Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόστος Β επιπέδου


Recommended Posts

καλημερα!να κανω μια ερωτηση?

φανταζομαι οτι οι περισσοτερες κανατε την β' επιπεδου εκει που κανατε και την αυχενικη διαφανεια. η τιμη τελικα ειναι η ιδια,ή η β' επιπεδου ειναι πιο ακριβη σαν εξεταση καθοτι και πιο αναλυτικη?

 

Εγώ έκανα και αυχενική με papp-A και β-επιπέδου στο Γαια. Η αυχενική κόστισε 150 και η β-επιπέδου 100. Παρ'όλα αυτά η β-επιπέδου ήταν πολύ πιο αναλυτική. η αυχενική κράτησε 40 λεπτά ενώ η β- επιπέδου 3 ώρες...:shock:. ο γιατρός ήταν πολύ αναλυτικός και με έβαζε και με έβγαζε στο εξεταστήριο, δε με άφηνε να φύγω μέχρι να γυρίσει η μικρή και να δει σπονδυλική στήλη!καλά ήταν και η δική μου μουλαρωμένη!δε γυρνούσε με τίποτα!:lol:

7rL3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


β επιπεδου στον Παπαγεωργιου -Σερρες ειχα δωσει 150 ευρω και αποδειξη.μετα καθε επισκεψη 50 ευρω και καποιες εως αρκετες φορες δεν πληρωνα και το doppler - βιοφυσικο προφιλ 50 ειχε παρει

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οσες κανατε β επιπεδου στο Εμβρυο,με τον Μαλιγιαννη,μπορειτε να μου πειτε ποσο κρατησε?ο γιατρος μου μου τον συστησε γιια καλο αλλα την αυχενικη μου την ξεπεταξε παρολο που εχω διδυμα.

δε θελω να φυγω απο κει με το αγχος μηπως δεν ειδε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω προγραμματίσει για την επόμενη Δευτέρα στον Παπαπαναγιώτου. Ρώτησα και μου είπαν ότι κοστίζει 140 ?. Τώρα με αυτές τις τιμές που διαβάζω...δεν είναι και τόσο ακριβός.

Link to comment
Share on other sites

εγω 120 ιδιωτικα και με δισκο!!!παντα εκει παω!!;);)απο οτι ακουω απο εδω εχουν φτασει οι τιμες στα υψη!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αστερια αυτο δεν εχει σημασια απο τον γιατρο αλλα απο το μωρο αν θα ειναι στην καταλληλη θεση για να δει οσα πρεπει.. δηλαδη εγω στην αυχενικη εκανα 30λεπτα κ η φιλη μου 2ωρες κ μας ειπαν τα ιδια...το ιδιο ισχυει κ για την β επιπεδου νομιζω εγω αυριο εχω ραντεβου θα σου πω ποσο κρατησε...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποτε κανατε εκει Β'επιπεδου και σας κοστισε τοσο;;

 

Την εκανα και εγω στο Εμβρυο στον Παπαπαναγιωτου τον φλεβαρη και μου κοστισε 140? με αποδειξη κανονικη και dvd.

 

Καλημερα!Εγω την αυχενικη που εκανα στον Παπαπαναγιωτου μου κοστισε 150 ευρω με μικρη αποδειξη.Φανταζομαι οτι τοσο θα μου παρει και γιατην β'επιπεδου γιατι στο πρωτο παιδι που παλι τα εκανα ολα εκει μου πηρε τα ιδια χρηματα και για αυχενικη και για β'επιπεδου.

Μηπως εισαι πιο τακτικη πελατισα και εχεις αλλες χρεωσεις?

Biggp3.png

 

 

l2Czp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια,

επρόκειτο να πάω γύρω στις 10 Μαϊου στο ΙΑΣΩ για Β' επιπέδου και ζητώ κάποιες πληροφορίες όπως πόση ώρα διήρκησε σε σας η εξέταση και πόσο πληρώσατε στο ΙΑΣΩ??Παίζει πιστευετε ρόλο και η μέρα στο ΙΑΣΩ (όχι για την πληρωμή) αλλα για την αντιμετώπιση των υπερηχολόγων(στην διάρκεια) π.χ γιατι το Σαββατο έχει πολυ κόσμο και κάνουν τα πάντα σε χρόνο ρεκόρ.

NhLbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 150 στην Θεσσαλονικη στον Αποστολιδη με αποδειξη κανονικοτατα αλλα το ταμειο (ΟΑΕΕ) δεν την καλυπτει.Και η αδερφη μου που ειναι ΙΚΑ δεν της την καλυψανε.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

H B επιπεδου στο Ιασω 190 ευρω πριν 2 μερες κοριτσια.

