Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η κορη μου 15 χρονων βγαινει με 23 χρονο


Recommended Posts

ναι οντως φροσω ειναι πολυ μεγαλη επιτυχια.

εγω δεν κανω ονειρα για την κορη μου να γινει η πληστρα ενος 35αρη στα 18 της .συγνωμη αν ακουστω κακια αλλα θελω να σπουδασει το παιδι μου,να ζησει τη ζωη να κανει φλερτ και οχι σεξ απο την πρωτη μερα της σχεσης θελω να προλαβει να ζησει!

τωρα θα μου πεις αλλο τι θες εσυ και αλλο τι θα κανει. ετσι θα το αναθρεψω με αυτες τις προοπτικες.

παντως αν ουσα ανηλικη πχ 15 κανει σχεση με αντρα ανω των 18 εγω θα τον καταγγειλω.κ ας παει να μη μου μιλαει.ουτε που με νοιαζει.

προτιμω να μη μου μιλησει 1 χρονο παρα να καταστρεψει τη ζωη της.:twisted: οχι θα κατσω να τις χαιδεψω τα αυτια ''καλος ειναι ο 25αρης-30αρης κ βαλε ...αγαπη μου μπραβο μπραβο'' με τιποτα ομως.κανενας ανωμαλος παιδοφιλος δε θα εκμεταλλευτει το παιδι μου:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 413
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πες τα ρε Δήμητρα. Τα λέω εγώ πιο ευγενικά :-P αλλά κανένας δεν με ακούει.

Και για το facebook αντίθετη είμαι σε τόσο μικρή ηλικία. Τόσα ακούμε και γίνονται να μη φυλάμε τα ρούχα μας δηλαδή.

Το ξαναείπα και πιο πάνω. Καλύτερα να με μισήσει προς στιγμή το παιδί μου παρά να μισήσει την ίδια του τη ζωή.

Είμαστε ΓΟΝΕΙΣ όχι φίλοι.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε Δήμητρα. Τα λέω εγώ πιο ευγενικά :-P αλλά κανένας δεν με ακούει.

Και για το facebook αντίθετη είμαι σε τόσο μικρή ηλικία. Τόσα ακούμε και γίνονται να μη φυλάμε τα ρούχα μας δηλαδή.

Το ξαναείπα και πιο πάνω. Καλύτερα να με μισήσει προς στιγμή το παιδί μου παρά να μισήσει την ίδια του τη ζωή.

Είμαστε ΓΟΝΕΙΣ όχι φίλοι.

με καλυψες καλη μου,πρεπει να ειμαστε κοντα στα παιδια μας παντοτε ομως ποτε να μην ξεχναμε το ρολο του γονεα ειμαστε πρωτα γονεις και μετα φιλοι με το παιδι και αυτο το facebook ελεος πια βλεπω κατι μικρα κοριτσακια που βαζουν φωτογραφιες που ειναι μισογυμνες,το στηθος εξω τα μπουτια εξω ολα στη φορα,με το τσιγαρο στα χερια φανταστειτε ποσοι ανωμαλοι κυκλοφορουν εξω και τι μπορει να γινει.Πρεπει να ειμαστε υποψιασμενοι ζουμε πλεον σε μια εποχη που ολα ειναι ...............να μην πω τη λεξη και μου στειλουν κοκκινη καρτα;)
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να εκπλήσσομαι που διαβάζω ότι δεν είναι και τόσο μεγάλη η διαφορά ηλικίας :shock: (supermama χωρίς παρεξήγηση, ε) ειδικά σε αυτή τη φάση, αλλά τεσπα, τι να πω...

Με έχει καλύψει η Morchelina... Εγω στα 16 ήμουν με ένα 15χρονο (ανέκαθεν με τραβούσαν οι μικρότεροι :lol: σε αντίθεση με τη Niki81 :-)).

 

Επαναλαμβάνω ότι κατά τα λοιπά συμφωνώ ότι άμα θέλει κάτι το κορίτσι, θα βρει τρόπο να το κάνει, ειδικά αν αυτό είναι απαγορευμένο, οπότε καλό είναι να υπάρχει επικοινωνία, συζήτηση.

