Recommended Posts

ΚΑΛΗ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΜΠΕ-ΜΠΕ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Εχω 2 αποτυχιμένες προσπαθειες στο κέντρο του Ματρομηνα

Απο το συγκεκρ.κεντρο δεν έχ κάποιο ιδιέταιρο πρόβλημα ή παραπονο,όμως φοβάμαι ότι εάν κάνω τρίτη προσπάθεια στο ίδιο κέντρο θα είμαι επιρεασμένη από τις προηγ. αποτυχίες και αυτο θα ρίξει την (την ήδη πεσμένη)ψυχολογία μου

Απο την άλλη μερια εχω συσταση από πολυ εμπιστο άτομο για το κέντρο "ΓΕΝΝΗΜΑ" και το γιατρο Ευριπίδη Μαντούδη ,και γενικά έχω ακουσει τα καλύτερα.

Το δίλημα μου ειναι:να συνεχίσω την τρίτη προσπάθεια στο Μαστρομηνά και στο συνεργαζόμενο του γυναικολόγο στη Ρόδο όπου κατοικώ,ή αξίζει τον κόπο να πάω στο Μαντούδη?

Η απόσταση και τα ταξίδια κάνουν την απόφαση ακόμη δυσκολότερη...

Μπόρει κάποια να μου δώσει τα φώτα της???

Διαφημίσεις

γλυκια μου Ζωη...σου λεω με τρελλη σιγουρια να πας στο μαντουδη...απιστευτος ανθρωπος και καταπληκτικος επιστημονας...

ολοι στο γεννημα ειναι απιστευτα καλοι και το πιο σημαντικο ειναι οτι δεν σε βλεπουν σαν ευρω....χαλαρωνεις και μονο που τον ακους....εχει και καταπληκτικη εμβρυολογο....οτι χρειαστεις απο εμενα πολυ ευχαριστως να σου δωσω και αλλες λεπτομερειες.....σου ευχομαι να εχεις συντομα στην αγκαλια σου το μωρουλινι σου....:P

ΚΑΛΗ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΜΠΕ-ΜΠΕ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Εχω 2 αποτυχιμένες προσπαθειες στο κέντρο του Ματρομηνα

Απο το συγκεκρ.κεντρο δεν έχ κάποιο ιδιέταιρο πρόβλημα ή παραπονο,όμως φοβάμαι ότι εάν κάνω τρίτη προσπάθεια στο ίδιο κέντρο θα είμαι επιρεασμένη από τις προηγ. αποτυχίες και αυτο θα ρίξει την (την ήδη πεσμένη)ψυχολογία μου

Απο την άλλη μερια εχω συσταση από πολυ εμπιστο άτομο για το κέντρο "ΓΕΝΝΗΜΑ" και το γιατρο Ευριπίδη Μαντούδη ,και γενικά έχω ακουσει τα καλύτερα.

Το δίλημα μου ειναι:να συνεχίσω την τρίτη προσπάθεια στο Μαστρομηνά και στο συνεργαζόμενο του γυναικολόγο στη Ρόδο όπου κατοικώ,ή αξίζει τον κόπο να πάω στο Μαντούδη?

Η απόσταση και τα ταξίδια κάνουν την απόφαση ακόμη δυσκολότερη...

Μπόρει κάποια να μου δώσει τα φώτα της???

Είμαι περίπτωση Μαντούδη;) Με την πρώτη 1/1, δηλ ένα ωάριο έβαλε και έπιασε!!!

Ανά πάσα στιγμή-24ω/24ωρο- είναι διαθέσιμος, οι κοπέλες πολύ εξυπηρετικές, πολύ φιλικό κλίμα. Κι εγώ συστημένη πήγα από άλλη πετυχημένη περίπτωση. Έχει πολύ μεγάλα ποσοστά επιτυχίας. Εξαιρετικός επιστήμονας.

Αν θες λεπτομέρειες στείλε πρ.μην.

Μαστρομηνά... δεν τον ξέρω.

Μαντούδης. Καλός Άνθρωπος, άψογος επιστήμονας, καλά εξοπλισμένο και σύγχρονο εργαστήριο.

1 εξωσωματική με δίδυμα έκανα, επιτυχημένη με την πρώτη φορά. Και για τα άλλα μου παιδιά είχα αυτόν.

Αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις αρκετές πληροφορίες γι' αυτόν. (Να μην επαναλαμβάνομαι).

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!!Κι εγω εχω ακούσει τα καλυτερα για το Μαντουδη...Φυσικά γνωριζω ότι ο γιατρος με τον οποίο καταφερε τελικά κάθε μια από μας να σφίξει επιτέλους στην αγκαλιά της τον πολυπώθητο μπόμπιρα,αποτελεί γι αυτην κάτι σα θεό....

'Ομως για όποιες δεν είναι πρωταρες,κι εχουν ακουσει κι ασχοληθει αρκετά, υπαρχουν στοιχεία και λεπτομεριες για κάθε γιατρό και κεντρο που ειναι σημαντικά και δεν περνούν απαρατήρητα...

Εύχομαι ολόψυχα πολλες χαρες και αγκαλίτσες με τα μωράκια σας σε όλες!!!

(ΑΝ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΙΑΝΕΙ??????)

Λοιπον, τις περισσοτερες προσπαθειες που εχω κανει τις εχω κανει με τον Μαντουδη. Και δυστυχως εχω κανει πολλες και με πολλους γιατρους.

Θα πω τα εξης και μετα λιθοβοληστε με. :D

Εκανα τις εξωσωματικες μου μαζι του τοσο στο προηγουμενο κεντρο που ηταν οσο και στα τωρινο που του ανηκει.

Θα συμφωνησω οτι ο γιατρος ειναι ανθρωπος και δε σε βλεπει σαν πορτοφολι. ΟΜΩΣ...

σε ολες τις προηγουμενες προσπαθειες που εκανα, επειδη ειχα πολυκυστικες ωοθηκες ειχα παντα μεγαλο αριθμο ωαριων και ειχαμε πολλα που εφταναν να γονιμοποιηθουν και παντα ειχαμε και στην καταψυξη. Στις προσπαθειες που εκανα στο καινουριο του κεντρο καταφεραμε με το ζορι και τις 2 φορες να μεταφερουμε 3 και για κατεψυγμενα ουτε λογος. Τυχαιο;

Την ιδια ακριβως περιοδο γνωρισα μια κοπελα απο Θεσ/νικη που και εκεινη ειχε κανει και αλλου προσπαθειες στο παρελθον και σε εκεινη με παραγωγη 17 ωαριων μετεφερε μονο 2. Εκεινη δεν εκανε αλλη προσπαθεια μαζι του. Αυτη μου εβαλε ψυλλους στ'αυτια γιατι ακουσε παραπονα για το εργαστηριο του και απο αλλες κοπελες στο φορουμ της εξωσωματικης.

Εγω εκανα και 4η προσπαθεια και ειχαμε ακριβως την ιδια πορεια, δηλ παλι μεταφεραμε μετα βιας 3 και κανενα στην καταψυξη. Εννοειται οτι δεν εμεινα εγκυος. Θεωρησα οτι περασαν τα χρονια και γι'αυτο ειχαμε αυτη την πορεια και αυτα τα αποτελεσματα. Εγκατελειψα τις προσπαθειες για 2 χρονια και οταν ξαναεκανα σε αλλο γιατρο εκανα τα κοριτσακια μου με την πρωτη προσπαθεια (και με διαφορετικο πρωτοκολλο απο αυτο του Μαντουδη). Επισης να πω οτι ενω ειχα κανει εξετασεις με τον Μαντουδη, σε ενα θεμα που ειχα με καποιες ορμονικες εξετασεις δεν εδωσε ιδιαιτερη σημασια ενω στην επομενη προσπαθεια ο γιατρος δε μου επετρεψε να κανω εξωσωματικη μεχρι να το επιλυσω. Δεν ειμαι γιατρος και δεν μπορω να ξερω αν εφταιξε και αυτο.

