Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν μ' αρέσει!! (μηνύματα ξεσπάσματος...)


Recommended Posts

Αγαπημένη μου Jean,

πριν ξεκινήσω... θέλω να σου τονίσω πως σε αντιγράφω, μιας και μ' άρεσε η έμπνευση που είχες σε αντίστοιχο θέμα (και ειδικότερα επειδή ήταν θετικό και όχι μουρτζούφλικο όπως αυτό... όμως "πλιζ" μη με κόψεις στις εξετάσεις επειδή αντέγραψα.... είναι από καλό και για καλό!!!!! Με αφορμή το σημερινό μου πρωινό... υπέκυψα στο παράπτωμα της αντιγραφής!!! (παρακάτω, θα ξεσπάσω...)

 

Είπα λοιπόν, να φτιάξω ένα "δωματιάκι" με πολύ καλή ηχομόνωση (!!!) που θα μπορούμε ένας ένας να μπαίνουμε και να φωνάζουμε και να χτυπιόμαστε και να κάνουμε ότι είναι απαραίτητο για να ξεσπάμε από όλα όσα μας φταίνε και δε μας αρέσουν!! (στη γωνία θα δείτε και έναν σάκο του μποξ... για όσους χρειάζονται εξτρά εκτόνωση!!!)

 

Ξεκινάω λοιπόν να τα βγάλω από μέσα μου γιατί θα σκάαααααασω....

 

Δε μ' αρέσει που αποχωρίζομαι τα πρωινά το παιδάκι μου για να έρθω στη δουλεια....

Δε μ' αρέσει που έρχομαι στο γραφείο και βρίσκω μούτρα, γκρίνια, μουρμούρα και μάλιστα για χαζομάρες....

Δε μ' αρέσει που δε μπορώ να κάνω όλα όσα ήθελα να κάνω....

Δε μ' αρέσει που ακόμη δεν έχω οργανωθεί για τα γενέθλια και τη βάφτιση...

Δε μ' αρέσει που με αγχώνουν οι γιαγιάδες για το πως, πότε και πού θα μου κρατάνε το παιδί για να έρχομαι στη δουλειά...

Δε μ' αρέσει που τσακώνομαι με τον άντρα μου...

Δε μ' αρέσει που χθες έκανε κι άλλο εμβόλιο το μωράκι μου και πλάνταξε στο κλάμα...

Δε μ' αρέσει που έχω ψωφίσει στην κούραση και ακόμη δεν έχω τελειώσει με τη γενική καθαριότητα στο σπίτι...

Δε μ' αρέσει που ακόμη είναι Πέμπτη....

 

ουφφφφφφφφφφφ........

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ως γνωστή γκρινιάρα, αρχίζω κι εγώ!

Δε μ' αρέσει που πρέπει να σφουγγαρίσω το σπίτι.

Δε μ' αρέσει που κάνει ζέστη και θέλω οπωσδήποτε να κατέβω στο κέντρο για δουλειές το απόγευμα.

Δε μ' αρέσει που όλα τα σαββατοκύριακα του Ιουνίου θα τρέχω σε γάμους και βαφτίσια.

Δε μ' αρέσει που έχω δουλειά στο γραφείο και δε θέλω να δουλέψω.

Δε μ' αρέσει που πρέπει να μαγειρέψω ΠΑΛΙ σήμερα.

Δε μ' αρέσει που δεν έχω προλάβει να τακτοποιήσω τα καλοκαιρινά και ψάχνω κάθε πρωί στην τύχη να βρω τι θα φορέσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει να σας ακουω ετσι!!!!!!!

