Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?


evadim

Recommended Posts

Να ξεκινησω απο την αρχη.Ο αντρας μου απο μικρος ηταν πολυ κακομαθημενος.Ακομα και οταν παντρευτηκαμε δεν εκανε τιποτα μεσα στο σπιτι.Μετα απο καβγαδες καταφεραμε να πηγαινει το πιατο στο νεροχυτη και τα ρουχα στα απλυτα.Να μου πεις τα ηξερες αυτα και τον πηρες!!!τοτε ομως ημουν φοιτητρια μου αρεσε να το κανω ειχα χρονο και δεν νομιζω να εχει πει καμμια ωριζω γιατι δεν παει το πιατο.Ο αντρας μου ειναι απο επαρχιακη πολη με αντιληψεις ακομα του τυπου η γυναικα οικιακα κτλ.Ευτυχως ο δικος μου δεν ελεγε ποτε τετοιες βλακειες και ισα ισα παντα υπερηφανευοταν που δουλευα και η δουλεια μου ειναι δυσκολη και που ειμαι ανεξαρτητη κτλ.Οταν εμεινα στο πρωτο εγκυος η καλυτερη του ειχα παρει αδεια ολη μερα βολτες, ,γενναω, παιρνω το εννιαμηνο και καμμια επαφη φυσικα με το παιδι αντε λιγο να το επαιζε νυχτες παντα εγω,δεν το κραταγε ουτε μεχρι το σουπερ γιατι φοβοαν οτι αν εκλαιγε δεν θα ηξερε τι να το κανει και οταν μια ωραια μερα εφυγα για δουλεια 13 μηνων οταν ηταν το παιδι και αφησα χαρτι με οδηγιες μεχρι για το γαλα γιατι ουτε αυτο ειχε κανει συνηλθε και απο τοτε δεθηκε απιστευτα με τον μεγαλο τον παιρνει παντυ μαζι,διημερα κτλ και ολα καλα.Μενω εγκυος στο 2ο παλι ανναρωτικη,παλι εφυσηχαζεται συνεχιζει βεβαια παντου μαζι τον μεγαλο που του εχει τρελλη αδυναμια,γενναω,καμμια επαφη με το παιδι κτλ και επαναλαμβανεται για μια ακομα φορα το ιδιο αφηνοντας του πια 2 παιδια που το ενα παει παιδικο και το αλλο 17 μηνων.Το θεμα μου ειναι οτι απο τοτε τα εχει δει ολα γιατι δεν εχει ζοριστει ποτε του και ουτε που μας ερχινται ολα καλα εκτιμαει,ουτε που δουλευω σε μονιμη δουλεια και ενω οτν καθομουνα μου ελεγε σιγα τι κανεις και κουραζεσαι εγω δουλευω τωρα γυρναω απο τη δουλεια εχει μια μουρη μεχρι το πατωμα σε εναν καναπε μονιμα μιζερος και τα παιδια να τριγυρνανε και το σ[ιτι σαν να επεσε βομβα 5 ωρες να μαζευω και με το που μπαινω που ειμαι ψοφα γιατι εχω βαρδιες παει για υπνο γιατι δεν αντεχει και ουε ρωταει αν θελω να κοιηθω και αν τπυ πω παω για υπνο νευριαζει γιατι θα τα κρατησει και αλλο.Οταν το τα λεω μου λεει οτι και που τα κρατει και τα ταιζει και τα αλλαζει γι αυτον ειναι παρα πολυ και οτι κανενας αλλος γνωστος νας δεν το κανει και φανταστειτε οτι ολοι οι δικοι μας δεν πιστευαν οτι μπορει να τα κρατησει ουτε 5λεπτα και μου λενε οτι και αυτο ειναι πολυ που κανει.εγω ομως νετριαζω γιατι βαρεθηκα να βλεπω πανατ μια ξυνισμ μουρη και ενα σπιτι χαλια.Δν αντεχω ομως αλλο και να τσακωνομαι γι αυτο.Σαν πατερας ειναι πολυ καλος ιδιως με τον μεγαλο που μιλαει κιολας αλλα και με την μικρη σε λιγο θα ειναι ετσι.δεν τα μαλωνει,τα παιζει και ακριβως γιατι μονο παιζει και δεν κανει τιποτα αλλο του εχουν αδυναιμια ενω εγω μονο δουλειες κανω καιλιγο παιχνιδι.Οχι οτι τα μπαιζει 8 ωρες που τα κραταει αλλα αυτα τρελλαινονται.και το αλλο καλο ειναι οτι πλεον τα κραταει αν θελω να κανω κατι.Το θεμα ειναι με αυτην την μουρμουρα τι κανεις???με εχει παρει μεχρι και νυχτα στην δουλεια να μου γκρινιαζει που ξυπνησαν κτλ!!και πως τον κανεις να κουναει το χερι του?μονο μην μου πειτε να μην κανω δουλειες γιατι η μικρη τρωει οτι βρει!!και γενικα πως κανεις εναν αχαριστο ανθρωπο να εκτιμησει πραγμτα οπως σπιτα,παιδιακττλ οταν αλλος κοσμος παρακαλαει???κατα τα αλλα οταν παμε βολτες που μονο τοτε στρωει ολοι μαζι ειναι μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το να πω βρε κοπέλα μου χαρά στο κουράγιο σου.Εκεινος δεν δουλευεί;Ενα είναι σίγουρο ότι επιβάλλεται να τα βάλετε κάτω και να καθησετε να μιλήσετε για τα πάντα.Και ο δικός μου δεν κάνει δουλειές στο σπιτι αλλά το πιάτο του θα το μαζέψει,τα ρούχα του,παιχνιδια του μικρού από το σαλόνι και πάνω από όλα εκτιμαει ότι κάνω για την οικογένεια μας.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκες μήπως η γκρίνια του πηγάζει από αλλού;

