Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα.Μηπως μπορείτε να με κατατοπίσετε στο ποια τράπεζα εξυπηρετεί καλύτερα για να βγάλω κάρτα για paypal?

Λοιπόν, καλή αρχή κατ' αρχήν ;)

 

To πέιπαλ δεν είναι τράπεζα, είναι διασφάλιση των συναλλαγών σου, στην υπογραφή του καλαμαρακίου έχει οδηγίες εγγραφής, μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε κάρτα έχεις (χρεωστική, πιστωτική, προπληρωμένη) στο πέιπαλ και να κάνεις τις συναλλαγές σου. Για λόγους ασφάλειας (χάκινγκ) και για να μην ξεφεύγεις στα ψώνια σου, συνίσταται η προπληρωμένη. Οι περισσότερες τράπεζες εκδίδουν προπληρωμένες κάρτες, εγώ π.χ. έχω της Πειραιώς, γιατί είναι δίπλα μου και γιατί έχει ονλάιν μπάνκινγκ που σημαίνει ότι και σκ κάνω κατάθεση και μπορώ να μεταφέρω τα χρήματα στην κάρτα μου για να κάνω αγορές.

 

Αφού λοιπόν βγάλεις προπληρωμένη κάρτα, θα την συνδέσεις στο πέιπαλ (για να μπορείς να το επιλέγεις σαν τρόπο πληρωμής όπου παρέχεται), θα την φορτίσεις και μετά ... καλά ψώνια ;);)

 

Μόνο που επειδή το θέμα εδώ έχει ατονίσει από τις κάρτες που έπεφταν για οφ τόπικ, έχουμε μεταφερθεί δίπλα στο καφέ. Αν δεν είσαι μέλος εκεί, γράψου και join us ;);)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καλή αρχή κατ' αρχήν ;)

 

To πέιπαλ δεν είναι τράπεζα, είναι διασφάλιση των συναλλαγών σου, στην υπογραφή του καλαμαρακίου έχει οδηγίες εγγραφής, μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε κάρτα έχεις (χρεωστική, πιστωτική, προπληρωμένη) στο πέιπαλ και να κάνεις τις συναλλαγές σου. Για λόγους ασφάλειας (χάκινγκ) και για να μην ξεφεύγεις στα ψώνια σου, συνίσταται η προπληρωμένη. Οι περισσότερες τράπεζες εκδίδουν προπληρωμένες κάρτες, εγώ π.χ. έχω της Πειραιώς, γιατί είναι δίπλα μου και γιατί έχει ονλάιν μπάνκινγκ που σημαίνει ότι και σκ κάνω κατάθεση και μπορώ να μεταφέρω τα χρήματα στην κάρτα μου για να κάνω αγορές.

 

Αφού λοιπόν βγάλεις προπληρωμένη κάρτα, θα την συνδέσεις στο πέιπαλ (για να μπορείς να το επιλέγεις σαν τρόπο πληρωμής όπου παρέχεται), θα την φορτίσεις και μετά ... καλά ψώνια ;);)

 

Μόνο που επειδή το θέμα εδώ έχει ατονίσει από τις κάρτες που έπεφταν για οφ τόπικ, έχουμε μεταφερθεί δίπλα στο καφέ. Αν δεν είσαι μέλος εκεί, γράψου και join us ;);)

Σευχαριστώ πολύ chatzico. Εχω ρίξει μια ματιά στο paypal απλά ακουσα ότι κάθε τράπεζα παίρνει διαφορετική προμήθεια ανάλογα με το ποσό αγοράς. Αυτό εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ πολύ chatzico. Εχω ρίξει μια ματιά στο paypal απλά ακουσα ότι κάθε τράπεζα παίρνει διαφορετική προμήθεια ανάλογα με το ποσό αγοράς. Αυτό εννοούσα.

Ας πουν και τα άλλα κορίτσια, αλλά δεν νομίζω ότι διαφέρει η προμήθεια του πέιπαλ.