 

{Καλοκαιρι ερχεται!! Smile!! Παγωμενες φραπεδιες τα απογευματα!! Χωριατικη σαλατα, παγωμενη μπυρα (μπουζι) και μεζεδες μετα το μπανιο σε καρω τραπεζομαντηλο στην αμμουδια (κυρια Πιπιλη, ναι, θα υπαρχει παντα το σκηνικο κι ας σας θυμιζει ελληνικη ταινια...) βολτα στα πλακοστρωτα, θαψιμο στους τουριστες που στην ταβερνα παιρνουν μια χωριατικη, δεκαπεντε φετες ψωμι και μια μπυρα στα δυο και πληρωνουν ρεφενε (αξια ανεκτιμητη), μπαλκονι με φιλους και παγωμενα μοχιτος (χαλια φτιαγμενα γιατι ολοι ξερουν να το φτιαξουν αλλα αυτη τη φορα...δεν τους πετυχε), Βουτιτσες με τα βλασταρια μας στη θαλασσα, παλη με τα κουνουπια στο μπαλκονι το βραδυ (τιποτα δεν κανουν τα φιδακια αλλα καθε χρονο αγοραζουμε), καθε βραδακι ταβερνα (ποιος μαγειρευει τωρα, ασε, παμε εξω...), επιλογη της ταβερνας με γνωμονα ποιος ταβερνιαρης εχει τη μεγαλυτερη κοιλια!!! Σας θυμιζουν τιποτα ολα αυτα;!! Αθανατο ελληνικο καλοκαιρι!! Ερχεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D }

Link to comment
Share on other sites

Δε μ' αρέσει που αποχωρίζομαι τα πρωινά το παιδάκι μου για να έρθω στη δουλεια....

Δε μ' αρέσει που έρχομαι στο γραφείο και βρίσκω μούτρα, γκρίνια, μουρμούρα και μάλιστα για χαζομάρες....

Δε μ' αρέσει που δε μπορώ να κάνω όλα όσα ήθελα να κάνω....

Δε μ' αρέσει που ακόμη δεν έχω οργανωθεί για τα γενέθλια και τη βάφτιση...

Δε μ' αρέσει που με αγχώνουν οι γιαγιάδες για το πως, πότε και πού θα μου κρατάνε το παιδί για να έρχομαι στη δουλειά...

Δε μ' αρέσει που τσακώνομαι με τον άντρα μου...

Δε μ' αρέσει που χθες έκανε κι άλλο εμβόλιο το μωράκι μου και πλάνταξε στο κλάμα...

Δε μ' αρέσει που έχω ψωφίσει στην κούραση και ακόμη δεν έχω τελειώσει με τη γενική καθαριότητα στο σπίτι...

Δε μ' αρέσει που ακόμη είναι Πέμπτη....

 

ουφφφφφφφφφφφ........

Εκτός από την Πέμπτη (δε δουλεύω τις Παρασκευές :wink: ) ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ, και επαυξάνω:

Δε μ'αρέσει που πρέπει να δουλεύω

Δε μ'αρέσει που μάλλον δε θα πάω διακοπές

Δε μ'αρέσει που τρώω τόσες ώρες στο πήγαινε έλα κάθε μέρα

Δε μ'αρέσει που δεν έχω όσο χρόνο θέλω για να ασχοληθώ με αυτούς που αγαπώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ΄αρέσει που είμαι μια χοντρή κοιλαρού (στον 9ο)

Δεν μ΄αρέσει που θα πονέσω στην γέννα

Δεν μ΄αρέσει που δεν μπορώ να κάνω μπάνιο στην θάλασσα

Δεν μ΄αρέσει που κάθομαι και ιδρώνω

Δεν μ΄αρέσει που δεν μπορώ να κάνω τίποτα χωρίς να κουραστώ πιά (ούτε να ντυθώ)

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΕΝ μου αρεσει που ξεκινησαν οι ζεστες τοσο νωρις.

ΔΕΝ μου αρέσει το οτι εχω ακομα καποια απο τα κιλα της εγκυμοσύνης και δεν μου κανουν τα ρουχα μου.

ΔΕΝ μου αρεσει που η μπεμπα μου περναει κολικους.

ΔΕΝ μου αρεσει που ειμαι μακρια απο όλους τους δικους μου και δεν εχω κανεναν να με βοηθαει.

ΔΕΝ μου αρεσει το οτι πρεπει να γυρισω πάλι στην δουλειά και να αφήσω το ζουζουνάκι μου σε ξένα χέρια.