Ο άντρας σου κάνει σαν μωρό που ζητάει απεγνωσμένα την προσοχή του.Σκιαγράφησα έναν καλό οικογενειάρχη.Πάρα πολλοί μπαμπάδες δεν κρατάνε τα παιδιά τους ούτε για μισή ώρα,πόσο μάλλον για 8 και πόσο μάλλον και να παίζουν συνέχεια μαζί τους.Δεν μπορούν έτσι απλά να ξεριζωθούν από μέσα του οι αντιλήψεις με τις οποίες μεγάλωσε και υιοθέτησε σαν βάση στη ζωή του (άλλο αν άλλαξε στην πορεία)

Το να μην εκτιμάει τον κόπο σου είναι απαράδεκτο και να του μιλήσεις γι'αυτό.Προφανώς το κάνει γιατι νιώθει ότι προσφέρει λιγότερα στην οικογένεια σας.

Δεν αναφέρεσαι πουθενά για τη μεταξύ σας σχέση.Κάνε την αρχή και δείξ΄του τι περιμένεις από αυτόν.Γυρίζοντας από τη δουλειά,όσο κουρασμένη κι αν είσαι κάθησε να φας μαζί του και ρώτησε τον πώς πήγε η μέρα του.Ανταλλάζοντας καθημερινά αυτά που σας απασχολούν θα έχετε ένα διαφορετικό δέσιμο και περισσότερη κατανόηση ο ένας για τον άλλο.

