Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΝΕΣ ΓΕΝΙΚΑ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

σε λίγο καιρό με το καλό θα γίνουμε νέοι γονείς κ η σκέψη μας είναι να αγοράσουμε πάνες από τώρα να τις στοκάρουμε ανάλογα με προσφορές που κατα καιρούς βγαίνουν σε διάφορα σούπερ μαρκετς

έχετε να μου προτείνετε κάτι? αναλογία ποιότητας και τιμης?:confused:

ευχαριστώ.

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ξέρω πόσο καλή ιδέα είναι να στοκάρεις . Και δεν μιλάω μόνο για τις πάνες αλλά γενικά .

Ας γεννηθεί με το καλό το μωράκι σου και βλέπεις τί θα το βολέψει .

Μπορεί να στοκάρεις από τις πάνες Α και στο τέλος να του κάνουν αλλεργίες κτλ και τελικά να δεις πως οι πάνες Β σε εξυπηρετούν καλύτερα.

 

Γενικά στο τέλος θα δεις πως μπορείς να εξυπηρετηθείς με τα μισά απο ότι έχεις αγοράσει ή υπολογίσει .

 

Εμείς στον μπεμπάκο χρησιμοποιούμε τις πάνες από τα lidl λόγω τιμής . Τις δοκίμασα και είδα πως δεν του έκαναν αλλεργίες , συγκάματα κτλ . Βέβαια ήταν και οι μόνες που τους πρώτους μήνες - ίσως λόγω θηλασμού - που οι κενώσεις του φτάνανε ....ως το λαιμό , μας σώσανε.

 

Φαντάσου να είχα στοκάρει πάνες και στο τέλος να πηγαιναν χαμένες ?

Επίσης εμεις , λόγω του οτι ο μπεμπης ειχε αρκετη αναπτυξη δεν μέναμε σταθεροί για πολυ καιρό σε ένα μεγεθος .

 

Με το καλό το μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να δεχτείς το μωράκι σου.

Ειναι πολύ καλό που τα σκέφτεσαι όλα αυτά από τώρα, αλλά θα σου έλεγα να μην βιαστείς να στοκάρεις.

Δοκίμασε πρώτα τι θα σας ταιριάξει καλύτερα.

Για τον πρώρο καιρό πάρε μια επώνυμη μάρκα για τα βρεφάκια και σιγα-σιγά θα δεις ποια σας βολεύει περισσότερο.

Ειναι μερικά βρεφικά δερματάκια που είναι ευαίσθητα και μπορεί μια μάρκα να τα πειράξει και να κοκκινίσουν ή από κάποια μάρκα να έχετε "διαρροές" και από άλλες όχι.

Δεν πρώτα τι σας βολεύει και μετά στοκάρεις (οχι υπερβολές όμως γιατί στην αρχή αλλάζουν τα νούμερα πολύ γρήγορα).

Κάθε μαμά που θα ρωτησεις θα σου πει τι εξυπηρέτησε την ίδια.Ας πουμε εμείς ξεκινήσαμε με Pampes New Baby και συνεχιζουμε με pampers baby dry .Με τα Libero είχαμε πολλές "διαρροές", τό ίδιο και με τα Babylino, και τα pampers active fit του κοκκινίζουν το δερματακι.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

Εμείς στον μπεμπάκο χρησιμοποιούμε τις πάνες από τα lidl λόγω τιμής . Τις δοκίμασα και είδα πως δεν του έκαναν αλλεργίες , συγκάματα κτλ . Βέβαια ήταν και οι μόνες που τους πρώτους μήνες - ίσως λόγω θηλασμού - που οι κενώσεις του φτάνανε ....ως το λαιμό , μας σώσανε.

συμφωνώ, το στοκ δεν είναι καλή ιδέα.

 

Οι lidl κι εμάς μας βόλεψαν πάρα πολύ, και από απορροφητικότητα κλπ, και λόγω του ότι είναι πολύ οικονομικές

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια.

