Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στρουμφοπάρτυ - 3α γενέθλια


Recommended Posts

Μπράβο elenatz καλή ιδέα να τα χαρίσεις.Ελπίζω να πιάσουν τόπο :)

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 476
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας Στρουμφομαμάδες!

 

Αν κάποια θέλει να κάνει στρουμφο-πάρτυ, και τις άρεσαν αυτά που έφτιαξα....τα χαρίζω. Κλικ εδώ για λεπτομέρειες:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2271780#post2271780

 

 

ΥΓ: καλέ που είναι οι φωτογραφίες από τα υπόλοιπα στρουμφοπάρτυ?

 

απαιχτααααα!!!

για αλλη μια φορα μπραβο...

κριμα που τελευταια στιγμη κανονισα τα γενεθλια της μικρης κ αποφασισα για στρουμφ...μακαρι να χα χρονο μπροστα μου να κανω εστω μια απ τις τοσο ωραιες ιδεες εδω...θα αρκεστω στην τουρτα κ στη στρουμφιτα που λεω να φερω για να απασχολησει τα παιδακια....κ αααααμα καταφερω,τα τραγουδια των στρουμφ,γιατι προς το παρον ,παιζει μονο ντιβιντι:lol:

 

αυτο το στεφανακι με το 3 το λατρεψα-οπως κ το μανιταρι(καλα,το φωτογραφειο σου,απαιχτο...)

το θεεεεεελω, κ δεν προλαβα-αναρπαστα γιναν τα πονηματα σου:lol:

 

χιλια μπραβο κ παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Στρουμφομαμάδες!

 

Αν κάποια θέλει να κάνει στρουμφο-πάρτυ, και τις άρεσαν αυτά που έφτιαξα....τα χαρίζω. Κλικ εδώ για λεπτομέρειες:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2271780#post2271780

 

 

ΥΓ: καλέ που είναι οι φωτογραφίες από τα υπόλοιπα στρουμφοπάρτυ?

 

Εγω θα τα ηθελα αλλα ειμαι Θεσσαλονικη, οποτε ειναι λιγο δυσκολο δε πειραζει ας τα παρει αλλη μανουλα..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια βρήκα (λίγο αργά για εμάς αλλα για όποια άλλη κοπέλα θελήσει)πινιάτα στρουμφάκι στο ballon-fire απλά δίνει μόνο χονδρική αν έχετε κάποιον γνωστό να σας κόψει τιμολόγιο έχει τιμή 10ευρώ!!!φωτογραφίες απο το δικό μας πάρτυ οσονούπο!!!ελενανζ το cdμε τα παιχνίδια τρελό κόλλημα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια βρήκα (λίγο αργά για εμάς αλλα για όποια άλλη κοπέλα θελήσει)πινιάτα στρουμφάκι στο ballon-fire απλά δίνει μόνο χονδρική αν έχετε κάποιον γνωστό να σας κόψει τιμολόγιο έχει τιμή 10ευρώ!!!φωτογραφίες απο το δικό μας πάρτυ οσονούπο!!!ελενανζ το cdμε τα παιχνίδια τρελό κόλλημα!!!!!!!!

καλεεεε,μιλησα μ αυτους την πεμπτη-η αληθεια ειναι οτι η κυρια ηταν μονο της χονδρικης κ δεν ηξερε λεπτομερειες....αλλα μου ειπε οτι λιανικη το δινουν,αλλα παραπανω-δε θυμαμαι ποσο.θα τους επαιρνα τη δευτερα...

για χονδρικη δε μου ανεφερε....ουαου,εγω μπορω να κοψω τιμολογιο μεσω γνωστου νομιζω-δεν εχει σημασια τι εταιρεια ειναι?οπου να ναι το δινουν με τιμολογιο?σου ειπαν?(δεν ξερω καθολου απ αυτα:oops:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν υπάρχει θέμα κ εγώ είχα πάρει πράγματα της βάφτισης με τιμολόγιο στο όνομα του άντρα μου που είναι άσχετο με το θέμα.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

καλεεεε,μιλησα μ αυτους την πεμπτη-η αληθεια ειναι οτι η κυρια ηταν μονο της χονδρικης κ δεν ηξερε λεπτομερειες....αλλα μου ειπε οτι λιανικη το δινουν,αλλα παραπανω-δε θυμαμαι ποσο.θα τους επαιρνα τη δευτερα...