Να πω επισης οτι δεν ξερω αν αλλαξε κατι απο τοτε. Ναι! Θεωρω οτι τη συγκεκριμενη περιοδο ειχε σοβαρες αδυναμιες το εργαστηριο του που πιθανως να ξεπερασε. Εχω ακουσει απο πολλες κοπελες να εχουν πετυχει εγκυμοσυνη. ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ!

Για τον Μαστρομηνα δεν μπαινω καν στον κοπο να γραψω. Εκει ειχα κανει τις 2 πρωτες προσπαθειες. Τουλαχιστον ο Μαντουδης ειναι ανθρωπος! Περισσοτερο απο ολους οσους εχω παει.

Α! Και σχετικα με τις στατιστικες (οχι οτι τους εδωσα ποτε σημασια) θυμαμαι κατι που μου ειχε πει καποιος απο τους διαφορους που ειχα παει (πιθανως και ο ιδιος ο Μαντουδης! Δε θυαμμαι καλα)

Οταν δεν πετυχεις εγκυμοσυνη, σε προσωπικο επιπεδο τα στατιστικα λενε 100% αποτυχια!

Και για να ξαναγυρισουμε στην περιπτωση της Ζωης, μιας και επεσες στην περιπτωση ανθρωπου που εχει εμπειρια και απο τους δυο, αν επρεπε να διαλεξω καποιον απο τους 2 τον Μαντουδη θα διαλεγα ασυζητητι

Koριτσια ηρεμηστε!

Καταλαβαινω οτι αν εχεις πετυχει καπου, βλεπεις τον γιατρο σαν θεο σου. Ξαναλεω οτι θεωρω τον Μαντουδη καλο γιατρο γι'αυτο εκανα τοσες προσπαθειες μαζι του. Ομως εκεινη την περιοδο ειχε οντως προβλημα το εργαστηριο του και δεν ειναι μετατοπιση ευθυνων! Ειχε γραφτει ξανα κι'απο αλλες κοπελες στο φορουμ (ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ!!! ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ!)

Επισης αν ειστε μελη στο φορουμ της εξωσωματικης ψαξτε κι'εκει. Θα δειτε οτι τη συγκεκριμενη περιοδο υπηρχαν παραπονα κι'απο αλλες κοπελες. Δεν ειναι τυχαιο ουτε παλαβωσαμε ολες μαζι.

Ειμαι σιγουρη ομως οτι οποια αδυναμια υπηρχε δε θα την αφησε να διαιωνιζεται. Φανταζομαι οτι θα καλυψε τα κενα και τις αδυναμιες. Μην το παιρνετε ομως τοσο προσωπικα και μην ειστε απολυτες. Κανεις γιατρος δεν ειναι θεος για να τον υπερασπιζομαστε ετσι και να ακυρωνουμε την αποψη αλλων κοριτσιων που εχουν προσωπικη εμπειρια και αποψη.

Γιατι εικαζετε οτι μπορει η αποτυχημενη γονιμοποιηση και αδυναμια καταψυξης τοσων ωαριων να ειναι θεμα οργανικο ή κακης ποιοτητας ωαριων (19 απο τα οποια τα 17 ηταν εξαιρετικα, ετσι μου ειπαν) και οχι κακου εργαστηριου; Γιατι πριν και μετα απο εκεινο το εργαστηριο ολες οι κοπελες με πολυκυστικες ειχαμε παντα δυνατοτητα καταψυξης και μεταφορας πολλων εμβρυων; Γιατι ΜΟΝΟ στο συγκεκριμενο κεντρο δεν μπορεσαν να προχωρησουν σε βλαστοκυστες στη δικη μου περιπτωση; Μπορει πραγματικα να ξερει να μου απαντησει καποια κοπελα απο σας με σιγουρια;

Μπορει να φταιει το εργαστηριο, μπορει να φταιγαμε ολες οι κοπελες εκεινης της περιοδου, μπορει να εφταιγε ο αναδρομος Ερμης! Δεν μπορει ομως να ακυρωνετε την αποψη μου. Εγω το εζησα, εγω εκλαψα, εγω πονεσα, εγω προσπαθουσα με τη σειρα μου να παρηγορησω τις αλλες κοπελες με τις οποιες προσπαθουσαμε μαζι. Πιστευω οτι ηταν μια ατυχης στιγμη πανω στο στησιμο του καινουριου εργαστηριου. Εκεινη την περιοδο ειχε ερθει μια εμβρυολογος (απο Αυστραλια, Καναδα;;; Δε θυμαμαι) για να εκπαιδευσει την εμβρυολογο του κεντρου η οποια ηταν παρα πολυ νεα. Δεν ενιωσα καμια ασφαλεια μιλωνατας μαζι της γιατι φαινοταν σαν κοριτσακι. Δεν ξερω ποσο χρονων ηταν αλλα αναρρωτιομουν ποτε τελειωσε ιατρικη και ποτε ειχε τελειωσει ειδικοτητα. ηταν μια ξανθουλα. Εσεις που εχετε πιο προσφατη εμπειρια παραμενει η ιδια; Αν ναι, μαλλον τα πραγματα βελτιωθηκαν απο τοτε. Αν οχι, τοτε ερχεστε στα λογια μου γιατι προφανως την αλλαξε.

Διαφημίσεις

Οι εμπειρίες της καθεμιάς μας είναι αποδεκτές. Δε νομίζω πως υπάρχει λόγος να τα βάζουμε η μία με την άλλη. Ανυπόστατα να μην είναι. Αυτό πρέπει να προσέχουμε.

Γιατί αυτά μένουν. Είτε καλά, είτε κακά... και έτσι πρέπει.

Και τα στατιστικά είναι μαθηματικά. Και 98% πιθανότητα επιτυχίας να υπάρχει... μπορεί πάντα να βρεθούμε στο 2%. Κανένας μας δεν έχει κάνει σύμβαση με το Θεό. Έχω υπάρξει προσωπικά μέρος τέτοιας "μειοψηφίας" (όχι στη συγκεκριμένη εξωσωματική) ... αλλά τι να γίνει. Συμβαίνει κι αυτό.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

καλημέρα! διάβασα στο forum ότι έκανες εξωσωματική στον Μαντούδη, εγώ δεν έχω ξεκινήσει προσπάθεια για παιδί αλλά έχω πάθει σαλπιγγίτιδες με μόνιμους πόνους που σύγουρα θα επηρεάσουν την γονιμότητα μου και μάλλον θα χρειαστώ εξωσωματική! ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις λίγα πράγματα για τον Μαντούδη, και έτσι όπως έχουν τώρα τα πράγματα με την κρίση έχω άγχος και για το οικονομικό! πόσο κοστίζει περίπου η εξωσωματική στον μαντούδη?? σε ευχαριστώ πολύ και συγμώμη που σε κούρασα!

Εκεινη την περιοδο ειχε ερθει μια εμβρυολογος (απο Αυστραλια, Καναδα;;; Δε θυμαμαι) για να εκπαιδευσει την εμβρυολογο του κεντρου η οποια ηταν παρα πολυ νεα. Δεν ενιωσα καμια ασφαλεια μιλωνατας μαζι της γιατι φαινοταν σαν κοριτσακι. Δεν ξερω ποσο χρονων ηταν αλλα αναρρωτιομουν ποτε τελειωσε ιατρικη και ποτε ειχε τελειωσει ειδικοτητα.

Οι εμβρυολόγοι απ' όσο γνωρίζω δεν είναι γιατροί, βιολογοι είναι.

