Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εχω ενα αγορακι τρεισιμιση και ενα εναμιση....ειναι ζωηρα παιδακια....νομιζαμε οτι σε ολα τα σπιτια κατι τετοιο συμβαινει αλλα τελικα μιλαμε με γονεις η παμε επισκεψεις και δεν ειναι ετσι.....δε θα σας μιλησω για τα χαρισματα των παιδιων μου, αλλα για τις ζημιες τους...

δε συζηταμε για παιχνιδια που καταστρεφουν στο 5λεπτο, ας ξεκινησω απο το δωματιο....

ειχα βαλει στον τοιχο φιγουρες με ηρωες, τις ξηλωσανε, μετα πιασανε τη ντουλαπα τους, καθησαν μεσα στα συρταρια, τα εβγαλα, εσπασαν τον ενα φυλλο, το εφτιαξα, το ξανασπασανε, βγαζανε ολα τα ρουχα καθε μερα, πηρα τη ντουλαπα, την εβαλα στο δικο μου δωματιο....αρχισανε με το κρεβατι του μεγαλου, ειχε ξυλα ορθια για να γινει κουκετα, ανεβανανε πανω και πηδουσανε, φωναξα ξυλουργο, εκοψε τις προεξοχες, πανε και τα ξυλα... πιασαμε την πορτα, βαρα ο ενας, βαρα ο αλλος, τη σπασανε, τη φτιαξαμε αλλα ειναι για τ αναθεμα...αρχισαν την κουρτινα, γυρω γυρω τη φορουσανε φορεμα, την ξυλωσανε, την εβγαλα κι αυτην.....εμεινε στο δωματιο ενα χαλι και δυο κρεβατακια, αρχισαν να κουνανε το στρωμα 2 μετρα παρακαλω...........και να βγαζουν απο μεσα τα βαμβακια!!!!!! και αφου το γυρισα αναποδα να μη βλεπουν το φερμουαρ, πιασανε το χαλι και αρχισαν να τυλιγονται να γινουν λεει λουκανικακι!!!!! δεν ειναι σπιτι αυτο που εχω.......ειναι ρημαδιο!

και να πω οτι δε μαλωνω η δε φωναζω η δεν τιμωρω...........10 λεπτα τους κραταει η στεναχωρια.....τωρα πιασανε το σαλονι....που ειναι ηδη γηπεδο..........βγαλαμε ηδη τη μια κουρτινα!!!!!!!!!!

παιδια τι γινεται????? εχω ολες τις πορτες κλειδωμενες, εχω αφησει μονο το παιδικο........ τι ταλιμπαν ειναι αυτοι??????? τα δικα σας τι κανουνε???????? σημειωτεον απο κατω ειναι η μαμα μου της οποιας επισης της το εχουν γκρεμισει!!!! για πειτε τιποτα γιατι θα σαλταρω..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε, χμμ.. τι να σου πω κοπέλα μου?

Ε, έχεις πρόβλημα...

Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί δεν το κατέχω. Και μένα κάνουνε ζημιές, ή κάνουν το σπίτι αχούρι αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια για 2 παιδάκια 3 ετών.

Εσύ μάλλον έχεις ξεφύγει. Καμμιά που το αντιμετωπίζει κορίτσια?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα εγω πολυ γελασα!!! Να σου ζησουν!!!

 

Και εμενα δεν ειναι τοσο ταλιμπαν. Ο μεγαλος μου (σχεδον 5) ειναι 'αγιο' παιδακι....Ο μικρος (σχεδον 1.5) ειναι πιο φασαριοζος αλλα τον καταφερνω....

 

Αν κααφερεις και πεισεις τον μεγαλο πως ολα αυτα δεν ειναι σωστα νομιζω θα ακολουθησει και ο μικρος..ετσι γινεται συνηθως.

 

Να τα πηγαινεις συχνα εξω να ξεδινουν...να προσπαθησεις να εξηγησεις οτι μεσα στο σπιτι δνε μπορουμε ν ακανουμε διαφορα, υπαρχουν κανονες...Για αυτο θα πηγαινεε εξω να παιζουν και να κανουν ό,τι θελουν.

 

Και όαν κανουν ζημια ουτε φωνες ουτε τιποτα.Μια σακουλα σκουπιδιων, ολα τα παιχνιδια μεσα και πανε και καλα για τα σκουπιδια...Μονο αν ειναι καλα παιδια θα τους τα δωσεις....

