Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στρουμφοπάρτυ - 3α γενέθλια


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 476
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπόν για να μην σας πρίζω σας βάζω τις αρχικές μορφές και βοηθήστε!!!!!

http://bluebuddies.com/Smurf_Picture_and_Files/00002416/Sweet-Christmas.jpg

σε αυτή την είκόνα είχα γράψει εκεί που είναι τα γράμματα"ΛΙΧΟΥΔΗ ΜΗ....ΕΊΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΗ" και έλεγα να την κάνω πρόσκληση και κάπου αλλού με μικρότερα γράμματα να γράψω ένα κειμενάκι. τι λέτε?

 

και για την γιρλάντα χρησιμοποίησα αυτή την φατσούλα

http://www.bakingshop.com/bc/img/SMRF-7.jpg

χωρίς ματάκια μυτούλα στόμα με ένα κύκλο μέσα μπλέ και με τα γράμματα(ένα σε κάθε φατσούλα) με κόκκινο

προσπάθησα να την κάνω όπως τις φώτο που έιχα βρέι σε ένα σαιτ αν δεν κάνω λάθως είναι στην σελ΄3

Link to comment
Share on other sites

πώς θα κάνω το αρχείο να να έιναι σε jpeg ?δεν το βρίσκω πουθενά στο ower point!

 

Οκ, πάμε από την αρχή:

 

Βήμα1: Να σιγουρέψεις ότι έχεις ένα στοιχείο για αποθήκευση (επέλεξε όλα τα στοιχεία και φρόντισε να υπάρχει ένα λευκό διάφανο τετράγωνο πίσω από τα στοιχεία σου)

 

1.jpg

 

Βήμα 2: Ομαδοποίησέ τα

 

2.jpg

 

Βήμα τρία: Τώρα έχεις ένα στοιχείο, επέλεξέ το, δεξί κλικ και επιλογή αποθήκευση ως εικόνας

 

3.jpg

 

Βήμα 4: Επέλεξε το format που θέλεις να σωθεί, πριν πατήσεις το αποθήκευση

 

4.jpg

 

 

Αν δεν σου βγαίνει κάτι πες μου........

Link to comment
Share on other sites

ομαδοποίηση όμως δεν μου κάνει. μου το έχει με αχνό γκρί αν κατάλαβες και δεν με αφήνει να το επιλέξω

 

Αχνό γκρι? Μήπως επειδή έχεις ήδη κάνει ομαδοποίηση? Κατάργηση σε αφήνει να κάνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχνό γκρι? Μήπως επειδή έχεις ήδη κάνει ομαδοποίηση? Κατάργηση σε αφήνει να κάνεις?

 

Άσε ΑΜΙ σου στέλνω το mail μου να μου στείλεις το αρχείο, έσκασα να μάθω γιατί δεν σε αφήνει........

Link to comment
Share on other sites

γεια σας καταπληκτικες μανουλες !!! εξακολουθω να ειμαι εκπληκτη με ολα αυτααααα!!!!!!!.....συγχαρητηριαααααα!!!!!!......

 

και δεν φανταζεστε ποσο τυχερες ειστε , οσες αθηνα !!!!!

 

κανω νυχιααααααα!!!!χαχαχαχα.....

 

ετοιμαστειτε εσεις για προσκλησεις κ εγω για τα νυχια σας !!!ανταλλαγη υπηρεσιων λεγεται αυτο ??????χαχαχαα.....

 

μπηκα για να σαςπω , οτι τελικα δεν κατεβηκα αθηνα σημερα , θα παω ομως σιγουρα την τεταρτη , αν δεν ειναι αργα για εσας! δυστυχως κατι προεκυψε ....

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για να μην σας πρίζω σας βάζω τις αρχικές μορφές και βοηθήστε!!!!!

http://bluebuddies.com/Smurf_Picture_and_Files/00002416/Sweet-Christmas.jpg

σε αυτή την είκόνα είχα γράψει εκεί που είναι τα γράμματα"ΛΙΧΟΥΔΗ ΜΗ....ΕΊΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΑΚΗ" και έλεγα να την κάνω πρόσκληση και κάπου αλλού με μικρότερα γράμματα να γράψω ένα κειμενάκι. τι λέτε?

 

Δεν θέλω να σε σκάσω αλλά το Link από το bluebuddies δεν μου ανοίγει εικόνα, στο λέω για να το έχεις υπόψιν σου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας καταπληκτικες μανουλες !!! εξακολουθω να ειμαι εκπληκτη με ολα αυτααααα!!!!!!!.....συγχαρητηριαααααα!!!!!!......

