Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω σε τι κατάσταση βρίσκεται η πίεση σας; Εμένα είναι πολύ χαμηλή και μου συνέστησε η γιατρός μου να λαμβάνω πολύ αλάτι αλλά πάλι στο 9 και 5 είναι.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χμμμμμμ :? Προβληματίστηκα τώρα...

Θα το συζητήσω με το γιατρό μου την άλλη εβδομάδα που θα πάω. Δεν το ήξερα.... Αν και δεν έχω αποφασίσει την επισκληρίδιο ακόμα θα ήθελα να την έχω σαν επιλογή σε περίπτωση που χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμμ :? Προβληματίστηκα τώρα...

Θα το συζητήσω με το γιατρό μου την άλλη εβδομάδα που θα πάω. Δεν το ήξερα.... Αν και δεν έχω αποφασίσει την επισκληρίδιο ακόμα θα ήθελα να την έχω σαν επιλογή σε περίπτωση που χρειαστεί.

 

Αμαν κατάσταση κι αυτή, έχεις υψηλή πίεση είναι κακό, έχεις χαμηλή πίεση είναι κακό, ε τι θα γίνει πια

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλουν να μας μουρλάνουν μου φαίνεται :lol:

Είμαστε που είμαστε από μόνες μας μουρλές επειδή είναι το πρώτο μας παιδί θέλουν να μας αποτελείωσουν :lol::lol::lol::lol::lol:

Υπομονή τελείωνουμε :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Για υπόταση μιλάμε όταν πέφτει η πίεση κάτω από 9 με 6...και βεβαίως θέλει προσοχή. Να ελέγχεται συχνά την πίεση, όχι μόνο όταν πηγαίνεται στον γιατρό. Ειδάλλως χυμό πορτοκάλι, περισσότερο αλάτι...

Αν νιώσεις ζαλάδα και είσαι σπίτι να ξαπλώσεις απ΄ευθείας και να σηκώσεις ψηλά τα πόδια. Αυτό βοηθάει να κυλίσει το αίμα από τα πόδια στο πάνω μέρος του σώματός μας, και στον εγκέφαλο...έτσι οξυγονώνεται πάλι.

Ντουζ με κρύο και ζεστό νερό, εναλλάξ :wink:

Κι επίσης αυτό που βοηθάει πολύ είναι σωματική άσκηση, για την εγκυμοσύνη π.χ. κολύμπι :wink:

Φάρμακα δεν επιτρέπονται με τίποτε στην εγκυμοσύνη...όσο για την επισκληρίδιο δυστυχώς δεν το ξέρω αυτό που σου είπε η γιατρός σου :(

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Για υπόταση μιλάμε όταν πέφτει η πίεση κάτω από 9 με 6...και βεβαίως θέλει προσοχή. Να ελέγχεται συχνά την πίεση, όχι μόνο όταν πηγαίνεται στον γιατρό. Ειδάλλως χυμό πορτοκάλι, περισσότερο αλάτι...

Αν νιώσεις ζαλάδα και είσαι σπίτι να ξαπλώσεις απ΄ευθείας και να σηκώσεις ψηλά τα πόδια. Αυτό βοηθάει να κυλίσει το αίμα από τα πόδια στο πάνω μέρος του σώματός μας, και στον εγκέφαλο...έτσι οξυγονώνεται πάλι.

Ντουζ με κρύο και ζεστό νερό, εναλλάξ :wink:

Κι επίσης αυτό που βοηθάει πολύ είναι σωματική άσκηση, για την εγκυμοσύνη π.χ. κολύμπι :wink:

Φάρμακα δεν επιτρέπονται με τίποτε στην εγκυμοσύνη...όσο για την επισκληρίδιο δυστυχώς δεν το ξέρω αυτό που σου είπε η γιατρός σου :(

 

Αχ sardelaki το θέμα είναι οτι ούτε ζαλάδες αισθάνομαι, ούτε τίποτα τέτοιο αντιθέτως απο ενέργεια είμαι full.Καθε μέρα κάνω 5 χιλιόμετρα περπάτημα.Από αλάτι, βάζω μπόλικο αλλά πάλι τίποτα. Τι να πεις. Και απο οτι μου είπε η γιατρός το μωρό είναι πλήρως εμπεδωμένο σε πολύ καλή θέση. Αλλά από συσπάσεις τίποτα.........................αχ αχ

