Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Και το όνομα αυτής... Ελευθερία


mariab

Recommended Posts

Επιτέλους, βαφτίσαμε την Κυριακή την μπέμπα μας και την ονομάσαμε Ελευθερία (από το Ελευθέριος που ήταν το όνομα του μπαμπά μου).

 

Η μικρή ήταν πολύ χαλαρή στην αρχή. Εβγαινε φωτογραφίες με όλους, στηνόταν, χαμογέλαγε. Αψογη. Μέχρι τη στιγμή που αποφάσισε ο παπάς ότι πρέπει να τη βουτήξει ολόκληρη στο νερό. Και το κεφάλι. Από εκεί και πέρα έγινε Ο ΧΑΜΟΣ.

 

Στο τραπέζι ήταν πάλι το καλύτερο παιδί. Βέβαια, δεν κοιμήθηκε καθόλου, παρόλο που όλοι μου έλεγαν ότι θα πέσει ξερή. Αντιθέτως, η μικρή έκανε δημόσιες σχέσεις και πήγαινε σε όλο τον κόσμο.

 

Γενικά, όλα πήγαν καλά και όλοι οι καλεσμένοι μου είπαν τα καλύτερα. Χάρηκα πάρα πολύ, γιατί είχα κάνει πολλές προετοιμασίες. Επιπλέον, παρόλο που δεν το περίμενα πέρασα κι εγώ καλά και δεν ήμουν πνιγμένη στο άγχος.

 

Να μας ζήσουν τα μικρά και πάντα να έχουμε μόνο τέτοιες ευχάριστες υποχρεώσεις :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Και σε εσάς ότι επιθυμείτε για τα μωρά σας.

 

Ξέχασα να ανεβάσω τις φωτογραφίες των χειροτεχνιών μου. Είμαι πολύ περήφανη για τα έργα μου γιατί, παρόλο που δεν ήταν τέλεια, ευχαριστήθηκα πολύ τη διαδικασία.

 

Προσκλητήριο: Απολύτως χειροποίητο. Τους φιόγκους τους ανέλαβε η αδελφή μου, γιατί είναι πιο μάγκας από εμένα σ' αυτά.

Μπομπονιέρα: Πάλι χειροποίητη. Γλυκό του κουταλιού πορτοκάλι και περγαμόντο (η σούπερ αδελφή πάλι) και λίγα κουφέρα.

Μπομπό παιδική: Καραμέλες χύμα και χαρτονάκια με νεράιδες που εκτύπωσα μόνη μου.

Γλυκό: Κεκάκια σοκολατένια με γλάσο και ζαχαρωτά.

 

Περιτό να σας πω ότι η αδελφή μου δούλεψε απίστευτα. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να τα ολοκληρώσω όλα μόνη μου.

 

Περιμένω σχόλια :roll::roll::roll::roll::roll:

 

DSCN4080.jpg

 

DSCN4086.jpg

 

DSCN4079.jpg

 

DSCN4097.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά, τι τρομερά πραγματάκια φτιάξατε;;; :shock::shock::shock:

Αυτά κοπέλα μου δε θα τα έφτιαχνε τόσο τέλεια ούτε το καλύτερο κατάστημα! Συγχαρητήρια και στις δυο σας! Είδατε, άμα υπάρχει φαντασία και δεξιοτεχνία και, το σημαντικότερο, απέραντη αγάπη για τα ζουζουνάκια μας, τι μπορεί να κάνει μια μανούλα;

 

Και είμαι σίγουρη ότι θα σου κόστισαν και αρκετά. τα υλικά σου είναι πλούσια, κουτάκια, μεγάλες κορδέλες, χάντρες, βαζάκια... Είμαι σίγουρη ότι θα εντυπωσιάστηκαν όλοι!!!

 

Όσο για την αδελφή σου, διαβίβασε της τα συγχαρητήρια για τους φιόγκους...δεν έχω δει ωραιότερους!!!

Link to comment
Share on other sites

Να την χαίρεσαι!!

Να σου ζήσει!!!

Εχει και γενέθλια από ότι βλέπω...

Πολύχρονη και πάντα τυχερή και ευτυχισμένη... :)

 

Τα γλυκά σας καταπλικτικά !!!!! Μπράβο σας !!!! Περιμένουμε την συνταγή !!! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησει και παντα καλοτυχη!

Ολα ειναι τελεια!

Τα προσκλητηρια ειναι φανταστικα!

Και οι μπουμπουνιερες ειναι ονειρεμενες!

Μπραβο και σε σενα και στην αδελφη σου!!

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά είμαι απαράδεκτη!!!

Δεν φταίω εγώ όμως, με τέτοια που αντικρύζω πρωί πρωί!!!!!!!

 

Να σου ζήσει η Ελευθερία σου!!!!

Σαν τα ψηλά βουνά!!! Πάντοτε υγιής και ευτυχισμένη!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!!!!

Μπράβο σας κορίτσια!!!

Να σας ζήσει η Ελευθερία

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζησει και παντα καλοτυχη!

Ολα ειναι τελεια!

Τα προσκλητηρια ειναι φανταστικα!

Και οι μπουμπουνιερες ειναι ονειρεμενες!

Μπραβο και σε σενα και στην αδελφη σου!!

 

με κάλυψε απολύτως η συμφορουμίτισσα ........

και απο μένα.......

Link to comment
Share on other sites

Na σας ζήσει, καλοφώτιστη γερή και πάντα γελαστή!

 

Τρομερά όλα, συνχαρητήρια και ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ :P !!!!

 

Όποτε έχεις χρόνο πέσμας για τα κεκάκια, κυρίως για το γλάσσο και τα ζαχαρωτά στο http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5670 έχει μπει θέμα για το γλάσσο :D χρειάζομαι τα φώτα σου!!!

 

Που τα βρήκες τα παντοφλάκια???? :shock: ΑΠΑΙΧΤΑ! Έπαθαν όλοι πλάκα είμαι σίγουρη! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...