Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

gaps diet καντιντα και αλλεργίες


miriki

Recommended Posts

Ο δεύτερος έχει το πλεονέκτημα ότι είναι κάθετος. Κατά τα άλλα και οι δύο φαίνεται να έχουνε μόνο ένα auger (ενώ ο Green Star Elite που έχει η Fairy's mom έχει δύο augers από ατσάλι, και όχι πλαστικό) οπότε η απόδοση δεν θα διαφέρει σημαντικά.

Αν το κόστος δεν είναι θέμα θα έπαιρνα τον δεύτερο γιατί πιάνει λιγότερο χώρο.

 

Δεν πιστεύω ότι αξίζει να επενδύσεις και πολλά σε αποχυμωτή, θα δεις ότι σύντομα θα τον βαρεθείς, μεγάλος μπελάς ο χυμός και προσωπικά λυπάμαι να κάνω χυμό μ' όλα αυτά τα πανάκριβα βιολογικά λαχανικά!

Καλό είναι να είναι της τεχνολογίας masticating, αν και η Campbell δεν δίνει έμφαση σ' αυτό αν πρόσεξες και πολλές στα Yahoo Groups χρησιμοποιούνε συμβατικούς.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λες να αγορασω ενα συμβατικο να μη ξοδευομαι? Γιατι ειναι θεμα να δωσω τωρα τοσα λεφτα. Δεν ξερω και τι συμβατικο να διαλεξω. Κι εγω φοβαμαι οτι δεν θα τον πολυχρησιμοποιουμε ιδιαιτερα μετα.

 

 

Η κοπελα που μου τον συστησε ειναι πολυ ευχαριστημενη, είναι της τεχνολογίας masticating και ειπε κανει και αμυγδαλογαλα (βεβαια δεν ειμαι φαν του να φτιαχνω μονη αμυγδαλογαλα αν μπορω να το αποφυγω)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

http://www.ukjuicers.com/product-list?Text=omega

 

Εχει φθηνοτερους με 100-150 λιρες.....λες να κανει καποιος απο αυτους? ο αποχυμωτης που εχω παντως δεν βγαζει σταλα απο τα καροτα.

 

http://www.ukjuicers.com/omega-mega-mouth-juicer-bmj390-hd

 

Αντε μεχρι 200 λιρες (και πολλα μου φαινονται)

 

 

Θα προτιμουσα να αγορασω ενα αποξηραντη παρα ακριβο αποχυμωτη.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/10/24/tumors-exploit-gut-flora.aspx?e_cid=20121024_DNL_art_1

 

How Tumors Exploit Gut Flora to Fuel Growth, and the Surprising Finding that Chemotherapy Boosts Resistant Cancer

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

http://www.ukjuicers.com/product-list?Text=omega

 

Εχει φθηνοτερους με 100-150 λιρες.....λες να κανει καποιος απο αυτους? ο αποχυμωτης που εχω παντως δεν βγαζει σταλα απο τα καροτα.

 

Τα καρότα αυτή την εποχή δεν είναι καλά, ίσως γι' αυτό δεν σου βγάζουνε χυμό.

Βασικά στη δικιά μας λαϊκή μόνο 2 πάγκοι έχουνε καρότα και αυτά άθλια, και είναι και από Βοιωτία και έτσι δεν πήρα.

Πήρα Ιταλίας για τουρσί.

 

Σίγουρα όμως η ποιότητα που αποχυμωτή παίζει ρόλο στο πόσο χυμό θα βγάλεις, πχ ο δικός μου θα βγάζει περισσότερο από τους συμβατικούς αλλά αυτός της Fairy's mom ακόμη περισσότερο από το δικό μου.

Γι' αυτό ένα από τα επιχειρήματα για ακριβό αποχυμωτή είναι ότι μακροπρόθεσμα συμφέρει γιατί βγάζεις περισσότερο χυμό από τα ίδια λαχανικά, αλλά με τις τιμές των βιολογικών στην Ελλάδα και με την οικονομική κρίση δεν είναι να δώσει κανείς 500 Ευρώ για αποχυμωτή!

 

Για πόσο καιρό χρειάζεσαι τον αποχυμωτή; Θα μπορούσα να σου δανείσω το δικό μου για κανένα μήνα αν θες, μέχρι να βγούνε καλά καρότα και λάχανα δεν τον χρειάζομαι.

Είναι ασήκωτος όμως, αλλά άμα είναι θα στον φέρω το Σάββατο.