ΔΕΝ μου αρεσει το οτι τιποτα σε αυτη την χωρα δεν λειτουργει σωστα.

 

Ουφ, τα είπα κι εγώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μου αρεσει που πηγα σημερα να αγορασω ψωμι και η προηγουμενη ΚΥΡΙΑ χουφτωσε ενα ενα τα ψωμια με τα χερια της..(με τοσο παθος που νομιζα οτι θα βγαλει τα παπουτσια και θα τα πατησει και με τα ποδια να δει αν ειναι μαλακά)

Αει σιχτηρ κυριουλα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει που οταν ο θεος ξημερωσει τη μερα θα πρεπει να παω στο σπιτι της πεθερας.

Δεν μου αρεσει που καθε μερα καποιος ερχεται για να δει το μωρο μου και καθονται με τις ωρες ενω με βλεπουν να τρεχω σαν τον Βεγγο.

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΗ ΜΙΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ 1,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ Η ΜΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΤΡΥΦΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ(ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΜΑΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ :P ).

ΧΡΥΣΑΛΙΣ,σορυ που εβαλα και τι μου αρεσει αλλα ειμαι μια παρορμητικη μανουλα.......και οταν με πλημυριζουν συναισθηματα δεν μπορω να τα κρατησω.......

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο xrysalis για το θεμα που ανοιξες. Ηθελα και εγω να τα πω καπου και δεν ηξερα που!

 

Δεν μου αρεσει που πρεπει να μαγειρευω καθε μερα.

Δεν μου αρεσει που δεν εχω τελειωσει ακομα τα ψωνια και τις ετοιμασιες

του ταξιδιου μας στην Ελλαδα.

Δεν μου αρεσει που εχω αγχος για τη βαφτιση.

Δεν μου αρεσει που καποιοι δεν εχουν λαβει ακομα τα προσκλητηρια της βαφτισης.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μου αρέσει που πρέπει να γίνουν πάλι γενικές δουλειές με την αλλαγή του καιρού.

Δεν μου αρέσει που δεν έχω πολύ χρόνο να κάνω αυτά που θέλω.

Δεν μου αρέσει που δεν μπορώ να γίνω οργανωτική, ενώ μέσα μου το θέλω και όταν βλέπω τους άλλους που είναι, ζηλεύω!

Δεν μου αρέσει που πάω τον γιο μου κολυμβητήριο και θέλω να μπώ κι εγώ στην πισίνα, αλλά δεν γίνεται! :lol::lol::lol:

Δεν μου αρέσει που ξεκίνησα πάλι λόγω άγχους των τελευταίων ημερών, να τρώω τα νύχια μου, και συνεπώς δεν μου αρέσουν τα χέρια.

Δεν μου αρέσει που τον τελευταιο καιρό, δεν κάνω καθόλου γυμναστική.

Αλλά πάνω από όλα δεν μου αρέσει η κυτταρίτιδα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μου αρεσει που πηγα σημερα να αγορασω ψωμι και η προηγουμενη ΚΥΡΙΑ χουφτωσε ενα ενα τα ψωμια με τα χερια της..(με τοσο παθος που νομιζα οτι θα βγαλει τα παπουτσια και θα τα πατησει και με τα ποδια να δει αν ειναι μαλακά)

Αει σιχτηρ κυριουλα..

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρέσει που τα μαλλιά μου έιναι χάλια αλλά ακόμη δε βρήκα χρόνο να πάω να κουρευτώ..

 

Δε μου αρέσει που ο καλός μου αρχισε να δουλέυει λόγω σεζόν (ψυκτικός / αιρ κοντίσιον) μέχρι αργά το βράδυ και δε βλεπόμαστε καθόλου...

 

Δε μου αρέσει που περνάει όλη μου η μέρα και δεν βλέπω το παιδί μου...

 

Δε μου αρέσει που θέλω γενικό ρεκτιφιέ για να βγώ παραλία (εκτος από τα κιλα μου που έιναι νορμαλ)...

