Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ!


Recommended Posts

κοριτσια μια ερωτηση

οταν βαζω την μικρη στο κρεβατι μας καθε λιγα δευτερολεπτα κανει σαν αντανακλαστικο χερια κ ποδια στην αναταση μαζευει τα ποδια της για να τα βαλει στο στομα κ μετα απο 3-4 δευτερα τα ξανανοιγει αποτομα χερια ποδια στην διαταση αυτο το κανει μονο στο κρεβατι μας ειναι φυσιολογικο? μου θυμισε το πως την εξεταζει η παιδιατρος για να δει τα αντανακλαστικα της το κανει επαναλαμβανομενα ομως

κλαιει όταν το κάνει?αυτό που οτι και να κάνουν τα παιδιά μας κάπως μας φαίνεται είναι για γέλια...και εγώ τα ίδια κάνω...χαλάρωσεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχι δεν κλαιει διχνει να παιζει αλλα οποιος εχει καει στον χυλο φυσαει κ το γιαουρτι

κ εχει μια γκρινια σημερα αλο πραγμα θελει ολη την ωρα αγκαλια η μεση μου με εχει παιθανει

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κλαιει διχνει να παιζει αλλα οποιος εχει καει στον χυλο φυσαει κ το γιαουρτι

κ εχει μια γκρινια σημερα αλο πραγμα θελει ολη την ωρα αγκαλια η μεση μου με εχει παιθανει

άμα δεν κλαίει είναι καλά;)όσο για το χυλό ,σε νοιώθω...δίκαιο έχεις και εσύ!!

όσο για την γκρίνια η δικιά μου σήμερα κλαίει από το πρωί ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ...

θα νομίζουν οτι το μαστηγώνω...΄μετά από πόσες ώρες κουράζονται???:lol::lol:(κάνω και χιούμορ τρομάρα μου)

Link to comment
Share on other sites

άμα δεν κλαίει είναι καλά;)όσο για το χυλό ,σε νοιώθω...δίκαιο έχεις και εσύ!!

όσο για την γκρίνια η δικιά μου σήμερα κλαίει από το πρωί ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ...

θα νομίζουν οτι το μαστηγώνω...΄μετά από πόσες ώρες κουράζονται???:lol::lol:(κάνω και χιούμορ τρομάρα μου)

αν σου πω οτι απο την ωρα που ποσταρισα το μνμ μεχρι τωρα την ειχα αγκαλια κ εκλαιγε θα το πιστεψεις?τι ντεπον της εδωσα τι νερο μηπως διψαει τι την αλλαζα καθε μιση ωρα μηπως ζεσταινεται απο το παμπερς τιποτα τωρα υσηχασε κ κοιμηθηκε κ κει που ειχα ανοιξει ενα σωρο δουλειες δεν εχω κουραγιο να κανω τιποτα

οσο για τις ωρες δεν ξερω αν εχουν ορεξη ισως κ εικοσιτετραωρο

αντεχεις ομως?:confused::confused::confused::confused:

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

αν σου πω οτι απο την ωρα που ποσταρισα το μνμ μεχρι τωρα την ειχα αγκαλια κ εκλαιγε θα το πιστεψεις?τι ντεπον της εδωσα τι νερο μηπως διψαει τι την αλλαζα καθε μιση ωρα μηπως ζεσταινεται απο το παμπερς τιποτα τωρα υσηχασε κ κοιμηθηκε κ κει που ειχα ανοιξει ενα σωρο δουλειες δεν εχω κουραγιο να κανω τιποτα

οσο για τις ωρες δεν ξερω αν εχουν ορεξη ισως κ εικοσιτετραωρο

αντεχεις ομως?:confused::confused::confused::confused:

εγώ τα έχω παίξει σήμερα...γλώσσα δεν βάζει μέσα και κλασσικά θα πάμε στο γιατρούλη μας να μας δώσει κανένα ματζούνι(να μας πει οτι είναι γυναίκα=γκρινιάρα:lol::lol:)....παρέα η μια στην άλλη κάνει?εμένα δεν σταματάει ούτε με την αγκαλιά....:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ σας καταλαβαινω και μενα μια απο τα ιδια δε καθετε πουθενα και εκει που ελεγα οτι θα μεγαλωσει λιγο και θα ασχολειτε και με τα παιχνιδια της...τιποτα...ολο αγκαλια.φταινε και οι παπουδες οταν λεω οχι πολλες αγκαλιες γινομαι σκυλα και κακια και δε καταλαβαινουν.με εχει πιασει και ψυξη στα πλευρα δυο μερες τωρα και μου κανει και βασανιστηρια τι να κανεις......?ειναι ζουζουνακι ομως.μολις τη σηκωνω ολο γελια ειναι και τα ξεχναω ολα!!!!!!!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κ πανω που πηγα να γραψω ευτηχως σημερα ειναι ηρεμη ξεκινησε οταν ηρεμησει θα ξαναμπω

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

kalhmera σε ολες

νικολιο μου η μικρουλα μας ταλαιπωρησε μαλλον την ταλαιπωρησαμε απο την παρασκευη το απογευμα που ειχαμε κ αλλα επισοδεια αλλα δεν εμοιαζαν με τα αλλα κ λογο ιστορικου καναμε εισαγωγη γιατρος πουθενα μονο ειδικευομενοι κ ασχετοι εντολη του νευρολογου μεχρι να ερθει αυτος απο παρασκευη-δευτερα δηλαδη το παιδι πηρε σπασμολιτικα ενδοφλεβια το κατεγραψα σε βιντεο εδω στο σπιτι κ το εδιξα ενας κυριος που αναθεμα ποιος του εδωσε το διπλωμα του γιατρου(διευθηντης παιδοπαθολογικης παρακαλω) κ εχει δωσει κ ορκο στον ιπποκρατη ο μπινες, αφου εφερα τουμπα το νοσοκομειο κ δεν με ακουσε ολη η πατρα ηρθε εκτακτα να δει το παιδι(που δεν το εξετασε ποτε)ο διαμαντοπουλος ελειπε κ δεν μπορουσε να ηταν πατρα κ κοιταει αυτος το βιντεο κ μου λεει το παιδι σου εμφανος εχει επισοδεια το βλεπουμε εδω στο βιντεο εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να του δωσουμε φαρμακα μεχρι να ερθει ο γιατρος (γιατι γιαυτο το λογο εκανα την μεγαλη φασαρια πως δηλαδη χωρις να την εξετασει νευρολογος πηρε σπασμολυτικατο παιδακι μου σαν μαστουρωμενο ολο το σαββατοκυριακο.) κ συνεχιζει ο ξεφτιλας κ λεει κατα την εμπειρια μου βλεποντας το βιντεο το παιδι εχει βρεφικους σπασμους η ανηκει στην ομαδα Ε γουρλωσα τα ματια κ τα χα χασει κοριτσια δεν μπορουσα να φυγω απο το γραφειο του του λεω δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλο?να ευχεσε να μην ειναι κατι αλο μου λεει κ εφυγε !μεχρι να ερθει ο γιατρος μου χθες ειχα πεθανει τελικα για να ερθω στο διαταυτα το παιδι μου δεν εχει νευρολογικο προβλημα απλα για καποιο λογο που δεν ξερουμε ακομα κ μαλλον χρειαζεται υπερυχο υποτροπιαζει το ραιβοκρανο κ χρειαζομαστε ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ να κανουμε υπερυχο να δουμε το τυπο κ να αρχισουμε καταλληλη θεραπεια αυτααααααααααααααααααααααααα

τωρα ετοιμαζομαι να φυγω να παμε να δουμε τον ορθοπαιδικο φιλια κ θα σας πω τα νεα μου οταν ερθω

