Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΙΦΥΛΗ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΛΛΑ


ΖΟΥΖΟΥ

Recommended Posts

Θύμισέ τους τα όλα αυτά, κυρίως του άντρα σου και πες του ότι το μεγαλύτερο δώρο που μπορεί να σου κάνει, είναι αυτό, δηλαδή το όνομα της μητέρας σου. Δεν μπορεί, θα το σεβαστεί. Πάντως, σου εύχομαι να καταφέρεις να κάνεις κι άλλο. Μην απελπίζεσαι, είσαι τόσο δυνατή! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πιο όνομα σας αρέσει περισσότερο?? Αυτό να βγάλετε. Εμείς αυτό κάναμε! Την πεθερά μου τη λένε Αστερόπη και τον πεθερό μου τον λένε Ιωάννη, οπότε και βγάλαμε τη κόρη μας Ιωάννα. Γιατί να ανεχτώ ένα όνομα που δε μου αρέσει ή να φωνάζω το παιδί μου ένα όνομα περίεργο και να τη κοροϊδευουν τα άλλα παιδάκια μεθάυριο στο σχολείο?? Υπάρχουν όμορφα "σκέτα" ονόματακια που ούτε πρόβλημα δημιουργούν και γιορτή έχουν και γενικώς αρέσουν. (σάμπως θα το αγαπάνε λιγότερο κιαν του δώσετε ένα όνομα που αρέσει σε' σας ??) Κι όταν με το καλό μας ήρθε και το δυτερο μωράκι μας του δώσαμε το όνομα της μαμάς μου (Κατερίνα)!

Το όνομα πιστευω πως πρέπει να είναι αποκλειστική υπόθεση των γονιών και οι υπόλοιποι απλώς θα πρεπει να σέβονται την απόφασή τους!!

 

Και όπως είπαν και τα κορίτσια πιο πάνω το τελευταιο πράγμα που θα πρέπει να τους απασχολεί είναι το όνομα του παιδιού. Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ. ΕΣΥ ΠΟΝΕΣΕΣ, ΠΟΝΑΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ...ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ!!!

.png .png
Link to comment
Share on other sites

Το όνομα πιστευω πως πρέπει να είναι αποκλειστική υπόθεση των γονιών και οι υπόλοιποι απλώς θα πρεπει να σέβονται την απόφασή τους!!

 

Kαι αν οι γονεις δεν συμφωνουν????

 

Να κανουν κληρωση

χαχαχαχα

 

Αστεροπη πρωτη φορα ακουω τετοιο ονομα καλα την δικη μου την ελεγαν Αντιοπη

χαααα

Φυσικα και εγω δεν την εβγαλα ετσι.Αλλα των παππουδων

Link to comment
Share on other sites

Αστεροπη πρωτη φορα ακουω τετοιο ονομα καλα την δικη μου την ελεγαν Αντιοπη

χαααα

Φυσικα και εγω δεν την εβγαλα ετσι.Αλλα των παππουδων

 

Ασε, ασε και εχουν βγεί ήδη 2 Αστερόπες!! απ'τις αλλες της κόρες!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.png .png
Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΛΕΕΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ Η "ΜΑΜΑ",ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.

Είσαι σίγουρη γι αυτό?.....κι άλλοι πίστευαν πως δεν θα κάνουν κι όμως έκαναν!!!

Η πεθερά γνωρίζει κάτι τέτοιο?.....γιατί θα μπορούσατε να πείτε πως θα βγάλετε το 2ο απ'το σόι του άνδρα σου και να γλυτώσετε...

Αν το γνωρίζει θα μπορούσατε να της πείτε , ότι υπάρχουν ελπίδες για 2ο και πάλι να γλιτώσετε...

 

Εγώ στην θέση σου θα την έβγαζα μόνο Εριφύλη!!! Είναι ξεχωριστό και πολύ όμορφο όνομα!!!........άλλωστε η "παράδοση" λέει πως η κόρη είναι της μαμάς και ο γιος του μπαμπά!!! Μην μασάς σου ανήκει δικαιωματικά!!! :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην μασήσεις! Εξάλλου, όλα εσύ τα τράβηξες να τη φέρεις στον κόσμο, εσύ τη μεγαλώνεις. Πεθερούλα μου, από μένα πήρε το ονοματάκι της και από εσένα την επιθετάρα της! Άει στο καλό πια!