 

Απαντάω και στην ερώτηση σου και τελειώνω το κατεβατό :-) Ο δικός μου κρατάει αδιαμαρτύρητα την μικρή.Είναι η φύση της δουλειάς μου τέτοια που εκτός από το ότι είναι πολύ κουραστική για μια εγκυμονούσα μαμά,πολλές φορές συνεχίζω τη δουλειά και κατ'οίκον.Εννοείται πως όταν είμαι απέναντι από τον υπολογιστή και γράφω στις 10 το βράδυ κάτι που πρέπει να τελειώσω τις επόμενες ώρες,δεν θα τεθεί θέμα για το ποιος θα κάνει μπάνιο,θα ταίσει και θα νανουρίσει το μωρό.Το αντίστοιχο ισχύει και για εκείνον.Γυρίζοντας στο σπίτι από μια άσχημη μέρα τον αφήνω ήσυχο να ξεκουραστεί και αφού τελειώσω με τα τρέχοντα τον νταντεύω.Έχει μαγικές ιδιότητες αυτό το τελευταίο.Όλοι μας χρειαζόμαστε την καραμελίτσα μας που και που.

byhrp3.png

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΡΑΤΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

Νομιζω οτι αυτο τα λεει ολα!!!

Εκανα κολικο απο χωλοκυστιτιδα (μονο οποιος το εχει περασει μπορει να με καταλαβει) και πηρα το παιδι και τον αντρα μου για να παω στο νοσοκομειο γιατι δεν μπορουσε να την κρατησει!!! :shock::shock::shock:

Πεθανε ο πατερας μου και στην πιο τραγικη στιγμη της ζωης μου επιστρατευσαμε οτι μακρινη θεια ειχαμε προχειρη για να παω με το αεροπλανο στην κηδεια και να γυρισω αυθ'ημερον.

Μετα απ'αυτο ριξτε ενα ρουφηχτο φιλι στον αντρουλη σας και κοιμηθειτε ησυχες. :D

Link to comment
Share on other sites

βρε κοπελα μου μια χαρα ειναι ο ανθρωπος.ο δικος μου για να τον κρατησει μια ωρα οταν ηταν μωρο επρεπε να τον ειχα ταισμενο αλλαγμενο να μη νυσταζε και να επιστρεψω ακριβως στην ωρα μου.

το παιδι ειναι 3 ετων και αντε 2-3 φορες να το εχει ταισει γιατι λεει δεν εχει υπομονη!και τωρα αν του πω να τον κρατησει εστω 1 ωρα θα αρχισει να ξεφυσαει και να γυρναει τα ματια αναποδα!!μονο για να παιξουν μαζι ειναι οκ.εκει δεν εχει προβλημα και 4 ωρες σερι να παιζουν.αλλα να ειμαι και εγω σπιτι για να εχω την ευθυνη του υπνου του ταισματος να του αλλαξω ρουχα να τον κανω μπανιο κλπ

εισαι πολυ τυχερη και τι να κανουμε ας γινεται και το σπιτι ανω κατω και εγω οταν εχω το μικρο δε τρεχω πισω του ολη μερα να μαζευω.μολις κοιμαται τοτε μαζευω τα παιχνιδια του.

να λες και ευχαριστω που σου κραταει τοσες ωρες καθε μερα 2 παιδια και τα ταιζει τα αλλαζει τα παιζει τα κοιμιζει κλπ.ανθρωπος ειναι οκ δε θα παραπονεθει?τοσες ωρες με 2 παιδια να τον τρεχουν τι ηθελες να γυρνας απο τη δουλεια και να τον βλεπεις να κανει παρτυ?κουρασμενος θα ειναι ο ανθρωπος

μηπως εμεις οι μανες δε παραπονιομαστε οτι κουραζομαστε?(οσες δε δουλευουμε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια χαρα ειναι !!!

εγ βλεπω τον εαυτο μου στον αντρα σου χαχαχα

ερχετε ο αντρας μου απο την δουλεια και εγω φυσικα και θελω να του τον "πασαρω" για να παω να ηρεμησω κοιμηθω .....αλλα και ο αντρας μου θελει να κοιμηθει γιατι ειναι και αυτος κουρασμενοσ οπως και εγω .....βαζουμε βαρδιες και σε αυτο χαχαχαχα

και ναι οταν ξερω οτι ο μικρος θα ξυπνησει 1-2-3-4 φορες το βραδυ εχω γκρινια για να προλαβω να κοιμηθω για να χορτασω υπνο .

