Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στρουμφοπάρτυ - 3α γενέθλια


Recommended Posts

Δεν είπες ότι θα βάλεις τα μανιταράκια?Ή ήταν άλλη κοπέλα που είπε για τα μανιτάρακια?

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 476
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια...οι ετοιμασίες συνεχίζονται Elena ε?

Εμάς είναι αύριο τι στρουμφοπαρτυ...σήμερα στολισα τα περισσότερα κ μου έχουν μείνει λεπτομέρειες για αύριο ....!

Θα σας γράψω νεακια μετα το παρτυ.φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είπες είδα μπισκότα με ζαχαρόπαστα μάλλον από πάνω σε διάφορα σχέδια.Έχει δοκιμάσει καμιά σας?

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα που το είπες είδα μπισκότα με ζαχαρόπαστα μάλλον από πάνω σε διάφορα σχέδια.Έχει δοκιμάσει καμιά σας?

 

Στα jumbo? Ούτε που τα έχω προσέξει :oops:!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν τα είχαν βγάλει ακόμα?Γιατί σ'αυτό που πήγα εκείνη την ώρα τα έστηναν.Κ είχε χριστουγεννιάτικα σχέδια κ λουλουδάκια νομίζω είχε κ πεταλουδίτσες κ έκαναν μόνο 1,20...που αν ρωτήσεις έξω σου λένε 2,50 ευρώ τουλάχιστον γι'αυτό το μέγεθος.Θα πάρω κανένα να δοκιμάσω έτσι από περιέργεια!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις 5 μέρες μείνανε!

 

Μόλις με ειδοποίησε το rapidshare ότι ο λογαριασμός μας λήγει σε 6 μέρες, και όλα τα αρχεία που έχω ανεβάσει θα χαθούν (nice!)! Σχετικά με το στρουμφο - DVD, όποιος το θέλει θα πρέπει να το κατεβάσει αυτές τις μέρες. Σας ξαναβάζω τα link:

 

 

https://rapidshare.com/files/1820359498/Smurf_DVD.part1.rar

https://rapidshare.com/files/1296677470/Smurf_DVD.part2.rar

https://rapidshare.com/files/3866120531/Smurf_DVD.part3.rar

https://rapidshare.com/files/3801915963/Smurf_DVD.part4.rar

https://rapidshare.com/files/2003994348/Smurf_DVD.part5.rar

https://rapidshare.com/files/1652079818/Smurf_DVD.part6.rar

 

Υ.Γ. Elisama που είσαι περιμένουμε νέα από το πάρτυ σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ατονίσαμε λίγο ε??!!! έλενα είσαι έτοιμη? εγώ σήμερα παρέλαβα απο ebay πιατάκια ποτηράκια χαρτοπετσέτες και αυτα τα φφφφφφ........ πώς τα λένε καταλάβατε πιστεύω και περιμένω απο μέρα σε μέρα και τα καπελάκια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ατονίσαμε λίγο ε??!!! έλενα είσαι έτοιμη? εγώ σήμερα παρέλαβα απο ebay πιατάκια ποτηράκια χαρτοπετσέτες και αυτα τα φφφφφφ........ πώς τα λένε καταλάβατε πιστεύω και περιμένω απο μέρα σε μέρα και τα καπελάκια μας!!!

 

Καλησπέρα!

 

Έτοιμη? Πλάκα κάνεις, εγώ μέχρι να ακούσω το κουδούνι με τον πρώτο καλεσμένο θα τρέχω! Χα, χα, χα

Ετοιμάζω το πάρτι, ετοιμάζομαι για 14-ήμερο ταξίδι την επόμενη του πάρτι, ο άντρας μου όλο το μήνα λείπει σε διάφορα επαγγελματικά ταξίδια οπότε βοήθεια μηδέν και ο μικρός έχει αφηνιάσει αυτές τις μέρες!