 

Αυτά από εμένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχετε ξεφυγει λιγακι. το θεμα δεν ειναι αν ειναι η οχι κακο η 15χρονη να τα εχει μα τον 23χρονο, αλλα οτι η μανα της 15χρονης το θεωρει κακο και θελει να το σταματησει.

εμεις πρεπει να ζυγισουμε ψυχραιμα τις πιθανες εξελιξεις, τις πιθανες αντιδρασεις και τα πιθανα αποτελεσματα και να γραψουμε την αποψη μας στη μητερα.

 

σιγουρα ειναι τρομακτικο το τι μπορει να γινει στη ζωη μιας εφηβης μολις αρχισει τις σχεσεις με αγορια αλλα θα ειναι τρομακτικο παντα, σε οποια ηλικια κι αν ειναι ειτε η κοπελα ειτε ο φιλος της.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια που ειναι η γυναικα που εβαλε το τοπικ !!!:rolleyes: εσπειρε τη διχονοια και εφυγε?αμ τα μαθαμε αυτα:P
ναι ρε συ δεν εχω δει αλλο μην εκτος απο το πρωτο που μας διηγηθηκε την ιστορια εκτος αν μου διεφυγε κανενα,καλε γινονται και τετοια εδω μεσα;
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποτέ δε με ενδιέφερε αν είναι ΄ψευτικη ή όχι η ιστορία..για τον απλουστατο λόγο ότι ακόμη και σαν υποθετικό σενάριο να ισχύει..πως θα έπρεπε να σκεφτουμε; τι θα λέγαμε; τι δεν θα λέγαμε;; τι θα οφείλαμε να κάνουμε και θα το αγνοουσαμε; προσωπικά αναθεώρησα την άποψή μουγια το πως θα λειτουργουσα σε μια παρομοια περίπτωση απο τη στιγμή που το διάβασα και προχωρώντας στις δικές σας απόψεις..ετσι θα είμαι πιο προετοιμασμένη αν τυχον μου τύχει..αν και έχω γιους!:))))

Παντως πιο πολύ σκέφτομαι πως αυτός που έβαλε το θέμα μπορεί ΝΑ ΕΙΝΑΙ ο 23χρονος και θέλει να ψαρέψει..:)) Αλλά και ψέμα να είναι..ποιος...χε...;;; :) Εμενα με νοιάζει η ουσια στην υποθεση, αν δηλαδή βρεθουμε αντιμέτωπες με μια παρόμοια κατάσταση γιατί δε μοιάζει και επιστημονικό σενάριο αλλά κάτι σαν..<<καλομελέτα και έρχεται!!!>>

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δε με ενδιέφερε αν είναι ΄ψευτικη ή όχι η ιστορία..για τον απλουστατο λόγο ότι ακόμη και σαν υποθετικό σενάριο να ισχύει..πως θα έπρεπε να σκεφτουμε; τι θα λέγαμε; τι δεν θα λέγαμε;; τι θα οφείλαμε να κάνουμε και θα το αγνοουσαμε; προσωπικά αναθεώρησα την άποψή μουγια το πως θα λειτουργουσα σε μια παρομοια περίπτωση απο τη στιγμή που το διάβασα και προχωρώντας στις δικές σας απόψεις..ετσι θα είμαι πιο προετοιμασμένη αν τυχον μου τύχει..αν και έχω γιους!:))))

Παντως πιο πολύ σκέφτομαι πως αυτός που έβαλε το θέμα μπορεί ΝΑ ΕΙΝΑΙ ο 23χρονος και θέλει να ψαρέψει..:)) Αλλά και ψέμα να είναι..ποιος...χε...;;; :) Εμενα με νοιάζει η ουσια στην υποθεση, αν δηλαδή βρεθουμε αντιμέτωπες με μια παρόμοια κατάσταση γιατί δε μοιάζει και επιστημονικό σενάριο αλλά κάτι σαν..<<καλομελέτα και έρχεται!!!>>

Συμφωνώ με αυτό γι'αυτό και ασχολήθηκα με το θέμα.

Από την αρχή μου φάνηκε κάπως.

Βρε αν είσαι ο 23χρονος κάτω τα χέρια από το πιπίνι ξεδιάντροπε τεκνατζή.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως φροσω ειναι πολυ μεγαλη επιτυχια.

