Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ θα κάνω εκεί τη βάφτιση...έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη ως τώρα με την εξυπηρέτηση..πήγα και την Παρασκευή να δοκιμάσω το μενού, όλα άψογα..φαίνονται πολύ καλοί επαγγελματίες..ότι θες πες μου να σου στείλω πμ.. :)

Link to comment
Share on other sites

ΛΗΤΩ,

ΘΑ ΠΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΜ ΜΕ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΣΤΕ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ. ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ_ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΣΑ Η ΈΞΩ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΑ ΛΙΘΑΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ???

ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΕΓΚΥΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΙΣΣΑ.........

 

Εχει πολυ ωραίο κήπο και πολύ ωραίο φαγητο , εχω πάει σε 2 βαφτισεις , οι τιμές του πως ειναι ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλές είναι και οι τιμές του και το φαγητό του απίθανο, απ' ότι έχω μάθει.

Και εγώ εκεί θα το έκανα αν δεν επέλεγα τελικά το μεζεδοπωλείο στο Φάληρο! Από όλους έχω ακούσει πάντως τα καλύτερα.

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΑ ΛΙΘΑΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ???

ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΕΓΚΥΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΙΣΣΑ.........

 

 

Ειχα παει μια βαπτιση τον Οκτωμβρη...τα φαγητα και ο χωρος ηταν παρα πολυ ωραια, το μονο προβλημα ηταν οτι στην ακρη του μαγαζιου ειχαν κατεβασει ενα πλαστικο σαν τεντα διαφανες και εκανε πολυ ζεστη...ηταν σαν θερμοκηπιο!!!!!!

as1cCp90g411210MDAwNTExMWR8MDAwMTg3MGR8T3VyIGxpdHRsZSBwcmluY2UgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις εκει κλεισαμε. Οσους ρωτησα μου ειπαν καλα λογια.

Οι τιμες ειναι απο 22-28 ευρω.

Δες και εδω, αν και μπορει να το εχεις ηδη δει.

http://www.litharitsia.gr/

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες

 

για να κοιτατε για Λιθαριτσια θα ειστε και εσεις προς Ανατολικα, εγω συγκεκριμενα Ηλιουπολη. Επειδη θελω να κανω βαφτιση διδυμων τελος σεπτεμβρη λογικα πρεπει να κλεισω μεσα. Εξω στον κηπο ειναι τελεια και το φαι πολυ καλο. Αλλα μεσα?

 

Υπαρχει καμια αλλη προταση? Θα ηθελα να βρω κατι που να συνδυαζει και παιδοτοπο (θα περιμενω πολλα φορουμ μωρακια απο εξωσωματικη :lol: )

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες

 

για να κοιτατε για Λιθαριτσια θα ειστε και εσεις προς Ανατολικα, εγω συγκεκριμενα Ηλιουπολη. Επειδη θελω να κανω βαφτιση διδυμων τελος σεπτεμβρη λογικα πρεπει να κλεισω μεσα. Εξω στον κηπο ειναι τελεια και το φαι πολυ καλο. Αλλα μεσα?

 

Υπαρχει καμια αλλη προταση? Θα ηθελα να βρω κατι που να συνδυαζει και παιδοτοπο (θα περιμενω πολλα φορουμ μωρακια απο εξωσωματικη :lol: )

 

ΚΑΛΩΣ ΤΗΝΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ,

ΛΗΤΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΜ. ΔΕ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΠΟ ΔΟΝΤΑΚΙΑ.

ΑΠ’ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΣΑ ΦΑΓΗΤΟ. ΘΑ ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

 

ARTEMIS,

ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕΣ ΤΕΛΙΚΑ? MΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΖΕΔΟΠΩΛΕΙΟ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ?

 

ΓΑΤΟΥΛΑ,

ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ. ΑΛΛΑ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΟΤΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΩ. ΑΠ’ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΟΥΤΟΥΚΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΑΠ’ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΑΛΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ-ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΡΑΦΤΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ- ΑΛΛΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΕΣ. ΓΥΡΩ ΣΤΑ 40 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

 

 

http://www.palepote.gr

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΑ ΛΙΘΑΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ???

ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΕΓΚΥΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΙΣΣΑ.........

 

ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΩΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΗ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΩΡΑΙΑ ΟΡΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΡΠΙΟ ΑΛΛΑ ΨΙΛΟΧΑΛΙΑ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΠΙΑΤΟ.!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΑ ΛΙΘΑΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ???

ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΕΓΚΥΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΙΣΣΑ.........

 

ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΩΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΗ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΩΡΑΙΑ ΟΡΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΡΠΙΟ ΑΛΛΑ ΨΙΛΟΧΑΛΙΑ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΠΙΑΤΟ.!!

 

Agapi6, τι ακριβώς ήταν το χάλια στο κυρίως πιάτο γιατί θα παω σήμερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΑ ΛΙΘΑΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ???

ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΕΓΚΥΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΙΣΣΑ.........

 

ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΩΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΗ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΩΡΑΙΑ ΟΡΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΡΠΙΟ ΑΛΛΑ ΨΙΛΟΧΑΛΙΑ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΠΙΑΤΟ.!!

 

Agapi6, τι ακριβώς ήταν το χάλια στο κυρίως πιάτο γιατί θα παω σήμερα?