 

Ο φούρνος σου δεν πάει χαμηλά; Εμένα πάει μέχρι τους 30 βαθμούς και βολεύομαι, τσιγγουνεύομαι και τον αποξηραντή!

Θα ήθελα ένα καλό food proccesor αλλά χλωμό το βλέπω να βρω λεφτά να τον πάρω σύντομα, έχουνε προτεραιότητα τα δόντια μου!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ πάντως δεν πολύσυμφωνω μαζί σου Rosie...

 

Oπου και να διάβασα για αποτοξίνωση οι χυμοί έχουν τον πρώτο ρόλο. Το θέμα είναι να χρησιμοποιείς πολλά πράσινα και όχι τόσο φρούτα. Εγώ δεν τον έχω βαρεθεί καθόλου ούτε και ο άντρας μου τον θεωρώ απαραίτητο αν κάποιος θέλει να κάνει αποτοξίνωση.

 

Εγώ έχω τον κάθετο που δείχνεις αλλά τον omega. Ο λόγος που τον προτίμησα εναντι του hurom ήταν τα χρόνια εγγύησης από μια εταιρεία χρόνια στο χώρο των αποχυμωτων. Αν πάρεις συμβατικό θα κατασρέφει με την θερμότητα όλες τις βιταμίνες και τα ενζυμα κλπ δεν είναι ο ίδιος. Αν δοκιμάσεις θα καταλάβεις διαφορά. Εγώ είμαι υπερευχαριστημενη και πιστεύω είναι κάτι που αξίζει να επενδύσει κανεις.

 

Από την άλλη ο αποξηραντής δεν μου φαίνεται και τόσο απαραιτητος για την ώρα. Δεν είμαστε καμμιά τεράστια οικογένεια να κάνουμε φορβερή κατανάλωση αποξηραμένων ή αφυδατωμένων αμυγδάλων. Κάνω μία στα τόσα στο φούρνο και ξεμπερδεύω.

 

Μπες στο youtube και δες βιντεάκια και συγκρίσεις και θα καταλάβεις ποιός σου ταιριάζει καλύτερα! Ο κάθετος κάνει και γάλα αμυγδάλου και εμένα δεν μου σκαλώνει με τα πράσινα φυλλώδη όπως παραπονούνται πολλοί. Να φανταστεις κάθε μέρα βάζω σέλινο -παίρνω ματσάκι και το ψιλοκόβω πάνω από την τρύπα του αποχυμωτή και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μόνο στο γάλα αμυγδάλου θέλει πάλι σούρωμα γιατί έχει τρίμμα αμυγδάλου μέσα.

 

Green Star βγάζει τον περισσότερο χυμό από ολους ΑΛΛΑ είναι και πιο ακριβός και πιο χρονοβόρος και θέλει πολλή περισσότερη προετοιμασία. Ο κάθετος δεν θέλει σχεδόν καθόλου προετοιμασία και πλένεται πανεύκολα.

Yugup3.png
Link to comment
Share on other sites

Κστερινουλα αν καταλαβα καλα ο ΟΜΕΓΑ και ο HUROM einai idioi apla αλλαζει ο χρονος εγγυησης? Ετσι ειδα σε ενα βιντεακι συγκρισης. Υπαρχει μεγαλη διαφορα στην τιμη ο δικος σου κοστιζει 440 ευρω περιπου ενω ο αλλος 310. Και αυτη τη στιγμη και τα 310 ειναι παρα πολλα για μενα. Για να καταλαβεις πρεπει να πω ψεμματα για την τιμη στους δικους μου και ελπιζω πραγματικα να μας φανει γενικα χρησιμος γιατι βαριεμαι αφανταστα τους πολυπλοκους χυμους....δεν ξερω καν αν θα πινουν χυμους λαχανικων τα παιδια.

 

Με τον αποξηραντη ονειρευομαι να αποξηραινω μανγκο και αναναδες. Δε μου λες εχεις δει οτι κανει μεγαλη καταναλωση ο φουρνος οταν κανεις αποξηρανση? Εγω δυο φορες εκανα γιαουρτι και τον αφησα ανοιχτο 24 ωρο και κοντεψε να με φαει ο αντρας μου. (εκανα και καρυδια παραλληλα) Την πρωτη φορα το γιαουρτι πετυχε, τη δευτερη οχι. Χθες εκανα αλλο γιαουρτι αυτη τη φορα τυλιγμενο με κουβερτες εκτος φουρνου και ευτυχως πετυχε οποτε ετσι θα το κανω στο εξης

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τα καρότα αυτή την εποχή δεν είναι καλά, ίσως γι' αυτό δεν σου βγάζουνε χυμό.

