Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πατερας μετ'εμποδίων....


giannakisk

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και σε μενα υποτιθεται οτι ολο το σοι της με ψαχνει να με βρει αλλά κανεις δεν εχει εμφανιστει ποτε ενω ξερουν που θα με βρουν ...αλλά δεν ηρθε ποτε κανεις ,ουτε οι γονεις της...

 

Την ημερα που ειχε γενέθλεια ο μικρος και γινοταν έτους (υπηρχε απο το πρωι στους δικους μου μια καταθλιψη ,αλλά προσπαθουσαν να μην μου το δείξουν),στα καλά καθουμενα τηλεφωνεί η κυρία στο σπιτι της μητερας μου ενω εγω ημουν στην δουλειά, για να της πει να μην κανω βολτες εξω απο το σπιτι της (ενω μενουμε ενα στενο απο πισω και αναγκαστικά περνάω απο κει για να παω σπιτι,δεν υπάρχει άλλος δρόμος) και αφου την στολισε στο να συμμαζεψει η μανα μου εμενα στο τελος απαιτησε να την αφήσουμε να μεγαλωσει το παιδι της μονη της........

αυτο εγινε ετσι για να μας θυμισει οτι το μωρο γινεται ενος ετους....και να μεινω μακρυα .....αλλιως θα παει στην αστυνομια για ακομη μια φορα να δηλωσει οτι τιυς ενοχλω ,ενω εγω δεν εχω κανει το παραμικρο!

 

αγαπητε ειναι ασχημο αυτο που βιώνεις διότι εισαι γονέας που θέλεις το παιδι σου.....εμένα αυτο μου φτάνει.....δεν θα μπω στην λογική να σου πω να τα ξαναβρείτε.....καλά κάνεις και λες τα παραπονα σου εδω....να σου φύγει και το βάρος......προσπάθησε με κάθε νόμιμο τροπο να το διεκδικήσεις το παιδι σου.....εσυ ξέρεις πολυ καλυτερα απο όλους μας την κοπέλα με την οποια ειχες κάποια σχέση......μην περιμένεις να σε καταλάβουν όλοι.......ζείς μια τραγική κατάσταση......και δεν ξέρω κατα πόσο η νομοθεσία σε βοηθά....δεν ξέρω εαν κάποια κοινωνική λειτουργός μπορει να σε βοηθήσει.....μου φαίνεται κάπως άσχημο να μην μπορείς να αναγνωρίσεις το παιδι σου.....

όμως σταμάτα να φορτίζεσαι με το τι κάνει η πρωην σου για να σε εκδικηθεί....διότι εμένα αυτό μου κάνει.....ένα ψυχικα διαταραγμένο άτομο....το οποιο αν δεν του δώσεις αυτά που θέλει λειτουργει κατακερματικά....λυπάμαι πάρα πολυ.....και πρόσεχε τον εαυτο σου......ένας παλιός γείτονας του άντρα μου πέθανε απο το μαράζι του....διότι η γυναικα του.....δεν τον άφησε ουτε τα παιδιά του να δει....του πήρε τα πάντα επιχειρήσεις......αυτοκινητα ότι ειχε κανει αυτος με κόπο.....κατάντησε να μην έχει λεφτά για ενα καφε έπαθε εμφραγμα......και μετα απο λιγο καιρο πέθανε.....δεν ειχε δει ποτε τα παιδιά του......εξηγηση δεν υπήρχε λογικη.....αυτη συνεχεια έλεγε δεξια αριστερά πως την κεράτωνε και άλλα..............αλλά τα φαινόμενα άλλα έδειχναν.............

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα υποτιθεται οτι ολο το σοι της με ψαχνει να με βρει αλλά κανεις δεν εχει εμφανιστει ποτε ενω ξερουν που θα με βρουν ...αλλά δεν ηρθε ποτε κανεις ,ουτε οι γονεις της...

