Εάν είχατε επιπλέον γάλα, θα θέλατε να το δωρίσετε σε άλλο μωράκι;  

186

1. 1. Εάν είχατε επιπλέον γάλα, θα θέλατε να το δωρίσετε σε άλλο μωράκι;

• όχι, δεν θα ήθελα κάτι τέτοιο ανεξαρτήτως το πόσο βολική/ακίνδυνη/ανώδυνη είναι η διαδικασία
        32
      • δεν ξέρω, πρέπει να το σκεφτώ
        12
      • ναι αλλά μόνο με άντληση, δεν θα ήθελα να θηλάσει άλλο μωρό στο στήθος μου,
        105
      • ναι και με τις δυο μεθόδους
        167

Recommended Posts

Δωρεά Μητρικού Γάλακτος

Εάν το στήθος σας παράγει επιπλέον γάλα, θα θέλατε να δώσετε μητρικό γάλα απο άντληση ή να θηλάσει κάποιο μωρό στο στήθος σας; (όλα πάντα σε συνεννόηση με τον παιδίατρο και σε καλές συνθήκες υγιεινής)

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης και της αναφοράς. Οδηγίες για το πως γίνεται η αναζήτηση δείτε εδώ  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ Ευχαριστούμε

Διαφημίσεις

Η θέση μου ως πατέρας είναι πως ναι αλλά με άντληση.

Δεν το βλέπω κακό αν ισχύουν τα παραπάνω!

"... So, so you think you can tell, Heaven from Hell..."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ur9hp2.png

ΝΑΙ και με τις δύο μεθόδους :oops:

(αν και ομολογώ ότι αν έβλεπα να την κόρη μου να θηλάζει από μια άλλη γυναίκα δεν ξέρω πως θα ένιωθα...)

7Y7np3.png

θηλασμος σημαινει ο πιος φυσικος τροπος να τραφει ενα μωρακι αλλα και το ακομη πιο σημαντικο ο πιο φυσικος τροπος να δεχτει ενα μωρακι το χαδι και την μητρικη φροντιδα.αν ενα μωρακι ειχε αμεση αναγκη απο κατι τετοιο μετα χαρας να το εκανα...καθε μωρακι εχει το δικαιωμα να το νιωθει αυτο τη σημασια εχει αν ειναι το δικο σου η καποιο αλλο!!!

2gq862lerlo78vgo.png

Εγω ειμαι θετικη σε αυτο μαλιστα η κολλητη ουτον εχει θηλασσει τον γιο μου πολλες φορες και εγω εχω θηλασσει την κορη της !

]foxfoxsrd20110228_-6_My+child+is.png

OByrp3.png

Κι εγω...αρκει να το εκανα κατω απο τις καλυτερες συνηκες για το παιδακι...οποιο κ αν ειναι.Γινεται ομως αυτο?Και που παραλαμβανουνε το γαλα?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Διαφημίσεις

μονο αν ημουν απολυτα σιγουρη οτι χαιρω ΑΚΡΑΣ υγειας , Σιγουρα θα εκανα εξετασεις (πληρεις) γιατι αλλο το δικο μου παιδι (που εχει τα αντισωματα μου κλπ και αναπτυχθηκε ουτως ή αλλως μεσα μου) )και αλλο να επαιρνα στο λαιμο μου ενα ξενο παιδακι αν τυχον ειχα κατι...

ομως θα ηθελα να ειμαι σιγουρη (για περιπτωση κατευθειαν απο το στηθος μου) να ξερω οτι και το αλλο μωρακι ειναι οκ στην υγεια του για να μην μεταδωσει στο δικο μου καποια ασθενεια εφοσον προκειται για παραλληλο θηλασμο.

Όλα είναι μια ιδέα...

Το στήθος μου παράγει όντως περισσότερο γάλα το οποίο αντλώ και δωρίζω στο μαιευτήριο Έλενα.. Είναι οτι καλύτερο μετά το θηλασμό του δικού μου παιδιού.. Σκεφθείτε το σοβαρά όσες από εσάς βγάζετε το επιπλέον γάλα και το πετάτε..

αναμφισβήτητα θα έδινα!! όπως και θα επιθυμούσα σε περιπτωση που δεν ειχα γαλα να πιει το παιδι μου μητρικό γαλα ακόμα και αν προερχοταν απο αλλη μητερα..

Το στήθος μου παράγει όντως περισσότερο γάλα το οποίο αντλώ και δωρίζω στο μαιευτήριο Έλενα.. Είναι οτι καλύτερο μετά το θηλασμό του δικού μου παιδιού.. Σκεφθείτε το σοβαρά όσες από εσάς βγάζετε το επιπλέον γάλα και το πετάτε..

Οταν λες επιπλεον γαλα ποσο εννοεις περιπου ημερισιως?

Όλα είναι μια ιδέα...

Ναι θα το ξανα-έκανα. Τώρα για θηλασμό, δεν το ξέρω.Μάλλον ναι.Όσο για το απόλυτα υγιής, σε βάζουν και κάνεις εξετάσεις!!Είναι δώρο το μητρικό γάλα.

ebyKp3.png?H3UgLDY0

dev272pr___.png

Διαφημίσεις

Μονο με την συμφωνη γνωμη της μητερας του με την οποια θα ειχα προσωπικη επικοινωνια... Ποτε δεν θα εδινα σε νοσοκομεια κλπ...

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Εννωειτε θα το έκανα και με τους δυο τρόπους!Ειναι ενα δώρο που θα μπορούσα να προσφέρω σε οποίο μωρακι το είχε ανάγκη χωρις να το σκεφτώ!!!

Φυσικά και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να το δωρίσω με άντληση, αρκεί να ήξερα οτι χαίρω άκρας υγείας και δεν θα υπάρχει η παραμικρή υπόνοια να κολλήσει κάποιο μωράκι κάτι απο μένα.

sj3dp3.png

Ναι θα έδινα. Απευθείας από το στήθος όμως. ΜΙΣΩ την αντληση δεν μου πάει.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα