Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΗΚΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΙΜΟΥΔΙΤΣΑ ΜΟΥ!


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!!

 

πριν λίγο μπήκα σπίτι με το κοριτσάκι μου, και τώρα που κοιμάται, σας γράφω!

Τελικά βιάστηκε η μικρή και μου έσπασε τα νερά το Σάββατο τα ξημερώματα!!! Με πιάσαν οι πόνοι κα-νο-νι-κό-τα-τα, και οι πόνοι ήρθαν αμέσως! 4,35 το πρωί ήταν. Κατά τις 7 παρά ήμουν στο λητώ, και μπήκα αμέσως μέσα. Προσπαθήσαμε μήπως κατέβει η μικρή και δούμε ότι χωράει, και γλυτώσω την καισαρική. Οι πόνοι είχαν γίνει αφόρητοι.

Μετά την επισκληρίδιο άρχισα να απολαμβάνω. Τι χέρια την σπρώχνανε προς τα κάτω, τι ψαχουλέματα, το παλεύαμε ώρα...

όμως τελικά όντως πήγε και σφήνωσε στη λεκάνη, και επίσης καθότανε με το κεφάλι προς τα μπρος και ψηλά...(σα να κοιτάει τον ουρανό)

ο γιατρός είπε να μην το παιδεύουμε άλλο, κι ότι δε γίνεται, και μπήκα χειρουργείο...

11,50 ΗΡΘΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΑΙΜΟΥΔΙΤΣΑ!!!

Όλο μαύρα μαλλάκια, -πολλά- και ίδια ο μπαμπάς της!!!

Αμέσως την είδα,έκλαψε με το που βγήκε, και μου την βάλανε πάνω μου, και είχα μείνει σα χαζή να κοιτάω όλα αυτά τα μαλλάκια και την πιο όμορφη φατσούλα ! ! !

ωραία χειλάκια, και μικρή μυτούλα. της βάλανε βραχιολάκι όσο ήταν ακόμα πάνω μου, και μου την πήρανε, κι εγώ άρχισα να κλαίω.

Βαθμολογία APGAR πήρε 9,5 και μετά 10!

όμως ανεβάσαμε λίγο ίκτερο και μείναμε μια μέρα παραπάνω...

 

ο καλός μου δεν μπόρεσε να σας ενημερώσει γιατί ήταν συνέχεια μαζί μου ή στη δουλειά...

 

θα στείλω σύντομα φωτογραφία της! θα 'χω ήδη βγάλει πάνω από 100!!!

-ίσως σας στείλω σήμερα κιόλας!-

πολλά φιλιά και σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!!

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου!!!!!!!

Άλλη μια φορά που το μωρό παίρνει την πρωτοβουλία να βγει ε? :lol:

Να απολαύσεις αυτές τις πρώτες μερες,τα χαδάκια,τα μπανάκια,τη μυρωδιά της μικρής σου μαιμουδίτσας!!

Αχ τι καλά!Και πάλι να σου ζήσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Kαλώς όρισες μωράκι να σε χαίρεται η μαμά σου και ο μπαμπάς σου :D:D Niki-76 να σας ζήσει και επειγόντως κοτσιδάκια στο μωρό

είναι πανέμορφη :lol:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικάκι να σας ζήσει...είναι μιά κούκλα.

Επιτέλους μάθαμε νέα σου γιατι είχαμε μεγάλη αγωνία...τέλειαααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

 

1169513nz6ny0b1zq.gif

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...