Αααααα έχω και παρέα τον Μέρφι με τους νόμους του. Με ότι και να καταπιαστώ κάτι πάει στραβά, αφού να φανταστείς σήμερα εν μέσω βουνό ρούχων για σιδέρωμα, το σίδερο αποφάσισε να παραδώσει το πνεύμα του!

Όλα στο σχεδόν τα έχω. Έχω σχεδόν τελειώσει με τα κουτιά, έχω σχεδόν τελειώσει με τα καπέλα, έχω σχεδόν τελειώσει με τα μπισκότα, έχω σχεδόν τελειώσει με τη διακόσμηση, έχω σχεδόν τελειώσει με τα μπισκότα.....και πάει λέγοντας, χα, χα, χα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα !!!!Κοριτσια συγνωμη που αργησα να μπω να πω τα νεα του παρτυ αλλα εχω και τα 2 παιδια αρρωστα και δεν προλαβαινω...

Το παρτυ ηταν τελειο, περασαμε πολυ ωραια και ολοι ενθουσιαστηκαν με το στρουμφοπαρτυ!

Λοιπον δεν εχω προλαβει ακομα να βαλω φωτο αλλα επιφυλλασομαι...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς τα κατέβασα τα rar :)

Elisama να σου ζήσουν!Περιμένουμε φωτό κ περαστικούλια!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

Λοίπω αυτές τις μέρες και έχω περιορισμένη πρόσβαση στο internet. Λοιπόν, το πάρτυ έγινε και για πρώτη ματιά σας κάνω copy - paste τη σχετική δημοσίευση που έκανα στο μπλοκ μου:

 

"Λα, λα, λα, λα, λα, λα,

λα, λα, λα, λα, λα……

 

Το μπουμπουκάκι μου εχθές έγινε τριών! Απίστευτο μου φαίνεται, ακόμη μπορώ να ακούσω το πρώτο του κλάμα, ή να δω το βλέμμα του όταν το πρωτοείδα…για να μην αρχίσω να θυμάμαι το πρώτο του χαμόγελο ή τα πρώτα του βήματα ή τις πρώτες του λέξεις λέω να επανέρθω στο θέμα μου: Το στρουμφοπάρτυ του γιου μου.

Λοιπόν εδώ και ένα μήνα, είδαμε κάποια παλιά επεισόδια στην τηλεόραση, ακούσαμε τα τραγουδάκια τους, κάναμε χειροτεχνίες, κόψαμε, κολλήσαμε, φτιάξαμε αλλά και χαλάσαμε. ΧΑΜΟΣ όπως λέει και ο Σταυρούκος μου! Ταυτόχρονα εγώ έψαχνα στο internet, σχεδίαζα, προγραμμάτιζα μαζί με μια απίστευτη παρέα στο parents.gr

Ήταν ένας απίστευτα δημιουργικός μήνας μακριά από το άγχος της επικαιρότητας, χωρίς να σκεφτώ ούτε ένα σενάριο πτώχευσης, ή μετανάστευσης, ή ακρίβειας ή οτιδήποτε άλλο απασχολεί την μέση ελληνική οικογένεια σήμερα. Γιατί εμείς απλά ζούσαμε στον χαρούμενο κόσμο των Στρουμφ!

Και εχθές τελικά ήρθε αυτή η μέρα, που τώρα μου φαίνεται ότι πέρασε αστραπή. Από τις 4 το πρωί, μαγείρευα, ετοίμαζα, ΕΤΡΕΧΑ! Κατά τις 5 ήρθαν οι πρώτοι καλεσμένοι. Πολλές εικόνες, δεν ξέρω που να πρωτοεστιάσω:

 

Βλέπω τα 19 χαρούμενα παιδάκια με τους γονείς τους μας τίμησαν με την παρουσία τους

Βλέπω να χαιρετάω, να φιλάω, δεν προλαβαίνω όμως να μάθω νέα τους

Βλέπω να ετοιμάζω τα πρώτα ποτά

Βλέπω να μοιράζω σε όλους στρουμφο – καπέλα

Βλέπω την τούρτα

Βλέπω την στιγμή που τόσο περίμενε το μωρό μου: να σβήσει τα κεράκια

Βλέπω τον στρουμφοκλόουν να έρχεται (ήσουν ΤΕΛΕΙΟΣ)