 

Αυτό που διαφέρει είναι τα έξοδα φόρτισης και οι χρεώσεις για εξωκοινοτικές συναλλαγές.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας πουν και τα άλλα κορίτσια, αλλά δεν νομίζω ότι διαφέρει η προμήθεια του πέιπαλ.

 

Αυτό που διαφέρει είναι τα έξοδα φόρτισης και οι χρεώσεις για εξωκοινοτικές συναλλαγές.

Ακριβώς.Οι αγορές δεν συνοδεύονται και από προμήθεια στις τράπεζες.Αύτο που χρεώνεσαι είναι η φόρτιση της κάρτας σου με χρήματα κάθε φορά ανάλογα με το ποσο που θα φορτώσεις

Link to comment
Share on other sites

Ας πουν και τα άλλα κορίτσια, αλλά δεν νομίζω ότι διαφέρει η προμήθεια του πέιπαλ.

 

Αυτό που διαφέρει είναι τα έξοδα φόρτισης και οι χρεώσεις για εξωκοινοτικές συναλλαγές.

 

Σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου,και να ξερεις σε συμπαθησα μονο και μόνο που: είσαι από Παιανία.Μένει η κολλητή μου εκεί.:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω στο amazon μπορεις να πληρωσεις με paypal?γιατι θελω να αγορασω κατι πραγματακια.ευχαριστωωωωωωω!!!

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηθελα να ρωτησω στο amazon μπορεις να πληρωσεις με paypal?γιατι θελω να αγορασω κατι πραγματακια.ευχαριστωωωωωωω!!!

Mπορείς να αγοράσεις με απόλυτη σιγουριά ότι θες από το ΑΜΑΖΟΝ, αρκεί να είναι πωλητής το ίδιο το ΑΜΑΖΟΝ. Δεν έχει πέιπαλ, αλλά έχει το καλύτερο κάστομερ σέρβις που έχω δει και ειλικρινά δεν το χρειάζεται το πέιπαλ.

Αν μπεις στο αντίστοιχο θέμα στο καφέ, θα βρείς οδηγίες για το ΑΜΑΖΟΝ στην υπογραφή του μέλους καλαμαράκι.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Οδηγίες για το Paypal.com

 

Πώς να ανοίξω λογαριασμό κ να περάσω κάρτα στο Paypal

 

 

 

Σημαντικό είναι να γνωρίζετε πως το paypal ΠΟΤΕ δεν θα σας στειλει μήνυμα στο μειλ σας ζητώντας να επιβεβαιωσετε τα στοιχεία της κάρτα σας ή τα στοιχεία σας κτλπ ζητώντας να πατήσετε ένα λινκ κ να βάλετε την κάρτα σας εκει. Ποτέ μα ποτέ δεν θα το κάνετε αυτό γιατί είναι απάτη κ θελουν να κλέψουν την κάρτα σας ή να σας χρεώσουν. Διαγράψτε απλά το μήνυμα .

 

Την καλησπέρα μου σε όλο το φόρουμ.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το λογαριασμό μου στο paypal.Ειμαι σχετικά νέος πωλητής-ιδιώτης σε ενα ξένο σαιτ δημοπρασιών και δέχομαι πληρωμές μέσω paypal,σήμερα έλαβα ένα μύνημα απο το paypal όπου μου ζητά να του στείλω αντίγραφο ταυτότητας και τραπεζικού λογαριασμού για επιβεβαίωση,λόγω του οτι τα εμβάσματα πρός το λογαριασμό μου πλησίασαν το όριο των 2.500 ευρώ,Γνωρίζετε κάτι επ'αυτού? να προχωρήσω σε αυτή την ενέργεια η θα έχω φορολογικές επιπτώσεις? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν εχω τελωνειο για αποστολη από αμερικη με ups priority ?

