Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φτασαμε τα τρια!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα! 3+ και θηλαζουμε με πάθος ακομη...!

(3-6 φορες το 24ωρο...) δεν βλέπω να αποθηλάζει πριν το Λύκειο!:shock:

 

Μπράβο, καλή συνέχεια! Θα σποθηλασει και θα σε εκπλήξει!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα..εχω κι εγω μια μικρουλα τριχρονη φανατικη του θηλασμου, ειναι το ναρκωτικο της..Μεχρι κ πριν μερικους μηνες θηλαζε 3-4 φορες το 24ωρο.Τωρα με αρκετη προσπαθεια εχομε παει στους 1-2.. Το θεμα ειναι οτι εχω κουραστει κυριως ψυχολογικα κ τους περισσοτερους θηλασμους τους κανω με το ζορι. Ξερω οτι σταδιακα θα το κοψει απο μονη της, και πραγματικα σας θαυμαζω που το απολαμβανετε ακομα.. Εγω ντρεπομαι να το ομολογω κ στον κοσμο γιατι οι περισσοτεροι με κοιτανε περιεργα κ σχολιαζουν αρνητικα..Μακαρι να ηταν πιο απλα τα πραγματα με τον θηλασμο των νηπιων..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα zakoula κι εγώ μπορω να πω πως εχω αρχίσει να νιώθω ελαφρώς αμήχανα οταν μου το ζητάει εκτός σπιτιού...κι εγώ περιμένω τον αποθηλασμο...

Οι ωρες που πραγματικά το απολαμβάνω ειναι πριν τον υπνο (μεσημέρι και βραδυ) και οταν ειναι άρρωστουλα γιατι δρα σαν ηρεμιστικό! Ακομη ξυπνάει δυο φορες τη νύχτα για γαλα άρα καταλαβαίνεις οτι ειναι και σωματική πια η κούραση όχι μονο ψυχολογική... Απλά κοιτάω πίσω, βλέπω τα αποτελέσματα του μακροχρόνιου θηλασμου πανω της και παίρνω δύναμη να συνεχίσω με τους δικούς της ρυθμούς μεχρι να νιώσει έτοιμη για τον αποθηλασμο!

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα..εχω κι εγω μια μικρουλα τριχρονη φανατικη του θηλασμου, ειναι το ναρκωτικο της..Μεχρι κ πριν μερικους μηνες θηλαζε 3-4 φορες το 24ωρο.Τωρα με αρκετη προσπαθεια εχομε παει στους 1-2.. Το θεμα ειναι οτι εχω κουραστει κυριως ψυχολογικα κ τους περισσοτερους θηλασμους τους κανω με το ζορι. Ξερω οτι σταδιακα θα το κοψει απο μονη της, και πραγματικα σας θαυμαζω που το απολαμβανετε ακομα.. Εγω ντρεπομαι να το ομολογω κ στον κοσμο γιατι οι περισσοτεροι με κοιτανε περιεργα κ σχολιαζουν αρνητικα..Μακαρι να ηταν πιο απλα τα πραγματα με τον θηλασμο των νηπιων..

 

Η κούραση που αισθάνεσαι και η πίεση εινα σημάδια ότι είσαι ετοιμη εσύ να αποθηλασεις. Το ότι κατάφερες να μειώσεις τους θηλασμους σε τόσους λίγους ίσως δείχνει ότι ειναι κι η μικρή σου έτοιμη.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα. και εμενα παει 3 και τρελαινεται απο ανυπομονισια τη στιγμη που παει για υπνο γιατι ξερει οτι θα πιει "γαλατατσι μαμακας". καμια φορα ξυπναει τη νυχτα με αγχος και κλαμα και με αγκαλιαζει και δε μαφηνει αν δε κοιμηθει με "μαμ μαμας γαλατατσι". καμια φορα με πιανει κλαμα απο τα νευρα γιατι θελει τρομερη υπομονη και μπραβο αυτες που χαιρονται ολη την ωρα,αλλα εγω αν και ειμαι σε φαση αποθηλασμου,απλα καταφερα να το ελαττωσω σε 2-3 φορες το 24ωρο απο τις 5-6φορες!καμια φορα καταφερνω και δε θηλαζω για πανω απο 2μερες συνεχομενες αλλα το συνδρομο στερησης γινεται εντονοτερο... βεβαια παρα το οτι στην αρχη με βολευε σαν μανα ο θηλασμος, πλεον αισθανομαι νευρικοτητα αν οχι καθε μερα,σιγουρα καποιες φορες αισθανομαι ψυχικη καταπιεση να πρεπει να μενω ακινητη ενω η καρδια μου φτερουγιζει και σταφτια μου ακουω τυμπανα.

Επεξεργάστηκαν by giwta-la
θελω να προσθεσω και αλλαστοιχεια
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. και εμενα παει 3 και τρελαινεται απο ανυπομονισια τη στιγμη που παει για υπνο γιατι ξερει οτι θα πιει "γαλατατσι μαμακας". καμια φορα ξυπναει τη νυχτα με αγχος και κλαμα και με αγκαλιαζει και δε μαφηνει αν δε κοιμηθει με "μαμ μαμας γαλατατσι". καμια φορα με πιανει κλαμα απο τα νευρα γιατι θελει τρομερη υπομονη και μπραβο αυτες που χαιρονται ολη την ωρα,αλλα εγω αν και ειμαι σε φαση αποθηλασμου,απλα καταφερα να το ελαττωσω σε 2-3 φορες το 24ωρο απο τις 5-6φορες!καμια φορα καταφερνω και δε θηλαζω για πανω απο 2μερες συνεχομενες αλλα το συνδρομο στερησης γινεται εντονοτερο... βεβαια παρα το οτι στην αρχη με βολευε σαν μανα ο θηλασμος, πλεον αισθανομαι νευρικοτητα αν οχι καθε μερα,σιγουρα καποιες φορες αισθανομαι ψυχικη καταπιεση να πρεπει να μενω ακινητη ενω η καρδια μου φτερουγιζει και σταφτια μου ακουω τυμπανα.

 

Το έχετε συζητήσει; Μπορείς να της (κορίτσι ειναι?) μιλήσεις για το πως αισθάνεσαι. Τα παιδιά καταλαβαίνουν τα παντα.

 

Ίσως καταλαβαίνει τη νευρικότητά σου γι αυτό και ζητάει επίμονα. Φοβάται μην σε χάσει, μήπως απομακρυνθείτε με τον αποθηλασμο.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...