Βλέπω να ετοιμάζω το μπουφέ (θεία Λαμπρινή, Χριστίνα και Βαρβάρα χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια ήσασταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΕΣ)

Βλέπω να μαζεύω και να ετοιμάζω επιδόρπιο

Βλέπω να χορεύουμε κάτω από μια ντισκομπάλα

Βλέπω να βγαίνουμε φωτογραφίες (Μπαρμπα-στρουμφ και Στρουμφίτες)

Βλέπω τα παιδάκια να φεύγουν με το κουτί – δώρο τους γεμάτο αγωνία να το ανοίξουν

Βλέπω, βλέπω, βλέπω…

 

Επιφυλάσσομαι να ανεβάσω φωτογραφίες σύντομα!

 

Τέλος θέλω να πω ότι ευχαριστώ για την βοήθεια τους και την υποστήριξή τους:

Τα κορίτσια του parents

Την μαμά μου που μου έστειλε τα Στρουμφο-ζελεδάκια

Τις κουμπάρες μου Βαρβάρα και Βούλα

Τον κλόουν (να το ξαναπώ ότι ήταν τέλειος)

Τον Κώστα για το στρουμφοπαγωτό

Τις «βοηθούς» μου θεία Λαμπρινή, Χριστίνα και Βαρβάρα

Τον άντρα μου (σ΄αγαπάω πολύ – πολύ)

Όλους που μας τίμησαν με την παρουσία τους και όλους που μας σκέφτηκαν"

Link to comment
Share on other sites

elenanz μου να σου ζησει ο μικρούλης σου!!!!!!!φαντάζομαι ότι ήταν όλα τέλεια!!!!!!!!!!!!!!! περημένουμε φωτογραφίες. και με την σειρά μας σε ευχαριστούμε και εμείς για της ωρέες ιδέες σου που μοιράστηκες μαζί μας και για την βοήθειά σου να γίνουν και άλλα σούπερ στρουμφοπάρτυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει ο μικρούλης σου elenatz!!!!Πάντα τέτοια!!!Να περάσετε καλά στο ταξιδάκι σας κ αναμένουμε με τόση αγωνία τις φωτό!Τόσο καιρό προετοιμάζόσουν γι'αυτό κ μαζί σου κ εμείς :P

Κ θα συμφωνήσω με την Ami ευχαριστούμε κ εμείς για τις υπέροχες ιδέες!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα! εχτές παρέλαβα τα καπελάκια μας!!!σούπερ είναι!!!!!πήγα στο ταχυδρομείο και μου τα βάλαν σε τσουβάλι για να τα πάρω!!!!!!!!και επειδή σκέυτηκα ότι μπορέι να μείνουν παραπονεμένοι και οι γονείς ετοιμάζω και μικροδωράκια πανευκολά στεφανάκια.μόλις μπορέσω θα σας ανεβάσω φώτο και οδηγίες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα στρουμφομαμάδες και φίλες!

 

Λίγο οι 2 εβδομάδες που έλειπα, λίγο η προετοιμασία για τα Χριστούγεννα, άργησα, αλλά τα κατάφερα. Ανέβασα τις φωτογραφίες από το στρουμφοπάρτυ!