 

 

Πολυ καλο. Ζουζου οσο το σκεφτομαι, Εριφυλη δαγκωτο!!! Ειναι πολυ ομορφο ονομα!!

 

Καταλαβα νομιζω τον τυπο του προβληματος σας (Καλα εμεινα..αντι η πεθερα να λεει δοξα το Θεο που γεννηθηκε γερο το μωρακι σας να εχει και αξιωσεις για το ονομα??) αλλα μην απογοητευεσαι - υπαρχουν πιθανοτητες για 2ο, αν το θελετε φυσικα!!

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΛΕΕΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ Η "ΜΑΜΑ",ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.

Είσαι σίγουρη γι αυτό?.....κι άλλοι πίστευαν πως δεν θα κάνουν κι όμως έκαναν!!!

Η πεθερά γνωρίζει κάτι τέτοιο?.....γιατί θα μπορούσατε να πείτε πως θα βγάλετε το 2ο απ'το σόι του άνδρα σου και να γλυτώσετε...

Αν το γνωρίζει θα μπορούσατε να της πείτε , ότι υπάρχουν ελπίδες για 2ο και πάλι να γλιτώσετε...

 

Εγώ στην θέση σου θα την έβγαζα μόνο Εριφύλη!!! Είναι ξεχωριστό και πολύ όμορφο όνομα!!!........άλλωστε η "παράδοση" λέει πως η κόρη είναι της μαμάς και ο γιος του μπαμπά!!! Μην μασάς σου ανήκει δικαιωματικά!!! :wink:

 

Καλα λεει η Λουλου......πειτε οτι θα βγει στο επομενο!!!!

 

 

Ακου εκει "κριμα η μαμα"...τι επαθε δλδ? Θα ακρωτηριαστει μηπως αν δεν βγαλει το ονομα? Θα εχει φριχτους πονους?

Θα βγαλει τριχες σε ολο το σωμα?

Τι κακο θα παθει και πρεπει να την λυπαστε?

 

Εσυ υπεφερες, στενοχωριοσουν και τραβηξες τα πανδεινα να κανεις ενα μωρο.......η αλλη η κατσικα δεν εσκισε ουτε καλσον......

 

Κριμα η γυναικα του να του πεις, που μετα απο οσα τραβηξε πρεπει να υποκειται σε τετοιους ψυχολογικους εκβιασμους........

 

 

Παντως κοριτσα η λυση ειναι μια οταν δεν συμφωνουν παππουδες και ζευγαρια..........βγαζετε ενα ασχετο ονομα και ουτε γατα ουτε ζημια........δεν το προτιματε αυτο απο το να βγαζετε τα πεθερικα? Προτεινετε το στους αντρες σας λοιπον οταν σας πιεζουν!!!!

 

Δεν πεθανε κανεις απο καημο επειδη δεν ικανοποιηθηκε ο ναρκισισμος του.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΤΗΝ <ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ>(ΤΙ ΚΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΞΑΦΝΙΚΑ :o !!!) ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ :twisted::twisted: ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!! ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΡΙΦΥΛΗ :lol::lol::lol::lol:

ΒΕΒΑΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΑΡΓΟΟΟΟΟΟΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑ ΟΤΙ ΦΥΛΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ(THANKS LOULOU).

ΠΑΝΤΩΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΖΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ :?::?: ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΟΣ :wink::wink::!:

line_test_beg_16_time_1192161600_text_c720c6cfd5c6cfd520ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΤΗΝ <ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ>(ΤΙ ΚΑΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΞΑΦΝΙΚΑ :o !!!) ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ :twisted::twisted: ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!!! ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΡΙΦΥΛΗ :lol::lol::lol::lol:

ΒΕΒΑΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΑΡΓΟΟΟΟΟΟΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑ ΟΤΙ ΦΥΛΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ(THANKS LOULOU).

ΠΑΝΤΩΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΖΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ :?::?: ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΟΣ :wink::wink::!:

 

 

 

μπράβοοοοοοοοοοοο! πολύ χαίρομαι γιατί είμαι παθούσα στη θέση του παιδιού!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

ΓΟΥΠΙ..................... ΓΟΥΠΙ..................... ΓΟΥΠΙ.................

(ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΟΥΠΙ) ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ.

 

ΜΠΡΑΒΟ ΖΟΥΖΟΥ. ΕΤΣΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.