Βασικά στη δικιά μας λαϊκή μόνο 2 πάγκοι έχουνε καρότα και αυτά άθλια, και είναι και από Βοιωτία και έτσι δεν πήρα.

Πήρα Ιταλίας για τουρσί.

 

Σίγουρα όμως η ποιότητα που αποχυμωτή παίζει ρόλο στο πόσο χυμό θα βγάλεις, πχ ο δικός μου θα βγάζει περισσότερο από τους συμβατικούς αλλά αυτός της Fairy's mom ακόμη περισσότερο από το δικό μου.

Γι' αυτό ένα από τα επιχειρήματα για ακριβό αποχυμωτή είναι ότι μακροπρόθεσμα συμφέρει γιατί βγάζεις περισσότερο χυμό από τα ίδια λαχανικά, αλλά με τις τιμές των βιολογικών στην Ελλάδα και με την οικονομική κρίση δεν είναι να δώσει κανείς 500 Ευρώ για αποχυμωτή!

 

Για πόσο καιρό χρειάζεσαι τον αποχυμωτή; Θα μπορούσα να σου δανείσω το δικό μου για κανένα μήνα αν θες, μέχρι να βγούνε καλά καρότα και λάχανα δεν τον χρειάζομαι.

Είναι ασήκωτος όμως, αλλά άμα είναι θα στον φέρω το Σάββατο.

 

Ο φούρνος σου δεν πάει χαμηλά; Εμένα πάει μέχρι τους 30 βαθμούς και βολεύομαι, τσιγγουνεύομαι και τον αποξηραντή!

Θα ήθελα ένα καλό food proccesor αλλά χλωμό το βλέπω να βρω λεφτά να τον πάρω σύντομα, έχουνε προτεραιότητα τα δόντια μου!

 

 

Ευχαριστω για την προταση αλλα δε θα θελα να καταχραστω τη γενναιοδωρια σου, ασε που θα χα αγχος μη τον χαλασω σαν ασχετη που ειμαι.

 

Ο φουρνος ξεκιναει απο το 50, μπορεις να τον βαλεις χαμηλοτερα αλλα δεν γραφει θερμοκρασια οποτε δεν ξερω αν η κινηση θα αντιστοιχει σε χαμηλοτερη θερμοκρασια. Δεν τα ηξερα αυτα οταν αγοραζα φουρνο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κατερινουλα πες μου τη γνωμη σου. Ξεκινησαμε παλι ωμο αυγο μετα απο 2 βδομαδες αποχης . Εφαγε 4 μερες τωρα. Δεν βλεπω τα σπιθουρακια στο στομα και το κορμι αλλα ειδα δυο σπυρακια κοκκινα στο κουτελο. Λες να εχει σχεση με το αυγο?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Oπου και να διάβασα για αποτοξίνωση οι χυμοί έχουν τον πρώτο ρόλο. Το θέμα είναι να χρησιμοποιείς πολλά πράσινα και όχι τόσο φρούτα. Εγώ δεν τον έχω βαρεθεί καθόλου ούτε και ο άντρας μου τον θεωρώ απαραίτητο αν κάποιος θέλει να κάνει αποτοξίνωση.

 

Δεν διαφωνώ μ' αυτά που λες Κατερίνα, οι χυμοί είναι σημαντικό μέσο αποτοξίνωσης αλλά όχι και το μοναδικό.

Δηλαδή εμένα πια ο χρόνος μου με δυο παιδιά και την GAPS είναι περιορισμένος στο ελάχιστο, προτιμώ να αφιερώνω χρόνο στα τουρσιά, το γιαούρτι και τα κεφίρ (και την κομπούχα!) που είναι εξίσου σημαντικά αν όχι και πιο σημαντικά λόγω των προβιοτικών παρά στο να κάνω χυμό.

Είναι θέμα προτεραιοτήτων πιστεύω, δεν μπορώ να τα κάνω όλα παρόλο που έχω και κατάλληλο αποχυμωτή.

 

Και κάθε μεσημέρι ετοιμάζω για όλους μια πολύ μεγάλη πράσινη σαλάτα, πραγματικά λυπάμαι να στίβω όλα αυτά τα βιολογικά λαχανικά.

