Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λευκάδα????


maria70

Recommended Posts

Βολτούλα στην πόλη της Λευκάδας σε απόσταση 3-4 χιλιόμετρα με το τουτού σας.

 

Η βολτούλα στην παραλία της Νικιάνας δεν έχει κάποια γραφικότητα , έχει όμως την ταβέρνα του Πανταζή που εγγυημένα θα σου προσφέρει 3-4 κιλάκια με τους μεζέδες του.

 

Α ρε Πανταζαραααα σου ρχομαιαιαιαιαιαιιιιιιιι!!!!

 

Οπότε πάλι θέλει αμάξι!!

Δεν υπάρχει κάτι χωρίς αμάξι με νορμάλ θάλασσα και βολτούλα;;;(σε ζάλισα...) :oops:

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βολτούλα στην πόλη της Λευκάδας σε απόσταση 3-4 χιλιόμετρα με το τουτού σας.

 

Η βολτούλα στην παραλία της Νικιάνας δεν έχει κάποια γραφικότητα , έχει όμως την ταβέρνα του Πανταζή που εγγυημένα θα σου προσφέρει 3-4 κιλάκια με τους μεζέδες του.

 

Α ρε Πανταζαραααα σου ρχομαιαιαιαιαιαιιιιιιιι!!!!

 

Οπότε πάλι θέλει αμάξι!!

Δεν υπάρχει κάτι χωρίς αμάξι με νορμάλ θάλασσα και βολτούλα;;;(σε ζάλισα...) :oops:

 

Εάν και φανατικός θαμών της Λευκάδας , κατά την γνώμη μου όχι η Λευκάδα δεν αξίζει χωρίς αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

 

Εάν και φανατικός θαμών της Λευκάδας , κατά την γνώμη μου όχι η Λευκάδα δεν αξίζει χωρίς αυτοκίνητο

 

Μωρέ αυτοκίνητο θα έχουμε....αλλά όχι και κάθε μέρα αγκαζέ να είμαστε.... :lol:

Να έχουμε την επιλογή μία μέρα να ηρεμήσουμε!

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ωραία... βρήκα το θέμα αλλά με χρονοκαθυστέρηση!

 

Έχουμε ήδη κλείσει στη Βασιλική μιας και φίλοι με παιδιά που είχαν πάει στο νησί μας το πρότυναν για οικογενειακές διακοπές...

 

τώρα πιά τί να πω;;; με το καλό να πάμε και καλά να περάσουμε!

 

στεναχωριέμαι βέβαια που κάποιες παραλίες δε θα της δω από κοντά! με 14 μηνών μωρό... αλλά χαλάλι! θα είναι οι πρώτες μας οικογενιακές διακοπές :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

xrysalis μου είναι όμορφο και ήσυχο μέρος η Βασιλική

με μεγαλύτερο μειονέκτημα την απόσταση από όλο το υπόλοιπο νησί.

Να φανταστεις όταν πήγαμε,κάναμε τόσες διαδρομές με το αυτοκίνητο (γιατί θέλαμε να τα δούμε όλα βλέπεις..) που νόμιζα οτι ήμουν έγκυος!Από τη ναυτία... :lol::lol:

 

 

Θα περάσετε όμορφα,θα δεις!!

Άλλωστε διακοπές ναναι κι όπου ναναι!!Σωστά?:wink::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σωστά! σωστά!

απλά... να... είναι που ο Ωρίων ... ε, δεν είναι και το καλύτερό του το καθισματάκι του αυτοκινήτου... άλλες φορές κάθεται με χαρά και άλλες... δίνουμε μάχη! οπότε είναι ένα θέμα οι μετακινήσεις :roll:

 

any way...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για τη Λευκάδα, θέλω να σας πω ότι αξίζει να δει κανείς και τα μεσόγεια, τα χωριά και περιοχές που δε βρίσκονται κοντά σε παραλία. Είναι πραγματικά υπέροχα και αξίζει τον κόπο. Βέβαια δε θυμάμαι λεπτομέρειες, ονόματα και τα σχετικά αλλά αν πάτ εκαι ρωτήσετε σίγουρα θα τα βρείτε. Είναι ένα χωριό με ένα φανταστικό πλάτανο στην πλατεία του και, το καλύτερο, σε ένα σημείο έχει συνεχόμενους καταρράκτες, που καταλήγουν σε αρκετά μεγάλες γούρνες για να κάνεις μπάνιο. Πραγματικά αξίζει να πάτε

Link to comment
Share on other sites

Όλοι Λευκάδα θα πάτε?