 

Την ημερα που ειχε γενέθλεια ο μικρος και γινοταν έτους (υπηρχε απο το πρωι στους δικους μου μια καταθλιψη ,αλλά προσπαθουσαν να μην μου το δείξουν),στα καλά καθουμενα τηλεφωνεί η κυρία στο σπιτι της μητερας μου ενω εγω ημουν στην δουλειά, για να της πει να μην κανω βολτες εξω απο το σπιτι της (ενω μενουμε ενα στενο απο πισω και αναγκαστικά περνάω απο κει για να παω σπιτι,δεν υπάρχει άλλος δρόμος) και αφου την στολισε στο να συμμαζεψει η μανα μου εμενα στο τελος απαιτησε να την αφήσουμε να μεγαλωσει το παιδι της μονη της........

αυτο εγινε ετσι για να μας θυμισει οτι το μωρο γινεται ενος ετους....και να μεινω μακρυα .....αλλιως θα παει στην αστυνομια για ακομη μια φορα να δηλωσει οτι τιυς ενοχλω ,ενω εγω δεν εχω κανει το παραμικρο!

 

 

τί να σου πώ απο κει και πέρα;κάνε την καρδιά σου πέτρα,αντέγραψε όλη την ιστορία όπως την έχεις πει εδω αποθήκευσέ τη σ'ενα cd κι όταν το παιδί έρθει και σε βρει δείξ' τη του...αλλά όπως τα περιγράφεις τα πράγματα ΔΕ θα το δεις το παιδί ως παιδί πιθανότερα να το δεις ως ενήλικα....δεν ξέρω αν χρειαστεί να συναντηθείτε με την πρώην σου για κάποια διαδικαστικά πράγματα κάποια στιγμή και ίσως μεσω τρίτων να λύσετε κάποιες διαφορές αλλά αν και μέχρι αυτό να γίνει σφίξε την καρδιά σου γιατί το παιδί δε βλέπω να το βλέπεις...μετά λύπης μου το βγάζω αυτό το συμπέρασμα απο τα λεγόμενά σου...και στεναχωριέμαι γιατί όσο και να φταίει ένας άνθρωπος για ένα χωρισμό ένα παιδί δε φταίει ΠΟΤΕ αλλά δυστυχώς πάντα αυτό την πληρώνει ,με τις όποιες συνέπειες στη ζωή του...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

giannakisk είναι κρίμα αυτή η εξέλιξη ειλικρινά λυπάμαι πολύ,τι να πω τέτοιο μένος πια .......αλλά όλα εδώ πληρώνονται εδώ η κόλαση εδώ και ο παράδεισος θα έρθει η ώρα της.Και πάλι λυπάμαι πολύ.Καλή δύναμη.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Και όσο για το χαστούκι, ναι είμαι κατά της βίας, αλλά αν δεν έχουμε ζήσει κάποιες καταστάσεις καλύτερα να μην αφορίζουμε... Μην συγκρίνουμε μια νορμάλ σχέση/γάμο, που έχει σίγουρα κακές στιγμές και εντάσεις, με μια εξαρχής τεταμένη και αρρωστημένη κατάσταση... Ο άνθρωπος που βρίσκεται μέσα σε τέτοια κατάσταση, δεν ξέρουμε πώς θα αντιδράσει και ποιά όρια θα ξεπεράσει.....

 

H βία δεν έχει δικαιολογία και δεν τελειώνει ποτέ.

Είναι απλά σκέτη ντροπή και μου κάνει εντύπωση που εν έτη 2011 το συζητώ κιόλας προσπαθώντας να βρω το δίκιο μου. Μου φαίνεται ειλικρινά απίστευτο. Λυπάμαι πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφου ηταν οι γονεις της σύμφωνοι γιατι δεν παντρευτήκατε όταν έμεινε έγκυος?

 

Κι έπειτα τι εννοεις δεν την πήρα μου την έδωσαν? Με το ζόρι στην έδωσαν? Κι εσύ 14 χρονών κοριτσάκι βρήκες να διαλέξεις για να κάνεις οικογένεια?

 

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί δεν έμεινες κι εσύ εκει που ήταν η κοπέλα σου και το παιδί σου. >Γιατί έπρεπε να φύγετε, και επειδή η κοπέλα δεν μπορούσε να αφήσει το μωρο (????) έμεινε ενω εσυ έφυγες? Πολύ μπέρδεμα, ξεμπέρδεψε τα Βασίλη πες μας τα όλα γιατι κάπου δεν τα λες όλα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα υποτιθεται οτι ολο το σοι της με ψαχνει να με βρει αλλά κανεις δεν εχει εμφανιστει ποτε ενω ξερουν που θα με βρουν ...αλλά δεν ηρθε ποτε κανεις ,ουτε οι γονεις της...

 

Την ημερα που ειχε γενέθλεια ο μικρος και γινοταν έτους (υπηρχε απο το πρωι στους δικους μου μια καταθλιψη ,αλλά προσπαθουσαν να μην μου το δείξουν),στα καλά καθουμενα τηλεφωνεί η κυρία στο σπιτι της μητερας μου ενω εγω ημουν στην δουλειά, για να της πει να μην κανω βολτες εξω απο το σπιτι της (ενω μενουμε ενα στενο απο πισω και αναγκαστικά περνάω απο κει για να παω σπιτι,δεν υπάρχει άλλος δρόμος) και αφου την στολισε στο να συμμαζεψει η μανα μου εμενα στο τελος απαιτησε να την αφήσουμε να μεγαλωσει το παιδι της μονη της........

αυτο εγινε ετσι για να μας θυμισει οτι το μωρο γινεται ενος ετους....και να μεινω μακρυα .....αλλιως θα παει στην αστυνομια για ακομη μια φορα να δηλωσει οτι τιυς ενοχλω ,ενω εγω δεν εχω κανει το παραμικρο!

 

Διάβασα όλη την ιστορία, τι έγινε τελικά έγινε το δικαστήριο? Πάντως να ξέρεις οτι δεν μπορεί έτσι απλά να κάνει ισχυρισμούς, πρέπει να έχει αποδείξεις για ότι λέει, αν αντικρούσεις βέβαια.

Αν είναι έτσι πάω κι εγω και λέω οτι ο άντρας μου με έσπασε στο ξύλο και τον κλείνουν μέσα.

ΑΝ τη χτύπησες πρεπει να παει στο νοσοκομείο να παρει χαρτί οτι έχει σημάδια απο ξυλοδαρμο. Η να έχει μάρτυρες γείτονες κλπ.

 

Εγώ νομίζω οτι δεν σε θέλει και δεν θέλει να εχει καμια σχεση μαζί σου γι αυτό και όλα αυτά. Επίσης μεγάλος εγωισμός βρε παιδί μου, τι θα πει είμαι έγκυος και εγω θα σφυράω κ εσεις θα χορεύετε? Εκτός το οτι είναι κακομαθημένη και δεν σκεφτεται το καλό του παιδίου της και σκεφτεται οτι μια χαρα θα το μεγαλώσει με τους γονεις της. Επίσης πρέπει να τους είπε χίλια κακά για σένα, και οτι τη χτύπησες.

Οι γονεις της μου φαίνονται απαράδεκτοι και υπερπροστατευτικοί, έχω ακούσει πολλους τέτοιους παππουδογιαγιάδες που λένε στα παιδιά τους, "να χωρίσεις και να φέρεις εδώ το παιδακι σου και θα το μεγαλώσουμε όλοι μαζί, μην στενοχωριέσαι παιδί μου!" Και το εννοούν.

 

Για τη σφαλιάρα θέλω εγώ να σε ρωτήσω, εσύ έχεις φάει σφαλιάρα απο τη γυναίκα σου?

Γιατί είμαι 100% κατά της βίας όμως όταν μια γυναίκα σπρώχνει βαράει γρατσουνάει πετάει πράγματα είναι οκ αλλα ένας άντρας αν ριξει μια σφαλιάρα πέφτουμε να τον φάμε.

 

Ελπίζω το δικαστήριο να ορίσει μερες και ωρες που θα βλέπεις το παιδί σου.

 

Και αμα σου λέει θα φωνάξω την αστυνομία μη μασας, δεν κανεις τίποτα κακό ουτε έχει βγάλει ασφαλιστικα μετρα εναντίον σου. ε?

Link to comment
Share on other sites

εγινε χθες το δικαστηριο και πηρε αναβολη για τελη Σεπτεμβρη μιας και δεν εμφανιστηκε και εφερε η δικηγορος της χαρτι απο νοσοκαμειο απο μια επαρχιακη πολη.......

 

αποδειξεις δεν εχει για το οτι άσκησα βια επανω της και μαλιστα την ιδια μερα επισκευτηκε τον γυναικολογο ο οποιος δεν εχει διαπιστωσει κατι τετοιο και μου το εγραψε σε χαρτι αυτο.

Ασφσλιστικα μετρα δεν εχει βγαλει και πως άλλωστε αφου δεν εχω κανει κατι.

Και οντως κατα καιρους πολυ πριν την εγκυμοσυνη ασκουσε βια τοσο σε μενα οσο και στην γειτονια που την ακουγαν να κλαιει ολη νυχτα γιατι δεν γινοταν το δικο της ( για μικροπραγματα,θεωρουσα ομως οτι ειναι ευαισθητη και οτι με αγαπαει πολυ και αντιδραει ετσι) και προσπαθουσα να ηρεμησω τα πνευματα με το να υποχωρω στα δικα μου θελω....

 

κατα τ άλλα καμμία επαφη με το μωρο....

Link to comment
Share on other sites

εγινε χθες το δικαστηριο και πηρε αναβολη για τελη Σεπτεμβρη μιας και δεν εμφανιστηκε και εφερε η δικηγορος της χαρτι απο νοσοκαμειο απο μια επαρχιακη πολη.......

 

αποδειξεις δεν εχει για το οτι άσκησα βια επανω της και μαλιστα την ιδια μερα επισκευτηκε τον γυναικολογο ο οποιος δεν εχει διαπιστωσει κατι τετοιο και μου το εγραψε σε χαρτι αυτο.

Ασφσλιστικα μετρα δεν εχει βγαλει και πως άλλωστε αφου δεν εχω κανει κατι.

Και οντως κατα καιρους πολυ πριν την εγκυμοσυνη ασκουσε βια τοσο σε μενα οσο και στην γειτονια που την ακουγαν να κλαιει ολη νυχτα γιατι δεν γινοταν το δικο της ( για μικροπραγματα,θεωρουσα ομως οτι ειναι ευαισθητη και οτι με αγαπαει πολυ και αντιδραει ετσι) και προσπαθουσα να ηρεμησω τα πνευματα με το να υποχωρω στα δικα μου θελω....

 

κατα τ άλλα καμμία επαφη με το μωρο....

 

 

Συγνώμη giannaki που δεν σε λένε Γιάννη διάβασα όλες τις σελίδες από την αρχή και στις 8/1 έγραψες πως γιόρταζες την προηγούμενη. Τί απόλα ισχύει λοιπόν? Δεν έχει πολύ σημασία μια λεπτομέρεια είναι που κάνει όμως την διαφόρά ίσως για όλα όσα έχεις περιγράψει.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Συγνώμη giannaki που δεν σε λένε Γιάννη διάβασα όλες τις σελίδες από την αρχή και στις 8/1 έγραψες πως γιόρταζες την προηγούμενη. Τί απόλα ισχύει λοιπόν? Δεν έχει πολύ σημασία μια λεπτομέρεια είναι που κάνει όμως την διαφόρά ίσως για όλα όσα έχεις περιγράψει.

...ολα αυτα ειναι μια ιστορια που εχω πλασσει στο μυαλο μου,

αυτο ισχυει .....

 

θα ξαναποσταρω μονο οταν θα εχω καποια εξελιξη,

ειναι πολυ ασχημο να πρεπει να αντιμετωπισει κανεις το οτι δεν ειναι ελεφαντας ,

ενω βιωνει κατι ασχημο ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη giannaki που δεν σε λένε Γιάννη διάβασα όλες τις σελίδες από την αρχή και στις 8/1 έγραψες πως γιόρταζες την προηγούμενη. Τί απόλα ισχύει λοιπόν? Δεν έχει πολύ σημασία μια λεπτομέρεια είναι που κάνει όμως την διαφόρά ίσως για όλα όσα έχεις περιγράψει.

 

 

δε κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου αλλά εγω κατάλαβα οτι εννοούσε το παιδί του ο άνθρωπος...οτι το παιδί λένε Γιάννη....

όπως και να έχει παραείναι λεπτομερής ο άνθρωπος για να μας μιλάει φτιαχτά....

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια εγω εξακολουθώ να απορώ. ο γιάννης στις 7-1 δέν γιορτάζει? δεν καταλαβαίνω που είναι το λάθος. διαφωτίστε με πλιζζζζ

xaxaxaxa!!!ναι αλλά ο συγκεκριμένος λέει στην υπογραφή του πως δεν τον λένε Γιάννη..βέβαια, να πω την αλήθεια μου πως και εγώ έχω καταλάβει ότι το μωρό του λένε Γιάννη και όχι τον ίδιο, για αυτό λέει και ο ίδιος πως δεν τον λένε Γιάννη..

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

α καλά με γεια τα μάτια... μάλλον πρέπει να επισκεφθώ άμεσα οφθαλμίατρο...

 

την είχε και απο πριν την υπογραφή????.... ε ρε φωτιές που μου άναψε ο γιάννης που δεν τον λένε γιάννη...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε κορίτσια το όνομα πάει ΓιαννάκηςΚ και εγώ τώρα το πρόσεξα.....

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

κι αλλη αναβολη της δικης με χαρτι απο το νοσοκομειο για μετα 2μιση μηνες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

εχω εξαντληθει πλεον , οπως και η οικογενεια μου με ολο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

κι αλλη αναβολη της δικης με χαρτι απο το νοσοκομειο για μετα 2μιση μηνες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

εχω εξαντληθει πλεον , οπως και η οικογενεια μου με ολο αυτο!

 

 

:( τώρα διάβασα την ιστορια σου.....δεν μπορεις να κανεις τιποτα εκτος απο το να περιμενεις παλι το δικαστηριο....μια συμβουλη...με οσα σου εχει κανει μην δειξεις σε καμια περιπτωση οικτο...να σκεφτεσαι οτι σου στερησε την επαφη με το παιδι σου...και το παιδι χρειαζεται και τους δυο γονεις...στο λεω εγω που δεν εχω δει πατερα απο τα 7 και πλεον εχω δικη μου οικογενεια..:wink:

zTq9p2.png

 

OC8Op2.png

Link to comment
Share on other sites

είπες ότι η πρώιν γυναίκα σου έκλαιγε συνέχεια....

σε συνδιασμό με την παράδοξη συμπεριφορά, γιατί έχω συναντήσει ένα σωρό γυναίκες που μισούν τους άνδρες του αλλά ποτέ τέτοιο πράγμα

σκεύτομαι...

έχει ελεγχθεί ποτέ για ψυχολογικά προβλήματα;;;

αν υπάρχει κάτι τέτοιο θα έιναι ευκολότερο για σένα να διεκδικήσεις να βλέπεις το παιδί

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

..μετα απο 4 δικαστηρια και 8 επαφες απο 2 ωρες με το ζορι , εχω παλι να το δω κοντα στους 6 μηνες , δεν ξερω απο που θα παρω δυναμη να ξανακανω αγωγη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πω πω φιλε μου.. σημερα καθισα και διαβασα την ιστορια σου και πραγματικα δεν εχω λογια.Η γυναικα σου ειτε σε ηθελε μονο και μονο για να κανει παιδι και τωρα κανει τη ζωουλα της.. ειτε το παιδι δεν ειναι δικο σου ειτε απλα ειναι τρελη!Τοσο μισος και εκδικηση δεν το χοραει το μυαλο μου γτ δεν εχω ζυσει κατι αντιστοιχο!Κουραγιο.. τουλαχιστον προσπαθεις και το παιδι αυτο καποτε θα το μαθει οτν θα πρεπει να λογοδοτησεις σε αυτο!Συνεχισε..

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...