για χονδρικη δε μου ανεφερε....ουαου,εγω μπορω να κοψω τιμολογιο μεσω γνωστου νομιζω-δεν εχει σημασια τι εταιρεια ειναι?οπου να ναι το δινουν με τιμολογιο?σου ειπαν?(δεν ξερω καθολου απ αυτα:oops:)

 

 

δεν ξερω λεπτομέρειες απλα ειμαι εγγεγραμένο μέλος και μου στέλνουν ενημερωτικα email και το είδα αλλα δεν εχω ψωνησει ποτε είναι η αλήθεια!το πασχα μου ζητησαν να κανω μία βάφτιση με στρουμφακσια για ενα αγοράκι και σίγουρα θα προτείνω την πινιατα στην μαμα του παιδιου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Στρουμφομαμάδες!

 

Αν κάποια θέλει να κάνει στρουμφο-πάρτυ, και τις άρεσαν αυτά που έφτιαξα....τα χαρίζω. Κλικ εδώ για λεπτομέρειες:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2271780#post2271780

 

 

ΥΓ: καλέ που είναι οι φωτογραφίες από τα υπόλοιπα στρουμφοπάρτυ?

Εσύ τα έφτιαξες όλα αυτά;;; Μράβο!!!!!..... Τί να πώ.... Χρυσοχέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει λοιπον κ με το δικο μας στρουμφοπαρτυ....

σε juniorοτοπο κ χωρις ιδιαιτερες προετοιμασιες,

μονο ενα ρημαδοσιντι που ειχα γραψει με στρουμφακια,κ το cd player των goody's δεν το διαβαζε:confused::twisted:....ευτυχως που το χα γραψει κ το μοιρασα σε ολα τα παιδακια....

ευτυχως τα απασχολησε η υπεροχη στρουμφιτα απ τα delfinakia,που ειλικρινα,εμεινα απ το ποσο καλα τα ειχε απασχολημενα κ χαρουμενα ολα τους-ειλικρινα μπραβο της!!!!φοβερη ,αψογη επαγγελματιας,γλυκεια υπομονετικη,υπεροχη...δεν εχω λογια!συγκεκριμενα ηταν η μελα καραμελα απ τα delfinakia,ή κατα κοσμον η κατερινα....ενθουσιαστηκα !!!

 

 

η τουρτα,αν και στην αρχη με περιοριζαν σε συγκεκριμενη απ τα γκουντις,τελικα δεχτηκαν κ εφερα απεξω,και ειχε φυσικα,παρασταση στρουμφακια...

στολισα με το υπεροχο στεφανακι που εφτιαξε η elenatz καθως κ το απιστευτο της μανιταρι,και ειχα κ το φωτογραφειο της(μπαρμπαστρουμφ κ στρουμφιτα),το οποιο ομως περιφεραμε απο ανθρωπο σε ανθρωπο κ βγαλαμε θεοτρελες φωτογραφιες ,ριχνοντας πολυ γελιο:lol::lol::lol::lol:

οπως καταλαβαινετε,οοοοολο το παρτυ μας,ουσιαστικα το ετοιμασε η elenatz την οποια κ ευχαριστω θερμα και την συγχαιρω δημοσια για τα φοβερα πραγματα που ειχε φτιαξει...

φυσικα ευχαριστω την βαγια που μου τα δανεισε κ μου τα εμπιστευτηκε αν και το παρτυ της ειναι στη σειρα και θα μπορουσε να φοβηθει οτι θα τα χαλασω/χασω/κλπ κλπ....κοριτσακι μου,ολα ειναι σωα και αβλαβη,κ συντομα θα ερθουν ξανα στα χερια σου,κατοπιν τηλεφωνηματος μου ;)

σ ευχαριστω και σενα δημοσια....