εγω δεν κανω ονειρα για την κορη μου να γινει η πληστρα ενος 35αρη στα 18 της .συγνωμη αν ακουστω κακια αλλα θελω να σπουδασει το παιδι μου,να ζησει τη ζωη να κανει φλερτ και οχι σεξ απο την πρωτη μερα της σχεσης θελω να προλαβει να ζησει!

τωρα θα μου πεις αλλο τι θες εσυ και αλλο τι θα κανει. ετσι θα το αναθρεψω με αυτες τις προοπτικες.

παντως αν ουσα ανηλικη πχ 15 κανει σχεση με αντρα ανω των 18 εγω θα τον καταγγειλω.κ ας παει να μη μου μιλαει.ουτε που με νοιαζει.

προτιμω να μη μου μιλησει 1 χρονο παρα να καταστρεψει τη ζωη της.:twisted: οχι θα κατσω να τις χαιδεψω τα αυτια ''καλος ειναι ο 25αρης-30αρης κ βαλε ...αγαπη μου μπραβο μπραβο'' με τιποτα ομως.κανενας ανωμαλος παιδοφιλος δε θα εκμεταλλευτει το παιδι μου:evil::evil::evil:

Συμφωνω και επαυξάνω!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό γι'αυτό και ασχολήθηκα με το θέμα.

Από την αρχή μου φάνηκε κάπως.

Βρε αν είσαι ο 23χρονος κάτω τα χέρια από το πιπίνι ξεδιάντροπε τεκνατζή.

:lol::lol::lol::lol::lol:χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με αυτό γι'αυτό και ασχολήθηκα με το θέμα.

Από την αρχή μου φάνηκε κάπως.

Βρε αν είσαι ο 23χρονος κάτω τα χέρια από το πιπίνι ξεδιάντροπε τεκνατζή.

 

χαχαχαχαχαχαχα να φυγεις!!να πας αλλου!!! ανωμαλε:mad::x:x

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω βρε παιδιά, μάλλον είμαι πιο συντηρητική απ'ό,τι νόμιζα... αν ήταν η κόρη μου θα ανησυχούσα πάρα πολύ, για την ακρίβεια θα είχα φρικάρει στη σκέψη και μόνο.

Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τι να θέλει ένας 23χρονος, που μπορεί ας πούμε να έχει μόλις τελειώσει τη σχολή του με μια μαθήτρια 1ης λυκείου, εκτός από σεξ, τη στιγμή μάλιστα που η ίδια η μητέρα έχει ενδείξεις επ'αυτού! Το χάσμα των 8 ετών σε αυτή την ηλικία μου φαίνεται τεράστιο! Καταλαβαίνω βέβαια ότι υπάρχουν οι εξαιρέσεις, αλλά αυτές επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

 

Επίσης, θα προτιμούσα έναν 16χρονο παρά έναν 23χρονο γιατι με τον πρώτο τουλάχιστον θα ήταν "επί ίσοις όροις".

 

Κατα τα άλλα, συμφωνώ ότι το θέμα πρέπει να προσεγγιστεί με λεπτότητα, διάθεση για επικοινωνία, αλλά και επαγρύπνηση. Α, και πολύ καλή ενημέρωση για αντισύλληψη/προφυλακτικό. Δεν υπάρχει μόνο το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης, τα ανίατα και μη σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα είναι αμελητέα δηλαδή;

 

Γιατί τα γράφετε αυτά και φρικάρω. Όλα τα 15χρονα είναι παιδιά. Η ωριμότητα έρχεται από την εμπειρία. Τι εμπειρίες μπορεί να έχει ένα 15 χρονο και γιατί και πως τις απέκτησε; Αν έχει πολλές "εμπειρίες" ακόμη χειρότερα. Δεν είναι ώριμο, είναι ένα πολύ πληγωμένο και ευάλωτο παιδί και μπορεί να το εκμεταλλευτεί ο οποιοσδήποτε.

 

Ακόμη δεν σε παραξενεύει η σχέση που αναφέρεις; Όπως και αυτή που ανέφερε η Δήμητρα. Δηλ. εγώ θα φοβόμουνα ακόμη και για τα παιδιά μου αν έκανα οικογένεια μαζί του.

 

Με καλύψατε απόλυτα.

