Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν μ' αρέσει!! (μηνύματα ξεσπάσματος...)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

με αφορμη το hatebook που ανακαλυψα μολις σημερα, θα ηθελα να κανουμε κι εδω κατι παρομοιο..να γραφουμε δηλαδη μικρα κ μεγαλα πραγματα που μισουμε να βιωνουμε γενικως, χωρις σχολιασμο καθε προηγουμενου ποστ.. κ ξεκιναω..

 

 

ΜΙΣΩ τη μαυρη ριζα που ξεπροβαλει καθε μηνα στο κεφαλι μου κ καταστρεφει τον κοπο της κομμωτριας μου κ τη δικη μου αυτοπεποιθηση..:)))

MkhCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μισώ το κράτος που δεν φροντίζει τις μητέρες (οικονομικά) και με "αναγκάζει" πρώτα να βρω δουλεία και μετα να κάνω δεύτερο παιδάκι

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

μισω την ταμια στα λιντλ που καθημερινα πεταει τα ψωνια των κουρδων και τους κοιταει με μισος λες και της κλεψανε το φαι

 

καμια μερα θα την μπατσισω στα κοντα ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Μισω την Ελλαδα που δεν προστατευει τα παιδια της παρα τους Αλβανους ,βουλγαρους ,ρωσους,ρουμανους κλπ.

b7INp3.pngE8hQp3.png

***ΜΙΧΑΛΗΣ****** ******** ΜΑΡΙΑ*******

 

το σήμερα είναι το σκαλοπάτι του αύριο..Κάνε σήμερα, οτι αύριο θα ονειρέυόσουν να είχες.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Δεν μου αρέσει που...

ένας-δυο-τρεις ΑΛΗΤΕΣ γάζωσαν το κορμί του με 17 σφαίρες

-που η ζωή έχει πάρει πάλι τους φυσιολογικούς της ριθμούς

-που τα ανιψάκια μου δεν θα έχουν πλέων μπαμπά

-που δεν ξέρω τι να πω όταν αντικρίζω την γυναίκα του, σκίζεται η ψυχή μου

-που βλέπω την μητέρα του να μαραζώνει και να περνάει την ώρα της βλέποντας παλιές φωτογραφίες του παιδιού της που της το "πήραν"

-που βλέπω τον άντρα μου κομμάτια

-που σκέφτομαι την επόμενη φορά που θα τον ρωτήσει κάποιος πόσα αδέλφια είναι θα πει από συνήθεια 5 και ας είναι πλέων 4

-που τα βράδια που λείπει ο άντρα μου για δουλεία, κλαίω για τον άδικο χαμό του για να είμαι δυνατή το πρωί και να τον στηρίζω, το έχει πιο πολύ ανάγκη από μένα, έχασε τον αδελφό του.

-που είχαμε πολλές μέρες να τον δουμε γιατί είχαμε δουλείες

-που θα τον έβλεπα την Κυριακή (την προηγούμενη του θανάτου του) αλλά με πίρε ο ύπνος

-που

-που

-που

ΑΜΈΤΡΗΤΑ που, που δεν έχω που να τα πω:cry:

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

:

Δεν μου αρέσει που...

ένας-δυο-τρεις ΑΛΗΤΕΣ γάζωσαν το κορμί του με 17 σφαίρες

-που η ζωή έχει πάρει πάλι τους φυσιολογικούς της ριθμούς

-που τα ανιψάκια μου δεν θα έχουν πλέων μπαμπά

-που δεν ξέρω τι να πω όταν αντικρίζω την γυναίκα του, σκίζεται η ψυχή μου

-που βλέπω την μητέρα του να μαραζώνει και να περνάει την ώρα της βλέποντας παλιές φωτογραφίες του παιδιού της που της το "πήραν"

-που βλέπω τον άντρα μου κομμάτια

-που σκέφτομαι την επόμενη φορά που θα τον ρωτήσει κάποιος πόσα αδέλφια είναι θα πει από συνήθεια 5 και ας είναι πλέων 4

-που τα βράδια που λείπει ο άντρα μου για δουλεία, κλαίω για τον άδικο χαμό του για να είμαι δυνατή το πρωί και να τον στηρίζω, το έχει πιο πολύ ανάγκη από μένα, έχασε τον αδελφό του.

-που είχαμε πολλές μέρες να τον δουμε γιατί είχαμε δουλείες

-που θα τον έβλεπα την Κυριακή (την προηγούμενη του θανάτου του) αλλά με πίρε ο ύπνος

-που

-που

-που

ΑΜΈΤΡΗΤΑ που, που δεν έχω που να τα πω:cry:

:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

αχ ωραίο τόπικ!ας γκρινιάξω κι εγώ

δε μ'αρέσει:

ο χατζηγιάννης

που φέτος δε θα πάμε διακοπές

που δε χωράω στα παλιά μου τζην

που οοοολλοοιιι θέλουν να έχουν άποψη για το δικό μου παιδί

ο λογαριασμός του ρευματός που ήρθε φουσκωμένος

να πηγαίνω σε καφετέρια να ζητάω καφέ γλυκό και να μου φέρνουν μέτριο

και τέλος

ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ!!!ΤΗ ΒΑΡΙΕΜΑΙΙΙΙΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

μμμδεν το ειχα δει το τοπικ:confused:

δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου και το θεωρω και γρουσουζια

που ενω περιμενω το τριτο μου αγορακι ακουω απο τους παντες την φραση "δεν πειραζει"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και δεν μου αρεσει που δεν εχω τα κοτσια να τους απαντησω καταλληλως.......:mad:

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε μ' αρέσει που φέτος δεν πήγαμε διακοπές..