 

κ επειδη με ξεσηκωσατε, του χρονου θα αρχισω προετοιμασιες και γω απ τον οκτωβριο για να μαι μεσα:lol:;)

 

 

αυταααααα!αντε,με το καλο τα υπολοιπα στρομφοπαρτυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΛΕΝΟΥΦΙ, να σου ζήσει το πανέμορφο κοριτσάκι σου και να το δεις όπως επιθυμείς. Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια αν και δεν έκανα και τίποτε!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Εχτές παρέλαβα από την ΕΛΕΝΟΥΦΙ τον εξοπλισμό του στρουμφοπάρτυ. Την ευχαριστώ πολύ που με σεβάστηκε, που ήταν συνεπέστατη στα ραντεβού της και που τα επέστρεψε ακριβώς όπως της τα έδωσα.Το πάρτυ μας είναι το Σάββατο και μετά ο εξοπλισμός είναι λίγο ορφανός με την έννοια ότι η επόμενη κοπέλα παραιτήθηκε και δεν θα έρθει να τα πάρει. Θα ανανεώσω μετά την αγγελία, αν θέλει κάποια κοπέλα να τα παραλάβει από το σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχτές παρέλαβα από την ΕΛΕΝΟΥΦΙ τον εξοπλισμό του στρουμφοπάρτυ. Την ευχαριστώ πολύ που με σεβάστηκε, που ήταν συνεπέστατη στα ραντεβού της και που τα επέστρεψε ακριβώς όπως της τα έδωσα.Το πάρτυ μας είναι το Σάββατο και μετά ο εξοπλισμός είναι λίγο ορφανός με την έννοια ότι η επόμενη κοπέλα παραιτήθηκε και δεν θα έρθει να τα πάρει. Θα ανανεώσω μετά την αγγελία, αν θέλει κάποια κοπέλα να τα παραλάβει από το σπίτι μου.[/QUOT

 

 

 

καταλαβα καλα ή με γελουν τα ματια μου ?/

 

υπαρχει εξοπλισμος για στρουμφοπαρτυ που δανειζεται ???

 

δεν καναμε τελικα στρουμφοπαρτυ στον γιο τονπερασμενο δεκεμβρη...αλλα θα κανω της κορης 11 μαη ......

 

αν οντως εχω καταλαβει καλα, μπορειται να επικοινωνησετε μαζι μου σας παρακαλω?/

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας θα ηθελα τη βοηθεια σας, θελω να κανω αυτο το κουτακι αλλα δε θυμαμαι που το βρηκα, μηπως εχεις κανεις οδηγιες πως να το κανω? Ευχαριστω

 

3bu6xytvakojksxss1oxthu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ετοιμάζω τα δεύτερα γενέθλια της κορούλας μου!

Γνωρίζει καμία μανούλα αν υπάρχουν στα jumbo στρουμφάκια για διακόσμηση τούρτας; Φιγούρες στρουμφ, μανιτάρια κλπ όχι πιάτα και άλλα είδη πάρτυ, μόνο φιγούρες για να τις τοποθετήσω πάνω στην τούρτα γενεθλίων χρειάζομαι. Στο κατάστημα Παγκρατίου δεν υπάρχει τίποτα-απογοητεύτηκα, έχετε υπόχη σας σε κάποιο άλλο μεγαλύτερο κατάστημα; Ας μην είναι και jumbo... σε άλλο κατάστημα μη ηλεκτρονικό όμως. Να μπορείς να τα δεις από κοντά.

Ευχαριστώ!

7P0bp3.png?QSgUFaB8

 

dOCGp3.png?JHmztYbB

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω τα δεύτερα γενέθλια της κορούλας μου!

Γνωρίζει καμία μανούλα αν υπάρχουν στα jumbo στρουμφάκια για διακόσμηση τούρτας; Φιγούρες στρουμφ, μανιτάρια κλπ όχι πιάτα και άλλα είδη πάρτυ, μόνο φιγούρες για να τις τοποθετήσω πάνω στην τούρτα γενεθλίων χρειάζομαι. Στο κατάστημα Παγκρατίου δεν υπάρχει τίποτα-απογοητεύτηκα, έχετε υπόχη σας σε κάποιο άλλο μεγαλύτερο κατάστημα; Ας μην είναι και jumbo... σε άλλο κατάστημα μη ηλεκτρονικό όμως. Να μπορείς να τα δεις από κοντά.

