Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναγνώριση παιδιού εκτός γάμου


Recommended Posts

ρενα σου ειπα θα το αναγνωρισω....αν δεν ειναι δικο μου μπορω να το "ξε"-αναγνωρισω?επισης στο θεμα τισ διατροφης δεν θα παιξει ρολο οτι ηταν εκτοσ γαμου για το ποσο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το προβλημα μου ρενα που υποστηριζετε τοσο πολυ τις γυναικεσ ειναι οτι η κοπελα κραταει σχεση με εναν παντρεμενο.....δεν το παραδεχεται σε μενα μου λεει οτι εχει τελειωσει αλλα εγω δεν την πιστευω....οποτε το θεμα του γαμου το ξεχναω....επισης υποστηριζει οτι το παιδι ειναι δικο μου....το οποιο ειναι πιθανο....αλλα εχω και καποιες αμφιβολιες....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι διατεθημενος να αναγνωρισω το παιδι και ας μην τα βρισκω με την μητερα προτου γεννηθει....απο κει και περα μετα την γεννα θα κανω dna.γι'αυτο ρωταω να μαθω....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα ποιο είναι το πρόβλημα αλλά οκ δεν πειράζει. Λοιπόν σου ξαναλέω, κάνε πρώτα dna και μετά αποφασίζετε τι θα κάνετε. Όμως επειδή υπάρχει πιθανότητα μεγάλη να είναι δικό σου παιδί, προσπάθησε να είσαι κοντά στην κοπέλα τώρα στην εγκυμοσύνη που είναι μια πολύ ευαίσθητη περίοδος και θα χρειάζεται στήριξη. Αν δεν σταθείς δίπλα της και είναι δικό σου, θα νιώσεις πολύ ασχημα μετά. Αν δεν είναι δικό σου και την στηρίξεις, δεν τρέχει κάτι, πολύ καλά θα έχεις φερθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

διπλα τις ειμαι και την στηριζω.....απλα δεν θελω να βρεθω να πρεπει να δινω 400-500 ευρω σε μια γυναικα που καλα καλα δεν ξερω....απο μονος μου θα βοηθησω το παιδι οσο μπορω.....γι'αυτο ρωταω μηπως με αυτο το συμφωνο αναγνωρισης εκτος γαμου το ποσο τις διατροφης να ειναι ποιο μικρο απο οτι αν ειμασταν κανονικα παντρεμενοι...σε ευχαριστω που απαντας....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά είναι κρίμα αυτή η κατάσταση για το παιδάκι. Ακόμη δεν γεννήθηκε και να συμβαίνουν όλα αυτά. Τα παιδιά είναι ευλογία είναι χαρά θείο δώρο. Συζητήστε και βρείτε μια λύση κρίμα είναι . Και προς θεου δεν λέω ότι φταις εσύ, μια διαπίστωση έκανα

Παληκαρι.....πρωτα DNA και μετα αναγνωριση.......αν δεν θες να σου βγει στην μεση τπτ περιεργο.......
Link to comment
Share on other sites

το παιδι θα το αναγνωρισω πριν το dna μολις γεννηθει γιατι αν ειναι δικο μου η κοπελα μπορει να στραβωσει μαζι μου και μετα......θα ψαχνω το παιδι μου!αν το αναγνωρισω και το dna δειξει οτι ειναι αλλου αλλαζει μετα??

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τις προλαλησασες...πρωτα dna και μετα αναγνωριση.Αν θες να βοηθησεις το παιδι και την κοπελα μπορεις αν το κανεις και χωρις την αναγνωριση...και μπραβο σου.Αλλα αν δε βεβαιωθεις οτι το παιδι ειναι οντως δικο σου μη προχωρησεις σε αναγνωριση.

Link to comment
Share on other sites

Η διατροφή αφορα τα εξοδα του παιδιού σου.Δεν είναιο τιμωρια για εναν γαμο που δεν πήγε καλά, ουτε για να παρει η γυναικα σου σκουλαρίκια.

Δεν θα ηταν λοιπόν παράλογο το ποσο να είναι διαφορετικο?