ΣΜΑΡΑ κι εγω στο ιασω στην αθηνα την εκανα 11-04 και πληρωσα 130......πως γινεται αυτο???μηπως σου εκαναν κι αλλη εξεταση μαζι???την αυχενικη την ειχα πληρωσει 150 στο ιασω παλι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

H B επιπεδου στο Ιασω 190 ευρω πριν 2 μερες κοριτσια.

 

ΠΗΓΕ 190 ευρω η αυχενικη στο Ιασω?? ελεος! το 2008 ειχα πληρωσει 150 ευρω αν θυμαμαι καλα.

Να το ξερω γιατι αν παμε καλα θα την κανω Ιουνη-Ιουλη..

Link to comment
Share on other sites

ΣΜΑΡΑ κι εγω στο ιασω στην αθηνα την εκανα 11-04 και πληρωσα 130......πως γινεται αυτο???μηπως σου εκαναν κι αλλη εξεταση μαζι???την αυχενικη την ειχα πληρωσει 150 στο ιασω παλι.....

 

α μπραβο! γιατι βασικα εγω θυμαμαι επιφυλακτικα 120 ευρω αλλα εγραψα 150 για να ειμαι μεσα.. μα τετοια διαφορα σε τρια χρονια εν μεσω κρισης???? Και δε κραταει ουτε 20 λεπτα σε σχεση με αλλους υπερηχογραφιστες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σε ολεσ σασ.εγω εχω ραντεβου στο αττικο για την β επιπεδου στισ 20 ιουνιου και θα μου την χρεωσουν 57ευρω.εχει κανει καμια αλλη κοπελα στο αττικο?δινουν dvd?

 

Η ΜΠΕΜΠΑ ΤΟ ΣΠΟΥΡΓΙΤΑΚΗ ΜΑΣ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 22-10-11:D

Link to comment
Share on other sites

Οι κοπέλες που πήρατε cd στην β επιπέδου ήταν με φωτογραφίες ή με βίντεο; Εγώ πλήρωσα 220ευρώ, αλλά ίσως ήταν μαζί με την μέτρηση του τραχήλου. Περιλαμβάνεται στην β επιπέδου αυτό ή είναι άλλη εξέταση; Εμένα κράτησε 1,5 ώρα.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα β΄επιπέδου το Νοέμβριο του 2010. το κόστος της ήταν 130€ και οσο για τον ΟΠΑΔ, απ' όσο ξέρω δεν την καλύπτει, όπως και κανένα άλλο ταμείο φυσικά. Μάλλον δεν θεωρείται και πολύ σημαντική:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα την εκανα στο Ιασω με τον κο Θεοδωροπουλο. πληρωσα 130 γιουρα, με αποδειξη κανονικα και χωρις dvd.Το ζητησα αλλα δεν δινουν μου ειπαν. η χειροτερη εξεταση.δεν εμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημενη. μπηκα 10 :35 και βγηκα 10:45 .AΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι κοπέλες που πήρατε cd στην β επιπέδου ήταν με φωτογραφίες ή με βίντεο; Εγώ πλήρωσα 220ευρώ, αλλά ίσως ήταν μαζί με την μέτρηση του τραχήλου. Περιλαμβάνεται στην β επιπέδου αυτό ή είναι άλλη εξέταση; Εμένα κράτησε 1,5 ώρα.

 

 

Εξαιρετικά ακριβή! Οι τιμές κυμαίνονται από 100-170 ευρώ περίπου με απόδειξη πάντα. Η μέτρηση τραχήλου είναι προαιρετική και συνήθως δεν χρεώνεται extra (άντε να χρεωθεί 10-15 ευρώ παραπάνω από ορισμένους). DVD δεν δίνουν τα μαιευτήρια (για νομικούς λόγους). Κάποια κέντρα/ιατρεία δίνουν DVD χωρίς όλη την εξέταση και χωρίς επιπλέον κόστος.

Συνήθως οι τιμές αυξάνονται στα δίδυμα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Β'επιπέδου στις 9-5-11 στο ιατρείο της κυρίας Παχούμη στη Καβάλα.

Κράτησε 20 σίγουρα,είδε όλα όσα μπορούσε,μου έκανε και κολπικό υπέρηχο για να δει τράχηλο,μήτρα κ.λ.π και πλήρωσα 150.00 με κανονική απόδειξη,dvd και 4τραδιάστατες φωτό.Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη!!

Καλημέρα σε εσάς και τα μωράκια σας!!!

tt111c9c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες τη Β' επιπέδου στο ΜΗΤΕΡΑ και κόστισε 110 ευρώ με απόδειξη. Έμεινα αρκετά ευχαριστημένη! Δε μου έδωσαν dvd, αλλά πήρα πολλές φωτογραφίες με όλα τα σημεία του σώματος του μωρού μου(χεράκια, ποδαράκια, καρδούλα, φατσούλα κλπ). Η διάρκεια ήταν περίπου 40 λεπτά και ο γιατρός μου τα εξήγησε όλα. Η μπέμπα μας είχε καλή θέση και γι'αυτό δεν αργήσαμε να τελειώσουμε την εξέταση. Το πιο σημαντικό είναι να μάθεις ότι το μωράκι σου είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Μου εκλεισαν ραντεβου στο ιπποκρατειο για β επιπεδου στις 8 ιουνιου και μου ειπαν μαλιστα πως αν μπορω να την κανω εκτος γιατι εχει χαλασει το μηχανιμα και δεν ειναι σιγουρο αν θα το εχουν φτιαξει εως τοτε!!!:mad:απαραδεχτο!ετσι και ρωτησα τον γιατρο μου για να ειμαι καλυμενη και εκλεισα για την ιδια μερα στο κεντρο ιατρ.εμβρυου οπου το κοστος μου ειπαν πως ειναι 140ευρω.Ειχα ρωτησει και στο Ξενακη και μου ειπαν 73ευρω!!!μου φανηκε παραξενο σαν τιμη και ειπα να μην το προτιμησω...τωρα ειδομεν!Στις 8 ιουνιου θα σας πω εντυπωσεις!!:lol:

AnJUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!εγω εχω ραντεβου στην Καβαλα στις 30 του μηνος την Δευτερα..θα σας πω μολις το κανω..ηθελα να ρωτησω οτι η μετρηση του κολπου γινεται παντα;δηλαδη θα μου την κανει κ μενα;

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites

Μου εκλεισαν ραντεβου στο ιπποκρατειο για β επιπεδου στις 8 ιουνιου και μου ειπαν μαλιστα πως αν μπορω να την κανω εκτος γιατι εχει χαλασει το μηχανιμα και δεν ειναι σιγουρο αν θα το εχουν φτιαξει εως τοτε!!!:mad:απαραδεχτο!ετσι και ρωτησα τον γιατρο μου για να ειμαι καλυμενη και εκλεισα για την ιδια μερα στο κεντρο ιατρ.εμβρυου οπου το κοστος μου ειπαν πως ειναι 140ευρω.Ειχα ρωτησει και στο Ξενακη και μου ειπαν 73ευρω!!!μου φανηκε παραξενο σαν τιμη και ειπα να μην το προτιμησω...τωρα ειδομεν!Στις 8 ιουνιου θα σας πω εντυπωσεις!!:lol:

 

καλημέρα φίλη μου! αυτό που πρέπει να εξετάσεις εκτός από την τιμή είναι και το πόσο είναι διαθέσιμοι να σε περιμένουν σε περίπτωση που το μωρό κοιμάται και δεν γυρνάει να το εξετάσουν κι αυτό επειδή βλέπω οτι έρχεσαι από χαλκιδική. στο λέω γιατί εγώ έκανα β΄ επιπέδου στην ψαρρά και από τις 9.30 που είχα ραντεβού ο γιόκας μου μετά από 6 καραμέλες και μία σοκολατίνα αποφάσισε να γυρίσει για να ολοκληρωθεί η εξέταση γύρω στις 13.30 κι αφού μπήκα - βγήκα 3-4 φορές. θέλω να σου πω οτι με εξυπηρέτησαν καλά για να μην ξαναπαίρνω άδεια από τη δουλειά και κατεβαίνω. ελπίζω το ραντεβού σου να είναι νωρίς πρωί ή απόγευμα για να έχεις το περιθώριο αυτό. όσο για το "ξενάκη" δεν το έχω ξανακούσει, μπορεί να είναι οικονομικότερο απλά λόγω κρίσης. καλά αποτελέσματα να έχεις και με έναν πόνο εύχομαι!!! ;)

Think Different
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια την εκανα στο μητερα 4/05/11....κοστισε 110,00....χωρις dvd....και απο ταμειο φυσικα τιποτα!!!..την εκανα την 23η βδομαδα...

αυχενικη παλι στο μητερα...αν θυμαμαι καλα...150,00.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...