη σε ένα καινούργιο κέντρο στην καλαμαριά(δεν ξερω αν πρέπει να πω ονομα μηπως θεωρηθεί διαφήμιση).

Κατά τον ορμονολογικό έλεγχο σοκάρομαι: amh 1η εξέταση 0,33 2η εξέταση μετά δεκαημέρου 0,97.

Ευτυχώς ο γιατρός με καθυσήχασε και μου εξήγησε πως στην εξωσωματική δεν παίζει ρόλο μόνο η πόσότητα των ωαρίων αλλα εξίσου και η ποιότητα οπως και κάθε άλλη λεπτομέρεια.

Πρίν από 1,5μήνα έγινε η εξωσωματική και αποδείχτηκε πόσο δίκιο είχε.

'Εφτιαξα" μόλις 4 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 2 και σήμερα είμαι στην εβδομη εβδομάδα κύησης

Πόλλα ευχαριστώ στην ιατρική ομάδα του κέντρου.

Μην απελπίζεστε όλα μπορούν να γίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια καλησπέρα

Ψάχνοντας για την περίφημη amh διάβασα την συζήτηση σας και είπα να γραφτώ για να μοιραστώ την εμπειρία μου.

Μετα από αφαίρεση μιασ υδροσάλπιγγας κατά την επέμβαση για αφαίρεση κύστεων στην αριστερη ωοθήκη και αφου έγιναν όλες οι απαραίτητες προσπάθειες για παιδάκι (σπερματεγχύσεις κτλ) κατέληξα σε 1η προσπάθεια για εξωσωματικη σε ένα καινούργιο κέντρο στην καλαμαριά(δεν ξερω αν πρέπει να πω ονομα μηπως θεωρηθεί διαφήμιση).

Κατά τον ορμονολογικό έλεγχο σοκάρομαι: amh 1η εξέταση 0,33 2η εξέταση μετά δεκαημέρου 0,97.

Ευτυχώς ο γιατρός με καθυσήχασε και μου εξήγησε πως στην εξωσωματική δεν παίζει ρόλο μόνο η πόσότητα των ωαρίων αλλα εξίσου και η ποιότητα οπως και κάθε άλλη λεπτομέρεια.

Πρίν από 1,5μήνα έγινε η εξωσωματική και αποδείχτηκε πόσο δίκιο είχε.

'Εφτιαξα" μόλις 4 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 2 και σήμερα είμαι στην εβδομη εβδομάδα κύησης

Πόλλα ευχαριστώ στην ιατρική ομάδα του κέντρου.

Μην απελπίζεστε όλα μπορούν να γίνουν...

 

Μπράβο Κατερίνα μας, να ακούσουμε και κάτι ευχάριστο! Πόσο χρονών όμως είσαι και δεν έπαιξαν ρόλο οι τιμές της ΑΜΥ? και σε ποιο κέντρο πήγες? Γράψτο ελεύθερα, γιατί το forum βοά από ονόματα και έχουμε μπερδευτεί!! Θα ήταν πολύ χρήσιμο! Επίσης, πολύ σημαντικό: Με τί πρωτόκολλο, δηλαδή με φυσικό κύκλο ή με ¨εντατικό" πήρες τόσα ωάρια?? Σ`ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D:roll:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη,πες μου αν ξέρεις!!!εγώ έχω ΑΜΗ 9,7 τώρα είναι ο δεύτερος μήνας που παίρνω χάπια τριτη με έβδομη μέρα του κύκλου μου για να βοηθήσω τα ωάρια.Εσένα σου έδωσε ο γιατρός σου?

Τί χάπια σου έδωσε ο γιατρός σου??

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κατερίνα μας, να ακούσουμε και κάτι ευχάριστο! Πόσο χρονών όμως είσαι και δεν έπαιξαν ρόλο οι τιμές της ΑΜΥ? και σε ποιο κέντρο πήγες? Γράψτο ελεύθερα, γιατί το forum βοά από ονόματα και έχουμε μπερδευτεί!! Θα ήταν πολύ χρήσιμο! Επίσης, πολύ σημαντικό: Με τί πρωτόκολλο, δηλαδή με φυσικό κύκλο ή με ¨εντατικό" πήρες τόσα ωάρια?? Σ`ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D:roll:

 

Γεια σου Μαρινα, ειμαι 37 με ΑΜΗ 1.6. Δεν σου κρυβω οτι ηταν σφαλιαρα καθως το αποτελεσμα δεν το περιμενα με τιποτα καθως καθε μηνα στο φυσικο μου κυκλο κανω 2-3 ωαρια. Οποτε καταλαβαινεις οτι πανικοβληθηκα.

Οπως και στην κατερινα περιπου τα ιδια μου ειπαν στο κεντρο εξ/κης. Οτι η μετρηση της ΑΜΗ εχει καθαρα αναγνωριστικο χαρακτηρα κι οτι εχουν προκυψει εγκυμοσυνες με μηδενικη ΑΜΗ. Επισης μου ειπαν οτι ειναι εξεταση που δημιουργει πανικο χωρις λογο καθως οταν μια γυναικα παει ετσι κι αλλιως για εξωσωματικη ο ρολος της ΑΜΗ παιζει λιγο ρολο. Εχει μεγαλη σημασια ομως οταν μια γυναικα προσπαθει να συλλαβει φυσιολογικα καθως χανεται πολυτιμος χρονος και η ΑΜΗ με την παροδο του χρονου συνεχως πεφτει οχι μονο ως αριθμος ωαριων αλλα και ως ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...