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κούκλα μου...λίγο ακόμη σου έμεινε...θα έρθουν και οι συσπάσεις :wink: όλα στον καιρό τους!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Οταν ημουν εγκυος κ χωρις να το καταλαβαινω ειχα σταθερα πιεση 8μεγαλη 5μικρη, ειχα φτασει να εχω κ 7-4, ποτε ο γιατρος μου δεν μου ειπε οτι μπορει να αντιμετωπισω προβλημα στην γεννα, κ οταν με μετραγε κ εβλεπα ποσο χαμηλη πιεση εχω, μου ελεγε μια χαρα ειναι δεν εχεις προβλημα κανενα, προβλημα θα ειχες εαν σου ανεβαινε η πιεση,σε ολη μου την εγκυμοσυνη τετοια πιεση ειχα κ δοξα το θεο ολα πηγαν καλα, κ δεν ετρωγα καθολου αλατι γιατι δεν ηθελα να πρηστω,το ειχα κοψει απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν ημουν εγκυος κ χωρις να το καταλαβαινω ειχα σταθερα πιεση 8μεγαλη 5μικρη, ειχα φτασει να εχω κ 7-4, ποτε ο γιατρος μου δεν μου ειπε οτι μπορει να αντιμετωπισω προβλημα στην γεννα, κ οταν με μετραγε κ εβλεπα ποσο χαμηλη πιεση εχω, μου ελεγε μια χαρα ειναι δεν εχεις προβλημα κανενα, προβλημα θα ειχες εαν σου ανεβαινε η πιεση,σε ολη μου την εγκυμοσυνη τετοια πιεση ειχα κ δοξα το θεο ολα πηγαν καλα, κ δεν ετρωγα καθολου αλατι γιατι δεν ηθελα να πρηστω,το ειχα κοψει απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου

 

Τι να πω Vann δεν ξέρω.Επισκληρίδιο είχες κάνει;

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mammyblue ξέρω 2 περιπτώσεις με τέτοιες τιμές πίεσης και μάλιστα στη μία έπεφτε και στο 8 πολλές φορές και σωριαζόταν η κοπέλα και γέννησαν και οι δύο με επισκληρίδιο. Η μία με καισαρική και η άλλη φυσιολογικά. Δεν νομίζω να μην μπορέσεις αν θελήσεις να κάνεις. :wink:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεννησα φυσικολογικα με επισκληριδιο,κ δεν καταλαβα ποτε οτι ειχα χαμηλη πιεση μονο οταν πηγαινα στο ιατρειο του γιατρου μου που με μετραγε.Μην ανυσηχεις ειναι φυσιολογικο :lol: ολα καλα θα πανε

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως σου ειπα ειχα κοψει κ τελειως το αλατι κ δεν ειχα πρηστει καθολου,μην ανυσηχεις κ θα πανε ολα καλα ουτως η αλλως τελειωνεις τωρα,εμενα η πιεση μου ηταν ετσι απο τους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 χρόνια μετά...
On 15/5/2008 at 9:03 ΜΜ, yiannaf είπε:

Και εγώ κάπου εκεί παίζω. Συνήθως είναι 9 η μεγάλη και 6 η μικρή. Είναι κακό η χαμηλή πίεση?

Καλησπέρα! Εχει περάσει καιρός από το post, όλα καλά τελικά κορίτσια? Γιατί και γω έχω θέμα με την πίεση....Πολλές ζαλάδες και κατάπτωση....Είμαι στην 14η προς 15η βδομάδα και ελπίζω να μη με πάει έτσι μέχρι το τέλος!

On 16/5/2008 at 12:08 ΜΜ, Mammyblue είπε:

Μακάρι βρε κορίτσια. Γιατί μου φάνηκε η γιατρός να ψιλοανησυχεί. Θα δούμε, θα δείξει.

Καλησπέρα! Εχει περάσει καιρός από το post, όλα καλά τελικά κορίτσια? Γιατί και γω έχω θέμα με την πίεση....Πολλές ζαλάδες και κατάπτωση....Είμαι στην 14η προς 15η βδομάδα και ελπίζω να μη με πάει έτσι μέχρι το τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...