Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βιβλια α δημοτικου


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Τα βιβλία μπορείς να τα βρεις σε ηλεκτρονική μορφή εδώ

 

http://pi-schools.sch.gr/dimotiko/

 

Έχω τα βιβλία, αλλά είναι γραμμένα και χρησιμοποιημένα, αν σε ενδιαφέρει μου λες. Και φυσικά δεν θέλω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη για την αφελή ερωτηση αλλά τα βιβλία της Α δημοτικου τα αγοράζουμε εμεις; Ειμαι ..."πρωτάκι" και εγω μαζι με τον γιο μου...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη για την αφελή ερωτηση αλλά τα βιβλία της Α δημοτικου τα αγοράζουμε εμεις; Ειμαι ..."πρωτάκι" και εγω μαζι με τον γιο μου...
Καλημερα

Τα βιβλια παρεχονται δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη για την αφελή ερωτηση αλλά τα βιβλία της Α δημοτικου τα αγοράζουμε εμεις; Ειμαι ..."πρωτάκι" και εγω μαζι με τον γιο μου...

 

 

στα δημοσια σχολεια παρεχονται δωρεαν, στα ιδιωτικα εξαρταται απο το σχολειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οποια μανουλα δεν χρειαζεται και δεν κρατησει ενθυμιο τα βιβλια της α δημοτικου ζητω να τα αγορασω με εξοδα αποστολης σαφως δικα μου.

ευχαριστω...

 

Ειναι πολύ πιθανό να μπορέσεις να τα αγοράσεις και απο ένα βιβλιοπωλείο, αν υπάρχει ακόμα απόθεμα. Το κόστος τους ειναι μικρό απ οτι θυμαμαι.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

demi, αν τα αγόρασες γιατί θα πάει το παιδάκι σου στην 1η το Σεπτέμβριο και θέλεις να πάρεις μια ιδέα, θα ήταν επίσης καλό να κατεβάσεις από το λινκ της youli τα βιβλία του δασκάλου που δίνουν οδηγίες για τη διδασκαλία. Κι εγώ σκέφτηκα να τα δανειστώ από μια φίλη γιατί ο μεγάλος μου γιος θα παει 1η και θέλω να δω πως είναι, αλλά δεν ξέρω και πάλι αν θα κάνω καλά... αν και θα τα διάβαζα μόνο εγώ όχι το παιδί...:confused:

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

κραξτε με αλλα το σεπτεμβριο θα παει νηπιο.αλλα ειναι τοσο ετοιμος που και εγω δεν το πιστευω γιατι παντα ηταν ζωηρος και αδιαφορος.η δασκαλα του στα προνηπια καταφερε το ακατορθωτο..να τον ηρεμησει και να αγαπησει πολυ μα παρα πολυ το σχολειο.τωρα ζηταει απο μονος του διαφορα..δεν τον πιεζω μονος του ζηταει να δει αν τα καταφερνει..δεν κανω καλα το ξερω αλλα δεν μπορω να πω κιολας οτι δεν μου αρεσει που ενδιαφερεται τοσο πολυ.παντα πιστευα οτι θα ζοριζοταν πολυ γιατι ηταν δυστροπο παιδι και δεν καθοταν ενα λεπτο στον πωπω του..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! δεν θα σε "κράξω" φυσικά όπως λες, θα σου πω μόνο ότι αν προηγηθεί τόσο πολύ, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα, όταν πάει τελικά Α δημοτικού, να βαριέται άπειρα και να σου γυρίσει μπούμεραγκ όλο αυτό. Φαντάσου, τα υπόλοιπα παιδιά να επαναλαμβάνουν τα γράμματα προκειμένου να πετύχουν τις γραμμούλες και ο δικός σου ήδη να γράφει λέξεις και προτάσεις... Δεν θα βρίσκει κανένα ενδιαφέρον στο σχολείο....;)

 

Αφού έχει όρεξη και ενθουσιασμό, μπορείς να του πάρεις βιβλία που είναι για την ηλικία του, αυτά που κυκλοφορούν στα βιβλιοπωλεία για τις διακοπές. :D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έλα βρε demi που θα σε κράξουμε... θα σε ξεφωνίσουμε:lol: :lol:. Ταπεινή μου γνώμη ότι η mom έχει δίκιο, άστα για του χρόνου το καλοκαίρι. Εχει ωραιότατα καλοκαιρινά βιβλία η σειρά των εκδόσεων Ελληνικά Γράμματα με τους ήρωες του Ντίσνευ που τους αρέσουν πολύ. Πέρισυ το καλοκαίρι πήρα ένα που θα πήγαινε νήπιο, περνούσε η ώρα ευχάριστα και διδακτικά και ξαναπήρα ένα φέτος που το πιάνει μόνος του κι αρχίζει να κάνει ότι του χτυπάει στο μάτι εκείνη την ώρα :wink:

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...