 

Αλλά πέρα απ' αυτό, είδατε πουθενά η Campbell να τονίζει ότι είναι απαραίτητος ένας ακριβός αποχυμωτής; Εγώ όχι, ούτε και στην τελευταία της παρουσίαση που κάνει εκτεταμένη αναφορά στο juicing.

Ούτε και στα Yahoo Groups διάβασα κάτι παρόμοιο, κάποιες έχουνε πολύ ακριβούς και κάποιες φθηνούς συμβατικούς.

Προφανώς οι αποτοξινωτικές ιδιότητες των χυμών δεν χάνονται και τόσο και με τους συμβατικούς αποχυμωτές.

 

Βέβαια αν κάποιος έχει τα χρήματα αλλά και σοβαρό πρόβλημα υγείας καλό είναι να επενδύσει σε κάτι αξιόλογο.

Γι' αυτό και ο καλός αποχυμωτής είναι απαραίτητος στους καρκινοπαθείς στο Gerson, αυτοί ουσιαστικά ζούνε και θεραπεύονται με τους χυμούς.

Στην GAPS απ' την άλλη οι χυμοί είναι απλά άλλο ένα μέσο αποτοξίνωσης.

 

Τι να πω, ίσως τελικά να είμαι πολύ τεμπέλα, αλλά αν έκανα και χυμούς σε τακτική βάση δεν θα κοιμόμουνα καθόλου! :lol:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο φουρνος ξεκιναει απο το 50, μπορεις να τον βαλεις χαμηλοτερα αλλα δεν γραφει θερμοκρασια οποτε δεν ξερω αν η κινηση θα αντιστοιχει σε χαμηλοτερη θερμοκρασια. Δεν τα ηξερα αυτα οταν αγοραζα φουρνο.

 

Μπορείς να πάρεις ένα θερμόμετρο φούρνου και να ελέγχεις τη θερμοκρασία.

Δεν καίει καθόλου πολύ σε τόσες χαμηλές θερμοκρασίες, σκέψου ότι τους 45 βαθμούς ο δικός μου, ειδικά το καλοκαίρι, συχνά τους πιάνει και με τη λάμπα απλά αναμμένη, χωρίς να λειτουργεί και έτσι και κάνω.

 

Αν μου έλεγες να αποξηραίνεις σύκα και βερύκοκα να το καταλάβω, αλλά τα μάγκο και οι ανανάδες είναι και πανάκριβα φρούτα στην Ελλάδα αλλά και χάλια, παίρνω συχνά και καταλήγουνε στα σκουπίδια... μέχρι να έρθουνε από την άλλη άκρη της γης χαλάνε ή τα κόβουνε άγουρα και δεν είναι νόστιμα καθόλου :(

Καμία σχέση δηλαδή μ' αυτά του keimling που επιλέγουνε τα πιο ώριμα και ζουμερά φρούτα για να τα αποξηράνουνε αμέσως.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Ki εγω ειμαι τεμπελα (ηδη δεν βαζω κ@λο κατω αυτον το καιρο) και ειμαι γενικα του να τρως ολοκληρα τα φρουτα και τα λαχανικα οποτε και χυμους παιρνεις και ενζυμα και τη σαρκα.

 

Απο την αλλη προβληματιζομαι τωρα για αυτο που ειπες για τον καρκινο και σκεφτομαι μηπως τελικα, για προφυλαξη και μονο πρεπει να παρω αυτον με τα 310 ευρω να τελειωνω, μη δωσω τα μισα για ενα συμβατικο που δεν κανει σπουδαια πραγματα. Τι σκασιμο κι αυτο!!! Βεβαια 450 ευρω δεν υπηρχε περιπτωση να τα δωσω......τα 300 τα εβαλα ηδη στην καρτα μου για να μπορεσω να τον παρω (με βαρια καρδια!).

 

Ειναι τοσο χαλια τα μανγκο και οι αναναδες εδω? Βασικα ολα θελω να τα αποξηρανω, και ντοματες και οτι θες. Πηρε ενα βιβλιο με μεθοδους αποξηρανσης ο μπαμπας μου και μου ανοιξε ιδεες. Λιαστες ντοματες?????

 

 

 

 

 

Κατερινουλα σημερα βλεπω μικρα πολυ λιγα σπιθουρακια στο πηγανι του. Ειναι δυνατον ομως να ειναι ο ωμος κροκος????? Ο Μερκολα λεει οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να κανει αλλεργια. Σκεφτομαι μηπως ειναι κατι αλλο, die off, καρυδια η δεν ξερω τι. Να σταματησω παλι τα αυγα??????? Μας περιοριζει πολυ το οτι δεν τα τρωμε. Σκεφτομουν μαλιστα αυριο μεθαυριο να βαλω κροκο στις τηγανιτες μπας και γινουν λιγο της προκοπης.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

VERA οταν λες ωμο εννοεις δεν το βραζεις καθολου?