απλά σκεφτόμουν να εκμεταλλευτώ τις εκάστοτε προσφορές αλλά τώρα που το λέτε παίζει κ να μην βολευτεί κάποιες κ να την πατήσω.

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ!;)

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι, γέννησε εσύ με το καλό και εμείς εδώ είμαστε !!!!! Για ότι θες !!!!

Πλησιάζει η μεγάλη ώρα και όσο να'ναι αγχώνομαι για τα έξοδα...

ευχαριστώ πολύ!

α να ρωτ΄σω τις προσφορές των σουπερ σε πάνες, μωρομαντηλα, κ ποιος ξέρει τι άλλο μωρουδιακό τις μαθαίνετε από κάπου και αν ναι απο που?

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδω και εδώ για κουπόνια. Την διαδικασία με τα κουπόνια μπορείς άνετα να την ξεκινήσεις από τώρα. Δοκίμασε πάνες στο μπεμπέ όταν με το καλό έρθει και βλέποντας και κάνοντας. Τα δικά μου φορέσαν από όλες, εκτός από ΛΙΝΤΛ που δεν έτυχε. Δεν τα πείραξε κάποια μάρκα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδω και εδώ για κουπόνια. Την διαδικασία με τα κουπόνια μπορείς άνετα να την ξεκινήσεις από τώρα. Δοκίμασε πάνες στο μπεμπέ όταν με το καλό έρθει και βλέποντας και κάνοντας. Τα δικά μου φορέσαν από όλες, εκτός από ΛΙΝΤΛ που δεν έτυχε. Δεν τα πείραξε κάποια μάρκα.

ευχαριστώ πολύ!θα τα μελετήσω τώρα!!να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!:D

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό!

 

Στο πρώτο μου παιδί καταλήξαμε στα libero, γιατί οποιαδήποτε άλλη μάρκα, ειδικά τα pampers του έκαναν αλλεργία. Για τα pampers το έχω ακούσει και από άλλους γονεις, καθώς και αμφιβολίες για την ποιότητα και την ανθεκτικότητά τους.

Στο δεύτερο ξεκινήσαμε με libero. Καλά ήταν αλλά είχαμε πολλές διαρροές, είναι ενεργητικότατο το μικρούλι μου! Τωρα παίρνουμε babylino, γιατί νομίζω ότι ο αντρας μου τα βρίσκει φθηνότερα, αλλά και κυρίως γιατί είναι ελληνικά.

 

Κουπόνια και τέτοια, μας στέλνανε στο πρώτο παιδί, στο δεύτερο τίποτα δεν ξερω τι γίνεται, ισως το ψαξω κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε με το καλό!

 

Στο πρώτο μου παιδί καταλήξαμε στα libero, γιατί οποιαδήποτε άλλη μάρκα, ειδικά τα pampers του έκαναν αλλεργία. Για τα pampers το έχω ακούσει και από άλλους γονεις, καθώς και αμφιβολίες για την ποιότητα και την ανθεκτικότητά τους.

Στο δεύτερο ξεκινήσαμε με libero. Καλά ήταν αλλά είχαμε πολλές διαρροές, είναι ενεργητικότατο το μικρούλι μου! Τωρα παίρνουμε babylino, γιατί νομίζω ότι ο αντρας μου τα βρίσκει φθηνότερα, αλλά και κυρίως γιατί είναι ελληνικά.

 

Κουπόνια και τέτοια, μας στέλνανε στο πρώτο παιδί, στο δεύτερο τίποτα δεν ξερω τι γίνεται, ισως το ψαξω κάποια στιγμή.

πιστεύω τα συγκάματα είναι θέμα μωρού (δέρματάκι).άλλοι λένε οτι τους προκαλλούν τα μπεμπιλίνο και οχι τα παμπερς.όπως και να έχει για να συνεχίσουν να πουλάνε και να υφίστανται όλες αυτές οι μάρκες είναι θέμα μωρού..