Οι αναγκες ενος μωρού είναι δεδομένες.Αν το μωρο ειναι δικό σου οφειλεις να αναλάβεις τις υποχρεωσεις σου(το ίδιο και η μανα)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ρωτήσεις κάποιον ειδικό . Πηγαινε σε έναν δικηγόρο. Θέλει προσοχή το θέμα πολύ. Ευχομαι ότι καλύτερο για σένα και το μωράκι ( όποιου και να ναι )

το παιδι θα το αναγνωρισω πριν το dna μολις γεννηθει γιατι αν ειναι δικο μου η κοπελα μπορει να στραβωσει μαζι μου και μετα......θα ψαχνω το παιδι μου!αν το αναγνωρισω και το dna δειξει οτι ειναι αλλου αλλαζει μετα??
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις dna και μετά το αναγνωρίσεις δεν μπορεί να σου στερήσει το παιδί η κοπέλα αφού νομικά είναι και δικό σου. Αν σου το στερήσει, πας μέσω της νομικής οδού και διαικδικείς το δικαίωμα να βλέπεις το παιδί. Αλλά επιμένω στο να της σταθείς γιατί σε καμμιά κοπέλα δεν αρέσουν οι πατεράδες που σε όλη την εγκυμοσύνη είναι απών και ξαφνικά θέλουν το παιδί τους.

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πρώτα επιβεβαίωση της πατρότητας του παιδιού και μετά αναγνώριση. Όσο για το να σταθείς κοντά στη γυναίκα στην περίοδο της εγκυμοσύνης... ναι, αν το παιδί είναι δικό σου... Εκτός αν την θέλεις έτσι κι αλλιώς για σύντροφό σου, οπότε μείνε δίπλα της όποιου και να είναι το παιδί. Διαφορετικά, φρόντισε μόνο για το παιδί σου.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια. Αφού δεν είσαι σίγουρος για τη πατρότητα πρώτα θα κάνεις dna (είναι δικαίωμα σου αυτό και κανείς δεν μπορεί να στο στερήσει). Εάν το παιδί αποδειχτεί ότι είναι όντως δικό σου και το αναγνωρίσεις, πάλι δεν μπορεί κανείς να σου στερήσει να έχεις σχέσεις μαζί του, πας δικαστικά.

Τώρα αν το αναγνωρίσεις και μετά διαπιστώσεις ότι δεν είναι δικό σου φαντάζομαι ότι θα ξεμπλέξεις δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, από τη στιγμή που δεν είσαι σίγουρος προηγείται το τεστ...

Αν το παιδί είναι δικό σου, δεν έχει σημασία αν θα συνεχίσετε τη σχέση με τη μητέρα ή αν παντρευτείτε ή όχι, φυσικά και θα δίνεις διατροφή για το παιδί, έχει τα ίδια δικαιώματα όπως εάν ήταν μέσα σε γάμο...

Τι σημασία έχει η σχέση σου με τη μητέρα; άπαξ και το παιδί είναι δικό σου, σε αυτό οφείλεις να προσφέρεις....

Όμως από τη στιγμή που τίθεται θέμα πατρότητας πάρτα ένα ένα με τη σειρά...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως άπαξ και το αναγνωρίσεις, αν αποκαλυφθεί μετά ότι δεν είναι δικό σου από το dna δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Συνεχίζεις να έχεις υποχρεώσεις σα να είναι δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

ρενα σου ειπα θα το αναγνωρισω....αν δεν ειναι δικο μου μπορω να το "ξε"-αναγνωρισω?επισης στο θεμα τισ διατροφης δεν θα παιξει ρολο οτι ηταν εκτοσ γαμου για το ποσο??

 

Η διατροφη βγαινει βαση εισοδηματος.Δεν εχει να κανει με το αν το παιδι ειναι μεσα σε γαμο η οχι.Αν αποδειχτει οτι δεν ειναι δικο σου, μπλεκουν τα πραγματα.Κανεις παλι δικαστηριο με τα αποτελεσματα dna και απαλασσεσαι απο την πατροτητα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Η αναγνώριση από μόνη της δε σημαίνει ότι την επόμενη μέρα μπορεί να παίρνει και το παιδί.

Απλά θα ορίζει το επίθετο του παιδιού, το οποίο μπορεί να είναι είτε του πατέρα, είτε της μητέρας, είτε και των δύο...

Η αναγνώριση είναι το διαβατήριο για να διεκδικήσει ο ένας από τον άλλον αυτά που θέλει... Η καλύτερη λύση πάντως είναι να υπογράψετε συμφωνητικό που θα ορίζει διατροφή, επισκέψεις, διανυκτερεύσεις κτλ κτλ

 

Πάντως να έχεις στο μυαλό σου πως ότι ζητάνε στο δικαστήριο τους το δίνουνε (στις περισσότερες τω περιπτώσεων).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...