Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος περιοχή Άνω Πατήσια-Αγ. Ελευθέριος, Γαλάτσι


NANSOULA

Recommended Posts

Γεια σας!!

 

Μήπως έχετε να μου προτείνετε κανέναν/καμιά καλή παιδίατρο στις περιοχές Άνω Πάτήσια ή Γαλάτσι που να έχετε μείνει ευχαριστημένες?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!

 

Γεννάω αυτή τη βδομάδα και θα ήθελα σας παρακαλώ να μου προτείνετε αν γνωρίζετε κάποιον παιδίατρο στην περιοχή Άνω Πατήσια, Αγ. Ελευθέριο, Γαλάτσι που από την εμπειρία σας να έχετε μείνει ικανοποιημένες.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας!!

 

Μήπως έχετε να μου προτείνετε κανέναν/καμιά καλή παιδίατρο στις περιοχές Άνω Πάτήσια ή Γαλάτσι που να έχετε μείνει ευχαριστημένες?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Εγώ μένω στα στα όρια Άνω Πατήσια και Γαλάτσι (κοντά στα σχολείο Γκράβα). Σε ενδιαφέρει ακόμη παιδίατρος?Αν ναι, να σου πω τα στοιχεία της δικής μου. Εχω δύδυμα και την έχω καταπρήξει τη γυναίκα...αλλά αυτή βράχος! Πολύ καλή!

line_m121_beg_xbliz43_time_1199768400_text_cbe7f4fe2026616d703b20cde9eafcebe1f220.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

1) Ψάχνω για καλό/καλή παιδίατρο στο Γαλάτσι ή έστω κοντινές περιοχές. Έχετε υπόψη σας από την εμπειρία σας φυσικά;

Καλός/ή=να ενδιαφέρεται, να εξηγεί πράγματα και χωρίς να ρωτήσουμε, να συμβουλεύει κτλ. Πολλά ζητάω ναι το ξέρω.

2) Παιδίατροι συμβεβλημένοι με ΙΚΑ; υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τέτοια πληροφορία.

Ξέρω πως υπάρχει ο Ανδρέου (αν δεν κάνω λάθος το όνομα). Αλλά εκεί έχει άλλες παιδιάτρους που εργάζονται. Μια φορά πήγα για κάποια εμβόλια επειδή έτυχε να βρίσκομαι εκεί. Αλλά από σύμβαση... χμμμ δε μου άρεσε. Μου "έκοψαν" 2 χαρτάκια επίσκεψης για κάθε παιδί και πλήρωσα και από την τσέπη μου καμιά 40αριά ευρώ. (2 ή 3 εμβόλια αν θυμάμαι καλά).

 

Εδώ που είμαι δε μου παίρνουν συμμετοχή για τα εμβόλια και φυσικά 1 χαρτάκι/επίσκεψη.

 

Έχω ασφάλεια δημοσίου.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

kalispera. egw pigainw ston xristo aristotelous kai eimai euxaristimeni.einai upomonetikos kai sxolastikos sou eksigei oti rwtiseis kai apo to til (ton exw kalesei kana duo fores mias kai eimai nea mama, i mikri mou einai 4.5 minwn), epipleon vgazei kali energeia stin mikri pou einai episis sumantiko. to tameio mou einai taxy omws, etsi den kserw ti ginetai me to dimosio, pithana na exei.dexetai kai rantevou to prwi xwris extra xrewsi opote an fovase mipws kolisei kati to paidi, se voleuei..

W2Hqp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλος παιδιατρος ειναι ο καρυδης στην κεας μετα τη δροσοπουλου.οτι ρωτας απανταει.σε ρωταει απαντας..ιδιωτικος ομωςς,αλλα πληρωνεις το να μπορεις να του τηλ οποιαδηποτε ωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια φίλη μου, φρέσκια μαμά, έχει βρει μια πολύ καλή παιδίατρο στη Νέα Ιωνία. Ψύχραιμη και χαλαρωτική για αγχωμένες πρωτάρες μαμάδες, και υποστηρικτική προς το θηλασμό (μέχρι στιγμής τουλάχιστον)...

Αν σας ενδιαφέρει, να τη ρωτήσω να μου πει.