ΤΟ ΕΡΙΦΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΟΥΠΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΓΟΥΠΙ...........

ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ :roll::roll:

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ ΑΠΕΡΙΣΠΑΣΤΗ.

ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑ TOPIC, ΞΕΡΕΤΕ ΓΛΥΚΑΚΙΑ, ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ Κ.Τ.Λ

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :):):):):)

line_test_beg_16_time_1192161600_text_c720c6cfd5c6cfd520ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

πάντως το όνομα είναι τόσο όμορφο που προσωπικά το βάζω στη λίστα μου με τα κοριτσίστικα ονόματα προς πιθανή χρήση στο μέλλον :wink:

 

 

με το καλό! :D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που το ακουω!!!!!

 

Γλυτωσατε εσεις απο διλποονοματα και αρχισαν να πρηζουν εμας!!!! Ποιοι? Τα Αδερφια ΚΑΙ τα ανηψια του πεθερου που εχουν το θρασος να λενε οτι αφου δεν βγαζουμε μονο του πεθερου ας το βγαλουμε εστω και ως δευτερο ονομα!!!! Βρε τι βασανα εχει ο κοσμοοοοοοοοοοοοςςςςςς!!!!!!

 

Η πλακα ειναι οτι πιεζουν τον μπαμπα μου να πιεσει εμενα να πιεσω τον αντρα μου να κανει την @&^%$#$%% τους.......Χαααα......βαζουν τον λυκο να φυλαει τα προβατα δλδ!!!! Αν πω εγω μια κουβεντα να μου τρυπησουν την μυτη!!!!! Οσο φτανει ο καιρος τοσο θα μας πρηζουν τα συκωτια.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που το ακουω!!!!!

 

Γλυτωσατε εσεις απο διλποονοματα και αρχισαν να πρηζουν εμας!!!! Ποιοι? Τα Αδερφια ΚΑΙ τα ανηψια του πεθερου που εχουν το θρασος να λενε οτι αφου δεν βγαζουμε μονο του πεθερου ας το βγαλουμε εστω και ως δευτερο ονομα!!!! Βρε τι βασανα εχει ο κοσμοοοοοοοοοοοοςςςςςς!!!!!!

μα καλά....τώρα το θυμήθηκαν :shock: !!!?...... :lol::lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβασε και το εντιτ που εκανα......

 

Βασικα τωρα το εμαθαν...μεχρι τωρα το ειχαν δεδομενο το ονομα......δεν θελω να φθασουν στον αντρα μου γιατι ξερεις δα τι κοτες ειναι οι αντρες σε τετοια θεματα........δεν νομιζω ομως οτι θα ξευτυλιστει σε τετοιο σημειο........εχουμε πει το ονομα σε ολο τον κοσμο και φωναζουμε το παιδι ετσι........αν κανει τετοια μαμακια το παιδι στο χωριο θα το λενε με του πεθερου.......

 

Με φανταζεσαι και μενα να ανοιγω τοπικ εδω και να λεω "Αλεξανδρος-Δημητρης....βοηθατε καλε να βρω ενα υποκοριστικο' Κατι σε Μητσαλεκο ας πουμε!!!!!! :lol::lol::lol:

 

Ελεος........αγορι με διπλο ονομα......ουτε να το ακουσει δεν ηθελε ο αντρας μου στις αρχες που το προτειναν αλλοι συγγενεις!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε και το εντιτ που εκανα......

 

Βασικα τωρα το εμαθαν...μεχρι τωρα το ειχαν δεδομενο το ονομα......δεν θελω να φθασουν στον αντρα μου γιατι ξερεις δα τι κοτες ειναι οι αντρες σε τετοια θεματα........δεν νομιζω ομως οτι θα ξευτυλιστει σε τετοιο σημειο........εχουμε πει το ονομα σε ολο τον κοσμο και φωναζουμε το παιδι ετσι........αν κανει τετοια μαμακια το παιδι στο χωριο θα το λενε με του πεθερου.......

 

Με φανταζεσαι και μενα να ανοιγω τοπικ εδω και να λεω "Αλεξανδρος-Δημητρης....βοηθατε καλε να βρω ενα υποκοριστικο' Κατι σε Μητσαλεκο ας πουμε!!!!!! :lol::lol::lol:

 

Ελεος........αγορι με διπλο ονομα......ουτε να το ακουσει δεν ηθελε ο αντρας μου στις αρχες που το προτειναν αλλοι συγγενεις!!!!