εννοείς αν έχεις οικονομική επιβάρυνση μάλλον γιατί τελωνείο θα περάσει σίγουρα.

εξαρτάται.Συνήθως τα μικρά πακέτα δεν επιβαρύνονται.Εγώ τουλάχιστον σε 3 αγορές απο αμερική δεν επιβαρύνθηκα κάτι έξτρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια θέλω να ψωνίσω παπούτσια παιδικά μέσω ιντερνετ αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ και φοβάμαι μήπως δεν κάτσει το νούμερο οπότε μετά θέλει αλλαγή κτλ κτλ. Εσείς πώς το υπολογίζετε για να είστε σίγουρες;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο εκπτωτικό κωδικό για το mytoys.

Θέλω να πάρω κάτι που κάνει 30? και έχει 20? μεταφορικά.

 

τι θες να παρεις? Ψαξε το ιδιο προιόν στο αμαζον το γερμανικό ή το αγγλικο που δεν εχει μεταφορικά πανω απο 25 λιρες.

 

 

Δεν συμφερει να κανεις τη παραγγελιά για τοσο μικρό ποσο.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω να ψωνίσω παπούτσια παιδικά μέσω ιντερνετ αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ και φοβάμαι μήπως δεν κάτσει το νούμερο οπότε μετά θέλει αλλαγή κτλ κτλ. Εσείς πώς το υπολογίζετε για να είστε σίγουρες;

Δες εδώ, στο πόστ της ΑΞΕΣ έχει οδηγίες.

 

Προσωπικά, είτε ψωνίζω μάρκες που ξέρω και αν έχω ευκαιρία τους δοκιμάζω σε φυσικό κατάστημα για να είμαι σίγουρη για το νούμερο, είτε κάνω την μέτρηση που περιγράφεται στο παραπάνω πόστ.

 

Αν θες κάνεις και ερώτηση, δίπλα, στο καφέ, για την γνώμη άλλων μαμάδων.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε κορίτσια για να μην κάθομαι να ψάχνω, μπορεί να μου πει κάποια που γνωρίζει από ποιο site της ψωνίσω πιο οικονομικά τα προϊόντα της weleda? ευχαριστώ!

Δυσκολάκι να δει κάποιος την ερώτησή σου εδώ, το θέμα έχει ατονήσει, μετακομίσαμε δίπλα, έλα εκεί ;)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια για να μην κάθομαι να ψάχνω, μπορεί να μου πει κάποια που γνωρίζει από ποιο site της ψωνίσω πιο οικονομικά τα προϊόντα της weleda? ευχαριστώ!

 

 

Για φτηνότερα WELEDA προϊόντα (μακράν τα καλύτερα για το μωρό!) aporot.de και babyneo.de, έχω ψωνίσει και από τα δύο, πολύ ευχαριστημένη.

 

Για ελληνικό αν δεν έχεις paypal, πιστωτική κλπ. μόνο το www.ecobaby.gr

 

Καλά ψώνια!

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να αγοράσεις με απόλυτη σιγουριά ότι θες από το ΑΜΑΖΟΝ, αρκεί να είναι πωλητής το ίδιο το ΑΜΑΖΟΝ. Δεν έχει πέιπαλ, αλλά έχει το καλύτερο κάστομερ σέρβις που έχω δει και ειλικρινά δεν το χρειάζεται το πέιπαλ.

Αν μπεις στο αντίστοιχο θέμα στο καφέ, θα βρείς οδηγίες για το ΑΜΑΖΟΝ στην υπογραφή του μέλους καλαμαράκι.

 

καλυτερα να αποφευγουμε την καταχωρηση της πιστωτικης μας σε οποιοδηποτε σαιτ ειτε ειναι αμαζον ειτε οποιοδηποτε.ο ασφαλεστερος τροπος πληρωμης ειναι το paypal .εχω ασχημη εμπειρια απο υποκλοπη στοιχειων της πιστωτικης μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...