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα,

δεν εχουν! πηγαμε χτες και επειδη ψαχνουμε και εμεις, τα μονα που υπηρχαν ειχαν τελειωσει! ηταν ομως παιχνιδια και οχι για διακοσμηση τουρτας. μπορειτε να ζητησετε απο το κοντινο σας ζαχαροπλαστειο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα τη βοηθεια σας, θελω να κανω αυτο το κουτακι αλλα δε θυμαμαι που το βρηκα, μηπως εχεις κανεις οδηγιες πως να το κανω? Ευχαριστω

 

3bu6xytvakojksxss1oxthu.jpg

 

 

να ρωτησω τι θα το κανετε αν επιτρεπεται? γιατι θελουμε και εμεις στρουφοπαρτυ!!!!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω θα το μοιράσει στα παιδάκια σαν δωράκι με καραμέλες ή σοκολατίτσες.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν εχουν! πηγαμε χτες και επειδη ψαχνουμε και εμεις, τα μονα που υπηρχαν ειχαν τελειωσει! ηταν ομως παιχνιδια και οχι για διακοσμηση τουρτας. μπορειτε να ζητησετε απο το κοντινο σας ζαχαροπλαστειο...

Kαλημέρα!

Βρήκα στο jumbo Αλίμου συσκευασία με ένα στρουμφάκι σε μια κατασκευή κάπου 9.90 ευρώ. Μεμονωμένα δεν είχε δυστυχώς....

7P0bp3.png?QSgUFaB8

 

dOCGp3.png?JHmztYbB

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γεια σας από ακόμα μία στρουμφομαμά.

Πριν λίγες μέρες κάναμε και εμείς το στρουμφοπάρτυ μας και το καταευχαριστηθήκαμε. Το πάρτυ ήταν για τα γενέθλια του γιου μου, 3 ετών πια, και της κόρης μου 1 έτους. Το θέμα το διάλεξε ο γιος που έχει φάει τρελό κόλλημα με τα στρουμφάκια.

 

Είπα να βάλω φωτογραφίες από αυτά που έφτιαξα μια και εσείς αποτελέσατε πηγή έμπνευσης για πολλά από αυτά.

 

Λοιπόν,

*η πρόσκληση μας:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/DSCN0013_zps83a7bdd2.jpg.html?sort=2&o=0

 

*η τσαντούλα με τα δωράκια:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/DSCN0018_zpsb1732cc4.jpg.html?sort=2&o=1

*στρουμφίτα για τα κορίτσια:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/DSCN0020_zpse259e66d.jpg.html?sort=2&o=2

*στρουμφάκι για τα αγόρια:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/DSCN0023_zpsdd7514bb.jpg.html?sort=2&o=3

 

η τσαντούλα περιείχε:

-ένα dvd με την ταινία "Τα Στρουμφάκια" του 2011 για τα μεγαλύτερα παιδιά, και με επεισόδια στρουμφάκια για τα μικρότερα

-ένα μπουκαλάκι που κάνει φούσκες, στο οποίο είχα εκτυπώσει ετικέτα με στρουμφάκια

-ένα μινι μπλοκ ζωγραφικής με σχέδια στρουμφάκια που το είχα φτιάξει εγώ κατεβάζοντας από το ιντερνετ ζωγραφιές (https://www.google.gr/search?q=smurf+coloring+pages&client=firefox-a&hs=CeC&rls=org.mozilla:el:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rS5EUu2gDorPtQbJnIGAAw&ved=0CDAQsAQ&biw=1067&bih=531&dpr=1.2), τις είχα διαμορφώσει στο powerpoint και όταν τις εκτυπωσα έκοψα το Α4 στη μέση και τις σύρραψα όλες μαζί.

