Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κι εμάς για την κάτω αίθουσα μας είπαν. Αλλα δεν μιλάω μονο για ένα καρότσι. Μιλάμε για καμια δεκαρια παιδια κάτω των 2 και άλλα τόσα μεγαλύτερα. Και καλά τα μεγάλα θα παίξουν στην αυλη αν έχει και καλό καιρό. Τα μικρά όμως θα είναι στο καρότσι τους... διπλα στους γονεις τους. Και για αυτό προβληματίζομαι. Μηπως δεν χωράνε τα καρότσια στα τραπέζια...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια καλή πρόταση είναι η Γιαννιώτικη Καλύβα στην Πάρνηθα.

Έχει δυο αιθουσες : η μια είναι μια κλασσική ταβέρνα για συνεστιάσεις με λίγα άτομα,βασικά τίποτα το ιδιαίτερο από άποψη αισθητικής. Η δεύτερη όμως αίθουσα είναι απλά απίστευτη... Είναι νομίζω από τους πιο ωραίους χειμερινούς χώρους για δεξιώσεις / συνεστιάσεις.

είναι ντυμένη όλη μα όλη με πέτρα, έχει μέσα συντριβάνι, δέντρα ( πραγματικά δέντρα) , αγάλματα, βρύση λιθόχτιστη και πολλά άλλα.Άλλη μια ιδιαιτερότητά της είναι ότι είναι στο μακρόστενη δηλαδή τα τραπέζια είναι κατά μήκος του τοίχου (μια σειρά τραπέζια από κάθε πλευρά). Υπάρχει δηλ. ένας κεντρικός διάδρομος άνετος όπου όλοι οι καλοί χωράνε να περάσουν. Απλά είναι μεγάλος χώρος και ίσως να υπάρχει κάποιος περιορισμός / χρέωση στο ελάχιστο των ατόμων που πρέπει να πληρώσεις για να την κλείσεις.

Έχω βρεθεί εκεί σε 2 γάμους και σε μια βάφτιση. Το φαγητό ήταν πάαααρα πολύ καλό( τρομερή εντύπωση μου έκανε πέραν από την γεύση ότι όλα τα φαγητά ήρθαν ζεστά και όχι χλιαρά στα τραπέζια ( πράγμα που το συναντάς σπάνια πλέον σε τέτοιυ είδους συνεστιάσεις, και γενικότερα το σέρβις ήταν ...άψογο))) και η κουζίνα τους πολύ καθαρή ( πάντα όπου πάω για φαγητό ρίχνω μια ματιά και στην καθαριότητα :oops: ). Τα μαγειρεύουν όλα εκεί ,πράγμα πολύ σημαντικό.

Εκεί κοντά υπάρχει και μια πολύ ωραία εκκλησία ,η Αγία Τριάδα στους Θρακομακεδόνες, με πολύ μεγάλο προαύλιο, μέσα στο πράσινο και με άπλετο χώρο για πάρκινγκ.

Link to comment
Share on other sites

νατασα λογικα θα απομακρυνουν οι γονεις μια καρεκλα για να βαλουν το καροτσι. Θα εχει και ζωντανη μουσικη εκει? εγω μια φορα πηγα με ζωντανο προγραμμα, ισως ηταν και μικρα, αλλα προτιμω το ησυχο στυλ. Ασε που για να τοποθετησω το διδυμο καροτσο πασαρα τα παιδια δεξια αριστερα, τοεκλεισα, το περασα και μετα μαζεψα τα παιδια :lol: πολυ γελιο

το ιδιο και για να φυγουμε, τους ρωταγα τι θελετε, κοριτσακι η αγορακι???? :lol:

δε βαριεσαι καλη καρδια και μη σκας, θα βολευτουν ολοι στο τελος

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ AngelBill αλλά μένουμε νότια αθήνα κι έχω κλείσει εκκλησία στην Αργυρούπολη, οπότε ψάχνω κάτι εδώ γύρω...

 

Μήπως θα σε ενδιέφερε να δεις και στο Δημοτικό Αναψυκτήριο της Ηλιούπολης? Το Σαββάτο είχα πάει για καφέ και είδα ότι έκαναν τραπέζι για γάμο! Έχει πολύ όμορφη αίθουσα! Επειδή έφαγα εκεί και μια ποικιλία κρεατικών μπορώ να σου πω ότι ήταν πολύ καλά κρέατα, καλοψημένα και το κρασί τους πολύ καλό επίσης! Φαντάζομαι ότι και οι τιμές του δεν θα είναι και άσχημες! Μήπως να ρώταγες και εκεί?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω αρτεμις για το ενδιαφέρον. Το έχουμε δει το μέρος, αλλά τα σχόλια που έχουμε ακούσει για το φαγητό και την εξυπηρέτηση σε κάποια βαφτίσια δεν είναι καλα.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

εμείς βρεθηκαμε με τον σύζυγό μου για έναν γάμο και δεν περάσαμε καλά και ο λόγος είναι ότι εναι ενα παλιομοδίτικο δεξιωσαδικο σερβισ μηδέν τους ψάχναμε τους σερβιτόρους φαγητό έτσι και έτσι και ψιλοπαγομενο και απο μουσικη χαλια μαύρα ενασ μπουζουκισ ενασ μουσιασ Κιθάρας μαύρα χάλια και μια χοντρή τραγουδίστρια που τσιριζε απαραδεκτα χάλια χάλια υπάρχουν καλύτερεσ ταβερνεσ για τέτοιες περιπτώσεις. Α ξέχασα να γράψω Ότι και πολλή ζεστη και τσιγαρα στο φουλ γι αυτο προσοχή μακριά πιο ήρεμα και χαλαρά και οχι βαβουρεσ φιλια σε Όλες τις Μαμάδες:mad:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...