καλε ολα φυσιολογικα ειναι και σε εσας ...αποτην αναποδη χαχαχα

μια χαρα ο αντρουλης σου απο εκει που δεν επλυνε πιατο να κραταει 2 παιδια !!!

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου μια απο τα ίδια.Αλλά εγω δεν του εχω αφήσει ποτέ το παιδί να δει τη γλύκα και όλο τσακωνόμαστε για τα αυτονόητα,λές και κάνει χάρη.Λές και το παιδί δεν είναι δικό του.Τώρα που θα έρθει και το δεύτερο του χρειάζεται να τον αφήσω με τα δύο να δει αυτο το "Ε καλά μωρε!!!!! σιγά την κούραση να κρατάς το παιδί"

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις και πολλά από τον άνδρα σου...Στο θέμα των παιδιών ειδικά κάνουν σαν την μύγα με το μέλι.....Το απόφεύγουν με κάθε τρόπο.....

Ο δικός μου γενικώς βοηθάει πάντως με τις δουλειές του σπιτιού οπότε ασχολούμε εγώ με το παιδί περισσότερο.....Μακάρι να μην είχε την γκρίνια και τον παραλογισμό που έχει που από γλυκός μεταμορφώνεται σε ένα γαιδούρι και μιλάει άσχημα και ας κράταγα και δέκα παιδιά.....αν σε σέβεται σαν άνθρωπο (και ας μην το δείχνει πάντα) είναι μια χαρά παιδί!!!!

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πολλοί άντρες δεν ασχολούνται με τα παιδιά τους κ με το σπίτι τους δε σημαίνει ότι είναι κ σωστό. Σωστός οικογενειάρχης είναι αυτός που συμπεριφέρεται σαν ενήλικος κ αναλαμβάνει τις ευθύνες του ως γονιός κ ως σύντροφος. Μοιράζεται κ τα παιδιά κ το σπίτι με τη σύντροφό του κ πρέπει να βλέπει τον εαυτό του ως εξίσου υπεύθυνο. Αυτό σημαίνει σεβασμός.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Αν γκρινιαζει λεει.Και σημειωτεον οτι τα κραταει μονο το Σαββατο για 1-1/2 ωρα να παω για τα ψωνια του σπιτιου και στο μισαωρο αρχιζει τα τηλ/να που εισαι γιατι αργεις και ολα τα σχετικα.Στην αρχη τσακωνομουν μαζι του αλλα τωρα κοριτσια τον αγνοω πρωτον γιατι βαριεμαι τους καυγαδες και δευτερον γιατι δεν βγαζω ακρη οπως και εσεις φανταζομαι.