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhmera σε ολες

νικολιο μου η μικρουλα μας ταλαιπωρησε μαλλον την ταλαιπωρησαμε απο την παρασκευη το απογευμα που ειχαμε κ αλλα επισοδεια αλλα δεν εμοιαζαν με τα αλλα κ λογο ιστορικου καναμε εισαγωγη γιατρος πουθενα μονο ειδικευομενοι κ ασχετοι εντολη του νευρολογου μεχρι να ερθει αυτος απο παρασκευη-δευτερα δηλαδη το παιδι πηρε σπασμολιτικα ενδοφλεβια το κατεγραψα σε βιντεο εδω στο σπιτι κ το εδιξα ενας κυριος που αναθεμα ποιος του εδωσε το διπλωμα του γιατρου(διευθηντης παιδοπαθολογικης παρακαλω) κ εχει δωσει κ ορκο στον ιπποκρατη ο μπινες, αφου εφερα τουμπα το νοσοκομειο κ δεν με ακουσε ολη η πατρα ηρθε εκτακτα να δει το παιδι(που δεν το εξετασε ποτε)ο διαμαντοπουλος ελειπε κ δεν μπορουσε να ηταν πατρα κ κοιταει αυτος το βιντεο κ μου λεει το παιδι σου εμφανος εχει επισοδεια το βλεπουμε εδω στο βιντεο εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να του δωσουμε φαρμακα μεχρι να ερθει ο γιατρος (γιατι γιαυτο το λογο εκανα την μεγαλη φασαρια πως δηλαδη χωρις να την εξετασει νευρολογος πηρε σπασμολυτικατο παιδακι μου σαν μαστουρωμενο ολο το σαββατοκυριακο.) κ συνεχιζει ο ξεφτιλας κ λεει κατα την εμπειρια μου βλεποντας το βιντεο το παιδι εχει βρεφικους σπασμους η ανηκει στην ομαδα Ε γουρλωσα τα ματια κ τα χα χασει κοριτσια δεν μπορουσα να φυγω απο το γραφειο του του λεω δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλο?να ευχεσε να μην ειναι κατι αλο μου λεει κ εφυγε !μεχρι να ερθει ο γιατρος μου χθες ειχα πεθανει τελικα για να ερθω στο διαταυτα το παιδι μου δεν εχει νευρολογικο προβλημα απλα για καποιο λογο που δεν ξερουμε ακομα κ μαλλον χρειαζεται υπερυχο υποτροπιαζει το ραιβοκρανο κ χρειαζομαστε ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ να κανουμε υπερυχο να δουμε το τυπο κ να αρχισουμε καταλληλη θεραπεια αυτααααααααααααααααααααααααα

τωρα ετοιμαζομαι να φυγω να παμε να δουμε τον ορθοπαιδικο φιλια κ θα σας πω τα νεα μου οταν ερθω

δηλαδη αν καταλαβα καλα αυτο δημιουργειτε απο το προβλημα που ηδη ειχατε και κανατε τις αναλογες θεραπειες!ετσι?τι να πω τωρα για τους γιατρους οτι ειναι για δεσιμο?και γιατι δωσανε σπασμολυτικα αφου δε παιζει ρολο το νευρολογικο?πρεπει να βρεις καποιον αξιοπιστο να σε κατατοπισει.οι ανθρωποι δε παιζονται.τουλαχιστον να ειναι μονο αυτο!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κάτσε γιατί κάπου το χάνω..αυτές οι κινήσεις τελικά τι ήταν και τι σχέση έχει με το ραιβοκρανο??(τι είναι αυτό??)πως ένας παθολόγος δίνει φάρμακα που δεν είναι στην αρμοδιότητα του?θα μας τρελάνουν?και αν έκανε κρίσεις γιατί δεν περίμεναν το γιατρό να σιγουρευτούν?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!!ο γιατρός σας τι είπε για τις κινήσεις?περιμένω νέα σας...??τι να πω ρε κοπέλα μου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

να πω οτι οτι εγραψα παραπανω αφορουν τα επισοδεια που ειχαμε τωρα κ οχι αυτα που ειχαμε στις αρχες του μηνα αυτα εγιναν κ μπορει να μην ξαναγινουν εφοσον το παιδι εχει καλη ψυχοκινητικη ανπτυξη