Link to comment
Share on other sites

o μεγαλος που τα ξεκιναει ολα ειναι Διδυμος

δηλαδη με τις ωρες του

εχω μαζεψει παιχνιδια οπως λες και δεν τα ζητησε ποτε

να τα πατε στα παιδακια που δεν εχουν να παιξουν μου ειπε

οταν ειναι στα καλα του μεχρι που ξεσκονιζει, σκουπιζει, τρελαινεται να κανει δουλειες νιωθει μεγαλος αλλα δε θελω να τον χωνω οσο κι αν του αρεσει

πεταει τις πανες για να μη σηκωνομαι εγω, φερνει τα μπουκαλια, οτι παιχνιδι ριξει το μαζευει

αυτο το θεμα με το γκρεμιζουμε το σπιτι ειναι που δεν ελεγχω!!

δεν συζητω οτι κοντευουν να διαλυσουν το κομπιουτερ ανοιξε κλεισε με τα κουμπια

δεν προλαβαινω δεν ξερω ποιον να πιασω

ειλικρινα οταν αφησα στο δωματιο μονο τα κρεβατια και το χαλι

λεω τι θα κανουν πια δεν εχει κατι

και βγαινουν χαρουμενοι με τα βαμβακια στα χερια "μαμα μαμα ανοιξαμε το στρωμα!!!"

παιδια ειλικρινα τα εχω χασει

κι αν ερθει καποιος παναγιτσες

γι αυτα τα παιδια μου λενε παραπονιεσαι?

η αληθεια για εξω δεν εχω πολλες δυνατοτητες εχω ενα αυτοανοσο που με ταλαιπωρει και δε μπορω να περπατησω καλα ακομα

αλλα και ο μπαμπας και οι παππουδες τους βγαζουν πολυ συχνα και ο μεγαλος παει και παιδικο

παιδια εχει ωρες που λεω δεν υπαρχει τετοιο παιδι

θα ξαπλωσω θα φερει μαξιλαρι, κουβερτα, θαμε σκεπασει, μαμα εισαι καλα¨?ξαπλωσε να ξεκουραστεις

φερνει μωρομαντηλα, πανες, ντυνεται ολομοναχος, βοηθαει και τομωρο

αλλα οι ωρες του παιχνιδιου ειναι.........

ανακαινιση!!!!!!!!

και οτι και να κανω τους κραταει μονο 10 λεπτα η στεναχωρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς δε φτάσαμε ποτέ σε τέτοιο σημείο, αλλά... από την πρώτη στιγμή που τους είδα να καταστρέφουν παιχνίδια (μωρά δεν το πολυέκαναν) τους είπα ότι δεν θα ξαναπάρουμε καινούργια για έναν μήνα. Και θα ξαναπάρουμε μόνο όταν δω ότι τα προσέχουν, εκτιμούν κλπ... Δηλαδή δεν θα ξανακατέστεφαν για έναν μήνα. Ο πρώτος μήνας πέρασε χωρίς καμιά ιδιαίτερη καταστροφή. Μετά το μήνα ξαναρχίσαμε τις αγορές. Τα παιδιά δεν ξαναχάλασαν κάτι για κανένα δίμηνο, αφότου ξαναρχίσαμε να ξαναγοράζουμε και τώρα πάλι χάλασαν κανα-δυο παιχνιδάκια, οπότε αρχίσαμε το ίδιο. Πιάνει προς το παρόν. Και σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστώ ένα αγαπημένο παιχνίδι που έσπασε, όσο και να ξέρω ότι αρέσει στο παιδί. Κάνω την καρδιά μου πέτρα... Κατά λάθος δεν σπάνε σίγουρα.

 

Σπίτι έμπαιναν πολύ συχνά παιχνιδάκια, πχ κάθε φορά που πηγαιναν σουπερ μάρκετ με το μπαμπά, έπαιρναν και μια ψευτιά, πχ ένα αυτοκινητάκι.