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις.Με τον αντρα μου ειμαστε 13 χρονια μαζι και αγαπημενοι πολυ μεχρι προ παιδιων.Οχι οτι τωρα δεν ειμαστε αλλα τα χρονια και η γκρινια πολλες φορες με κανει και ξενερωνω.Οταν ομως ειμαστε καπου οι δυο μας χαλαροι εινοα ολα οκ.Ολη η γκρινια του πηγαζει απο το οτι απο τον γαμο και μετα μενουμε στην περιοχη την δικη μου σε οικογενειακα πολυκατοικια και εφυγε απο το παραλιακο μερος που μεγαλωσε και ειναι σαν επαρχια αλλα κοντα στην αθηνα.Επρεπε να γινει αυτο γιατι δεν ειναι οτι ειμαι τρελλη και δεν ηθελα τα παιδια μου να μεγαλωσουν στην εξοχη αλλα γιατι πρωτον οι δουλειες μας ειναι εδω και δεν μας συμφερει οικονομικα το πηγαινε ελα καθε μερα και δευτρερον γιατι εδω ειναι η οικογενεια μου που μας βοηθαει με τα παιδια γιατι και οι δυο δουλευουμε ανωμαλες ωρες.Αυτο λοιπον δεν το χωνευει αν και 4 χρονια μετα και συμφωνημενο,αν και 4 χρονια τωρα που δεν δουλευα ημασταν εκει απο μαιο μεχρι σεπτεμβρη και αν και τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα παμε για 2 μερες να παιρννει την δοση του!!!οποτε λοιπον εχει ηλιο η γκρινια παει συννεφο γιατι και ολοι οι φιλοι μας ειναι εκει και τρελλαινεται μονο που τους σκεφτεται να πινουν καφε με τα παιδια τους μαζι στην θαλασσα!το αλλο κακο που δεν βοηθαει ειναι οτι ενω εμενα στην δουλεια μου ειναι ολες παντρεμενες γυναικες με τις οποιες συζηταμε ενα σωρο σοβαρα προβληματα και εχουν κιολας και λεω δοξα το θεω που μας πανε ολα καλα στην δουλεια του ο πιο μεγαλος ειναι 30 ολοι ανυπαντροι να συζητανε διακοπες βολτες κτλ και αυτος να σκεφτεται πως θα γυρισει να νταντευει και φυσικα στο μερος του που παμε των περισσοτερων οι γυναικες δεν δουλευουν και τον κοροιδευουν.Καταλαβαινω ολα αυτα αλλα ποτε δεν τον πιεσα να κανουμε παιδι και στην τελικη θεωρω οτι απο την στιγμη που δουλευουμε και οι δυο πρεπει και οι δυο να βοηθαμε!!τα χω πει βεβαια παρα πολλες φορες αλλα παντα τσακωνομαστε στο τελοςμαλλον πρεπει να το παρω αποφαση και να περιμενω λιγο και την μικρη να μεγαλωσει και μετα ευχομαι να ειναι οπως με τον μεγαλο.Παντως αυριο θα τα παρει και τα δυο μεχρι και δευτερα γιατι εγω δουλευω και θα τα κρατησει μαζι με τους δικλους του οι οποιοι βεβαια ειναι μεγαλοι ανθρωποι και στην ουσια αυτος θα τα εχει.Για να δουμε!!σορρυ για το μεγαλο post και τα λαθη

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τα παιδια δεν είναι και δικά τους? Μόνο μαμά έχουν? Μπαμπά δεν έχουν? Μόνες σας τα κάνατε?

Ρε παιδιά τί είναι αυτά που λέτε?

Κατάρχήν εαν συνεχίσουν να μην έχουν ουσιαστική επαφή με τα παιδιά τους, σε λίγο καιρο, αντι να τους φωνάζουν "μπαμπά" θα τους φωνάζουν "Θείε":D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν λες σε μενα 3,5 και 17 μηνων.συμφωνω οτι ειναι και των 2 τα παιδια εννοιται και γι αυτο τσακωνομαι.σαν πατερας ασχετα με τρην γρινια σε μενα ειναι πολυ καλος σε ολα και βολτες και φροντιδα κτλ απλα δεν κανει τιποτε αλλο και οταν γυρναω κανω 5 ωρες δουλειες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οσες ωρες δουλευεις(8 ωρο ειναι?)

ο αντρας σου προσεχει 2 παιδια μικρα,τους μαγειρευει τα ταιζει τα αλλαζει τα παει βολτες παιζουν τα βαζει για υπνο καμια φορα γενικως τελος παντων ασχολειται μαζι τους και με τις αναγκες τους.δε καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες <<δεν κανει τιποτε αλλο οταν γυρνας σπιτι>>....τι θα ηθελες να κανει?