 

τι έχουν δηλαδή τα αγόρια με διπλό όνομα δεν το κατάλαβα

μάλλον έχω την μύγα θα την φέρω πίσω σε λίγο :lol::lol:

ο γιος μου είναι βαφτισμένος Αντρέας-Μάριος και το βρίσκω μια χαρά!!!!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Στα μερη μας τα διπλα σε αγορια δεν συνηθιζονται καθολου.......μια φορα εγινε μονο φετος και εβριζαν ολοι...μαλιστα η μαμα δεν τολμαει καν να αποκαλει το γιο της με το αλλο ονομα (που δεν ειναι του παππου δλδ), δεν αποδεχονται τετοιες καινοτομιες......

 

 

Αλλο να το χεις ταγμενο, που κι αυτο δεν ξερω αν θα ηταν αποδεκτο σε μας.......

 

Πως να τα συνδυασεις αλλωστε? Στα κοριτσια μου αρεσουν οταν συνδυαζονται ωραια.......στα αγορια?

 

Πως να το λεγα δλδ? Μητσαλεξ? :lol:

Μητροαλεκο?

Αλεκομητσο???

 

Αχαχαχαχαααααααααααα..........ουτε γι αστειο!!!!!

 

Σε μας θα συνεβαινε αυτο ακριβως που λεει η μερσυ.......οι μισοι θα το λεγαν Αλεξανδρο και οι αλλοι μισοι Δημητρη.......παρακρουση θα παθαινε το παιδι!!!!! :?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τον γιο μου τον φωνάζω είτε Αντρέα είτε ολόκληρο

Αντρέεεεεεεεεεαααααα - Μάριεεεεεεεεεεεεε μηηηηηηηηηηηηηηη :lol::lol:

 

Δεν ξέρω από ποιό μέρος είσαι αλλά προφανώς οι άνθρωποι δεν πάνε καλά άκου εκεί να μην δέχονται ούτε το τάμα :roll::roll:

Συγνώμη κιόλας μην παρεξηγηθούμε στα καλά καθούμενα!!!!

Κατά την ταπεινή μου άποψη δεν χρειάζεται σώνει και καλά να συγχωνεύσεις τα 2 ονόματα.....................

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τον γιο μου τον φωνάζω είτε Αντρέα είτε ολόκληρο

Αντρέεεεεεεεεεαααααα - Μάριεεεεεεεεεεεεε μηηηηηηηηηηηηηηη :lol::lol:

 

/quote]

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

και γω το ίδιο Αναστάαααααααααααααααασσηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τον γιο μου τον φωνάζω είτε Αντρέα είτε ολόκληρο

Αντρέεεεεεεεεεαααααα - Μάριεεεεεεεεεεεεε μηηηηηηηηηηηηηηη :lol::lol:

 

Δεν ξέρω από ποιό μέρος είσαι αλλά προφανώς οι άνθρωποι δεν πάνε καλά άκου εκεί να μην δέχονται ούτε το τάμα :roll::roll:

Συγνώμη κιόλας μην παρεξηγηθούμε στα καλά καθούμενα!!!!

Κατά την ταπεινή μου άποψη δεν χρειάζεται σώνει και καλά να συγχωνεύσεις τα 2 ονόματα.....................

 

Kala διπλο ονομα δεν μπαινει με τιποτα........ακομα κι αν κοτευε ο αντρας μου θα προτιμουσα να τον υποχρεωσω να ξεφτυλιστει εντελως βαζοντας μονο το ονομα του πεθερου και στο εξης να τον αποκαλω "κοτααααααααα.....κοτ κοτ κοοοοοττττττ!!!!!" :lol: παρα να δωσουμε δυο ονοματα και να τον λεμε με του πεθερου....ειναι δυνατον μωρο παιδι που εχει μαθει ηδη το ονομα του να το λεμε εμεις στην αθηνα Αλεξανδρο και στο χωριο Δημητρη? Ημαρτον!!!! Ειχα δωσει το ελευθερο στον αντρα μου να τον πει οπως θελει.....και τον πιεσα πολυ να δεσμευτει οταν ειπε οτι θα εδινε ασχετο ονομα.........