 

Όμως ό,τι λέμε το κάνουμε. Ένας μήνας=ένας μήνας. Επίσης, κάποιες φορές που μου είχαν σπάσει τα νεύρα, ή έκαναν κάτι που ήταν εκτός ορίων τέλος πάντων, τα έβαζα μισή ώρα στο δωμάτιό τους. Αφού πρώτα φυσικά δεν έπιαναν άλλοι πιο πολιτισμένοι τρόποι, όπως τα παρακάλια και οι προειδοποιήσεις. Δεν με νοιάζει τι λένε οι νταντάδες, εγώ τόσο ήθελα για να ηρεμήσω. Και δεν θα έβγαιναν αν δεν ήταν και κείνα ήρεμα και δεν είχαν μαζέψει όσα παιχνίδια είχαν βγάλει αυτή τη μισή ώρα. Και επίσης αυτό έπιασε, πολύ γρήγορα κατάλαβαν τι θα πει μισή ώρα. Επίσης τηρούσαμε αυτό το χρόνο επακριβώς.

 

Πολύ ήρεμα όλα αυτά, χωρίς να δείχνω εκδικητική, γιατί όσο δείχνεις νεύρα και ότι έφτασες στα όριά σου, τόσο αντιγράφουν και αυτά... Ήρεμα-ήρεμα, στο δωμάτιό τους, τους ζητάς να ηρεμήσουν και κείνα. Τουλάχιστον σε εμάς αυτά έπιασαν...

 

Και βέβαια, όσο γίνεται εκτός από να τους δειχνεις τι μην κάνουν, είναι πιο αποτελεσματικό να δειχνεις τι να κάνουν. Να παίζουν ήρεμα, να είναι χαρούμενα κτλ...

 

Το ένα μου παιδί ήταν ΠΟΛΥ ζωηρό, από κούνια. Δεν τον άντεχε κανείς, για πολλή ώρα, εκτός από εμένα. Όμως, καθώς μεγαλώνει και καταλαβαίνει από λόγια, θέλω να είναι λίγο πιο πειθαρχημένο, γιατί αυτό θα τον κάνει να περνάει καλά και στο σχολείο, που όσο να'ναι δεν μπορει να κάνει ό,τι του κατεβαίνει στο κεφάλι. Και φυσικά, πρώτα από όλα για να είναι η δική μας ζωή πιο άνετη στο σπίτι. Πιστεύω ότι αυτά είναι τα καλύτερά τους χρόνια, για εμάς τους γονείς και δεν ήθελα να αναλωθούμε σε φαγωμάρα για τον ένα ή τον άλλο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι σπιτι αυτο που εχω.......ειναι ρημαδιο!

Οι δικοί μου στην ηλικία των δικών σου έκαναν περίπου τα ίδια... Την ντουλάπα την είχαμε αδειάσει και ξαναφτιάξει κάμποσες φορές, την κουρτίνα την είχα ράψει και ξανακρεμάσει, τα ντουλάπια της κουζίνας ευτυχώς είχαν γερούς μεντεσέδες και αντέξανε. Έπιπλα δεν κατέστρεψαν αλλά ότι μπορεί να διαλυθεί ή να ξεβιδωθεί ή να ξεστρωθεί, το κατάφεραν.

Κάποια στιγμή που είχα απελπιστεί γιατί φώναζα κάθε μέρα, προσπάθησα να βάλω λίγο πρόγραμμα, έπαιζα μαζί τους στο πάτωμα, βλέπαμε μαζί dvd, τους ανέβαζα στον πάγκο της κουζίνας το απόγευμα και φτιάχναμε κρέπες ή ποπκορν, όταν είναι απασχολημένοι γλιτώνεις καμιά ζημιά...