Δε μ' αρέσει που πρέπει να διαβάσω για την εξεταστική...

Δε μ' αρέσει καθόλου που δεν έχω ξεκινήσει ακόμα την πτυχιακή μου....

Δε μ' αρέσει που επειδή δε δουλεύω δεν έχω πολλά λεφτά.....

Δε μ' αρέσει να παραπονιέμαι για "προβλήματα" που στην ουσία... δεν είναι προβλήματα!!:mrgreen::mrgreen:

 

Να κάνουμε και ένα θέμα με τι μας αρέσει βρε παιδιά!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσει που, υπαρχουν αναμεσα μας ανθρωποι με διαθεση να εκμεταλευτουν, κακοποιησουν, βιασουν ή ακομη να σκοτωσουν αθωα παιδια!

Δε μου αρεσει που, δεν ειναι στο χερι μου απλα να τους εξαφανιζα.

Δε μου αρεσει που, οι τιμωριες τους ειναι αστειες μπροστα στο εγκλημα τους!

Δε μου αρεσει που, τα παιδακια και οι ψυχες τους χαθηκαν για παντα......:(

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρέσει το "ψαράκι" που μετά τις διακοπές το βρήκα.... καρχαρία! :twisted:

Δε μου αρέσει που το σπίτι έγινε ... χημείο... από το εντομοκτόνο. :twisted:

 

Δε μου αρέσει που πιάνουν ΜΟΝΟ τους μικρο-απατεώνες, αλλά όχι τους μεγαλο-απατεώνες.... :twisted: :twisted: :twisted:

 

Δε μου αρέσει η Διαμαντοπούλου! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

(Εισαγωγή σε σχολή με .... μονάδα !!!! Είναι ευχαριστημένη για αυτό???)

 

Δε μου αρέσει η ρημάδα η νοοτροπία που δεν ξεριζώνεται!!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα γκρινιαξω και εγω! :wink:δεν μου αρεσει ετσι οπως μας καταντησαν μες την μυρλα και την κατιφια να τρεχουμε σαν τις αδικες καταρες.δεν μου αρεσει που η γειτονια μου πια δεν ειναι γειτονια και πρεπει να κλειδωνομαστε απο τις 8 μεσα,που τα παιδια μας δεν μπορουν να παιξουν κατω απο το σπιτι μας .επεισης δεν μου αρεσει το προγραμμα της τβ,ο αρακας, να καθαριζω μπαλκονια,να μην βλεπω τους φιλους μου,να μεγαλωνω,το καλοκαιρι που εχει ζεστη εγω διακοπες δεν παω και τρωω το νεφος στη μουρη.με τον καιρο θα θυμηθω και αλλα!

Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσει που εχω γινει καχυποπτη και οταν βλεπω παιδακια μονα τους αγχωνομαι αν θα φτασουν σπιτι τους,και ολο παιζει το ματι μου μηπως τα "πειραξει" κανεις.

δε μου αρεσει που οι εχοντες και κατεχοντες τη βγαζουν λαδι,και οικογενειες με τρεις και εξηντα θα κανουν παλι το σκ#$$ τους παξιμαδι και το κα@#$%$ τους λαδι για να τα φερουν περα.

δε μου αρεσει που λεω καλημερα σε περιπτερα και με κοιτα με υφος του στυλ¨"κατι θελει αυτη!"(οχι χρυσε μου,εφημεριδα θελω να αγορασω...)

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσει που καταντησαμε ετσι την κοινωνια..

δεν μου αρεσει που χαθηκαν οι γειτονιες..

δεν μου αρεσει που χιλιοκλειδωνουμε τις πορτες μας και παλι φοβομαστε για την ασφαλεια του σπιτιου μας..

δεν μου αρεσει που φοβομαστε και την σκια μας οταν περπαταμε στον δρομο..

δεν μου αρεσει που τρεμουμε μην κανει καποιος κακο στο παιδι μας αν το βρει μονο του να παιζει:evil::evil:

δεν μου αρεσει ετσι οπως εγιναν ολα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει που με εχουν φαει τα ξενυχτια

δεν μου αρεσει που νυσταζω ολη την ωρα και αισθανομαι σαν ζομπι

δεν μου αρεσει που δεν εχω πολυ ορεξη να παιζω ολη την ωρα τη μπουμπου μου

δεν μου αρεσει που και μονο στη σκεψη οτι θα γυρισω σε αυτη τη δουλειά εστω και μετα απο μηνες με πιανει τρομος

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

alcyon να σε κανω παρεα σ αυτο:

Δε μου αρέσει η Διαμαντοπούλου! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

(Εισαγωγή σε σχολή με .... μονάδα !!!! Είναι ευχαριστημένη για αυτό???)

 

και οχι μονο τη διακρινει επισης, επαρση και αλαζονεια!

θεωρει την παιδεια τσιφλικι της!

ειναι η χειροτερη υπουργος παιδειας που περασε ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...