Απορώ με κάτι απαντήσεις, αλλά έτσι εξηγείται το γιατί έχουν ξεφύγει και καλά τα 15χρονα.

Τα παιδιά δεν φταίνε ποτέ, φταίνε πάντοτε αυτοί που τα ανατρέφουν και τα διαπαιδαγωγούν.

Προσωπικά θα είχα πάθει εγκεφαλικό, εαν η κόρη μου είχε σχέσεις με έναν τόσο μεγαλύτερο και θα αισθανόμουν αποτυχημένη μητέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω ειχα εναν συναδελφο στην πρωτη μου δουλεια που μου ελεγε: "εγω σκεφτομουν πριν εσυ υπαρξεις σαν σκεψη!". Καπως ετσι ειναι η διαφορα ηλικιας η οποια οντως μεγαλωνοντας μειωνεται...

(Μεχρι που ξαναρχιζει να φαινεται οταν σαν ενηλικες πλεον εχουμε διαφορετικες υποχρεωσεις..)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο μου θυμιζει οπως οταν ψαχνουμε δουλεια. θελουν εμπειρια. ε μα πως θα την κανουμε? απο καπου πρεπει να ξεκινησουμε....

 

Nαι, να ξεκινήσουν δεν είναι αυτό το θέμα. Ο τύπος τι ζητάει με το παιδί; Αυτό είναι το ανησυχητικό. Τι ψυχοσύνθεση έχει και τα φτιάχνει με ένα μικρό. Και επιμένω άλλο 15 άλλο 17. Και τι θα πει να ξέρει ο άλλος ως πιο μεγάλος; Στον άλλο θα αφήσουμε την τύχη του παιδιού μας, ότι αποφασίσει αυτός; Δεν θα το έχουμε ενημερώσει επί παντός θέματος; Πάντως η κατάσταση μπορεί να ξεφύγει όταν ο άλλος είναι τόσο μεγάλος γιατί και οι προθέσεις του δεν είναι ξεκάθαρες και το παιδί να βρεθεί σε άσχημη θέση πριν καλά καλά το καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

με κατι τετοιο αν κρινω και απο μενα θαχανες την κορη σου σε οτι αφορα να σου μιλαει. στην αρχη δε θα καταλαβει οτι το κανεις απο προστασια και θα γινει χαμος.... με τιποτα δε θατοκανα...

 

η κόρη μου δε θα το μάθαινε ποτέ. Και ο ιδιος υπο την απειλη της μύνησης δε νομίζω να τολμουσε να την ξαναπλησιάσει

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ξαναπει καποιος κατι που ειναι και δικη μου αποψη γιατι δεν διαβασα ολων τα μνμ αλλα εγω θα σου πω τη δικη μου αποψη.

 

η κορη σου δεν ηταν ποτε στην ηλικια τη δικη σου (θα ειναι καποτε) εσυ αντιθετα ησουν καποτε στην ηλικια τη δικη της (δεν θα εισαι ποτε ξανα :cry:) αρα και εχεις ολη την εμπειρια και τη γνωση των ετων που περασαν κατι που λειπει απο την ιδια. Με τις τωρινες σου εμπειριες και γνωσεις ¨γυρνα¨πισω, εκει στην ηλικια των 15 και δεν θα σου πω ¨νοιωσε οτι εννοιωθες τοτε?¨ θα σου πω ομως ¨ποιον θα ηθελες να εχεις μπροστα σου να συζητας? ¨

καποιον που θα σου λεει τι ΠΡΕΠΕΙ να κανεις και ποιες ειναι οι ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ σου? καποιον που θα σου λεει ποιο ειναι το κακο και ποιο το καλο επιδικνυοντας πως ειναι μεγαλητερος και ξερει?καποιον που θα σου λεει να συγκεντρωθεις στα μαθηματα σου και οτι εχεις καιρο για τετοια?