Μεγαλώνοντας στρώνουν λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

ξηλσε μπριζα και διακοπτη<μην ρωτησετε πως δεν ξερω!σημαδια στα επιπλα ναι γρατζουνιες ναι.κουρτινες κατω ναι,παιχνιδια χαλασμενα στο 3λεπτο ναι,ανυπακοη ναι,χωματα εξω απο τις γλαστρες ναι,παρκουρστο ψυγειο....ναι ναι ναι παρκουρ και ειναι μολις 2μιση!πιανει την λαβη και προσπαθει να σκαρφαλωσει!αχ αχ αχ αχ στελλακι εισαι γερος ανθρωπος....να ειναι γερα και τα παιδια σου, ολα τα παιδια μας κοριτσια!οταν παντρευτηκαμε δεν ειχαμε φιλο φιλη με παιδια,δεν μας ειπε κανεις μην παρετε ακριβα επιπλα μην παραγεμιζετε το σπιτι,κτλ κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου απλό αυτό που περιγράφεις κ κάνει ζημιά στα παιδιά κυρίως αλλά κ σε σένα το να είναι τόσο ανεξέλεγκτα. Προσπάθησε να διαβάσεις, να ρωτήσεις ειδικούς,να προσπαθήσεις δοκιμάζοντας άλλες μεθόδους από αυτές που ακολουθούσες ως τώρα, γενικά μην επαναπαυθείς. Από τώρα μπαίνουν οι βάσεις της προσωπικότητάς τους κ δεν είναι σε καμιά περίπτωση μικρούλια. Καταλαβαίνουν πολύ καλά..κ νιώθουν ανασφάλεια όταν η συμπεριφορά τους δεν οριοθετείται...Αν δεν βάλεις σωστές βάσεις κ δεν περάσεις τα σωστά μηνύματα τώρα αργότερα θα έχεις πολύ μεγαλύτερες δυσκολίες στο ρόλο σου...

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααααααχ αν εχω διαβασει!! αν εχω μιλησει με ειδικους!!!

δε λεω οτι ειναι ολη τη μερα ετσι, εννοειται!!!

και ξαναλεω, οταν ερθουν στο φιλοτιμο φερονται καλυτερα κι απο ενηλικα

αλλα το θεμα ειναι οταν δε συμβαινει αυτο!

ο μεγαλος ειναι τρεισιμιση αρχισε να ειναι πιο συνεργασιμος

ο μικρος εναμιση μολις αρχισε τις ταρζανιες

(φιλεναδα δεν εννοεις να ανεβασω εναμιση χρονω μωρο στον παγκο να κανουμε κρεπες!- μαλλον σε μεγαλυτερο παιδακι το εκανες!)

οσο για τη φιλη που λεει γερες ειμαστε, εγω δεν ειμαι καθολου γερη....εχω προβλημα και σοβαρο μαλιστα...αλλα κραταω τι να κανω!!!

παντως ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις και κυριως για την ειλικρινεια σας

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά! Όλοι οι γονείς κ όσοι ασχολούνται με παιδιά αντιμετωπίζουν δυσκολίες. Μην το βάζεις κάτω! Το ότι το ψάχνεις τόσο, είναι πολύ θετικό..

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Και μετά παραπονιέμαι ότι καταστράφηκαν τα έπιπλα μου. Και γω αν το ήξερα δεν θα έπερνα ακριβά. Αλλά μιλάμε για μερικές γρατσουνιές ή χτυπήματα οπως περνάνε με τα καρότσια πχ. Τέτοιε ζημιές με πόρτες, μπρίζες, ντουλάπες, κουρτίνες, δόξα το θεω δεν έχω. Λες αργότερα να μου΄ρθει? Κορίτσι μου, ξέρω ότι έχεις πρόβλημα και δεν είναι εύκολο να κυνηγήσεις τους ταλιμπάν σου, οπότε, υπάρχει καποιος που μπορεί να σε βοηθήσει?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κόρη είναι μια χαρά.....πάντως αν δεν τα απασχολείς εσύ με παιχνίδια, πράγμα αδύνατο γιατί ποιος θα σου κάνει τις δουλειές .....θα σου γκρεμήσουν το σπίτι. Θα βοηθούσε ίσως εάν τους έβρησκες κάτι που μπορεί να κάνουν μαζί. Τουβλάκια....ή κάποιου είδους κατασκευή....αλλά πάντως θα στο πω όσο απλά το σκέφτομαι μάλλον είναι η ηλικία και ανάλογα το παιδί. Δώστους όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα και δώσε επιβράβευση για ότι καλό κάνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

εδω σε θελω!!!! δεν εχω καμια δουλεια! λογω κινητικου προβληματος η μαμα μου μαγειρευει, πλενει,σιδερωνει, και παιρνω καθαριστρια για τις δουλειες μεχρι να ξανασταθω στα ποδια μου

οποτε οοολη μερα ειμαι μαζι τους και παιζω και κανω δραστηριοτητες και δε νομιζω αλλη μανα να χει τοσο χρονο με τα παιδια της γιατι κι εγω οταν ημουν καλα και ειχα τις υποχρεωσεις μου δεν τον ειχα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...οποτε οοολη μερα ειμαι μαζι τους και παιζω και κανω δραστηριοτητες...