το πορισμα των γιατρων ειναι το εξης

θεωρουμε οτι το κυριο προβλημα του βρεφους ειναι το ραιβοκρανο που εμφανιστηκε σε ηλικια 2 μηνων για το οπιο δεν εχει εντοπισθει αιτιολογια.διαχρονικα το ραιβοκρανο αυτο εχει μετρια βαρυτητα ειναι ευκολο διορθουμενο ενεργητικα κ παθητικα δεν πιθανολογουμε οτι υποκρυπτεται νευρολογικο προβλημα για το συγκεκριμενο προβλημα συνεστηθη συνεχισει φυσικοθεραπειας κ επανεκτιμιση απο ορθοπαιδικους

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

ο νευρολογος εδωσε εντολη για σπασμολυτικα οχι ο παθολογος αυτο ο ηληθιος μου ειπε βλεποντας το βιντεο οτι αυτο που βλεπει ειναι επιληπτικο επισοδειο

βλεπετε επεσε σαβατοκυριακο κ ολα υπολειτουργουσαν γιαυτο κ ολη αυτη η ταλαιπωρια

ο ορθοπαιδικος σημερα μου ειπε οτι ειναι συγγενες ραιβοκρανο κ οτι θελει πολυ δουλεια για μηνες κ οτι πρεπει ολη η δουλεια να γινει απο μενα το θεμα ειναι οτι εγω δεν πηρα σαφης απαντηση για τον λογο που υποτροπιαζει το ραιβοκρανο εφοσον δεν ειναι νευρολογικο τοτε γιατι αφου το φιαχνουμε ξαναγυριζει παλι?

στην επαεισαγωγη γραφει

επαναεισαγωγη λογω υποτροπης ραιβοκρανου μετα το τελος των φυσιοθεραθειων και ταυτοχρονα στιγμιαιας διαρκειας συμβαντα με υπερτονικη καμψη του κορμου προς τα δεξια χωρις απωλεια επαφης με το πελιβαλλον και με συνοδο κλαμα

κ λεω εγω τωρα η ασχετη απο που προερχονται αυτες οι υπερτονιες ΟΕΟ?

βγαλαμε κ ακτινογραφια τιποτα κ κει ειδαμε δυο ορθοπαιδικους ο ενας εξωτερικος ο παιδοορθοπαιδικος του καραμανδανειου μου ειπε το πρωι οτι ειναι σφιχτο το παιδι κ ο αλος δεν μπορουσε να καταλαβει γιατι δεν γυρνουσε αφου δεν ηταν σφιχτη κ με ξαναριξε στις σκεψεις των σπασμων του ειπα οτι ο γιατρος ειπε οχι κ μου λεει καλα αφου το ειπε αυτος κατι θα ξερει τι του λες μετα?

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

νικολιο το ραιβοκρανο ειναι στραβο κεφαλι γερνει δηλαδη απο την μια πλευρα σε μας γερνει απο δεξια κ συγγενες ο τυπος του γιατι δημιουργηθηκε κατα την ενδομητρια ζωη της μπεμπας πιεζοταν δηλαδη . κ ενω το σκασμενο το φιαξαμε παλι τα ιδια εγω τους λεω καθε φορα οτι το παιδι οτι επισοδειο μου εχει κανει μεχρι σημερα ειναι οταν του αλλαζω θεση η στην τωρινη φαση οταν πηγαινα να την αφησω στο κρεβατι οχι απο μονη της στα ξαφνικα ας πουμε δεν εδιξαν να τους απασχολει αυτο δεν μπορει ομως να ειναι τυχαιο αυτο γιατι δεν το κανει κ οταν δεν την εχω ακουμπησει προηγουμενος? μηπως της πιεζω τον μυ κ αφου ειναι ευαισθητος ξαναγυριζει?

