Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εσεις θα "κολλαγατε"?


mmdad

Recommended Posts

Τα εχω παρει πολυ ασχημα γιατι 2 απο τα ξαδελφια μου δεν τηλεφωνησαν να μου που χρονια πολλα για το γιο μου ο οποιος εχει και το ονομα του πατερα μου (οποτε δεν παιζει το οτι δεν ηταν σιγουροι ποτε γιορταζει το παιδι)...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχουν οικογενεια?

Γιατί κι εγώ εχω ξεχάσει 3 μερες τωρα να παρω τηλεφωνο μια από τις κολλητές μου...

Απλά όποτε το θυμάμαι ή ειμαι στο μπανιο πλενοντας τα μωρά, ή πάνω από την κατσαρόλα μαγειρεύοντας 3 φαγητά (άλλο για μας, άλλο για την κόρη μου, αλλο για τον γιο μου) ή θηλάζω.

Πραγματικά αισθάνομαι πολύ άσχημα... ελπίζω αύριο να το θυμηθώ...

 

Χμμμ... σε σας βεβαια παιζει και το οικονομικό... ίσως το σκέφτονται να σας παρουν τηλεφωνο στο Βέλγιο...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι ότι δεν θα κολλούσα καθόλου, γιατί το έχω κάνει και εγώ πολλάκις.. (σε αυτά τα πράγματα έχω μνήμη χρυσόψαρου και/ή προτιμώ να παίρνω τις επόμενες μέρες, που είναι πιο χαλαρά).

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ουτε καν θα το σκεφτομουν....

ουτε εγω θα το σκεφτομουν.......μηπως εχει γινει κατι κατι λογο ονοματος και το σκεφτεσε αλλα και ετσι να ειναι το παιδι σου να ειναι καλα...

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

καθολου δεν θα κολουσα διοτι ουτε κ εγω θυμαμαι παντα τις γιορτες των παιδιων τους...αν ξεχασει καποιος σημαντικος ανθρωπος για μενα τη δικη μου γιορτη ισως με πειραξει λιγακι αλλα ανθρωπινα ειναι αυτα :shock:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μενα η αληθεια ειναι οτι δεν θα με πειραζε. Μην δινεις τοση σημασια!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....

το μεγαλο μου γιο τον λενε κωνσταντινο! κ Χρηστο!

ε περυσι τα χριστουγεννα το ξεχασα το παιδι μου.....

ξερω.... το παρακανα.... αλλα οκ.... ολο κων κων κων.... μου διεφυγε

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά τέτοιες εποχές που έχουμε χάσει το μυαλό μας όλοι,ούτε που θα το πρόσεχα!

Έχει πολύ σοβαρά προβλήματα ο κόσμος για να ''κολλάει'' σε τέτοια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προφανώς αφού πήραν οι μαμάδες του τηλ θεώρησαν ότι βγήκε η υποχρέωση-λογικό μου ακούγεται - ε, τι, θα πάρει όλη η οικογένεια ξεχωριστά τηλέφωνο;;;;;;;;Υπερβολικό μου ακούγεται....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

γενικά δεν θα κόλλαγα. Αλλά εάν έπαιρνα πάντα στις γιορτές τους και αυτοί το ίδιο μάλλον θα το ξέχασαν

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΕγώ δεν παίρνω κανέναν τηλέφωνο στις γιορτές και δεν έχω απαίτηση να με πάρουν.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μακρυνοι συγγενεις, οι μαναδες μας ειναι αδελφια. Μαλιστα στην μητερα του ενος παραχωρουμε το σπιτι μας καθε καλοκαιρι και της αλλης της εχω βαφτισει το παιδι. Το ονομα το αναφερω γιατι ειναι απο το "σοϊ" δεν ειναι πχ του πεθερου μου να μην το ξερουν. Επισεις αν το τηλεφωνο τους φανηκε τοσο εξοδο θα μπορουσαν να στειλουν email.

Παντως αφου σας φαινεται φυσικο μαλλον μπορω να κανω το ιδιο και να μην τους παρω τηλεφωνο. Αν θελει ας τους παρει η μαμα μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα είμαι η εξαίρεση της παρέας και θα πω ότι το θεωρώ αγένεια. Μπορεί σαν άνθρωποι να είναι οι καλύτεροι του κόσμου, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν φέρθηκαν σωστά. Εγώ δεν έχω γιορτή και δεν έχω την απαίτηση να θυμάται κανείς τα γενέθλειά μου. Παρόλα αυτά, στις γιορτές ή παίρνω όλον τον κόσμο που γιορτάζει ή (τα τελευταία χρόνια) στέλνω σε όσους έχουν internet κάποιο e-mail ή τους στέλνω μήνυμα στο facebook.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάω σε τέτοια , δεν είμαι πολύ τυπική και δεν έχω και την απαίτηση από τους άλλους να είναι.

Είτε για μένα , είτε για τον άντρα μου , είτε για το παιδί μου , όποιος θέλει να πει χρόνια πολλά θα πάρει , όποιος το ξεχάσει , το ξέχασε, σιγά τ'αυγά!

 

Κι εμένα μου έχει τύχει να ξεχάσω και να με ξεχάσουν, και τί έγινε?

 

Όσο για τις τυπικές υποχρεώσεις θείες-ξαδέρφια κλπ , είμαι τόσο εναντίον που επίτηδες δεν παίρνω εκείνους που γιορτάζουν και η μαμά μου μου υπενθυμίζει ότι πρέπει να τους πάρω...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάω σε τέτοια , δεν είμαι πολύ τυπική και δεν έχω και την απαίτηση από τους άλλους να είναι.

Είτε για μένα , είτε για τον άντρα μου , είτε για το παιδί μου , όποιος θέλει να πει χρόνια πολλά θα πάρει , όποιος το ξεχάσει , το ξέχασε, σιγά τ'αυγά!

 

Κι εμένα μου έχει τύχει να ξεχάσω και να με ξεχάσουν, και τί έγινε?

 

ακριβώς...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά τέτοιες εποχές που έχουμε χάσει το μυαλό μας όλοι,ούτε που θα το πρόσεχα!

Έχει πολύ σοβαρά προβλήματα ο κόσμος για να ''κολλάει'' σε τέτοια!

 

 

σωστη....

 

 

ουτε εμενα θα με πειραζε.. και εγω εχω ξεχασει πολλες φορες...

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...