Τότε μάλλον είναι αναπόφευκτο... είναι πολύ δύσκολο να τα απασχολείς όλη την ημέρα και να μην βαριούνται, κάποια στιγμή θα κάνουν και τον Ταρζάν.

(φιλεναδα δεν εννοεις να ανεβασω εναμιση χρονω μωρο στον παγκο να κανουμε κρεπες!- μαλλον σε μεγαλυτερο παιδακι το εκανες!)

όχι τόσο ήταν ο δικός μου και τον ανέβαζα σε μια γωνίτσα του πάγκου. Το είχα σα λύση γιατί τους άρεσε να με βλέπουν να μαγειρεύω. Ίσως μπορείς να τον βάλεις στο καρεκλάκι του (άμα του αρέσει...)

 

οταν παντρευτηκαμε δεν ειχαμε φιλο φιλη με παιδια,δεν μας ειπε κανεις μην παρετε ακριβα επιπλα μην παραγεμιζετε το σπιτι,κτλ κτλ!

Εμένα μου το έλεγε η μαμά μου αλλά της απαντούσα ότι τα δικά μου παιδιά θα είναι ήσυχα και θα τα προσέχω να μην κάνουν ζημιές :lol::cool:

Link to comment
Share on other sites

το καρεκλακι ειναι στη σοφιτα ποτε κανεις δεν εκατσε.......

χτες τον εβαλα για λιγοκαι κατεβηκε και αδειασε ολα τα ντουλαπια και ανοιξε και κατι μακαρονια.........αστο.........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
o μεγαλος που τα ξεκιναει ολα ειναι Διδυμος

δηλαδη με τις ωρες του

εχω μαζεψει παιχνιδια οπως λες και δεν τα ζητησε ποτε

να τα πατε στα παιδακια που δεν εχουν να παιξουν μου ειπε

οταν ειναι στα καλα του μεχρι που ξεσκονιζει, σκουπιζει, τρελαινεται να κανει δουλειες νιωθει μεγαλος αλλα δε θελω να τον χωνω οσο κι αν του αρεσει

πεταει τις πανες για να μη σηκωνομαι εγω, φερνει τα μπουκαλια, οτι παιχνιδι ριξει το μαζευει

αυτο το θεμα με το γκρεμιζουμε το σπιτι ειναι που δεν ελεγχω!!

δεν συζητω οτι κοντευουν να διαλυσουν το κομπιουτερ ανοιξε κλεισε με τα κουμπια

δεν προλαβαινω δεν ξερω ποιον να πιασω

ειλικρινα οταν αφησα στο δωματιο μονο τα κρεβατια και το χαλι

λεω τι θα κανουν πια δεν εχει κατι

και βγαινουν χαρουμενοι με τα βαμβακια στα χερια "μαμα μαμα ανοιξαμε το στρωμα!!!"

παιδια ειλικρινα τα εχω χασει

κι αν ερθει καποιος παναγιτσες

γι αυτα τα παιδια μου λενε παραπονιεσαι?

η αληθεια για εξω δεν εχω πολλες δυνατοτητες εχω ενα αυτοανοσο που με ταλαιπωρει και δε μπορω να περπατησω καλα ακομα

αλλα και ο μπαμπας και οι παππουδες τους βγαζουν πολυ συχνα και ο μεγαλος παει και παιδικο

παιδια εχει ωρες που λεω δεν υπαρχει τετοιο παιδι

θα ξαπλωσω θα φερει μαξιλαρι, κουβερτα, θαμε σκεπασει, μαμα εισαι καλα¨?ξαπλωσε να ξεκουραστεις

φερνει μωρομαντηλα, πανες, ντυνεται ολομοναχος, βοηθαει και τομωρο

αλλα οι ωρες του παιχνιδιου ειναι.........

ανακαινιση!!!!!!!!

και οτι και να κανω τους κραταει μονο 10 λεπτα η στεναχωρια!

 

κατι μου θυμιζει κατι μου θυμιζει........ααααααααααα!!!!!!!!!!! το σπιτι μου!!!!