 

και δεν φανταζεστε ποσο τυχερες ειστε , οσες αθηνα !!!!!

 

κανω νυχιααααααα!!!!χαχαχαχα.....

 

ετοιμαστειτε εσεις για προσκλησεις κ εγω για τα νυχια σας !!!ανταλλαγη υπηρεσιων λεγεται αυτο ??????χαχαχαα.....

 

μπηκα για να σαςπω , οτι τελικα δεν κατεβηκα αθηνα σημερα , θα παω ομως σιγουρα την τεταρτη , αν δεν ειναι αργα για εσας! δυστυχως κατι προεκυψε ....

 

Πλάκα κάνεις?!?

 

Την πρόσκληση θα στην κάναμε ούτως ή άλλως απλά περιμένω να μας πεις δυο λόγια για το τί θέλεις (πως το έχεις φανταστεί) μπες στο google πάτα smurf και βρες μια εικόνα που σου αρέσει.

 

Ααααα και δες τα ραντεβού σου για Παρασκευή 25 Νοεμβρίου :-D:mrgreen::-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα , δεν ξερω καν να ανεβαζω φωτο !

το h&m εχει μπλουζακια για αγορι , με ενα στρουμφ ή με ολη την παρεα των στρουμφ μαζι , μονο 7,90 !!!!....ενω ειχα σκεφτει να παρω λευκο απο το ζαρα κ να το ζωγραφισω , αυτο ειναι τελειο κ οικονομικο !!!και εχεικ ενα κενο που χωραει να γραψω "my 3rd birthday"...

 

(ενημερωτικα , αν ενδιαφερει καποια μανουλα )

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις?!?

 

Την πρόσκληση θα στην κάναμε ούτως ή άλλως απλά περιμένω να μας πεις δυο λόγια για το τί θέλεις (πως το έχεις φανταστεί) μπες στο google πάτα smurf και βρες μια εικόνα που σου αρέσει.

 

Ααααα και δες τα ραντεβού σου για Παρασκευή 25 Νοεμβρίου :-D:mrgreen::-D

 

χαχαχα....την αφηνω κενη για σενα...εχω ηδη αρχισει εξασκηση στα στρουμφονυχοσχεδια !!!...

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, 15 και σήμερα!

 

Λοιπόν έτοιμη η γιρλάντα μου! ΑΝ κουραστήκατε από το πολύ κόψιμο και ράψιμο, δείτε πως μπορείτε να φτιάξετε στρουμφογιρλάντα σε χρόνο dt.

 

Πολύ απλά, πήρα την περσινή γιρλάντα, έκοψα τις winnie - παραστάσεις που είχε και τις αντικατέστησα με στρουμφοπαραστάσεις που έφτιαξα στον υπολογιστή.

 

Να οι παραστάσεις:

 

IMG_6509.JPG

 

Να και η γιρλάντα:

 

IMG_6513.JPG

 

Επίσης έφτιαξα και τα μπουκαλάκια με νερό για τα παιδάκια, τελείωσα επιτέλους με τις προσκλήσεις (έβαλα και κορδελάκια και στολίδια). ΑΥΤΑ από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δειτε τι βρηκα μπορει να σας ενδιαφερει

 

http://photomontager.com/search/gr/smurfs

 

Καλό, μπορείς με αυτό να κάνεις είτε πρόσκληση, είτε την ευχαριστήρια καρτούλα που βάζουν στα δωράκια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , δεν ξερω καν να ανεβαζω φωτο !

το h&m εχει μπλουζακια για αγορι , με ενα στρουμφ ή με ολη την παρεα των στρουμφ μαζι , μονο 7,90 !!!!....ενω ειχα σκεφτει να παρω λευκο απο το ζαρα κ να το ζωγραφισω , αυτο ειναι τελειο κ οικονομικο !!!και εχεικ ενα κενο που χωραει να γραψω "my 3rd birthday"...

 

(ενημερωτικα , αν ενδιαφερει καποια μανουλα )

 

Έλα, βρήκα και στα Zara Kids μπλουζάκι στρουμφ, αν και δεν θυμάμαι την τιμή. Ήμουν έτοιμη να το πάρω αλλά τελικά δεν ξέρω, θέλω να δω τον μικρό μου πιο "κομψά" ντυμένο, με πουκάμισο και τέτοια. Βέβαια αν κάποια μανούλα θέλει να διαθέσει κάποια χρήματα παραπάνω για τα δωράκια των παιδιών, δεν το συζητάω θα ήταν τέλειο δώρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια 14 μέρες μείνανε για μένα!