Link to comment
Share on other sites

αν λες σε μενα 3,5 και 17 μηνων.συμφωνω οτι ειναι και των 2 τα παιδια εννοιται και γι αυτο τσακωνομαι.σαν πατερας ασχετα με τρην γρινια σε μενα ειναι πολυ καλος σε ολα και βολτες και φροντιδα κτλ απλα δεν κανει τιποτε αλλο και οταν γυρναω κανω 5 ωρες δουλειες.

 

Τότε κορίτσι μου, τί καλός είναι? Σκλάβα σε έχει! (Συγνώμη κι'ολας). Για στρώσ'τον λίγο! Οι αντρες είναι όπως τους μαθεις. Να απαιτήσεις και λίγο...

Δεν το καταλαβα αυτό! Εσύ πιστεύεις οτι σε καμαρώνει που εργάζεσαι και είναι απελευθερωμένος. Εγώ πιστευω οτι έχει απλά βολευτεί. Και να φερνεις εισόδημα, και τα παιδια εξ'ολοκληρου, και τις δουλειες? Βασιλιας ο τυπος!

Link to comment
Share on other sites

ποια παιδια εξολοκληρου?εδω η κοπελα λεει οτι τα κραταει ο αντρας της οσες ωρες δουλευει!θα διαφωνησω οτι την εχει σκλαβα.

εργαζεται αυτη

εργαζεται και αυτος

κανει δουλειες αυτη

κανει δουλειες αυτος

τα παιδια αυτη

τα παιδια αυτος

δε καταλαβαινω για ποια σκλαβια μιλας?

Link to comment
Share on other sites

<γυρναω απο τη δουλεια εχει μια μουρη μεχρι το πατωμα σε εναν καναπε μονιμα μιζερος και τα παιδια να τριγυρνανε και το σ[ιτι σαν να επεσε βομβα 5 ωρες να μαζευω και με το που μπαινω που ειμαι ψοφα γιατι εχω βαρδιες παει για υπνο γιατι δεν αντεχει και ουε ρωταει αν θελω να κοιηθω και αν τπυ πω παω για υπνο νευριαζει γιατι θα τα κρατησει και αλλο.Οταν το τα λεω μου λεει οτι και που τα κρατει και τα ταιζει και τα αλλαζει>

 

Δηλ ο τύπος, οι μόνες δουλειες που κανει ειναι να τα ταιζει(να μην πεσουν κάτω απο την πεινα), και να τα αλλάζει!

Πολυ κουραζεται!

Ολα τα αλλα ποιος?

Γιάυτο η κοπελα θελει 5 (!) ώρες μετα την δουλεια της για να υπαρχει ενα καθαρο σπιτι, φαγητο, σιδερωμενα ρουχα, κλπ.

 

Επισις γιατι γκρινιαζει? Παιδια του δεν είναι? Παιδια δεν ήθελε? Τι περιμενε δηλ?

 

Δεν ειμαστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

σκλαβα δεν θα με ελεγα γιατι εχω δει σκλαβες και δεν ειναι ετσι.εχω να δει ουτε για ενα τεταρτο να μην κρατανε παιδι και οχι για 10 ωρες οπως εμενα και να μην τις αφηουν ουτε για καφε με μια φιλη και να τις πρηζουν για να δωσουν λεφτα!!απλα ολο που με ενοχλει ειναι η γκρινια οταν τον βαλεις να κανει κατι και οτι ολη η βοηθεια και οταν ειμαι σπιτι ειναι παλι να κρατησει τα παιδια να κανω δουλειες η να κοιμηθω αλλα μεχρι εκει.για αλλες κατι ειναι και αυτο αλλα εμενα με νευριαζει που κανει το πιο ευκολο και διασκεδαστικο οπως ειναι τα παιδια και εγω να πηζω με τις δουλειες.