 

Δε μου αρέσει που έχουμε χάσει 2 συγγενικά πρόσωπα σε ένα μήνα...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρέσει που βλέπω να αυγατένουν τα ποστ εδώ μέσα... σημαίνει πως υπάρχουν πράγματα που ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ.....

 

Δε μ' αρέσει που κάθε Παρασκευή πρωϊ βλέπω τα πεθερικά μου (αλλά δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς, αφού μου κρατάνε το μωρό...)

Δε μ' αρέσει που για δύο μήνες θα τους βλέπω ΚΑΙ Πέμπτη.... γκρρρρρ

Δε μ΄αρέσει που ο πεθερός μου είναι σπαστικός και όλα τα βρίσκει λάθος...

Δε μ' αρέσει που η πεθερά μου όπου τη βολεύει το παίζει χαζή και ανίκανη...

 

Δε μ' αρέσει που ξεπαγιάζω από το κλιματιστικό στο γραφείο επειδή τα αφεντικά είναι στην κλιμακτήριο και έχουν εξάψεις :lol::lol::lol:

Δε μ' αρέσει που ξεκίνησα να μου αφιερώνω χρόνο για περιποίηση και τα παράτησα ΠΑΛΙ

Δε μ΄αρέσει που τα κιλά μου έφυγαν αλλά η κυτταρίτιδα μένει :lol::lol::lol:

Δε μ' αρέσει που πρέπει να περιμένω άλλες 4 ώρες για να σχολάσω!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε μ' αρέσει που ξεπαγιάζω από το κλιματιστικό στο γραφείο επειδή τα αφεντικά είναι στην κλιμακτήριο και έχουν εξάψεις :lol::lol::lol:

 

Κι εδώ τα ίδια.. Χειμώνα - καλοκαίρι το κλιματιστικό στους 18! ΈΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχην να συγχαρω την jean που δινει ενα θετικο μηνυμα σε οοοοοοοολους εμας που νιωθουμε οπως νιωθουμε.. απο την αλλη ομως..

και κλεβοντας αρκετες απο τις προτασεις των προηγουμενων ( ζουμε στο ιδιο συμπαν, με τις ιδιες ταλαιπωριες)

Δε μ' αρέσει που αποχωρίζομαι τα πρωινά το παιδάκι μου για να έρθω στη δουλεια και μου γκρινιαζει με γκου.. μπου.. ου.. σαν να λεει που με αφηνεις ακαρδη μαναααααααααααααααα

Δε μ' αρέσει που έρχομαι στο γραφείο και βρίσκω μούτρα, γκρίνια, μουρμούρα και μάλιστα για χαζομάρες και ετοιμα τα μαχαιρια να καρφωσουμε οποιον μας γυρισει την πλατη..

Δε μ' αρέσει που δε μπορώ να κάνω όλα όσα ήθελα να κάνω....

Δε μ' αρέσει που ακόμη δεν έχω οργανωθεί για το γάμο και την βάφτιση και το τραπεζι και ολα τα συναφη...

Δε μ'αρέσει που δεν έχω όσο χρόνο θέλω για να ασχοληθώ με αυτούς που αγαπώ..

Δεν μου αρέσει που πρέπει να γίνουν πάλι γενικές δουλειές με την αλλαγή του καιρού και να σηκωσω χαλια (ναι ναι ακομα τα χειμωνιατικα χοντρα χαλια εχω και το σπιτι γινεται φουρνος!)..

Δε μ' αρέσει που η πεθερά μου όπου τη βολεύει το παίζει χαζή και ανίκανη... γιατι ΜΟΝΟ αυτη δουλευει ενω οι αλλοι καθομαστε, ΜΟΝΟ αυτη εχει δουλειες σπιτιου ενω εμας της κανει η υπηρετρια, ΜΟΝΟ αυτη ειναι παρταλι γιατι εμεις το ξυνουμε ολη μερα.. ΕΛΕΟΣ

Δεν μ αρεσει που θελω να παω για ψωνια αλλα θα μας πληρωσουν δευτερα ΕΛΕΟΣ Νο 2 και δεν παιζει ευρουλι..