Ναι για πες τι ηταν χαλια γιατι αν ειναι να μην το διαλεξουμε ως το κυριως πιατο μας.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

XΡΥΣΑ ΕΣΥ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΚΛΕΙΣΕΙ?

ΜΕΣΑ Ή ΕΞΩ?

Εγω εχω κλεισει για 28 Ιουνιου εξω.

Ζωντανη μουσικη δεν θα εχουμε, αλλωστε δεν θελαμε και μεγαλο

νταβαντουρι. Μονο να παμε να φαμε καπου ωραια με ωραιο περιβαλλον.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ ΣΤΑ ΛΙΘΑΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ???

ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΕΓΚΥΡΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΙΣΣΑ.........

 

ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΩΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΗ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΗ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΩΡΑΙΑ ΟΡΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΡΠΙΟ ΑΛΛΑ ΨΙΛΟΧΑΛΙΑ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΠΙΑΤΟ.!!

 

Agapi6, τι ακριβώς ήταν το χάλια στο κυρίως πιάτο γιατί θα παω σήμερα?[/q1

1

ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΙ ΕΙΔΟΣ ΗΤΑΝ. ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ!!! ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟ!

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε την βάπτιση του γιού μας στα Λιθαρίτσια. Μέσα γιατι ήταν τέλος Νοέμβρη. Αν και είχαμε 100 άτομα κάλεσμα μας είχε πεί πως αν της τύχαινε και δεύτερη βάπτιση θα την έκανε παράλληλα με τη δική μας. Ευτυχώς δεν έτυχε αλλά αυτο με είχε αγχώσει μέχρι την τελευταία στιγμή. Έπιλέξαμε το πιο ακριβό μενού αυτο με το ψαρονέφρι. Τα ορεκτικά ήταν όλα πολυ καλά. Οι σαλάτες πολύ μικρές σχεδόν ατομικές αλλά φρεσκοκομμένες και με ώραιο ντρεσινγκ. Πάμε στο κυρίως τώρα το κρέας ήταν απαράδεκτο πολύ σκληρό δεν ξέρω γιατί, και ενώ στο μενού είχε για συνοδευτικό άγριο ρύζι μας έβαλε κανονικό. Κατά τα άλλα έμεινα ευχαριστημένη και από το σερβις και απο την μουσική και απο την διακόσμηση που μου έκαναν.

NVZ0p3.png 

Link to comment
Share on other sites

..πάντως το κυρίως πιάτο που δοκίμασα εγώ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν πολύ καλό..το κρέας καλοψημένο (σκαλοπίνια) συνοδευόμενο από άγριο ρύζι και λαχανικά...σε μια βδομάδα βέβαια θα έχω πιο συγκεκριμένες πληροφορίες να σας πω αφού την Κυριακή είναι η βάφτιση... :)

Link to comment
Share on other sites

η αδερφή μου έκανε την βάφτιση της κόρης της εκεί και μας άρεσε :D τα φαγητά ήταν καλά και η εξυπηρέτηση καλή επίσης. Σημαντικό επίσης ότι οι μουσικοί ήταν πολύ καλοί και δεν φαλτσάρανε!!!

Τώρα κοίτα, όταν πας σε ταβέρνες τα ψητά φαγητά για το κύριο πιάτο, προφανώς είναι μισομαγειρεμένα από την προηγούμενη, γιατί είναι και λιγο δύσκολο να ψήσει κάποιος αυθημερόν 200 μπριζόλες!! εν τάξει δεν έγινε και τίποτα!!! να θυμάσαι ότι σε ένα τέτοιο γεγονός ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΜΕ αλλά για να χαρούμε με τη χαρά αυτού που μας κάλεσε! έτσι δεν είναι???

 

σίγουρα σε κάποιους δεν θα αρέσει και θα την πουν την "καλή τους την κουβέντα"!! γράψτους και κοίτα να περάσετε καλά και να γλεντήσετε!!

να σου ζήσει το μωρό σου :D ευτυχισμένο και καλότυχο πάντα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είχα κάνει στα Λιθαρίτσια το τραπέζι του γάμου μου. Ήταν πολλοί οι καλεσμένοι και είχαμε κλείσει την μέσα αίθουσα, με την ορχήστρα. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Για το φαγητό μου είπαν όλοι τα καλύτερα. Είχαμε διαλέξει το κυρίως με τα 4 κρεατικά, αν θυμάμαι καλά 22 ευρώ είχε αυτό πέρσι. Θα πήγαινα ευχαρίστως και για την βάφτιση εκεί, αλλά δυστυχώς λόγω πένθους δεν θα κάνω τραπέζι στη βάφτιση του γιόκα μου. :cry:

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κι εμείς σκεφτόμαστε τα λιθαριτσια για τη βαφτιση, μεσα Νοέμβρη. Αυτό που με προβληματίζει είναι μηπως είναι στενα για παιδια και καρότσια. Υπολογιζουμε γύρω στα 130 άτομα. Τι λέτε??

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με 130 λογικα θα κλεισεις τη μεγαλη αιθουσα στο κεντρο

Σε μια φιλη που ηταν 50 ημασταν παραλληλα με αλλου στο πανω διαζωμα

αυτη ενταξει ηταν με το καροτσι αλλα φυσικα δεν εχει και την τρελλη απλα, ειναι λιγο στριμοκωλα

Παντως για λιγο μπορεια να το βγαλεις και εξω στην αυλη να ηρεμησει

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...