Link to comment
Share on other sites

σκλαβα δεν θα με ελεγα γιατι εχω δει σκλαβες και δεν ειναι ετσι.εχω να δει ουτε για ενα τεταρτο να μην κρατανε παιδι και οχι για 10 ωρες οπως εμενα και να μην τις αφηουν ουτε για καφε με μια φιλη και να τις πρηζουν για να δωσουν λεφτα!!απλα ολο που με ενοχλει ειναι η γκρινια οταν τον βαλεις να κανει κατι και οτι ολη η βοηθεια και οταν ειμαι σπιτι ειναι παλι να κρατησει τα παιδια να κανω δουλειες η να κοιμηθω αλλα μεχρι εκει.για αλλες κατι ειναι και αυτο αλλα εμενα με νευριαζει που κανει το πιο ευκολο και διασκεδαστικο οπως ειναι τα παιδια και εγω να πηζω με τις δουλειες.

 

Το οτι αλλοι είναι ακομα χειροτεροι, δεν ειναι το θεμα! Παντα, σε ολες τις καταστασεις, υπαρχουν χειροτερα!

Το θεμα ειναι οτι αυτο δεν ειναι ουτε σωστο ουτε δικαιο! Να καθησετε κατω να μοιρασετε τις δουλειες. Στο 2011 ζουμε, νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

αν κανουμε ενα γκαλοπ θα δεις οτι ελαχιστο ποσοστο ανδρων σιδερωνουν.

κραταει καθημερινα 10 ολοκληρες ωρες τα παιδια.λιγο το εχεις?εγω που τον εχω εναν και δε δουλευω και 7-8 που κοιμαται πεφτω ψοφια στον καναπε και δε θελω να σηκωθω ουτε ενα ποτηρι να πλυνω.γιατι ξυπναει απο τις 6-7 το πρωι και 12 ωρες ασχολουμαι μαζι του και με το σπιτι.

10 ολοκληρες ωρες λοιπον δε νομιζω να τα ταιζει ΜΟΝΟ η να τα αλλαζει.

θα κανει και αλλα περισσοτερα πραγματα!!

μα τι λετε ρε παιδια ποσοι αντρες θα κρατουσαν 10 ωρες καθε μερα τα παιδια ?

και πολυ τυχερη εισαι.

οκ γκρινιαζει και τι να κανουμε.και εγω γκρινιαζω καμια φορα οταν παει να μου κανει καμια πλακα το βραδυ ο αντρας μου και του λεω <<ωχ ασε με δεν εχω καμια ορεξη σημερα ο μικρος με ζαλισε με ψοφησε>>

και αρχιζω το τροπαρι!

δηλαδη εμεις οι γυναικες δεν γκρινιαζουμε ποτε οταν κανουμε τις δουλειες?γιατι εγω δεν μπορω να πω οτι ειμαι και μεσα στην τρελλη χαρα:-P

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που λες λιζα8 εχεις δικιο δηλαδη γιατι γκρινιαζει αφου παιδια του ειναι και το ιδιο λεω και γω και τσακωνομαστε αλλα κουραστηκα.οταν ομως παμε στο μερος το δικο του οπου αλλαζει ολη η ψυχολογια του γινεται αλλος ανθρωπος και ειναι με ενα μονιμο χαμογελο και κουναει μια χαρα και το χερακι του

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που διακοπτω αλλα πιο ευκολο και διασκεδαστικο ειναι οταν εισαι με τα παιδια λιγες ωρες,οταν εισαι καθημερινα επι 8 ωρες μονος σου δεν το λες και τρελη διασκεαδη καθε μερα.

 

Και εγω που ειμαι ολη την ημερα μονη μου με το παιδι παλι 5 ωρες θελει μαζεμα το σπιτι και ειναι και ενα ζωη ναχει.

 

Ενταξει λογικο ειναι να γκρινιαζε και λιγο ειναι δυσκολη η καθημερινη τριβη με τα παιδια, να τον παιρνεις με το καλο και να του δειχνεις οτι τον εκτιμας για να χαλαρωνει και αυτος και να εισαι και εσυ πιο ηρεμη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...