να σου ζήσει κ εσένα το μωράκι σου και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!:wink:

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω τα συγκάματα είναι θέμα μωρού (δέρματάκι).

Επειγή ο μπεμπάκος γεννήθηκε καλοκαίρι και όπως να το κάνεις λίγο η ζέστη, λίγο ο ιδρώτας ....συγμαματάκια μικρά έκανε , μας έσωσε η κεραλοιφή που ειχα φτιάξει με φυσικό κερί μέλισσας και λάδι . Το βάζαμε όταν βλέπαμε πως ο πωπός του ετοιμαζόταν να κοκκινίσει .

Link to comment
Share on other sites

επίσης μπορείς να κάνεις αγορές από το εξωτερικό, είναι πολύ πιο φθηνές οι πάνες, δες εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=85981

και μια άλλη επιλογή, εκτός από pampers, libero, babylino, lidl κλπ υπάρχουν και οι οικολογικές πάνες moltex, οι bambo nature και οι nature babycare. αυτές τις τελευταίες παιρνω εδω και λιγο καιρο για τον γιο μου και δεν εχουν καμια σχεση με τις υπολοιπες. δες κι εδώ μια συζήτηση: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=92037

επίσης υπάρχουν και οι πλενομενες, αν αντέχεις :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

επίσης μπορείς να κάνεις αγορές από το εξωτερικό, είναι πολύ πιο φθηνές οι πάνες, δες εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=85981

και μια άλλη επιλογή, εκτός από pampers, libero, babylino, lidl κλπ υπάρχουν και οι οικολογικές πάνες moltex, οι bambo nature και οι nature babycare. αυτές τις τελευταίες παιρνω εδω και λιγο καιρο για τον γιο μου και δεν εχουν καμια σχεση με τις υπολοιπες. δες κι εδώ μια συζήτηση: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=92037

επίσης υπάρχουν και οι πλενομενες, αν αντέχεις :)

χιλια ευχαριστώ να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε με το καλό!

 

Στο πρώτο μου παιδί καταλήξαμε στα libero, γιατί οποιαδήποτε άλλη μάρκα, ειδικά τα pampers του έκαναν αλλεργία. Για τα pampers το έχω ακούσει και από άλλους γονεις, καθώς και αμφιβολίες για την ποιότητα και την ανθεκτικότητά τους.

Στο δεύτερο ξεκινήσαμε με libero. Καλά ήταν αλλά είχαμε πολλές διαρροές, είναι ενεργητικότατο το μικρούλι μου! Τωρα παίρνουμε babylino, γιατί νομίζω ότι ο αντρας μου τα βρίσκει φθηνότερα, αλλά και κυρίως γιατί είναι ελληνικά.

 

Κουπόνια και τέτοια, μας στέλνανε στο πρώτο παιδί, στο δεύτερο τίποτα δεν ξερω τι γίνεται, ισως το ψαξω κάποια στιγμή.

 

 