ή

καποιον που θα ερθει κοντα σου και θα ξεχασει οτι ειναι μαμα και μπαμπας σου?που θα σε ρωτησει πως νοιωθεις και τι στα αληθεια θα ηθελες να κανεις?που θα σε ακουει χωρις διακοπες για παρατηρησεις? που θα σου πει ¨ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι πρεπει να κανεις , ξερω ομως οτι θελω να εισαι χαμογελαστη και περιφανη για τον εαυτο σου¨

Πιστευω οτι καταλαβαινεις τι θελω να σου πω....! Μην ξεχνας οτι εστω και αν τα κοριτσια ωριμαζουν γρηγοροτερα απο τα αγορια , δεν παυει η ηλικια της κορης σου να ειναι η εφηβεια αυτη που κυριαρχει. Οι ορμονες του σωματος και του εγκεφαλου ως προς το συναισθημα και οχι ως προς τη λογικη. Το θεμα ειναι να κοινητοποιησεις εσυ την λογικη της και να την κανεις να ψαξει για τα θελω σε συνδιασμο με τα πρεπει.να ξεχασει οτι εχει τη μαμα της απεναντι της και να νοιωσει οτι εχει μια φιλη σε μεγαλητερη ηλικια που εχει να παρει πραγματα απ αυτην.

Ξερω οτι ειναι δυσκολο και μιλαω εκ του ασφαλους γιατι δεν ειμαι στη θεση σου ,αλλα ακριβως γι αυτο το λογω μπορω να σου πω πως θα ενεργουσα εγω στην κορη μου (αν ειχα! μακαρι να με αξιωσει ο Θεος )ετσι ωστε να με βλεπει σαν να κοιταζει τον εαυτο της στον καθρεφτη και να μιλαει μαζι του!

 

Υπομονη, κουραγιο και.... ακαλ ξεμπερδεματα ;);)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια δεν ξερω εαν η ιστορια που εγραψε η κοπελα ειναι ψευτικη αλλα θα σας πω και εγω τ δικη μου η οποια ειναι απολητωσ αληθεινη.γνωρισα τ αντρα μου οταν ημουν 15μισω φαινομουν μεγαλυτερη για τ ηλικια μου αυτος ηταν γυρο σ 30 κ φαινοταν μικροτεροσ.να σασ πω τ αληθεια εγω τ προσεγισα.ξεκινησαμε καναμε παρεα κ μετα γιναμε ζευγαρι.σασ πληρωφορω πωσ σε καμια περιπτωση δεν ηταν μαζι μου για να με ριξη στο κρεβατι κ ν φυγη ηταν πολυ κατανοητικοσ οταν μ ρωτησε εαν θελω ν ολοκληρωσουμε τ σχεση μας κ του ειπα οχι.μετα απο 6 μηνεσ σχεσεις εγινε οτι εγινε.μετα απο 2 χρονια παντρευτικαμε.αυτη τ στιγμη ειμαστε 6 χρονια παντρεμενη κ 2 σχεσης συνολο 8 χρονια μαζι κ εχουμε 3 παιδια.εγω ειμαι 23 κ αυτος 38.παρολο τ μεγαλη διαφορα δεν μας φαινεται κ ειμαστε πολυ ευτυχισμενη σαν τ πρωτο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

.............ηταν το τελεσιγραφο των γονιων μου! η εμεις η αυτος! παλι καλα που ειχα ακομα τα λογικα μου....

 

 

ειχες τα λογικα σου γιατι καποιος ειχε φροντισει καπου μεσα σου να ξερεις τι ειναι καλο για σενα να κανεις.. και την καταλληλη στιγμη αυτο βγηκε. και βγηκε για καλο σου! αυτο ειναι το σημαντικο απο τους γονεις προς τα παιδια! Να καταφερουν να βαλουν στο παιδι τους αυτα που πρεπει να βγουν οταν εκεινα ¨κινδυνευσουν¨ Διστοιχως δεν τα καταφερνουν ολοι, ή υπαρχουν καποιοι που νομιζουν οτι τα καταφερνουν και η ζωη τους αποδικνυει το αντιθετο. Ειναι ομως αρκετοι αυτοι οι ¨μαγκες¨ που εχουν ¨ακουσει¨ την ιδιετεροτητα στον χαρακτηρα του παιδιου τους και μεσω των δικων τους εμπειριων καταφεραν να βαλουν τα παιδια τους στη διαδικασια της σκεψης. Γιατι αλλο ¨σκεφτομαι¨και αλλο ¨ξερω/μαθαινω να σκεφτομαι¨ και μετα αποφασιζω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...