Σάμο δεν θα έρθει κανένας?

Και για να την παινέψω λίγο καθότι αν δεν παινέψεις το σπίτι σου.....

είναι το κατάλληλο μέρος για οικογενειακές διακοπές με πολλή πράσινο,(μας έχουν κάψει όμως αρκετό).Το πρόβλημα είναι οι πολλές ώρες ταξίδι.Τώρα όμως έχουν βάλει κάτι γρήγορα πλοία και γλιτώνεις κάποιες ώρες.

Για μένα η Σάμος είναι απ΄τα ωραιότερα νησιά αλλά δυστηχώς είναι μακριά.

Σας περιμένω........

Ε! ναι,διαφημίζω το νησί μου,όμως λέω αλήθεια. :)

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πράγματι ΣΑΜΟΣ=ΚΟΥΚΛΑΡΑ

 

Επίσης μεγάλο πλεονέκτημα Λευκάδας : Δεν χρειάζεται καράβι , υπάρχει γέφυρα που την ενώνει με ηπειρωτική Ελλάδα...

 

Γράφω από την ταβέρνα στον Αη Γιάννη την "Λιόγερμα". Φοβερό φαϊ μιλάμε

 

Στα υπόλοιπα νέα του νησιού , στο Κάθισμα κάναν δύο αγγλόμπαρα που παίζουν μπουμ-τσικ μπομ-τσικ από το πρωϊ ως το βράδυ με κάτι τελειωμένες γυναίκες ντιτζέη που κουνάνε μαστούρες τα χέρια τους με τάχα μου δήθεμου νιου γουέηβ νόημα....

 

Ζώα Λευκαδίτες , το κάνατε το Κάθισμα σαν τα μούτρα σας !!! Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα παρθένες και παραδεισένιες παραλίες για να πάμε .

 

Ζητείται εθελοντής να κάψει τα αγγλόμπαρα και να φυλακίσει τις μαστουροντιτζέη στο σπήλαιου του παπανικολή να παίζουν εκεί τα προγκρέσιβ λάουντζ - τρομάρα τους .

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε γερακίνα.... τώρα το είδα!!! φτούυυυυυυυ :lol::lol::lol::lol:

 

daddycool πως τα λες... πως τα λες!! :lol::lol::lol::lol:

Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα παρθένες και παραδεισένιες παραλίες για να πάμε .
που 'ναι δαύτες καλέ να πάμε και εμείς;;;; για 3 άτομα παραπάνω (εεεε, το ένα δεν πιάνεται είναι μωρό!!) δε χάλασε κι ο κόσμος ε;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι καλό κορίτσι θα σου πω:

 

1. Μύλος (Με 5 λεπτά καραβάκι από Αγ. Νικήτα)

2. Αγιοφίλι (Με 10 λεπτά καραβάκι από Βασιλική)

3. Γυαλός στο Αθάνι (όχι μικρός γιαλός!) με αυτοκίνητο.

 

Στο υπόλοιπο νησί ο υποπολιτισμός πήγε - ο daddycool έφυγε.

 

Κολπάκι-Δώρο: Στο Κάθισμα από τις 07:00 μέχρι τις 10:00 είναι τέλεια , δεν πατάει ψυχή και δεν χρεώνουν ούτε τις ξαπλώστρες .