Γιατι εικαζετε οτι μπορει η αποτυχημενη γονιμοποιηση και αδυναμια καταψυξης τοσων ωαριων να ειναι θεμα οργανικο ή κακης ποιοτητας ωαριων (19 απο τα οποια τα 17 ηταν εξαιρετικα, ετσι μου ειπαν) και οχι κακου εργαστηριου; Γιατι πριν και μετα απο εκεινο το εργαστηριο ολες οι κοπελες με πολυκυστικες ειχαμε παντα δυνατοτητα καταψυξης και μεταφορας πολλων εμβρυων; Γιατι ΜΟΝΟ στο συγκεκριμενο κεντρο δεν μπορεσαν να προχωρησουν σε βλαστοκυστες στη δικη μου περιπτωση; Μπορει πραγματικα να ξερει να μου απαντησει καποια κοπελα απο σας με σιγουρια;

Μπορει να φταιει το εργαστηριο, μπορει να φταιγαμε ολες οι κοπελες εκεινης της περιοδου, μπορει να εφταιγε ο αναδρομος Ερμης! Δεν μπορει ομως να ακυρωνετε την αποψη μου. Εγω το εζησα, εγω εκλαψα, εγω πονεσα, εγω προσπαθουσα με τη σειρα μου να παρηγορησω τις αλλες κοπελες με τις οποιες προσπαθουσαμε μαζι. Πιστευω οτι ηταν μια ατυχης στιγμη πανω στο στησιμο του καινουριου εργαστηριου. Εκεινη την περιοδο ειχε ερθει μια εμβρυολογος (απο Αυστραλια, Καναδα;;; Δε θυμαμαι) για να εκπαιδευσει την εμβρυολογο του κεντρου η οποια ηταν παρα πολυ νεα. Δεν ενιωσα καμια ασφαλεια μιλωνατας μαζι της γιατι φαινοταν σαν κοριτσακι. Δεν ξερω ποσο χρονων ηταν αλλα αναρρωτιομουν ποτε τελειωσε ιατρικη και ποτε ειχε τελειωσει ειδικοτητα. ηταν μια ξανθουλα. Εσεις που εχετε πιο προσφατη εμπειρια παραμενει η ιδια; Αν ναι, μαλλον τα πραγματα βελτιωθηκαν απο τοτε. Αν οχι, τοτε ερχεστε στα λογια μου γιατι προφανως την αλλαξε.

Anna sorry που σε ρωτάω αλλά εσένα τι σε κάνει να πιστεύεις οτι αυτά τα έμβρυα που δεν μπήκαν κατάψυξη ηταν καλά για να τα κρατήσουν;Απο περιέργεια ρωτάω αν κάποια απο τις κοπέλες που λες έκανε εμβρυομεταφορά τα κατεψυγμένα και πέτυχε κάπου αλλού.Τώρα για την ηλικία της εμβρυολόγου θα το αφήσω ασχολίαστο.

ΥΓ δεν είναι καν ο γιατρός μου για να μην μπερδευόμαστε με το οτι τα κατάφερα μαζί του και τον βλέπω θεό.

Διαφημίσεις

...και έτσι όπως έχουν τώρα τα πράγματα με την κρίση έχω άγχος και για το οικονομικό! πόσο κοστίζει περίπου η εξωσωματική στον μαντούδη?? ....

Αυτή την ερώτηση κάνε τη στον ίδιο.... ;)

(εγώ δε μπορώ πλέον να πω τιμές, γιατί πάνε χρόνια που έκανα μαζί του εξωσωματική). Αλλά δε σε βλέπει σαν πορτοφόλι. Συζήτησε μαζί του όλες σου τις ανησυχίες ακόμα και τις οικονομικές και χαμένη δε θα βγεις.

Μαστρομηνας δαγκωτο!!!!αψογος σαν επιστημονας αλλα και σαν ανθρωπος!!απο την πρωτη στιγμη ενιωσα πολυ καλα στο κεντρο!!!πετυχαμε με την πρωτη μετα απο 3 αποτυχημενες προσπαθειες..πολυ στενη παρακολουθηση σε ολη την διαδικασια της εξωσωματικης!!