 

και με ποση ποσοτητα κροκου ξεκινησες?λιγη σε ολα ομως τα πιατα της ημερας?

 

εχω κι εγω τον ιδιο προβληματισμο με αποχυμωτη,οταν αποφασισεις πες μου απο που θα τον παρεις

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη προβληματιζομαι τωρα για αυτο που ειπες για τον καρκινο και σκεφτομαι μηπως τελικα, για προφυλαξη και μονο πρεπει να παρω αυτον με τα 310 ευρω να τελειωνω, μη δωσω τα μισα για ενα συμβατικο που δεν κανει σπουδαια πραγματα. Τι σκασιμο κι αυτο!!! Βεβαια 450 ευρω δεν υπηρχε περιπτωση να τα δωσω......τα 300 τα εβαλα ηδη στην καρτα μου για να μπορεσω να τον παρω (με βαρια καρδια!).

 

Και πάλι είναι θέμα προτεραιοτήτων για τον καθένα, πχ σκέψου ότι με 300 Ευρώ αλλάζεις και αντικαθιστάς 2 αμαλγάματα (2*70 για την αλλαγή + 2*60 για ΒΡΑ-free λευκά = 260), αυτό και αν θα είναι αποτοξίνωση και πρόληψη από τον καρκίνο!

Γι' αυτό λέω ότι ο καθένας μας διαφορετικά αποφασίζει πως θα ξοδέψει τα χρήματα αλλά και τον χρόνο του. ;)

 

Εγώ τώρα για παράδειγμα δεν κάνω καμία άλλη μεγάλη αγορά αν δεν αποτοξινώσω το στόμα μου από μαύρα και ΒΡΑ σφραγίσματα.

 

Κι εμένα μ' αρέσει πολύ η ιδέα της αποξήρανσης αλλά αν δεν έχεις δικό σου μπαξέ δεν λέει, ακόμη και τα βιολογικά που βρίσκουμε εδώ στην Αθήνα δεν είναι και σπουδαία και πανάκριβα.

Για τα μάγκο και ανανάδες δεν το συζητώ, ο μόνος λόγος που αγοράζω είναι γιατί αρέσουνε πολύ στο γιο μου και μου τα ζητάει όταν πάει στο σούπερμαρκετ, προτιμώ να του πάρω αυτά παρά κάποια άλλη βλακεία.

Αλλά αν συγκρίνω την ποιότητα με τα αποξηραμένα του Keimling είναι από τη γη μέχρι τον ουρανό! :evil:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ο καρκινος δεν αφορα μονο εμενα, ο αποχυμωτης ειναι για ολους. Και δεν ειναι οτι θα μου περισσεψουν τα λεφτα να τα κανω κατι αλλο. Τις οικονομιες απο την τραπεζα τρωω πλεον.

 

 

motherly σε αυτον θα καταληξω μαλλον

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/--Hurom-Juicer-HU300-Green-Smoothies-Star-elektr-Entsafter-KALTPRESSUNG/251107630459/item

 

ο αντιστοιχος της ωμεγα εχει 10 χρονια εγγυηση αλλα κοστιζει περι τα 440 ευρω.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ωμο πρεπει να μπει το αυγο. Το πλενω καλα και μετα το βουταω για πολυ λιγο σε νερο που βραζει να σκοτωσει οτι μικροβια εχει απ εξω. Βασικα το εβαλα ολο στη σουπα, ο μικρος αλλωστε δεν ετρωγε καμμια μεγαλη ποσοτητα. Μετα θα πρεπει να μπαινει ενας κροκος σε καθε πιατο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ναι ωμο πρεπει να μπει το αυγο. Το πλενω καλα και μετα το βουταω για πολυ λιγο σε νερο που βραζει να σκοτωσει οτι μικροβια εχει απ εξω. Βασικα το εβαλα ολο στη σουπα, ο μικρος αλλωστε δεν ετρωγε καμμια μεγαλη ποσοτητα. Μετα θα πρεπει να μπαινει ενας κροκος σε καθε πιατο.