 

Για να τις δείτε κλικ εδώ:

 

http://elenatz.com/?p=513

Link to comment
Share on other sites

μπράβο elenanz πολύ ωραία όλα!!!!!!αντε και του χρόνου με νέο θεματάκι!!!!εγώ δυτυχώς έχω μείνει πολύ πίσω γιατί π΄ριν 2 εβρομάδες με ενημέρωσαν για μία βαφτιση που θα κάνω ότι τελικά θα την κάνουν 30/12 και τρέχω για αυτά!!!(το πάρτυ μας είναι 29/12) αυτό που με επίγει είναι οι προσκλησεις που δεν μορώ με τπτ να της φτάξω όσο και αν έχω προσπαθήσει και λέω να πάω σε ένα βιβλιοπωλέιο μήπως και τα καταφέρουν . είχα πεί ότι θα έφτιαχνα στεφανάκια για τους μεγάλους για δωράκι αλλα δεν βλέπω ούτε αυτό να προλαβαίνω και λέω να δώσω ένα γουράκι που έχω φτιάξει αρκετά μιας και είχα πάει σε ένα παζάρι και μου έμειναν κάποια κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

μπράβο elenanz πολύ ωραία όλα!!!!!!αντε και του χρόνου με νέο θεματάκι!!!!εγώ δυτυχώς έχω μείνει πολύ πίσω γιατί π΄ριν 2 εβρομάδες με ενημέρωσαν για μία βαφτιση που θα κάνω ότι τελικά θα την κάνουν 30/12 και τρέχω για αυτά!!!(το πάρτυ μας είναι 29/12) αυτό που με επίγει είναι οι προσκλησεις που δεν μορώ με τπτ να της φτάξω όσο και αν έχω προσπαθήσει και λέω να πάω σε ένα βιβλιοπωλέιο μήπως και τα καταφέρουν . είχα πεί ότι θα έφτιαχνα στεφανάκια για τους μεγάλους για δωράκι αλλα δεν βλέπω ούτε αυτό να προλαβαίνω και λέω να δώσω ένα γουράκι που έχω φτιάξει αρκετά μιας και είχα πάει σε ένα παζάρι και μου έμειναν κάποια κομμάτια.

 

Ευχαριστώ πολύ AMI.

Σχετικά με τις προσκλήσεις, τι χρειάζεσαι? Εκτός από εκτύπωση, το υπόλοιπο μπορώ να σου το κάνω εγώ, μιας και έχω χρόνο πλέον ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να διαμορφώσω το κειμενάκι μέσα στο αστεράκι που μου έχεις κάνει. μου το βγάζει έξω απο το αστεράκι και δεν μου αφήνει περιθώριο να το αλλάξω! να σας πω και το κειμενάκι μας?!!!!ελπίζω να σας αρέσει!!!

Αγιε Βασίλη θάθελα μία ευχή να κάνω

να έρθουνε όσοι αγαπώ στο πάρτυ που θα κάνω.

τον ένα χρόνο μούπανε την Πέμπτη (29/12) πως θα κλείσω

και θέλω το κεράκι μου να κάνω φφφφφφφφφφ...... να σβήσω!

ελάτε στο σπιτάκι μας θα ανάψουμε και τζάκι

για να μου πείτε δυνατά

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΝΝΑΚΗ!!!!

(τα στρουμφάκια δεν μπορούσα να τα κολήσω πουθενά)

Link to comment
Share on other sites

elenatz να σου ζήσει ο μικρούλης σου όλα ήταν υπέροχα!Πάντως το δήλωσα στον άντρα μου ότι έχω επιλέξει θέμα για του χρόνου από τώρα κ με κοιτούσε σαν να ήμουν τρελή χαχαχαχαχαχα.Μπράβο κοπέλα μου πάντα τέτοια να σου ζήσει!!!!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Αααα μην σε νοιάζει και εγώ επέλεξα θέμα: καλικατζαράκια - ξωτικά!

Ανταλλαγή θεμάτων θα κάνουμε!!!

 

Χαχαχαχαχα ότι χρειαστείς ξέρεις που θα με βρεις!!!

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας Στρουμφομαμάδες!

 

Αν κάποια θέλει να κάνει στρουμφο-πάρτυ, και τις άρεσαν αυτά που έφτιαξα....τα χαρίζω. Κλικ εδώ για λεπτομέρειες:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2271780#post2271780

 

 

ΥΓ: καλέ που είναι οι φωτογραφίες από τα υπόλοιπα στρουμφοπάρτυ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...