660759jzef7rhw6w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμείς αλλάξαμε πρόσφατα παιδίατρο, γιατί η δική μου έκλεισε το ιατρείο της λόγω υγείας. Καταλήξαμε λοιπόν στην κα Φωτεινή Βλασερού στην Ταϋγέτου απέναντι από τη Γκράβα, δίπλα στο Petit village. Μέχρι στιγμής έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη γιατί με κάνει και νιώθω άνετα και μου έχει δώσει πάντα σωστές συμβουλές. Είναι νέα γυναίκα και δείχνει πολύ ενδιαφέρον για τους ασθενείς της. Ποτέ δε δυσανασχέτησε για τηλεφωνική συμβουλή, αντίθετα με πήρε η ίδια τηλέφωνο όταν τελείωσε την εξέταση. Ούτε να διακόπτει την εξέταση για να μιλήσει στο τηλέφωνο θα μου άρεσε εκτός επείγοντος περιστατικού. Από το λίγο που την ξέρω μου φαίνεται πολύ καλή. Εμένα μου τη σύστησαν φίλες μου που πάνε χρόνια τα παιδάκια τους εκεί και είναι ευχαριστημένες.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

Σε λίγο θα γεννήσω και όποια ξέρει καλό παιδίατρο Γαλάτσι, άνω πατήσια ή κάπου κοντα παρακαλω να με ενημερώσει εχω αρχίσει να αγχώνομαι πολύ:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΓΑΛΑΤΣΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΨΑΧΝΩ ΚΙ ΕΓΩ.Την κορη μου το τελευταιο καιρο την πηγαινω σε μια παιδιατρο στα Ανω Πατησια Λυτρα λεγεται και ειναι και συμβεβλημενη με το ταμειο μου-ΟΠΑΔ. Μου δινει την εντυπωση οτι εχει πολλες γνωσεις ,ειναι χρονια στο επαγγελμα και σου εμπνει μια σιγουρια οτι ξερει τι κανει.Απλα ειναι καπως απομακρη και δεν εχω καταφερει να νιωσω την οικειοτητα που επιθυμω μαζι της και το θαρρος να την περνω οτι κατι με απασχολει.Αυτο ειναι που με κανει να σκεφτομαι μηπως τωρα που θα γεννησω αλλαξω παιδιατρο.

Εχω ακουσει για τον Βλαχο στη βεικου πολυ καλα λογια αλλα δεν εχω παει. Αν θες στοιχεια των παραπανω γιατρων πες μου.Ποτε γεννας με το καλο??

Link to comment
Share on other sites

τον Βλάχο τον είχα και εγω όταν ήμουν μικρη στο δημοτικό και τώρα είμαι 29χρονών, νομίζω είναι πολύ παλιός και μεγάλος. μου είπαν για μια πολύ καλή παιδίατρο στο Ηράκλειο αν θές στείλε μου και θα σού απαντήσω στο προσωπικό σου mail για τα στοιχεία της. είμαι στον 9ο και περιμένω καρτερικά......... φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε εναν καλο παιδιατρο

εχω ακουσει για τον Βλαχο Κωστα στο Γαλατσι

ξερετε κατι ?

δεν με νοιαζει αν θα τον πληρωνω

αρκει να ειναι καλος γιατρος και να σου εμπνεει εμπιστοσυνη:-):-)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εγωεχω ακουσει για τον Κωστα Βλαχο

ειναι ειρηνης και βεικου ειναι νεος

σε ηρεμει και ξερω οτι ηταν και 10 χρονια στο παιδων

τωρα τι να πω δεν ξερω περισσοτερα

και εγω στο ψαξιμο ειμαι

αλλα θα παω και εκει να δω

Link to comment
Share on other sites

χρίστος αριστοτέλους πολύ καλός. είναι και στο ικα γαλατσιου!!!! αν θες περισσότερες πληροφορίες στη διάθεσή σου.

 

αν θέλεις πολύ πολύ πολύ σχολαστική παιδίατρο ουρανία δίτσα!!! αλλά νομίζω πληρώνεις 50 τη φορά. δεν ξέρω αν έχει δημόσιο!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

χαραλαμποσ κολυμπιρης , μπαμπη αννινου εκει στισ καφετεριεσ στην πατησιον ειναι ειναι πολυ καλοσ εκει πηγαιναμε αλλα τωρα μετακομοιζουμε γιαννενα και αναγκαστικα θα αλλαξουμε

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαραλαμποσ κολυμπιρης , μπαμπη αννινου εκει στισ καφετεριεσ στην πατησιον ειναι ειναι πολυ καλοσ εκει πηγαιναμε αλλα τωρα μετακομοιζουμε γιαννενα και αναγκαστικα θα αλλαξουμε

 

και εμείς τον κολυμπίρη έχουμε και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι προς το παρόν...!είναι πίσω από την αλφα μπανκ στα ανω πατήσια αρκετα ευκολο να το βρει κανείς!

labc81

Link to comment
Share on other sites

Ο Βλάχος Κώστας είναι top!!!!

 

Μου τον σύστησε ο μαιευτήρας μου όταν γέννησα και πραγματικά σώθηκα! Είναι πολύ ήρεμος και άνετος, δεν σε αγχώνει ακόμα και αν συμβαίνει κάτι σοβαρό! Επίσης, δεν σε φλομώνει στα φάρμακα και τις αντιβιώσεις (τα δίνει με το σταγονόμετρο) πράγμα που ταιριάζει με τη δική μου φιλοσοφία, κάνει πολύ σωστές διαγνώσεις (δεν έχει πέσει ούτε μια φορά έξω, ακόμα και από το τηλέφωνο από την περιγραφή μου χωρίς να βλέπει το παιδί) και είναι διαθέσιμος σχεδόν όλες τις ώρες τις ημέρας!

 

Δέχεται ταμείο δημοσίου. Αν είσαι με ΙΚΑ πληρώνεις 50? την επίσκεψη με απόδειξη εννοείται!

 

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Ο Βλάχος Κώστας είναι top!!!!

 

Μου τον σύστησε ο μαιευτήρας μου όταν γέννησα και πραγματικά σώθηκα! Είναι πολύ ήρεμος και άνετος, δεν σε αγχώνει ακόμα και αν συμβαίνει κάτι σοβαρό! Επίσης, δεν σε φλομώνει στα φάρμακα και τις αντιβιώσεις (τα δίνει με το σταγονόμετρο) πράγμα που ταιριάζει με τη δική μου φιλοσοφία, κάνει πολύ σωστές διαγνώσεις (δεν έχει πέσει ούτε μια φορά έξω, ακόμα και από το τηλέφωνο από την περιγραφή μου χωρίς να βλέπει το παιδί) και είναι διαθέσιμος σχεδόν όλες τις ώρες τις ημέρας!

 

Δέχεται ταμείο δημοσίου. Αν είσαι με ΙΚΑ πληρώνεις 50? την επίσκεψη με απόδειξη εννοείται!

 

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

 

μπορεις να μου στειλεις στοιχεια του σε παρακαλω??ειμαστε κ εμεις σε αναζητηση στη γυρω περιοχη...ευχαριστω!

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Για τον Βλάχο έχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα. Πρέπει να είναι τοπ ο άνθρωπος. Μόνο που είπαν φίλες ότι έχει πολύ κόσμο και αργείς λίγο. Τώρα που έχει περάσει πάνω από ένας χρόνος με τη δική μου παιδίατρο, την έχω εκτιμήσει ακόμη περισσότερο. Δεν θα ξεχάσω ποτέ ότι τα Χριστούγεννα που λείπαμε Ιταλία με το ένα παιδί και το μικρό το είχαμε αφήσει στη μαμά μου, αρρώστησαν και τα δύο με υψηλό πυρετό και απίστευτο βήχα (μάλλον τη γνωστή τότε γρίππη). Δεν μπορώ να ξεχάσω πώς στάθηκε σε εμάς στο τηλέφωνο και πόσο ταυτόχρονα στη μητέρα μου εδώ στην Αθήνα. Τι να πρωτοπώ, ότι ήρθε επίσκεψη σπίτι παραμονή πρωτοχρονιάς και δεν πήρε χρήματα? Ότι την επόμενη ημέρα έπαιρνε συνέχεια τη μαμά μου τηλέφωνο για να την καθησυχάσει επειδή εμείς λείπαμε? Ότι πηγαίνω με τα δύο παιδιά και ποτέ δεν μου παίρνει διπλή επίσκεψη (εννοείται με απόδειξη). Φάρμακα βέβαια δίνει, με φειδώ βέβαια, αλλά την έχω εκτιμήσει πολύ. Το τι τηλέφωνα στο κινητό την παίρνω και έχω άμεση ανταπόκριση και λύση. Τώρα πλέον τη συστήνω και εγώ ανεπιφύλακτα. Δεν είναι όμως στο ΙΚΑ.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Εγώ έχω 3 παιδάκια.Το μεγάλο 11 ετών και τα δίδυμα 2,5 ετών κι από τότε που γεννηθήκαν τα παρακολουθεί η Καράμπελα που έχει ιατρείο στη Γαλατσίου,στο ύψος της Γκράβα.Είναι παιδίατρος με πείρα αλλά νέα σε ηλικία,συννενοήσιμη κι έρχεται και στο σπίτι.Κι η κουνιάδα μου που πρόσφατα μετακόμισε στην περιοχή κι άλλαξε παιδίατρο έμεινε πολύ ευχαριστημένη από την Καράμπελα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς την κ.Ευγενία Καράμπελα έχουμε παιδιάτρο.Συμφωνώ ότι είναι πολύ προσιτή και φιλική με τα παιδιά.Μήπως ξέρει κανείς κάποιον παιδοουρολόγο;:idea:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...