 

Βλέπεις , κοιμούνται όλοι από τα Ξύδια της προηγούμενης νύχτας . ΚΑΙ οι ξαπλωστράδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι καλό κορίτσι θα σου πω:
για να το λες εσύ! κάτι θα ξέρεις!!! :lol::lol::lol:
Κολπάκι-Δώρο: Στο Κάθισμα από τις 07:00 μέχρι τις 10:00 είναι τέλεια , δεν πατάει ψυχή και δεν χρεώνουν ούτε τις ξαπλώστρες .
καλή πληροφορία... αλλά αν αυτή είναι δώρο... οι προηγούμενες χρεώνοντε;;; :lol:

Μακάρι να καταφέρω να πάω τέτοιες ώρες! είναι κατάλληλες και για το παιδί! αν και να ξυπνήσει νωρίς ο μικρός... δε νομίζω να ξυπνήσει και ο μεγάλος!!!

 

Τέλος πάντων, σ' ευχαριστώ πολύ! παίρνω χαρτί και μολύβι αμέσως! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω από την Νικιάνα Λευκάδος όπου και διακοπεύω... Έχει πανηγύρι στο χωριό ή για να το θέσω καλύτερα "γυφτοπανήγυρη" που λέγανε και οι παλαιοί.

 

Ευτυχώς είχα πληροφορηθεί για την ιερά εμποροπανηγυρη και φορώ ωτοασπίδες που έφερα από την Αθήνα ειδικά για την περίσταση...

 

Αρμόνια , μπάσα, κλαρίνα σε ενισχυτή , εκκωφαντικά ντεσιμπέλ που ακούγονται σε απόσταση 2,5 χιλιομέτρων που είναι το σπίτι που νοικιάζω (στην κορυφή του λόφου), ρεπερτόριο από ευτελή ηπειρωτίζοντα καψούρικα... Του κώλου τα εννιάμερα...

 

Η εύκολη πρόσβαση στο νησί από τα ηπειρωτικά είχε και τα αρνητικά της.

 

Η Λευκάδα οσμώθηκε με μια αλλοιωμένη Ηπειρώτικη κουλτούρα , αλλά την χειρότερη εκδοχή τους , τα γνωστά σε εσάς τους μη-ηπειρώτες (είμαι Ηπειρώτης) "τουριστικά" ηπειρώτικα , δηλαδή τα κατακάθια του Ηπειρώτικου τραγουδιου αυτά που εμείς ούτε να τα φτύσουμε δε θέλουμε.

 

Έτσι η Λευκάδα , απώλεσε σε μεγάλο βαθμό την πάλαι ποτέ Επτανησιακή Κουλτούρα της και στο σημερινό πανυγήρι δεν ακούστηκε ούτε μια πολυφωνία , ούτε μια καντάδα , ούτε ένα επτανησιακό.

 

Άχ κακομοιρη Αγία Μαύρα , μόνο κλαρίνα που τρυπούν τη φαντασία.

 

Προτείνω τα Επτάνησα να μετονομαστούν σε Εξάνησα.

 

Μπορεί η Λευκάδα να είναι υπέροχη (έρχομαι εδώ 6 χρόνια σερί) αλλά Επτάνησα δεν είναι.

 

EDIT: Ημουν αυστηρός. Η Λευκάδα έχει μεγάλη επτανησιακή ιστορία. Τι φταίει το νησί εάν οι σημερινοί κάτοικοι είναι μακαρίως κοιμώμενοι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο σμφωνω μαζι σου!!!!!!! Αυτα απο μια ποντια που ζει στην Ηπειρο. Οσο μου αρεσουν τα παραδοσιακα Ηπειρωτικα τοσο συχαινομαι την κατηγορια που περιγραφεις. Για αυτο και δεν παω σε πανηγυρια αν και ευδοκιμουν στην περιοχη τωρα το καλοκαιρι. Φυσικα το ιδιο συμβαινει για ολη την Ελλαδα. Απο τη μια τα αυθεντικα-τα οποια τραγουδαω μετα μανιας στο γιο μου- και απο την αλλη ολα τα αλλα (αχαρακτηριστα!!!!!!!! μαλλον εχω εναν χαρακτηρισμο γυφτοτραγουδα τα λεω). Καλες διακοπες!!!!! Να σου κανω και μια προταση: να επισκευτεις την ταβερνα του Ρεγαντου στην πολη της Λευκαδας. Ειναι θειος μου