-μπαλόνια

-σοκοφρετοσοκολατακαραμέλες

-και από ένα μικροπαιχνιδάκι πχ σφυριχτρα, σβούρα, παζλ, αυτοκόλλητα κλπ

 

*τα "φωτογραφεία" μας (χίλια ευχαριστώ στην elenatz για την καταπληκτική ιδέα και τις κατατοπιστικές οδηγίες):

*ο χαχανούλης:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/Alphanutau3AF0gammarhoalphaphiomicronalphapi3CC0DSCN0053_zps86ea3f8f.jpg.html?sort=2&o=6

*και η στρουμφίτα:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/Alphanutau3AF0gammarhoalphaphiomicronalphapi3CC0DSCN0052_zpscc6fc6f1.jpg.html?sort=2&o=5

μαζί:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/DSCN0054_zps01dc0613.jpg.html?sort=2&o=7

 

*οι τούρτες μας:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/Alphanutau3AF0gammarhoalphaphiomicronalphapi3CC0DSCN0047_zps5ad0fecf.jpg.html?sort=2&o=4

είχα ζητήσει να είναι πράσινη η επικάλυψη και τις διακόσμησα εγώ με αυτά:

http://www.amazon.de/gp/product/B00AA91LH2/ref=oh_details_o01_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

http://www.amazon.de/gp/product/B00AA91LIQ/ref=oh_details_o01_s00_i01?ie=UTF8&psc=1

με τα οποία τώρα παίζουμε με κάθε ευκαιρία.

 

*και η πινιάτα-δρακουμέλ που έγινε χαμός ποιος θα την πρωτοβαρέσει:

http://s780.photobucket.com/user/fotini80/media/smurfparty/DSCN0058_zps55351b87.jpg.html?sort=2&o=8

 

Παίξαμε και αρκετά παιχνίδια που είχαν άρωμα από στρουμφάκια και τις ιδέες τις είχα βρει στο ίντερνετ, όπως

- Μάζεψε "στρουμφόμουρα": χωρίστηκαν σε δύο ομάδες και η καθεμία είχε από μια κούτα, μόλις δόθηκε το σήμα έτρεχαν να μαζέψουν τα στρουμφόμουρα (μικρές μπαλίτσες) και να γεμίσουν την κούτα τους.

- Ο Αγώνας του Σκουντούφλη: ανα δύο τα παιδιά έτρεχαν έχοντας δεμένα το δεξί πόδι του ενός με το αριστερό του άλλου

- Μποουλινγκ, όπου είχα εκτυπώσει τον Δρακουμελ και τον είχα κολλήσει πάνω στις κορίνες (δεν είχε πολλή επιτυχία το παιχνίδι γιατί φυσούσε πολύ και οι κορίνες έπεφταν μονες τους)

- Το Δώρο του Χαχανούλη: το γνωστο κρυμμένο δώρο, δηλ μικροδωράκια τυλιγμένα με πολλά χαρτιά, τα παιδιά καθισμένα σε κύκλο, το δώρο γυρίζει τριγύρω και μολις σταματούσε η μουσική όποιος το κρατουσε ξετύλιγε και από ένα χαρτί και κέρδιζε αυτό που είχε μέσα, και μετά πάλι συνεχίζαμε

- και φυσικά η πινιάτα μας που μαλώνανε ποιος θα την χτυπήσει πρώτος.

 

Είχα σκεφτεί και άλλα παιχνίδα αλλά δεν πρόλαβα, γιατί πρώτον μετά την τουρτα άφησα τα παιδιά να παίξουν ελεύθερα, μονο την πινιάτα είχα αφήσει για μετά την τούρτα, και δεύτερον τελικά είναι πολύ δύσκολο να συντονίσεις 35 παιδιά διαφορετικών ηλικιών!!! Ήμουν πτώμα από ένα σημείο και μετά!!!

 

Από διακόσμηση δεν είχα κάτι ιδιαίτερο. Είχα φτιάξει 2 μπαλονοστήλες με λευκα και γαλάζια μπαλόνια αλλά ο δυνατός αέρας εκείνη την ημέρα δεν βοήθησε να αντεξουν και πολύ. Τα πιατοποτηράκια ήταν όλα λευκά γιατί γενικά δεν αγοράζω με θέμα αφου είναι ακριβότερα και στο τέλος καταληγουν στα σκουπίδια.

kGUSp3.png aMgOp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

mpravo s!!!ekanes poly kali douleia...prepei na sou pire poly xrono!!!to apotelesma omws se dikaiwse!!perasate super sigoura!! mou edwses foveri idea gia to party twn paidiwn mou!!to thema strumfakia mias k sta dika mou paidia aresei,einai kataplhktiko..perysi eixame thema tn mickey!eyxaristw poly gia tn idea!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...