καλημέρα! διάβασα στο forum ότι έκανες εξωσωματική στον Μαντούδη, εγώ δεν έχω ξεκινήσει προσπάθεια για παιδί αλλά έχω πάθει σαλπιγγίτιδες με μόνιμους πόνους που σύγουρα θα επηρεάσουν την γονιμότητα μου και μάλλον θα χρειαστώ εξωσωματική! ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις λίγα πράγματα για τον Μαντούδη, και έτσι όπως έχουν τώρα τα πράγματα με την κρίση έχω άγχος και για το οικονομικό! πόσο κοστίζει περίπου η εξωσωματική στον μαντούδη?? σε ευχαριστώ πολύ και συγμώμη που σε κούρασα!

εμένα μου είχε πει γύρω στις 3 χιλιάδες πριν 1 χρόνο και τώρα που την έκανα εκεί μου είπε αν αποτύχει η 1η μας προσπάθεια και θα χρειαστεί να ξανακάνω θα μου πάρει 1000 αλλά αν έχει επιτυχία με την πρώτη θα πληρώσω κανονικά την τιμή, που όμως μου είπε πως είναι 2.500 αν κατάλαβα καλά αλλά δεν είμαι και σίγουρη-θα σας πω-προς το παρόν περιμένω να δω τι κατάληξη θα έχει το μοναδικό "αυγό" που μου έβαλε-έχω θέμα με χαμηλή απόδοση των ωοθηκών μου

ο μαντουδης δεν ειναι απλα καλος στους φυσικους.....ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 ωαρια καταφερα να κανω,λογω προβληματος κ χαμηλης ανταποκρισης ωοθηκων,γονιμοποιηθηκαν κ τα 2!!!!!!!!!!!!

κ τωρα ειμαι στην 26η εβδομαδα εγκυμοσυνης σε διδυμακια!!!!!!!!!

κ ολα αυτα χαρη στον κ.μαντουδη οταν ολοι οι αλλοι μου το απεκλειαν,,,ειδικα ο μαστρομηνας!!!!!!

ουτε να θυμαμαι δεν θελω αυτο το ονομα......απαραδεκτη συμπεριφορα!!

ο μαντουδης για φυσικο κυκλο παιρνει 1.700 ευρω,,,

οσο για το DHEA μου το ειχε δωσει κ εμενα ο μαντουδης κ πιστευω οτι βοηθησε την κατασταση,,,,,,

ο μαντουδης δεν ειναι απλα καλος στους φυσικους.....ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 ωαρια καταφερα να κανω,λογω προβληματος κ χαμηλης ανταποκρισης ωοθηκων,γονιμοποιηθηκαν κ τα 2!!!!!!!!!!!!

κ τωρα ειμαι στην 26η εβδομαδα εγκυμοσυνης σε διδυμακια!!!!!!!!!

κ ολα αυτα χαρη στον κ.μαντουδη οταν ολοι οι αλλοι μου το απεκλειαν,,,ειδικα ο μαστρομηνας!!!!!!

ουτε να θυμαμαι δεν θελω αυτο το ονομα......απαραδεκτη συμπεριφορα!!

ο μαντουδης για φυσικο κυκλο παιρνει 1.700 ευρω,,,

οσο για το DHEA μου το ειχε δωσει κ εμενα ο μαντουδης κ πιστευω οτι βοηθησε την κατασταση,,,,,,

ρινιω μου, μόλις σε λάτρεψα!

Έχω κάνει κι εγώ εξωσωματική στον Μαντούδη. Έβγαλα λίγα ωάρια, μόνο 1 γονιμοποιήθηκε, 1 φυτεύτηκε και 1 έπιασε!!!!! Η μπέμπα μας τον άλλο μήνα γίνεται 7 μηνών:-D

Για την εξωσωματική μας πήρε γύρω στις 3.000ε. Είναι αρκετά οικείος, καθησυχαστικός και πάντα εκεί όταν τον χρειάζεσαι.Του είχα εμπιστοσύνη και ως επιστήμονα. Το ίδιο και οι κοπέλες που εργάζονται στο κέντρο. Ειλικρινά καλόκαρδες και χαμογελαστές και όχι από υποχρέωση!

Πάντως τα λεφτά είναι αρκετά....

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα