Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΕΜΒΡΥΙΚΗ ΚΥΗΣΗ


Recommended Posts

καλησπερα ............... να τα χαιρεσται και οι δυο τα παιδακια σας, και με το καλο τα επομενα.... με αισιοδοξια και πιστη.... Εγω ειμαι στην προσπαθεια να κρατησω αυτο που ΄΄υποτιθεται΄΄ εχω ηδη..... εχω σακο 12χιλ με μια κουκιδα για εμβρυο... απο οτι μου ειπε ο γιατρος δεν αναπτυσεται οσο περιμεναμε.... σε 2βδομαδες θα φανει το αποτελεσμα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 273
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα ............... να τα χαιρεσται και οι δυο τα παιδακια σας, και με το καλο τα επομενα.... με αισιοδοξια και πιστη.... Εγω ειμαι στην προσπαθεια να κρατησω αυτο που ΄΄υποτιθεται΄΄ εχω ηδη..... εχω σακο 12χιλ με μια κουκιδα για εμβρυο... απο οτι μου ειπε ο γιατρος δεν αναπτυσεται οσο περιμεναμε.... σε 2βδομαδες θα φανει το αποτελεσμα.....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοριτσάκι, να το κρατήσεις και να αναπτυχθεί και να το έχεις 9 μήνες μέσα σου και όλη σου την ζωή στην αγκαλιά σου!!!!

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

mixeva καλώς ήρθες! σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή!

 

αλεξια&δημητρης μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα και να μας πεις ευχάριστα νέα σε 2 εβδομάδες! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια............. πηρα τα αποτελεσματα τισ χοριακης σημερα... εχω 20856 μου ειπε οτι ειναι καλες τιμες αλλα θα επρεπε να ειναι πιο μεγαλο το εμβρυο.......... την δευτερα θα ξανακανω ΟΥΦ ΑΓΩΝΙΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια............. πηρα τα αποτελεσματα τισ χοριακης σημερα... εχω 20856 μου ειπε οτι ειναι καλες τιμες αλλα θα επρεπε να ειναι πιο μεγαλο το εμβρυο.......... την δευτερα θα ξανακανω ΟΥΦ ΑΓΩΝΙΑΑΑΑΑ

 

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!

 

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ (ΤΙ ΛΕΩ ΜΩΡΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΛΑΡΗ? ANYWAY.... :wink: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eιδες κοπελα μου??????? Μια χαρα η χοριακη σου.....

Τωρα σου ειπε να ξανακανεις δευτερη, αλλα γιατι τοσο μακρια σε 1 βδομαδα? και ποτε θα σε δει? Μαλλον θα ηταν καθυστερημενη συλληψη ε??? Να δεις ολα θα πανε καλα.... Μην αγχωνεσαι ομως!!!!!!!!! Προσπαθησε!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ IRIDA ΚΑΛΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΩ. ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ.............. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΤΟ BABY.........

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω... 1 βδομαδα θα κανεις ασχημες σκεψεις????????

Στο κατω κατω και ολα στραβα να πανε τι θα κερδισεις αν στεναχωριεσαι ΠΡΙΝ μαθεις τι συμβαινει 10000000%????

Μονο κακο σε σενα θα κανεις!!!!!!! Σταματα να διαβαζεις και να ακους για αλλες περιπτωσεις που δεν πηγαν καλα... Κι εγω ετσι επηρεαστηκα και η ψυχολογια μου ηταν χαλια... Ενω μετα που εμαθα τι συμβαινει το πηρα αποφαση και τελος! Ειπα ως εδω!!!!!! Τερμα η στεναχωρια.....

Αλλα εσυ ακομα ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!!!!!!!!!! Μη το αφησεις να σε παρει απο κατω!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΤΗΝ ΕΜΨΥΧΩΣΕΙ.... ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ..... ΑΣΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ... ΕΣΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα ειμαι καλη και θετικη... Οταν το περναγα οπως σου ειπα με ειχε παρει πολυ απο κατω... Εκλαιγα πολυ! Ωσπου το πηρα αποφαση και πηγα αθηνα και πηραν το δρομο τους τα πραγματα... Γιαυτο προσπαθω και σου λεω να μη στεναχωριεσαι γιατι καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα καταλαβαινω και ποσο κακο κανεις σε σενα, στον εαυτο σου με τη στεναχωρια και ειδικα με το αγχος...

 

Τωρα ειμαι καλα, καθε μερα και καλυτερα δηλαδη........

Ανυπομονω να ξαναρχισουμε "προσπαθειες" !!!!!!! Δε φοβαμαι και τοσο οπως ειδα που λενε αλλες κοπελες μη μου ξανασυμβει το ιδιο γιατι τωρα ξερω πως εχουν τα πραγματα... Αλλα πρεπει να περιμενω ως την πρωτοχρονια!!!!!!!!!!! Πιστευω παντως οτι θα ερθουν τα ευχαριστα συντομα σε ολες μας που το επιθυμουμε τοσο πολυ!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι καλα, καθε μερα και καλυτερα δηλαδη........

Ανυπομονω να ξαναρχισουμε "προσπαθειες" !!!!!!!

 

Κάπως έτσι είμαι και εγώ τώρα. Κοιτάω συνέχεια το ημερολόγιο και μετράω αντιστροφα!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑ.... ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΖΟΡΙΑ.......... ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ...... ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΩΡΑΚΙ.. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ... ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΔΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Maggie μου και εσυ οτι καλυτερο.......... ελααααααααααααα λιγο αισιοδοξια παρακαλω για σκαστε ενα χαμογελο και οι δυο ............. ετσι μπραβο τωρα μαλιστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία διάβασα ότι στην προηγούμενη παλινδρόμηση έχασες το παιδάκι σου από θρομβοφιλία. Κι εγώ το Σεπτέμβρη έτσι το έχασα. Απλά εγώ άλλα παιδάκια δεν έχω. Θα μπορούσες να μου πεις αν στο ενδιάμεσο πριν ξαναμείνες έγκυος έκανες εξετάσεις για τη θρομβοφίλία ή απλά όταν ξαναέμεινες άρχισες τη αντιπηκτική αγωγή;

 

 

Οχι δεν ειχα μπει ποτε στην διαδικασια πριν απο την αποξυση μου το πασχα να κανω εξεταση για θρομβοφιλια... δεν ειχα λογο ουτε φυσικα ο γιατρος μου μου ειπε να κανω εξετασης μιας και οι 2 προηγοθμενες εγκυμοσυνες μου ηταν μια χαρα...βεβαια στο γιο μου ημουν 25,5 οταν τον γεννησα και στην κορη μου ημουν 28 στα 29...απο τοτε μεχρι το πασχα που ημουν 34,5 για να ειμαι ακριβης δεν ειχαμε ποτε ξαναπροσπαθησει να κανουμε μωρακι απλα ειπαμε να κανουμε ενα ακομα μωρο μιας και το σκεφτηκαμε και το θελαμε παρα μα παρα πολυ....αφου λοιπον εμεινα εγκυος και ανακαλυψαμε τον κενο σακο στην 7η εβδομαδα καναμε αποξυση ...επειτα ο γιατρος μου εκανε εργαστηριακη εξεταση στο σακο και τον πλακουντα {οτι βρηκε ο ανθρωπος τελοσπαντων} και ανακαλυψε οτι πεθανε το αγγελουδι μας απο θρομβωσεις ετσι μου ειπε να κανω μερικες εξετασεις τις οποιες εχω αναφερει σε προηγουμενα κειμενα και ανακαλυψα πως δεν ηταν τυχαιο γεγονος αλλα το προκαλεσε ο οργανισμος μου....

Γεωργία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια ειλικρινα σας ευχομαι να εχετε το Δωρο ΘΕΟΥ συντομα στην κοιλιτσα σας και επειτα στα χερια σας,το μονο που θα σας συμβουλευα ειναι να προσπαθησετε να μην εχετε Αγχος πανω απο ολα.... για μενα ολες η παλινδρομες κυησεις ειναι μωρα...καποιοι μου ειπαν μα αφου δεν ειδες δεν ακουσες...τι σημασια εχει ...καμια......αυτο ομως που δεν πρεπει να ξεχασουμε ειναι οτι ειμαστε γυναικες,ειμαστε δυνατες γιατι η φυση μας εκανε και οι περισσοτερες εδω μεσα εχουν υποστει τρελες ταλαιπωριες...μα δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να ξεχναμε τα <<μεγαλα μας παιδια>> του αντρες μας πονανε και αυτοι το ιδιο ΑΠΛΑ με πιο βουβο τροπο δεν εξωτερικευονται οπως εμεις...ειλικρινα σας αγαπαω ολες και ας μην σας ξερω οπτικα !!

Γεωργία

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια............. πηρα τα αποτελεσματα τισ χοριακης σημερα... εχω 20856 μου ειπε οτι ειναι καλες τιμες αλλα θα επρεπε να ειναι πιο μεγαλο το εμβρυο.......... την δευτερα θα ξανακανω ΟΥΦ ΑΓΩΝΙΑΑΑΑΑ

 

η τιμή της χοριακής σου ειναι πολυ καλή, από όσο ξέρω. Η δική μου δεν ανέβηκε πάνω απο 7500 και κανονικά διπλασιαζεται καθε 48 ωρες. Υπομονή και πίστη, νομιζω εισαι σε καλό δρόμο! Σου το ευχομαι, όπως και σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κι από μένα κοριτσια.

Πείτε μου τη γνωμη σας σας παρακαλώ.

Με κύκλο 25-26 ημερών έκανα το τεστ στο σπίτι και βγηκε θετικό. Ο γιατρος είπε να με δει μετα από δυο βδομαδες καθυστερησης. Ετσι πήγα χτες ( 6βδ +2ημ), είδε σακο αλλά όχι εμβρυο. Ζητησε δυο χοριακές με διαφορα 48 ωρων. Εκανα τη μια σημερα και ειχε τιμη 25499 και περιμενω το Σαββατο για τη δευτερη. Μου ειπε ότι ειναι καλη η τιμη, αλλά περιεργο που σε αυτη την τιμη δεν ειδαμε τιποτα. Επισης έχω κατι ελαφρες ανακατοσουρες, αλλά καθόλου πρησμενο στηθος. Κι εννοειται ότι εχω τρελαθει από το αγχος...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ... ΚΟΥΚΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.... ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΤΟΝ ΕΝΑ ΤΗΛ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.... ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ.......

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ..... ΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..... ΠΡΟΣΓΕΙΩΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.. ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ........ ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΧΓΩΝΕΣΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ "ΘΥΜΑ" ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2008. Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ. ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΗ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΑΦΕΝΟΣ ΜΕΝ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΣΑΝ 5 ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΤΑΝ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΥΠΗΡΧΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΠΟΣΟΣΤΗΤΑΣ ΑΙΜΑΤΟΣ! ΠΗΡΑ ΣΑΛΟΣΠΙΡ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΔΕ ΟΤΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ (ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ ΣΕ 48 ΩΡΕΣ). ΡΩΤΩ ΛΟΙΠΟΝ: ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΚΗ? ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ!

yZX6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...