 

Σήμερα θα βγω στην αναζήτηση για τα κουτιά μου για τα δωράκια μιας και μου λείπουν άλλα 10! Δεν φαντάζομαι καμία σας να έχει "φωτοτυπάδικο"?

Επίσης μου έστειλε η Georgina ένα template για το εξώφυλλο για το DVD, οπότε θα το ετοιμάσω το ΣΚ.

Το μόνο που με αγχώνει τώρα είναι ο αριθμός των καλεσμένων που έχει φτάσει στα 44 σε συνδυασμό με τον καιρό. Πρέπει να βρω τρόπο να χρησιμοποιήσω και το μπαλκόνι! Θα κοιτάξω για αυτές τις σόμπες εξωτερικού χώρου αλλά αν φυσάει όπως εχθές για παράδειγμα, δεν θα βοηθήσει και πολύ. Το μπαλκόνι μου έχει τέτοιο σχήμα που καλύπτονται σχεδόν και οι τρεις πλευρές του. Τι λέτε, να βρω και να δέσω ένα ναύλον να καλύψει την ανοιχτή πλευρά?

Καμία άλλη ιδέα υπάρχει (γιατί το όλο θα φαίνεται χάλια!)?

 

Αααα και κάτι άλλο πόσα κιλά τούρτα να υπολογίσω για 44 άτομα?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στα 5-6 κιλά θα χρειαστείς για την τούρτα.Ξέρω ότι το υπολογίζουν 100 με 150 γραμ το άτομο κ βγάζουν το σύνολο

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

εμεις καναμε 4μισι κιλα για 40 ατομα και εμεινε κιολας για 6-7 ατομα ακομα...εγω οταν της ειχα πει αρχικα 30 ατομα μου ειπε 2μισι κιλα. μετα αυξηθηκε (απο μονο του αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 14 μέρες μείνανε για μένα!

 

Σήμερα θα βγω στην αναζήτηση για τα κουτιά μου για τα δωράκια μιας και μου λείπουν άλλα 10! Δεν φαντάζομαι καμία σας να έχει "φωτοτυπάδικο"?

Επίσης μου έστειλε η Georgina ένα template για το εξώφυλλο για το DVD, οπότε θα το ετοιμάσω το ΣΚ.

Το μόνο που με αγχώνει τώρα είναι ο αριθμός των καλεσμένων που έχει φτάσει στα 44 σε συνδυασμό με τον καιρό. Πρέπει να βρω τρόπο να χρησιμοποιήσω και το μπαλκόνι! Θα κοιτάξω για αυτές τις σόμπες εξωτερικού χώρου αλλά αν φυσάει όπως εχθές για παράδειγμα, δεν θα βοηθήσει και πολύ. Το μπαλκόνι μου έχει τέτοιο σχήμα που καλύπτονται σχεδόν και οι τρεις πλευρές του. Τι λέτε, να βρω και να δέσω ένα ναύλον να καλύψει την ανοιχτή πλευρά?

Καμία άλλη ιδέα υπάρχει (γιατί το όλο θα φαίνεται χάλια!)?

 

Αααα και κάτι άλλο πόσα κιλά τούρτα να υπολογίσω για 44 άτομα?

 

τι ακριβως θελεις απο φωτοτυπαδικο κ βιβλιοπωλειο ??τα κουτια αυτα που βαζουν μεσα τα πακετα των χαρτιων α4 ???

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στα 5-6 κιλά θα χρειαστείς για την τούρτα.Ξέρω ότι το υπολογίζουν 100 με 150 γραμ το άτομο κ βγάζουν το σύνολο

 

Ναι έτσι υπολογίζουν και τα ζαχαροπλαστεία. Εγώ όμως θέλω να λογαριάσω μικρότερη ποσότητα για δύο λόγους:

 

1. Θα αρχίσω το πάρτι με την τούρτα, οπότε δεν θέλω να χορτάσει κανείς με αυτή και να μην φάει μετά (κυρίως τα παιδάκια)

 

2. Την επόμενη του πάρτι στις 6 το πρωί αναχωρούμε για Μόναχο! Οπότε ότι δεν φαγωθεί πετάγεται. Γιαυτό δεν θέλω να μου περισσέψουν πολλά κομμάτια

 

Υ.Γ. Αχ μου άναψες φωτιές με το βιβλίο ευχών. Δεν είχα ξαναασχοληθεί και έχω τρελαθεί με τα άπειρα πραγματάκια που μπορείς να φτιάξεις! Έχω χαθεί στο σερφάρισμα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

εμεις καναμε 4μισι κιλα για 40 ατομα και εμεινε κιολας για 6-7 ατομα ακομα...εγω οταν της ειχα πει αρχικα 30 ατομα μου ειπε 2μισι κιλα. μετα αυξηθηκε (απο μονο του αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια)

 

Χα, χα, χα ναι την διάβασα την ιστορία.

