Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στρουμφοπάρτυ - 3α γενέθλια


Recommended Posts

Δεν υπάρχουν απίστευτα πράγματα να φτιάξεις?Κ εγώ είχα κολλήσει τότε κ είχα βρει χίλια δυό.Γενικώς για πάρτυ υπάρχουν απίστευτα πράγματα να κάνεις μόνη σου ή να πάρεις ιδέες.Κορίτσια μη γελάσετε αλλά μου έχει κολλήσει η ιδέα να έχω θέμα στο πάρτυ αποφοίτησης μου.Προβλέπω να γελάνε αλλά εγώ θα το κάνω.

Παρεπιπτόντως έχεις τα templates για τα μπουκάλια?Μ'ενδιαφέρει για να κάνω του μικρού.

 

Kάτι σαν αυτό

http://www.party411.com/PlanYourParty/Occasion/Graduation.aspx

 

άνοιξε θέμα και είμαι μέσα...

 

α, για τα templates θα αρχίσω να χρεώνω... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 476
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ανοίξεις νέο θέμα για το πάρτι της αποφοίτησης και εγώ μαζί σου!

Τα templates της georgina θέλεις ή τα δικά μου?

Αν θέλεις στείλε μου το mail με πμ σου να σου στείλω και τα δύο αρχεία.

 

Σου έστειλα πμ

 

Kάτι σαν αυτό

http://www.party411.com/PlanYourParty/Occasion/Graduation.aspx

 

άνοιξε θέμα και είμαι μέσα...

 

α, για τα templates θα αρχίσω να χρεώνω... :)

 

Αυτό το θέμα εννοούσα!!!Άνοιξα νέο θέμα μην κάνω κατάχρηση εδώ.Όσο για τα templates έπρεπε να το σκεφτείς πιο νωρίς ;)

 

και εδω...http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakaspaper/default.asp?static=297&category=3052

 

Ευχαριστώ Elisama δεν τα είχα πάρει χαμπάρι!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

elenanz σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις προσκλήσεις!!!!τρελάθηκα!!!!!θα κάνω την δευτερη με την χιονόμπαλα!!!!!έίναι τρέλα..............

 

Ναι και εμένα αυτή μου άρεσε! Αν συμφωνείς να το ανεβάσουμε και εδώ σαν πρόταση και για άλλες μανούλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΦΥΣΙΚΑ!!!!!!!!θα το κάνουν και άλλες!!!στρουμφομανούλες ενωμενες ποτέ νικημένες :!!!(ας πούμε και καμία κουταμάρα ε)

 

Οκ, λοιπόν.

 

Η ΑΜΙ βρήκε μια καταπληκτική εικόνα με τον Παπαστρούμφ να τσακώνει των Λιχούδι, την απομονώσαμε και την βάλαμε σε μια χιονόμπαλα:

 

Cristmas%252520Smurf%252520front.jpg

 

Και επειδή θα χάλαγε η εικόνα με επιπλέον λογάκια να και η πίσω πλευρά:

 

Christmas%252520Back.jpg

 

Εκτύπωση μπρος-πίσω λοιπόν. Εγώ θα έκοβα την πρόσκληση στο σχήμα της χιονόμπαλας. Επίσης θα τρυπούσα λίγο το πάνω δεξί μέρος να περάσω μια κορδέλα με ένα μικρό στολιδάκι!

 

Όποια μανούλα θέλει το αρχείο για να βάλει τα δικά της που και πότε ας μου στείλει το mail της με πμ να το στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό!!!Θα μπορούσα να το έχω κ εγώ?(για του χρόνου ντε...) elenatz θα σε κάνω κολλητή μου λέμε χαχαχαχα

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό!!!Θα μπορούσα να το έχω κ εγώ?(για του χρόνου ντε...) elenatz θα σε κάνω κολλητή μου λέμε χαχαχαχα

 

Swanocean...εγώ νομίζω ότι θα πρέπει να πάμε στο party της Elena...απλά για την τεχνική αξιολόγηση... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Swanocean...εγώ νομίζω ότι θα πρέπει να πάμε στο party της Elena...απλά για την τεχνική αξιολόγηση... :)

 

Ναι καλά, ήταν όμως η AMI που βρήκε την αρχική εικόνα.....

Και εμένα μου άρεσε πολύ το πάντρεμα Χριστούγεννα - Στρουμφ, αν δεν είχα δώσει ήδη προσκλήσεις θα το άλλαζα. Φαντάζομαι το δέντρο στολισμένο με χαρτονάκια στρουμφοφιγούρες θα είχε πολύ πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά, ήταν όμως η AMI που βρήκε την αρχική εικόνα.....

Και εμένα μου άρεσε πολύ το πάντρεμα Χριστούγεννα - Στρουμφ, αν δεν είχα δώσει ήδη προσκλήσεις θα το άλλαζα. Φαντάζομαι το δέντρο στολισμένο με χαρτονάκια στρουμφοφιγούρες θα είχε πολύ πλάκα!

 

Kαλά...έδωσες τρελή ιδέα τώρα...

τα δωράκια για φέτος είναι έτοιμα...αλλά για του χρόνου παίζει...μια και δεν ξέρω ακόμα θέμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου θα δώσουμε ραντεβού τέλη Αυγούστου για brainstorming να βρούμε θέμα που να φτιάξουμε από την αρχή μόνες μας, και από αρχές Οκτώβρη ξεκινάμε κατασκευές!

Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου θα δώσουμε ραντεβού τέλη Αυγούστου για brainstorming να βρούμε θέμα που να φτιάξουμε από την αρχή μόνες μας, και από αρχές Οκτώβρη ξεκινάμε κατασκευές!

 

Αύγουστο...δεν γίνεται...είναι πολύ αργά! :)

Τέλη Ιουνίου πρέπει να ξεκινήσουμε για να προλάβω τις παραγγελίες από Αμερική...γιατί ο πρώτος γύρος είναι 29/9 η μικρή και ο δεύτερος 20/11 ο μεγάλος...

Link to comment
Share on other sites

Swanocean...εγώ νομίζω ότι θα πρέπει να πάμε στο party της Elena...απλά για την τεχνική αξιολόγηση... :)

 

Σε νιώθω...

elenatz μην ανησυχείς...απλά θα περνάμε τυχαία εκείνη τη μέρα από το σπίτι σου.

Δεν ξέρω για σας πάντως για του χρόνου έχω έτοιμο το θέμα (στρουμφ τι άλλο?) κ δεν έχω ψάξιμο...μου λείπει μόνο το τεχνικό θέμα...αλλά για βοήθεια είμαι πάντα μέσα εννοείται...

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά κατέληξα στο θέμα του φαγητού και θα είναι τα εξής:

 

1. Φαγητά:

Σπετσοφάϊ με ριζότο

Μακαρονάκι με παστό χοιρινό και μανιτάρια

Ρολό Χοιρινό με πουρέ

Hod-Dog-άκια

Τυρόπιτα με πιπεριές Φλωρίνης

Φέτες από αραβική πίτα με κοτόπουλο και σαλάτα κηπουρού

Ανθοδέσμη Ζεστή με κεφτεδάκια, τυροκροκέτες, κοτομπουκίτσες και φέτες του τοστ

Ανθοδέσμη Κρύα με ντοματίνια, αγγουράκια, τυράκια, αλλαντικά και φέτες του τοστ

 

2. Σαλάτες

Μικτή (λάχανα, ρόκα κλπ) με βαλσάμικο

Κινέζικο Λάχανο με σάλτσα γιαουρτιού

Πατατοσαλάτα

 

3. Επιδόρπια / Γλυκά

Μπισκότα

CupCakes

Cheesecake σε ποτυράκια

Φρουτοσαλάτα

Παγωτό

 

Και για highlight θα έχω σπιτική σαγκριά ;)

 

Ουφ, πείνασα! Ξέρω δεν έχει και πολύ σχέση με στρουμφάκια αλλά και εγώ δεν θα δοκίμαζα φαγητό σε χρώμα μπλε (μπλιαχ!)

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ερώτηση:Όλα αυτά μόνη σου θα τα κάνεις ή θα έχεις βοήθεια?Πάντως ωραίο το μενού...θα κλέψω μερικά

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ερώτηση:Όλα αυτά μόνη σου θα τα κάνεις ή θα έχεις βοήθεια?Πάντως ωραίο το μενού...θα κλέψω μερικά

 

Ναι μόνη, αν και θα ετοιμάσω από την προηγούμενη κάποια πράγματα. Τα μπισκότα και cupcakes από ακόμη πιο πριν. Ελπίζω μόνο να είναι ο άντρας μου εδώ εκείνες τις μέρες να αναλάβει τον μικρό......:oops:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από expert στις κατασκευές είσαι κ χρυσοχέρα μπράβο!!!!Πάντως τα μπισκότα κ τα Cupcakes κ μια βδομάδα πριν να τα φτιάξεις είναι φρεσκότατα.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, 11 μέρες έμειναν!

 

Τελείωσα επιτέλους με τα DVD covers και έφτιαξα και "κάλυμμα" για τις σοκολάτες που θα δώσω στα παιδιά. Το είχε κάνει η μαμά xrysalis και μου άρεσε πολύ. Η φωτογραφία δεν είναι η καλύτερη αλλά νομίζω ότι διακρίνονται:

 

IMG_6522.JPG

 

Τα έχω και τα δύο σε ένα αρχείο, για να το κατεβάσετε κλικ εδώ:

 

https://rapidshare.com/files/50345589/Chocolate___DVD_Cover_Templates.ppt

 

ΥΓ: η σοκολάτα είναι Lacta 60gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 10 μόλις μέρες μείνανε!

 

Ετοιμάζω τα ταμπελάκια για το φαγητό αλλά δεν ξέρω πιο να διαλέξω. Λοιπόν έχουμε επιλογή νούμερο ένα:

 

%2525CE%252595%2525CE%2525B9%2525CE%2525BA%2525CF%25258C%2525CE%2525BD%2525CE%2525B11.jpg

 

Και επιλογή νούμερο δύο:

 

%2525CE%252595%2525CE%2525B9%2525CE%2525BA%2525CF%25258C%2525CE%2525BD%2525CE%2525B12.jpg

 

Ποιο σας αρέσει περισσότερο?

Την γραμματοσειρά να την κρατήσω ή να κάνω κάποια πιο απλή που να διαβάζεται πιο εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα το 2ο μιας κ θα είναι πιο μικρά τα ταμπελάκια κ το 1ο να σου πω την αλήθεια δε το είδα αμέσως το κειμενάκι ενώ στο 2ο είναι πιο ξεκάθαρο.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και μελετημένα!!!

 

Προτιμώ το 2ο, αλλά άλλαξε την γραμματοσειρά για να είναι πιο εύκολο να διαβαστεί

 

Καλή επιτυχία (που είναι σίγουρη) στο πάρτυ σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...