 

Τα διπλα ονοματα ειναι μια χαρα οταν ειναι απαραιτητα.......δλδ ειτε ταματα, ειτε επειδη το επιβεβλημενο ονομα ειναι φριχτο και θες να δωσεις μια ευκαιρια στο ερμο το παιδι σου, ειτε οταν εχει προβληματα με τα πεθερικα οπως η beboulis.........

 

εμεις τωρα ουτε πιεσεις ειχαμε απο πεθερικα, ουτε ο αντρας μου ηθελε να δωσει το ονομα του........απο που κι ως που ανακατευονται τα ανηψια??? Το χετε ξανακουσει εσεις αυτο???? Να σου επιβαλλουν τα ανηψια πως θα πεις το παιδι σου? Κατσε να τους περιλαβω εγω να δουν τι εστι βερυκοκο!!!! :twisted::lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κι εχει ο παππους μια σκασιλα για το θεμα!!!!!!

 

Για να καταλαβετε 10 μηνες τωρα 2 φορες το χει δει για κανα δυο μερες καθε φορα.........τωρα δεν το χει δει 5 μηνες και θα το δει τον αυγουστο, επειδη θα του το παμε εμεις δλδ...δεν μπορει να το αποφυγει........του στειλα φωτο του μωρου στις αρχες για να δει το εγγονι του, αν και ο αντρας μου διαφωνουσε και τι εκανε? Τις εδωσε σε συγγενεις..........οταν τον ρωτησα γιατι εδωσε τις φωτο (4 ολες κι ολες) τι μου απαντησε? "Τι να τις κανω εγω?¨" Καγκελο εμεινα!!!!

 

Το ονομα τον μαρανε!!!!! Ειτε στο παιδι δωσουμε το ονομα του ειτε στο φύκο το ιδιο και το αυτο θα του ειναι......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

τώρα το αν το έχει δει είναι ένα άλλο θέμα άσχετο με το όνομα κατά την ταπεινή μου άποψη και ο πεθερός μου δεν το έχει δει αλλά ο άνθρωπος είναι πεθαμένος τι θα έπρεπε να κάνω να μην δώσω το όνομα

:roll::roll:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Σημασία πιστεύω έχει να αρέσει το όνομα στους γονείς οι οποίοι θα το απόφασίσουν σκεπτόμενοι αν ταιριάζει στο παιδάκι!!!!

Τώρα αν θα είναι δύο τα ονόματα ή ένα ή τρία, δεν έχει σημασία επίσης. Το 2ο ή 3ο όνομα το βάζεις γιατί θέλεις να τιμήσεις κάποιον. Το πρώτο είναι αυτό με το οποίο θα το φωνάζουν! Αυτή είναι η άποψή μου!

Και δεν έχει να κάνει με το αν είναι αγόρι ή κορίτσι. Τα περισσότερα παιδάκια θα έχουν υποκοριστικό ή χαϊδευτικό!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

τώρα το αν το έχει δει είναι ένα άλλο θέμα άσχετο με το όνομα κατά την ταπεινή μου άποψη και ο πεθερός μου δεν το έχει δει αλλά ο άνθρωπος είναι πεθαμένος τι θα έπρεπε να κάνω να μην δώσω το όνομα

:roll::roll:

 

Οχι....δεν ειναι ετσι....καθολου ασχετο δεν ειναι...το ονομα το δινεις για 2 λογους......

 

Ειτε αν ειναι νεκρος για να συνεχιστει το ονομα (κατι που ειμαι εντελως κατα, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα)

 

Ειτε οταν ειναι ζωντανος για να τον τιμησεις και να του δωσεις χαρα.....

 

 

ΟΠοτε αν ειναι νεκρος φυσικα και δεν μπορει να δει το παιδι.....

 

Οταν ειναι ζωντανος ομως και εχει μια σκασιλα για το παιδι (ουτε με το αλλο εγγονι δεν ασχοληθηκε και μενει κοντα του) γιατι θα πρεπε να τον τιμησεις αφου δεν νοιαζεται? Και τι χαρα θα παρει δλδ την στιγμη που πεταει ακομα και τις φωτο του παιδιου? Ο αντρας μου δεν θεωρει οτι πρεπει να κανει κατι τετοιο.......δεν εχει κανεναν απολυτως λογο να νιωθει τετοια υποχρεωση και ξερει καλα οτι θα ειναι αδιαφορο στον πεθερο........οι αλλοι ειναι οι κατινες που το κανουν μειζον θεμα....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...