ιδιως οταν παμε σε καμμια υπηρεσια εχω προβλημα γιατι ολοι τους μαλωνουν και δεν μου αρεσει καθολου. Ιδιως οταν ειμαι η πρωτη που το κανει, τι να πω;ξερω ομως ποσο καλα παιδια ειναι και οι δυο αν και με κουραζουν παρα πολυ και βγαζω τα λαρρυγγια μου.....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

εγω το εχω σε θυληκο!!!

Δεν εχουμε καρεκλες μεσα στο σπιτι... δεν εχουμε κουρτινες...

δεν εχουμε τραπεζακι στο καθηστικο...εχουμε κανει οδοφραγμα στο Σαλονι..

και παρολα αυτα λεγω κανει το σπιτι λιμπα!!!!!!

Τι συρταρια αδειαζει και μπαινει μεσα...τι ντουλαπια αδειαζει...

σκευτητε οτι περνει την τοστιερα την ανοιγει καθετε μεσα και κανει σκι στο σπιτι :(

προχτες εφτασε τη βρυση του νεροχυτη και πλυμηρισε την κουζινα...

μετα μπηκε μεσα στη μπανιερα μονη της και ανοιξε το ντουζ και εκανε μπανιο και καλα ... με τα ρουχα!!

Σημερα ανοιξε το ψυγειο και σκορπισε 2 σακουλες ξινοχοντρο σε ολο το σπιτι!

Οχι αν δεν παρηγορηθηκατε να συνεχισω :lol::lol:

Δαγκωνει, γρατζουναει, τσιμπαει, τραβαει μαλια...σκαρφαλωνει παντου

μεχρι και τα σωματα του καλοριφερ εχει αποσυναρμολογησει :mad:

Εχω δοκιμασει τα παντα! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΠΤ :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

σκευτητε οτι περνει την τοστιερα την ανοιγει καθετε μεσα και κανει σκι στο σπιτι :(

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ε, όχι. Τι φαντασία είναι αυτή? Που το σκέφτηκε?:lol::lol::lol:

Δεν παίζετε λέμε η μικρή σου. Κουράγιο. Δεν ξέρω ειλικρινά, δεν ξέρω τι να σου πω. Ακου σκι με την τοστιέρα!:lol::lol::lol::lol:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ.....ανακουφιστηκα με αυτα που διαβασα.....νομιζα οτι ο μικρος μου ηταν ζωηρός :lol:

Υπομονη κοριτσια θα μεγαλωσουν και θα τα χασουμε απο την αγκαλια μας....μονο να μην χτυπησουν....τελικα τιποτα αλλο δεν εχει συμασια.

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι γιατι καποιοι λενε "μονο τα δικα σου κανουν ετσι τα εχεις κακομαθημενα"

κι εμεις προχωρησαμε.......κανουμε κουνια στις λαστιχενιες ταινιες που ανεβοκατεβαινει το στορι........ξηλωσαμε 5 στορια, 5-6 σιτες, τα καλοριφερ, και προχωραμε.....εμενα γεμιζει το νεροχυτη να κανει μπανακι τα χερια του......μετα παιρνει ενα πανι και καθαριχει τους καθρεφτες.....αφηστε τα κοριτσια

 

τουλαχιστον τωρα ξερω οτι δεν ειμαι τρελλη

εχει κι αλλα ζωηρα παιδακια

Link to comment
Share on other sites

ο μονος τροπος ειναι να πηγαινουν καπου εξω για να εκτονωνονται!

εμενα εχουν ζωγραφισει ολους τους τοιχους στο δωματιο τους και στο χωλ! ολα τα επιπλα τους και τους καναπεδες!

στην κουζινα δεν τα εχω αφησει ποτε τους δινω τα πραγματα και πανε στο αλλο δωματιο να παιξουν.

αλλα η αληθεια ειναι οτι ολο το υπολοιπο σπιτι ειναι δικο τους δεν εχω σαλονι τραπεζαρια δεν πηραμε επιπλα εχουμε τα παλια φοιτητικα μας και δεν με νοιαζει.

παντως οταν εχω χρονο και τα πηγαινω σε κανα σταδιο η πλατεια και τρεχουν παιζουν και εκτονωνονται μετα στο σπιτι ειναι σαφως πιο ηρεμα.

 

Και ναι και εγω τα εχω κακομαθημενα, και θα ηθελα να με ακουν και λιγο αλλα τι να κανουμε θα μεγαλωσουν σε λιγο και ελπιζω να ηρεμησουν.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...