Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ


Recommended Posts

O μικρός μας είναι 10 μηνών και από 2 μηνών τον έχουμε μάθει να κάθεται στο πάρκο και να παίζει. παρόλο ότι το πάρκο δεν έχει τρύπες και μεγάλα δίχτυα να πιαστεί εκείνος από 8 μηνών σκαρφαλώνει μόνος του και στέκεται στα πόδια του, χορεύει παίζει μέσα στο πάρκο και φωνάζει από χαρά. Αλλες φορές το βαριέται και φωνάζει να βγεί. Παρόλα αυτά κάθεται πολύ ώρα μέσα σε αυτό. Επειδή όμως μετακινούμαστε στους γονείς μας και δεν μπορούμε κάθε φορά να πακετάρουμε το δικό μας πάρκο και να το μεταφέρουμε από δω και από κει είπαμε να πάρουμε από ένα για το κάθε σπίτι. Σκέφτηκα λοιπόν να πάρουμε ένα που να έχει φερμουάρ ώστε επειδή τον κόβω τον επόμενο μήνα να πρεπατάει να μπορεί σιγά σιγά να μπαίνει και να βγαίνει μόνος του από το πορτάκι. Δεν θέλουμε να δώσουμε βέβαια πολλά χρήματα αφού θέλουμε να πάρουμε δύο παρκοκρέβατα. Βρήκα λοιπόν αυτά

http://toys-shop.gr/product_info.php?products_id=10693&ref=pathfinder

http://toys-shop.gr/product_info.php?products_id=10692

http://www.agora.net.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=yagendoo_VaMazing_1.tpl&product_id=204&category_id=61&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

http://toys-shop.gr/product_info.php?products_id=5376

Απλά θα ήθελα να μαθω εάν τα συγκεκριμένα sites είναι αξιόπιστα για αγορές με αντικαταβολή πάντα γιατί την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα πιστωτική κάρτα σε άλλο ελληνικό σιτε ...... ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα νομιζω οτι τσαμπα λεφτα θα δωσετε. αν περπατησει σε κανα μηνα χλωμο το βλεπω να καθεται στο παρκο.θα θελει άπλα για να εξερευνησει....

βεβαια αν το θελετε κ για να κοιμαται τις γιαγιαδες εκει αλλαζει.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Στη μία γιαγιά δεν έχουμε ούτε κούνια ούτε πάρκο. Στην άλλη γιαγιά έχουμε μόνο κούνια αλλά το συγκεκριμένο δωμάτιο είναι λίγο σκοτεινό και δεν το θέλει καθόλου. Και επειδή τα σπίτια είναι μεγάλα σε τ.μ δεν θέλω να αλωνίζει από δω και από κει χωρίς να μπορώ να έχω τον έλεγχό του. Το πρόβλημα είναι ότι έχει συνηθίσει στην κούνια του από την πρώτη μέρα που ήρθε από το μαιευτήριο, τρελαίνεται να κάθεται να παίζει σε αυτή και να κάνει βαρελάκι και τις τρέλες του και όταν πάμε στους παππούδες-γιαγιάδες δεν θέλει να κοιμηθεί στο παρκοκρέβατο και κλαίει μέχρι να πέσει ξερός από την κούραση. Αλλά όλη νύχτα στριφοργυρίζει στα πλαινά του παρκοκρέβατου και ακούς χρατς χρουτς και εγώ μενω εντελώς άυπνη. Ηθελα να πάρουμε ένα σε κάθε σπίτι για να μπορεί να κάθεται και να παίζει, να μην κάθεται στο χαλί ή στο πάτωμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμας η μεγαλη μου κορη που τωρα ειναι 2 και ειναι παρα πολυ ζωηρο παιδι μεχρι πριν κανενα μηνα καθοταν καποιες ωρες στο παρκο και επαιζε. Τωρα το καβαλαει και βγαινει. Η παιδιατρος μου με ειχε συμβουλεψει οταν περπατησε να μην την σταματησω να την βαζω (ημουν εγκυος) γιατι οταν θα γεννουσα δδεν θα καθοταν με τιποτα. Και ειχε απολυτο δικιο.

Τωρα σχετικα με το φερμουαρ οταν ανακαλυψε οτι ανοιγει εβγαινε και δεν ξαναεμπαινε. Η γνωμη μου ειναι να παρεις χωρις φερμουαρ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...