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

για οποιον ενδιαφέρεται απο το νυδρί ξεκινάει καραβάκι και κάνει μονοήμερη κρουαζιέρα και βλέπεις την σπυλιά του παπανικολή , έπειτα σε παει κεφαλονιά και ιθάκι και τέλος γυρίζεις βόλτα γύρω απο τον σκορπιό και κάνεις μπάνιο στα νερά του (έτσι για νοιώσεις και σύ για λίγο ΩΝΑΣΗΣ) :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ντάλια , από περιέργεια και μόνο ,που έμενες ; Μήπως έμενες στο Νυδρί ;

 

Αναγνωρίζω βέβαια ότι οι αγαπημένοι προορισμοί διακοπών είναι κάτι το εντελώς υποκειμενικό , αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάποιος που έκανε τα μπάνια του στους Εγκρεμνούς και στο Αθάνι , δεν θα έχει ευχάριστες αναμνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ντάλια , από περιέργεια και μόνο ,που έμενες ; Μήπως έμενες στο Νυδρί ;

 

Αναγνωρίζω βέβαια ότι οι αγαπημένοι προορισμοί διακοπών είναι κάτι το εντελώς υποκειμενικό , αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάποιος που έκανε τα μπάνια του στους Εγκρεμνούς και στο Αθάνι , δεν θα έχει ευχάριστες αναμνήσεις....

 

Αγαπητέ επιστρέψατε?Ναι εμενα στο νυδρί το οποίο όμως μου αρεσε παρα πολύ.Σχεδον όλα τα μερη που προανεφερες τα επισκεφτηκα διοτι ( ευτυχως ή δυστυχώς ) οταν παμε διακοπες δεν καθομαστε στα αυγα μας.Από τις παραλίες που προανέφερες έχω δει πολυ πολυ καλυτερες στην χαλκιδική.Πορτο Κατσίκι ξακουστό,πανεμορφο αλλα ταλαιπωρια,διακοπες παώ ρε γμτ.Επίσης μια μικρή αξιοποιηση στις διακοπές την προτιμώ,να πάρω όποτε μου κατεβει χωρις ταλαιπωρια εναν καφε βρε αδερφε,να μην χρειαζεται να κουβαλάω μαζι μου ( ομπρελες,ψαθες κτλ ) στην παραλία την αρτα και τα Γιάννενα.

Ναι εχεις απόλυτο δικιο οτι το θεμα των διακοπών ειναι υποκειμενικο,εγω π.χ δεν ψαχνω την τελεια παραλία με την τέλεια θάλασσα,θέλω να ξεφύγει το μάτι μου από την καθημερινοτητα.Π.χ λατρευω το μπλε-ασπρο των κυκλαδων ή την αρχιτεκτονική στο Φισκάρδο.

Δεν θα ξαναπηγαινε ποτέ Μυτιλήνη ή Ηράκλειο μου θυμιζουν την πολη μου.Την λατρευω την πολη μου,αλλα ειναι αυτο που ελεγα να ξεφυγει το ματι.

Υ.Γ. ο μπέμπης ειναι γλυκας!

Ντάλια , από περιέργεια και μόνο ,που έμενες ;

Μην ξεχνάς,η περιέργεια σκότωσε την γάτα :lol::lol::lol:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

... αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάποιος που έκανε τα μπάνια του στους Εγκρεμνούς και στο Αθάνι , δεν θα έχει ευχάριστες αναμνήσεις....

 

Καταπληκτική η Λευκάδα (η δική μου ταπεινή γνώμη) και ειδικά οι Εγκρεμνοι είναι η αγαπημένη μου παραλία. Μόνο που δε θα την πρότεινα σε οικογένειες με πιτσιρίκια... αντε τώρα να ανεβαίνεις τόοοοσα σκαλοπάτια φορτωμένος τσάντες, παρατσαντάκια, καρεκλάκια, κουβαδάκια, ταπεράκια και το πιτσιρίκι παραμάσχαλα... :shock:

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ντάλια , θενκς για τον μπέμπη :)

 

Αυτό που είπες ότι στη Χαλκιδική είναι καλύτερα μου θύμισε το ΘΕΙΚΟ ανέκδοτο:

 

Πεθαίνει ένας Σαλλλονικιός και πάει στον Παράδεισο. Βρίσκει λοιπόν έναν παλιό του φίλο - Σαλονικιός και αυτός - και τον παρακαλεί να τον ξεναγήσει στα βασικά.