Οπότε αν είναι να έρθουν όλοι (που θα το ξέρω την τελευταία εβδομάδα) μάλλον θα πω κάνω 4 κιλά και την κόβω αναλόγως.

 

Ααααα, καταπληκτικό το θέμα σου για τα cupcakes, κορίτσια για να πάρετε ιδέες για γαρνιτούρες κλικ εδώ:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=96646

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θελεις απο φωτοτυπαδικο κ βιβλιοπωλειο ??τα κουτια αυτα που βαζουν μεσα τα πακετα των χαρτιων α4 ???

 

Ναι αυτά!

Το έχω γράψει σε προηγούμενο post, αλλά εν τάχει:

Τα βάφω κίτρινα (με πλαστική μπογιά για τοίχους), θα τους βάλλω κόκκινη κορδέλα και καλά το δώρο του joker - στρουμφ. Μέσα θα βάλω τα δωράκια και ένα μπαλόνι φουσκομένο (με κονφετί ). Όταν κάποιος πάει να βγάλει το μπαλόνι στο πάνω μέρος του κουτιού θα υπάρχει ένα συρραπτικό χαλαρό, που να δείχνει προς τα κάτω με αποτέλεσμα ένα μεγάλο ΜΠΟΥΜ! :D

Μπορούσα να τα πάρω και από το jumbo που έχουν τρελή κατανάλωση αλλά καμία υπάλληλος δεν προθυμοποιήθηκε να με βοηθήσει! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Αχ μου άναψες φωτιές με το βιβλίο ευχών. Δεν είχα ξαναασχοληθεί και έχω τρελαθεί με τα άπειρα πραγματάκια που μπορείς να φτιάξεις! Έχω χαθεί στο σερφάρισμα λέμε!

 

Δεν υπάρχουν απίστευτα πράγματα να φτιάξεις?Κ εγώ είχα κολλήσει τότε κ είχα βρει χίλια δυό.Γενικώς για πάρτυ υπάρχουν απίστευτα πράγματα να κάνεις μόνη σου ή να πάρεις ιδέες.Κορίτσια μη γελάσετε αλλά μου έχει κολλήσει η ιδέα να έχω θέμα στο πάρτυ αποφοίτησης μου.Προβλέπω να γελάνε αλλά εγώ θα το κάνω.

Παρεπιπτόντως έχεις τα templates για τα μπουκάλια?Μ'ενδιαφέρει για να κάνω του μικρού.

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου έστειλε η Georgina ένα template για το εξώφυλλο για το DVD, οπότε θα το ετοιμάσω το ΣΚ.

 

Κοριτσάκι, αν το θέλεις σαν εξώφυλλο δεν νομίζω ότι θα έχεις θέμα...

Αλλά θα πρότεινα να κάνεις ένα πρώτο δείγμα σύμφωνα με τη θήκη που έχεις...

Σε παλιές θήκες για DVD ήρθε και έκατσε τέλεια...σαν οπισθόφυλλο...

Σε καινούριες ήθελε 1/4 εκατοστού παραπάνω...αλλά δεν φαίνεται άσχημο τελικά...

 

Απλά ενημερώνω γιατί μόλις τα τελείωσα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν απίστευτα πράγματα να φτιάξεις?Κ εγώ είχα κολλήσει τότε κ είχα βρει χίλια δυό.Γενικώς για πάρτυ υπάρχουν απίστευτα πράγματα να κάνεις μόνη σου ή να πάρεις ιδέες.Κορίτσια μη γελάσετε αλλά μου έχει κολλήσει η ιδέα να έχω θέμα στο πάρτυ αποφοίτησης μου.Προβλέπω να γελάνε αλλά εγώ θα το κάνω.

Παρεπιπτόντως έχεις τα templates για τα μπουκάλια?Μ'ενδιαφέρει για να κάνω του μικρού.

 

Να ανοίξεις νέο θέμα για το πάρτι της αποφοίτησης και εγώ μαζί σου!

Τα templates της georgina θέλεις ή τα δικά μου?

Αν θέλεις στείλε μου το mail με πμ σου να σου στείλω και τα δύο αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...