ισως πρεπει να στειλεις ε-μαιλ στην Babylino εμενα μου στελνουν καθε μηνα

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!! Εμείς δοκιμάσαμε pambers, babylino και libero. Από τα lidl δεν έχουμε πάρει ακόμη γιατί είναι για μεγαλύτερα παιδάκια κι εμείς είμαστε 1 μηνών και μόνο 3 κιλά...Άκουγα από φίλες ότι τα pambers είναι τα καλύτερα και δεν συγκρίνονται, είναι μακραν πιο απορροφητικά κλπ. Σας πληροφορώ ότι εμείς τα βρήκαμε τα χειρότερα. Το παιδί ήταν πάντα βρεγμένο και όταν λέω βρεγμένο μιλάω με λίγα τσίσα γέμιζε το φορμάκι και το σεντονάκι. Τελικά κατέληξα ότι τα καλύτερα είναι τα babylino...Συνεπώς όταν έρθει με το καλό το παιδάκι σου, θα δοκιμάσεις κάποιες μάρκες κι έπειτα θα καταλήξεις κι από εκεί και πέρα θα κυνηγάς προσφορές που αφορούν τη μάρκα που επέλεξες. Και μην ανησυχείς, πάντα υπάρχουν προσφορές και κουπόνια...Με το καλό σου εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα γεννησα πριν 10 ημερες...ηρθαμε σπιτι με το μωρο και οποτε κατουραει γινετε μουσκεμα μεχρι τον αυχενα λερωνουμε τα παντα.Πηραμε libero πανες και τωρα pampers new baby και τα ιδια χαλια σκεφτομαι συνεχως μηπως κανω κατι λαθος.Οταν ηρθε ο παιδιατρος σπιτι μου ειπε το πουλακι του προς τα πανω στο μαευτηριο μου ειπαν προς τα κατω γνωριζετε κατι;οπως και να το βαλω οι πανες εχουν διαρροη και δε ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

το πουλακι ποτε δεν το κατευθυνα. οπου πηγαινε μονο του.

επισης κοιτας να φορας σωστο νουμερο πανας και γιατι οχι; δοκιμασε και το επομενο μεγεθος. να φροντιζεις να εφαρμοζει σωστα η πανα χωρις να αφηνει πολυ κενο επανω ή στα πλαϊνα

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

ειναι μικρουλης ε; μην ανησυχεις. κι εμενα οταν τον πηγα σπιτι 2700 ζυγιζε και σε ενα μηνα εφτασε τα 4 :P

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γεννησα πριν 10 ημερες...ηρθαμε σπιτι με το μωρο και οποτε κατουραει γινετε μουσκεμα μεχρι τον αυχενα λερωνουμε τα παντα.Πηραμε libero πανες και τωρα pampers new baby και τα ιδια χαλια σκεφτομαι συνεχως μηπως κανω κατι λαθος.Οταν ηρθε ο παιδιατρος σπιτι μου ειπε το πουλακι του προς τα πανω στο μαευτηριο μου ειπαν προς τα κατω γνωριζετε κατι;οπως και να το βαλω οι πανες εχουν διαρροη και δε ξερω τι να κανω.

 

του εχει πεσει ο οφαλος?οταν θα του πεσει οι διαροες θα ειναι λιγοτερες επισης το πουλακι δεν το κατευθυνεις οπου παει μονο του ειχα και εγω το ιδιο προβλημα ισως να φταιει και το γεγονος οτι επαιρνε μετα και βαρος οποτε η πανα τον επιανε καλυτερα εγω ειχα βολευτει τις libero αλλα τωρα παιρνω απο τα lidl...να σου ζησει ο μικρουλης σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γεννησα πριν 10 ημερες...ηρθαμε σπιτι με το μωρο και οποτε κατουραει γινετε μουσκεμα μεχρι τον αυχενα λερωνουμε τα παντα.Πηραμε libero πανες και τωρα pampers new baby και τα ιδια χαλια σκεφτομαι συνεχως μηπως κανω κατι λαθος.Οταν ηρθε ο παιδιατρος σπιτι μου ειπε το πουλακι του προς τα πανω στο μαευτηριο μου ειπαν προς τα κατω γνωριζετε κατι;οπως και να το βαλω οι πανες εχουν διαρροη και δε ξερω τι να κανω.

κοριτσακι του πουλακι του προς τα πανω για να μην παθει προπτωση κοιταξε να φορας το σωστο νουμερο πανας κ να σου πω κ κατι ??? για κοιτα κ τις πανες απο τα LIDDL μονο που η μικροτερη τους ειναι απο 4 εωσ 9 κυλα με δυπλα προστατευτικα εγω αυτες χρησημοποιω 56 πανες 9,70

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...