 

Ξεκινάει λοιπόν ο "παλιός" την ξενάγηση , και δώστου "από εδώ τα γρασίδια" και πάρε "από εκεί οι καταρράκτες" και νά "εκεί κάτω οι πεταλούδίτσες με τα αγγελάκια" και βάλε "καταγάλανα νέρά , πεδιάδες , ομορφίες" ξέρετε τώρα .

 

Ο "νέος" ακούει και βλέπει σιωπηλός και κάνει λοιπόν σε μια στιγμή:

 

- Φιλλλαράκι , ωραία είναι , αλλλλλα Χαλλλλλκιδική ΔΕΝ είναι !!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Επέστρεψα!

ένα έχω να πω! τη Λευκάδα τη λάτρεψα! ξαναπάω με τρέλα!! δεν τη χόρτασα! Υπέροχες παραλίες, εκπληκτικό φαγητό, μαγευτικές διαδρομές!!!

ΤΕ-ΛΕΙ-Α :D:D:D

και τελικά δεν ζορίστήκαμε ιδιαίτερα που μέναμε στο Πόντι στην Βασιλική!

μάλιστα μας βόλεψε γιατί ήταν κοντά στα Σύβωτα που λατρέψαμε!

 

Δυστυχώς Εγκρεμνοί δεν πήγαμε...

με τα πόδια μας φόβισαν πως δεν θα τα καταφέρναμε... (φτάσαμε βέβαια μέχρι το τέλος του δρόμου που αφήνουν τα αυτοκίντα... αλλά όταν ο άντρας μου είδε τους κατάκοπους που ανεβέναν... μου το ξέκοψε :lol::lol::lol: )

όσο για το καραβάκι... είπαμε να το αφήσουμε για όταν θα μεγαλώσει λίγο ακόμη ο πιτσιρικάς!!

Όμως το Πόρτο Κατσίκη μας εκλεψε την καρδιά!!

 

daddycool... ξέχασα τις σημειώσεις μου και δεν πήγα στον Γυαλό :(

αλλά θα έχω άλλον ένα λόγο για να ξαναπάω στο νησί!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κι εμείς από Λευκάδα, πρίν από μία εβδομάδα.

Μπορώ να πώ ότι περάσαμε υπέροχα.

Ήταν οι πρώτες μας διακοπές με το μωρό μας και θα μας μείνουν αξέχαστες.

Θα δανειστώ τις οδηγίες του daddycool και θα σας πώ κι εγώ τις εντυπώσεις μας.

Εμείς μείναμε στην Καρυά γιατί εκεί έχει σπίτι μια θεία μου και μας το παραχώρησε για τις διακοπές μας. Οι φίλοι μας (που πήγαμε μαζί διακοπές) έμεναν στο camping στη Βασιλική. Η Καρύα λοιπόν θα έλεγα ότι είναι ένα γραφικό χωριό με πολύ δροσιά (μας έκανε εντύπωση!!)

 

ΠΕΥΚΟΥΛΙΑ <-ΚΑΛΗ . EYΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ

Θα συμφωνήσω μαζί σου

 

ΚΑΘΙΣΜΑ <-ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΚΟΣΜΙΚΗ

Και σε αυτό θα με βρείς σύμφωνη, όπως και στα σχόλια περί των μπαρ και κυρίως το ωράριο που ανέφερες. Εμείς πήγαμε 3 φορές, πρωί πάντα στις 9:30 μέχρι τις 1:00 και ήταν άψογα!!!

 

ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΗΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΗΤΑ

Θέλαμε πολύ να πάμε. Ετοιμαστήκαμε λοιπόν και όταν αρχίσαμε να μπαίνουμε στον κύριο "μονοπώλιο" με το καραβάκι στον Άγιο Νικήτα μας απέτρεψε να πάμε γιατί δεν θα μπορούσαμε να κατεβάσουμε τα παιδιά...