Δεν μ αρεσει που υπαρχουν τοοοοοοοσοι ανθρωποι με πραγματα που δεν τους αρεσουν διαφορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσει ο πολεμος

δε μου αρεσει που καποιοι σκοτωνουν χιλιαδες αθωες ψυχες

δε μου αρεσει που σκοτωνονται παιδια και μωρα

δε μου αρεσει που πεινανε

δε μου αρεσει που ειμαστε τοοοσο ηλιθιοι και ψηφιζουμε τους ιδιους και τους ιδιους και μετα παραπονιομαστε

δε μου αρεσει που κανει καποιος κατι κακο και μετα απο λιγο το ξεχναμε

δε μου αρεσει που ανηκω στη γενια των 700 ευρω

δε μου αρεσει αυτο που σπουδασα

δε μου αρεσει η δουλεια που κανω

δε μου αρεσει που παω στη δουλεια και το παιδι μου μεγαλωνει με τη μαμα μου

δε μου αρεσει που ποτε δε φτανουν τα λεφτα

δε μου αρεσει που πρεπει συνεχεια να τσακωνομαι για το αυτονοητο

δε μου αρεσει που εχω χαθει με τον αντρα μου

δε μου αρεσει που για να διασκεδασω περασαν 5 μηνες

δε μου αρεσει που ειμαι φουλ αλλεργικη και οι εξετασεις που πηρα σημερα ηταν πιο χαλια απο χαλια

πολλα πολλα ακομη δε μου αρεσουν αλλα θελω να κανω ενα τσιγαρο γιατι τα θυμηθηκα και νευριασα... :twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μου αρεσει που πηγα σημερα να αγορασω ψωμι και η προηγουμενη ΚΥΡΙΑ χουφτωσε ενα ενα τα ψωμια με τα χερια της..(με τοσο παθος που νομιζα οτι θα βγαλει τα παπουτσια και θα τα πατησει και με τα ποδια να δει αν ειναι μαλακά)

Αει σιχτηρ κυριουλα..

 

:shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει που δεν έχω δικαίωμα να ...αρρωστήσω !!!! :shock:

Φέτος αρρώστησα ήδη με ιώσεις 3 φορές (ευτυχώς δεν κόλλησαν όλες τις φορές κι οι άλλοι).

Η τελευταία φορά ήταν πριν 1 εβδομάδα.Δεν είχα κουράγιο να μιλήσω (φοβερός πονόλαιμος) κι ο Μανώλης ήθελε 10 παραμύθια για να φάει...

Δεν μπορούσα να ...κοιμηθώ για 3 μέρες γιατί μόλις ξάπλωνα ένοιωθα να μου σφίγγουν το λαιμό πνιγόμουν από το βήχα και κοιμώμουν ...καθιστή.

Δεν είχα καμία βοήθεια από πουθενά (φυσικά,δεν κατηγορώ τον Αλέξη που δουλεύει 12ωρο και πάλι όλο και κάτι κάνει).Είχα κι ένα κάρο εξωτερικές δουλειές!!!

Εκτός αυτού δεν παίρνω καθόλου εύκολα φάρμακα καθότι είμαστε και στην προσπάθεια για δεύτερο μπεμπέ...

Κάποιο απόγευμα με έπιασαν τέτοια κλάμματα (με λυγμούς )και δεν μπορούσα να σταματήσω με τίποτα.Ο Μανώλης μου έφερνε χαρτομάντηλα κι έλεγε"Έλα μην κλαις,θα σου σκουπίσω τα μάτια,θα σε κάνω καλά!!"μου έδωσε να πάρω και τον Πίπη το αρκουδάκι του!!!

Άντε πάλι κλάμμα η κυρία!!!

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μ΄αρέσουν οι τσακωμοί, τα νεύρα, η γκρίνια, η μουρμούρα...

Δε μ΄αρέσουν οι τρίτοι που χώνονται παντού...

Δε μ΄αρέσουν όλοι όσοι φυτρώνουν εκεί που δεν τους σπέρνουν...

Επίσης...

Δε μ' αρέσουν οι βρώμικες και μολυσμένες παραλίες...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...