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κοριτσι, καθε φορα που χανεσαι κατι συμβαινει. Τι τραβαει το μωρο και εσεις μαζι. Το ραιβοκρανο δεν το πηρατε χαμπαρι με τους υπερηχους;

δεν ξερω τι ακριβως γιατροι σας ειδαν αλλα θα σου πω τη γνωμη μου. Ωε προς τα ιατρικα δεν μπορω να εχω γνωμη γιατι δεν ειμαι γιατρος. αλλα στην Πατρα το νοσοκομειο ειναι Πανεπιστημιακο και εχει ιατρικη σχολη. Σκεφτηκα μηπως να πηγαινατε και σε καποιους καθηγητες Πανεπιστημιου στο ιατρειο τους να εβλεπαν τη μπεμπα, μαζι με ολες τις εξετασεις και το βιντεο. (Τι ψυχραιμια εδειξες και το τραβηξες η μανα). Και σκεφτηκα οτι ισως θα μπορουσατε να τη φερετε και στην Αθηνα σε καποιον Πανεπιστημιακο απο το Αγιας Σοφιας αρμοδιο για το ραιβοκρανο να παρετε και 2 γνωμη. Και αυτο γιατι υποτροπιαζει. Δεν ξερω κανεναν να σου προτεινω αλλα και μεσω ιντερνετ και μεσω φορουμ και μεσω της παιδιατρου σου μπορεις να βρεις ονοματα.

Αφου το παρατηρεις να συμβαινει συγκεκριμενες φορες πιστευω εγω προσωπικα οτι σχετιζεται με τη σταση υπνου ή με το πώς την ακουμπας εκει σε κεινο το σημειο. Και να συνεχισεις τις ασκησεις αν στο ειπαν. Μακαρι τουλαχιστον να εντοπιστηκε το προβλημα επακριβως, να μην βγαλει αλλο θεμα. Αλλα μαλλον αυτο ειναι. Η υπερτονια ειναι το σφιξιμο. Αλλα με τοσους γιατρους, τοσα νοσοκομεια, τοση ταλαιπωρια το μωρο... Το οτι εχει επαφη με το περιβαλλον εινια πολυ σημαντικο.

Τα επεισοδια τα πρωτα ηταν ιδια με αυτο το τελευταιο;

Link to comment
Share on other sites

εχει μια λογικη αυτο που λες οτι το κανει οταν την αφηνεις η οταν τη γυρνας.μπορει εκεινη τη στιγμη να ποναει.σκεψου οταν εμας μας πιανει ψυξη και δε μπορουμε να γυρισουμε το κεφαλι μας πως κανουμε αν κανουμε καποιθα κινηση κατα λαθος.δε ξερω πως μπορει να εκανε το κοριτσακι σου αλλα συγκρινε το να δεις αν θα ταιριαζε καποια τετοια συμπεριφορα.μη το αφησεις ομως πηγαινε τη σε καποιον που να ειδικευεται μονο σε αυτο να σε κατατοπισει γιατι αν εχεις μπλεξει με ασχετους δε βρισκεις ακρη.ελα και στο παιδων αν ειναι.στο πανεπιστημιακο στο ριο δεν εχουν καποιον να πας εκει?μη μενεις με την ανασφαλεια!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου καλησπέρα.θα συμφωνήσω με τις άλλες μανούλες.δεν πας και σε κανέναν άλλο γιατρό?εγώ όπως τα διαβάζω βλέπω ένας παθολόγο να κάνει διάγνωση για βρεφικούς σπασμούς(αδιανόητο για μενα)και έναν νευρολόγο να δίνει αγωγή δια τηλεφώνου..

πήγαινε σε κάποιον που έχει πήρα με το ραιβόκρανο να σου πεί τι να κάνεις γιατί εκεί θα σε τρελάνουν.και΄για να μην τρελαθούμε τελείως να σού πω πως ΑΝ(να μη γίνει ποτε)το μωρό κάνει βρεφικούς θα χάσει επαφή με το περιβάλλον και τα εγκεφαλογραφήματα ΔΕΝ θα είναι καλά...έλεος δηλαδή!!!!

κοίτα το προβληματάκι που έχει το μωράκι σου,κάνε την φυσικοθεραπεία και όλα καλά θα πάνε...

Link to comment
Share on other sites

νικολιο μου ο παιδονευρολογος μου ειπε οτι κ ατομα με πιστοποιημενη βαρια επιλιψια μπορει να εχουν καθαρο εγκεφαλογραφημα

το θεμα ειναι οτι τα δυο πρωτα επισοδεια τα εκανε ενω κοιμοταν κ μπορει να μην προλαβε να ξυπνησει ωστε να καταλαβω αν εχει επαφη με ο περιβαλλον το τριτο ειχε επαφη κ εκλεγε σαν να την επιασε κραμπα κ τα υπολοιπα τωρα ετσι ηταν σαν να την επιασε ξαφνικη κραμπα την ωρα που την εβαζα στο κρεβατι δεν εχασε επαφη

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

στο πορισμα γραφει στιγμιαια συμβαντα υπερτονια του κορμου προς τα δεξια το λογο δεν μου εξηγησαν περιμενω αυριο τηλεφωνο απο την παιδιατρο να μου πει τι της ειπε ο ιδιος κ να την ρωτησω κ γω αν το ξανακανει τι να κανω εφοσον δεν ειναι νευρολογικο το θεμα μας να καθομαι να την καμαρωνω ελεος πια μας στουμπωσαν φαρμακα κ στο τελος απαντηση δεν πηραμε

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

νικολιο μου ο παιδονευρολογος μου ειπε οτι κ ατομα με πιστοποιημενη βαρια επιλιψια μπορει να εχουν καθαρο εγκεφαλογραφημα

το θεμα ειναι οτι τα δυο πρωτα επισοδεια τα εκανε ενω κοιμοταν κ μπορει να μην προλαβε να ξυπνησει ωστε να καταλαβω αν εχει επαφη με ο περιβαλλον το τριτο ειχε επαφη κ εκλεγε σαν να την επιασε κραμπα κ τα υπολοιπα τωρα ετσι ηταν σαν να την επιασε ξαφνικη κραμπα την ωρα που την εβαζα στο κρεβατι δεν εχασε επαφη

καλημέρα κοπέλα μου.σωστά τα λες εσύ -όπως στα είπε ο νευρολόγος-αλλά επειδή είμαι λίγο βλ@μμένη ρωτώ ξανά.έχει διαγνωστή η μικρή με βαρειά επιληψία ώστε να ισχύουν όλα αυτά που λέει ο νευρολόγος?ΟΧΙ απαντώ μόνη μου σαν βλ@μμένη που είμαι.

ψάχτω λίγο παραπάνω.επειδή είμαι καμμένη από γιατρούς στα λέω όλα αυτά και συγνώμη αν γίνομαι κουραστική....αλλά δεν μπορώ να ακούω μ@λ@κίες...(θα φάω μπαν στο τέλος αλλά ΕΛΕΟΣ!!!!)

περιμένουμε νέα σου κούκλα μου...

Link to comment
Share on other sites

μιλησε η παιδιατρος μου με τον ιδιο πριν 30 λεπτα κ μου ειπε οτι ειναι σιγουρος οτι το παιδι δεν εχει κανενα νευρολογικο προβλημα δεν εχει την παραμικρη αμφιβολια κ ειναι επισης σιγουρος οτι ουτε κ στα πρωτα ειχε χασει επαφη με το περιβαλλον κ οτι λογο του ραιβοκρανου γινεται ολο το θεμα συσπαται ο παθητικος μυς κ ολογος που συσπαται ειναι οτι το παιδι δεν ειναι ετοιμο απο τις φυσιοθεραπειες κ μεις τις σταματαμε η αληθεια ειναι οτι εφου εγω εβλεπα οτι το παιδι το στηριζε το κεφαλι σταματουσα της εκανα μια φορα την μερα καμια διατασουλα ο παιδοορθοπαιδικος μου ειπε οτι εχω μηνες σκληρης δουλειας κ αν δεν το προσεξω θα χω προβλημα ελεγα να ερθω στην αθηνα στον γιουρουκο να παρω μια δευτερη γνωμη θα αφησω την μικρη να ηρεμησει προς το παρον δεν θελω να την ταλαιπωρησω αλο θα την αφησω κ βλεπουμε

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

μιλησε η παιδιατρος μου με τον ιδιο πριν 30 λεπτα κ μου ειπε οτι ειναι σιγουρος οτι το παιδι δεν εχει κανενα νευρολογικο προβλημα δεν εχει την παραμικρη αμφιβολια κ ειναι επισης σιγουρος οτι ουτε κ στα πρωτα ειχε χασει επαφη με το περιβαλλον κ οτι λογο του ραιβοκρανου γινεται ολο το θεμα συσπαται ο παθητικος μυς κ ολογος που συσπαται ειναι οτι το παιδι δεν ειναι ετοιμο απο τις φυσιοθεραπειες κ μεις τις σταματαμε η αληθεια ειναι οτι εφου εγω εβλεπα οτι το παιδι το στηριζε το κεφαλι σταματουσα της εκανα μια φορα την μερα καμια διατασουλα ο παιδοορθοπαιδικος μου ειπε οτι εχω μηνες σκληρης δουλειας κ αν δεν το προσεξω θα χω προβλημα ελεγα να ερθω στην αθηνα στον γιουρουκο να παρω μια δευτερη γνωμη θα αφησω την μικρη να ηρεμησει προς το παρον δεν θελω να την ταλαιπωρησω αλο θα την αφησω κ βλεπουμε

μάλλον ο ορθοπαιδικός είναι ο κατάλληλος να σε καθοδηγήσει..μίλα μαζί του να σου δώσει οδηγίες για να συνεχίσεις..γνώμη μου είναι να βρείς και έναν καλό φυσικοθεραπευτή.γιατρός δεν είμαι αλλά μάλλον είσαι μακρυά απο σπασμούς..ωστόσο αν χρειαστεί να δείς κάποιον πες μου να σου στείλω πμ να πας σε κάποιον εδώ στην Αθήνα..και όλα να πάνε καλά...κοίτα το ραιβόκρανο όμως κοριτσάκι μου...

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν πρεπει να χαρω και αν ειναι λογικο αλλα χαιρομαι που ειναι αυτο!μακαρι να μην ηταν ουτε κι αυτο αλλα απο αυτα που σκεφτοσουν ειναι το καλυτερο!!!θα φτιαξουν ολα λιγη ταλαιπωρια παραπανω αλλα θα διορθωθουν!!!ολα καλα!!!!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

να χαιρεσε εφη μου γιατι εχω χοροπηδαω που ειναι αυτο αν ηξερες τι σαββατοκυριακο περασα θα καταλαβαινες γιατι νιωθω ευτηχισμενη ξερεις τι ειναι να σου λενε οτι το μωρο σου εχει επιληψια κ θα παιρνει μπορει κ για ολη της την ζωη φαρμακα?καθε φορα που της εριχναν εκεινο το φαρμακο το μωρο μου ηταν σαν μαστουρωμενο με κοιταγε στα ματια με ενα βλεμα απλανες κ γω να θελω να πεσω απο το παραθυρο αυτος ο παθολογος ηταν ενα καθαρμα κ ειμαι 100%σιγουρη οτι αυτα μου τα ειπε γιατι σηκωσα το νοσοκομειο στο ποδι γιατι δεν ηταν γιατρος εκει ο παιδονευρολογος ελειπε απο την πατρα κ φωναξαν εναν ηληθιο να το παιξει γιατρος ηταν κ διευθηντης κλινικης τρομαρα του ειληκρινα νιωθω τετοιο θυμο μεσα μου που θελω να παω εκει να τον βαρεσω τελος παντων να ναι καλα το μωρο μου κ να πανε να ξεκολιαστουνε

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...