 

ΕΓΚΡΕΜΝΟI <- ΤΕΛΕΙΑ. THE BEST PLACE ON EARTH

Πραγματικά καταπληκτική παραλία. Εμείς πήγαμε 4γονείς και 4 παιδιά ηλικίας 8, 4, 17μηνών και 12μηνών. Την ευχαριστηθήκαμε!!!!! Φτάσαμε στις 5:30 και φύγαμε μετά τη δύση του ήλιου. Νομίζω ότι πρέπει κανείς να πάει!!!

 

ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΘΑΝΙ (ΓΙΑΛΟΣ. Καμία σχέση με την ΜΙΚΡΟΣ ΓΥΑΛΟΣ) -> THE SECOND BEST PLACE ON EARTH

Εδώ θα διαφωνήσουμε και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος!

Όταν φτάσαμε εντυπωσιαστήκαμε από την παραλία! Επιτέλους μια ατελείωτη αμμουδιά με ησυχία. Η απόλυτη απογοήτευση ήρθε όταν μπήκαμε μέσα! ΠΟΛΥ ΚΟΤΡΩΝΑ βρε παιδί μου.

 

PORTO ΚΑΤΣΙΚΙ <-ΑΠΛΑ ΚΑΛΗ . ΠΟΛΥΔΙΑΦΗΜΙΣΜΕΝΗ

Εμάς μας άρεσε πολύ και από όλες τις δυτικές παραλίες νομίζω ότι είναι η πιο προφυλαγμένη και έτσι έχει λιγότερο κυματάκι.

 

Χωριό Αγ. Νικήτας - > ΠΟΛΛΛΥ Γραφικό

Αν έπρεπε να επιλέξω ένα μέρος για να μείνω στη Λευκάδα (αν δεν είχα το σπίτι) θα ήταν ο Αγ. Νικήτας

 

Να προσθέσω μια ακόμη δυτική παραλία που με μάγεψε πραγματικά και αυτά ήταν τα ΚΑΒΑΛΙΚΕΥΤΑ και η ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΤΡΑ. Θα μπορούσα να πηγαίνω κάθε μέρα.

 

Πόρος -> ΜΙΚΡΟΣ ΓΥΑΛΟΣ, ωραία παραλία, η καλύτερη της "άσχημης" πλευράς

Δεν μας άρεσε καθόλου!

 

 

Βασιλική -> Φρέσκο ψάρι , μέτρια παραλία και σε απόσταση ένα εκατομμύριο χιλιόμετρα από οτιδήποτε ενδιαφέρον έχει το νησί

Οι φίλοι μας που έμειναν εκεί θεωρούν το camping της Βασιλικής από τα πιο ωραία, επισημαίνοντας βέβαια ότι είχε ένα πρόβλημα με την καθαριότητα στις τουαλέτες. Φάγαμε ωραίο ψάρι και ξετρελαθήκαμε με το ΑΓΙΟΦΥΛΛΙ!!!!!! Εγώ δεν μπορούσα να βγω από τη θάλασσα! Είχα αφήσει το μωρό με τον μπαμπά του και απολάμβανα νερά!!! ΤΕΛΕΙΑ!!!

 

Επίσης πολύ ωραίο ψάρι, (αλλά ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ψάρι!) φάγαμε στα Συβοτά, στην ψαροταβέρνα "Σπυριδούλα" αλλά το πληρώσαμε αδρα!!!

 

Επίσης, πολύ ωραίο φαγητό φάγαμε στην ταβέρνα "Η Ελιά" στις Τσουκαλάδες. Νόμιζα ότι πραγματικά μαγείρευε η γιαγιά μου. Το φύλλο της πίττας ήταν ανοιγμένο στο χέρι...

 

Αυτές ήταν οι εντυπώσεις μας... Θα την συνηστούσα για διακοπές, και πιτεύω ότι έχει εκπληκτικές παραλιές....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...