 

θελω κι εγω να ξαναδοκιμασω στο μικρο μολις συνελθει απο την βρογχιτιδα που περναει.:-(

οταν του ειχα δοκιμασει παλια του εδινα κροκο σφιχτο αλλα δε νιωθω σιγουρη να του δωσω τελειως ωμο ακομα και τα αυγα που μου στελνει η γιαγια απο το χωριο.βεβαια δε φτανουν και ακομα δεν εχω μια αξιοπιστη πηγη για να παρω ποσοτητα,θα κοιταξω στη βιολογικη λαικη

 

πειραζει να το βραζω για 4 λεπτα?

 

 

 

ο πωλητης απο το ebay θα ειναι σε θεση να εξυπηρετησει after-sale?

 

αυτο με προβληματιζει και θεωρω πιο σιγουρο το ukjuicers η τον ελληνα που ανεφερα σε πιο παλιο post.οσο για τα λεφτα αστα...μια απο τα ιδια...το βλεπω σαν επενδυση για να παρηγοριεμαι

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το σκεφτομαι θελεις να δεις τον versapers sto "oikozoi.gr"?

 

μου ειχε πει 380 +14 μεταφ. αλλα αν παρουμε και οι 2 να του ζητησουμε καλυτερη τιμη

 

μια σκεψη ειναι,τσεκαρε το...ειναι σαν τον omega,καθετος..θα το ξαναδω κι εγω

Link to comment
Share on other sites

θελω να παραγγειλω λαδι και αλευρι καρυδας,ξερει κανεις αν πλησιαζει η μερα με τα δωρεαν μεταφορικα του μερκολα?

 

 

αλλιως απο ευρωπη, απο που,keimling?

Link to comment
Share on other sites

Μπα .....και τα 310 ειναι πολλα για μενα αυτη τη στιγμη. Μια κοπελα μου τον συστησε και ειναι πολυ ευχαριστημενη.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

θελω να παραγγειλω λαδι και αλευρι καρυδας,ξερει κανεις αν πλησιαζει η μερα με τα δωρεαν μεταφορικα του μερκολα?

 

 

αλλιως απο ευρωπη, απο που,keimling?

 

πλησιαζει. Αλευρι καρυδας εχει κι απο iherb

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Για αυριο τωρα δεν ξερω ακομα τι θα γινει Ροζι. Περιμενω να μου πουν σημερα τι ωρα θα ειναι το ραντεβου στην Πλακα. Αν το ακυρωσω εγω τοτε θα πρεπει να παω Σαββατο και δεν θα μπορεσω να ερθω στης νεραιδομαμας. Εκτος κι αν τελικα δεν μας κανονισουν το ραντεβου και γλυτωσω.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Για αυριο τωρα δεν ξερω ακομα τι θα γινει Ροζι. Περιμενω να μου πουν σημερα τι ωρα θα ειναι το ραντεβου στην Πλακα. Αν το ακυρωσω εγω τοτε θα πρεπει να παω Σαββατο και δεν θα μπορεσω να ερθω στης νεραιδομαμας. Εκτος κι αν τελικα δεν μας κανονισουν το ραντεβου και γλυτωσω.

 

Τι ώρα είναι η συνάντηση;

Αν δεν πας η κρέμα όλων μας θα μείνει στον Μανδραγόρα, δεν θα μπορεί να τη μεταφέρει στο Μαρούσι, αλλά ακόμη και αν τα καταφέρει δεν έχω χώρο να τη βάλω :(

Περιμένω και κρέας σήμερα (από το φίλο της Κατερίνας και της Fairy's Mom) και ακόμη δεν έχω ιδέα που θα μπει, και το ψυγείο και η κατάψυξη στο full.

Έτσι όπως πάω θα χρειαστώ άλλο ένα ψυγείο, ίσως καταψύκτη αλλά πολλά χρήματα για να πάρω τώρα τέτοιο πράγμα, και δεν έχω που να τον βάλω κι αυτόν! :?

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

αυτο με προβληματιζει και θεωρω πιο σιγουρο το ukjuicers η τον ελληνα που ανεφερα σε πιο παλιο post.οσο για τα λεφτα αστα...μια απο τα ιδια...το βλεπω σαν επενδυση για να παρηγοριεμαι

 

Βασικό: στην περίπτωση βλάβης ή ελλατώματος πληρώνουνε για τα μεταφορικά προς και από;

Γιατί αν δεν πληρώνουνε η διαφορά τιμής δικαιολογείται, αυτά τα μηχανήματα είναι πολύ βαριά για να τα στείλει κάποιος με ταχυδρομείο, άσε που δεν θα γίνεται με απλό ταχυδρομείο.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...