Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμαδες που παρκαρουν στον 2ο παιδικο Κορυδαλλου


Recommended Posts

Καταγγελω ναι καταγγελω . Εχω εξαγριωθει τοσο που θελω να τις βουτηξω απο το μαλλι λεμε. Με το που πετυχω μια και μπαινει ή βγαινει της τα χωνω απ ευθειας πια. :twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Για να καταλαβετε . Στον χωρο του παιδικου εχουν προβλεψει και εχουν αφήσει εναν χωρο περιπου σαν ενα οικοπεδο το οποιο χωραει ανετα 9 αυτοκινητο (φανταστειτε ενα τετραγωνο). Αν μπουν σωστα χωρανε και αλλα 2 μισα πανω και μισα κατω απο τον δρομο. Καναν και ραμπα οι ανθρωποι γιατι γκαπ γκουπ το αμαξακι.....

 

Οσοι ξερουν την περιοχη γνωριζουν το δραμα που υπαρχει σε σχεση με το παρκινγκ.

 

Στον εν λογω χωρο όλες μα ολες (οι αντρες ρε συ να μην το κανουν εντυπωση που μου εχει κανει :roll:) παρκαρουν εκει που μπαινουν τα 3 τελευταια πισω πισω προς το δρομο αποκλειζοντας τις 6 μπροστα θεσεις. Υπαρχουν και οι παντελως ^&*%$$# που παρκαρουν και διαγωνια οποτε 1 αυτοκινητο τρωει θεση 8 αυτοκινητων :shock::shock::evil::evil: (αποκλειζοντας 6 μπροστα και 2 πισω με το δικο τους).:evil:

 

Τα χω παρει λεμε . Δεν καταλαβαινω. Και να τους κλεισει μια μαμα τι θα γινει. Φοβουνται μην ριζωσει στον παιδικο? Μπες - βγες ειναι η διαδικασια. Θα τις καθυστερησει 2 λεπτα? Το να ψαχνουν να παρκαρουν ενα τεταρτο την επομενη (γιατι ολες το κανουν οποτε θα τυχει και σε εκεινες) δεν ειναι καθυστερηση δλδ?

 

Χθες πετυχα μια και της τα χωσα. Της ειπα ξεκαθαρα "κυρια μου το εχετε καταλαβει οτι με ενα αυτοκινητο βαλατε 7 γονεις να ψαχνουν απεγνωσμενα παρκινγκ?" Και μου απανταει η καλη σου " Ερχομαι αργα οποτε υποθετω οτι δεν ενοχλω κανεναν γονιο (08:50 :shock::shock: ενω η πορτα του παιδικου κλεινει 9:00) . Μα καλα κυρα μου δεν σκεφτεσαι τον καθυστερημενο γονιο που τρεχει να προλαβει την πορτα του παιδικου ανοιχτη και εκτος του χρονου που ειναι εχθρος του εκεινη την ωρα εισαι και εσυ το κερασακι? :confused::confused:

 

Τρεχω το μεσημερι να προλαβω να παρω τον μικρο απο τον παιδικο και εχω τις $%#@ εμποδιο στο να μην μεινει μονο και παραπονεμενο το μωρο μου . Ντροπη τους. Σαν μανες δεν το νοιωθουν , δεν το καταλαβαινουν?

 

Αει σιχτιρι πια. Θα τυπωσω καρτελακια με μουτζες και διαμαρτυρια να κολαω πια μπας και αποκτησουν οδικη συμπεριφορα. (και να ειστε σιγουρες δεν αστειευομαι).

 

Μητερες σου λεει ο αλλος που κατανοουν τις αλλες μητερες. Βρε Ουυυυυυυστ :evil::evil::evil:

 

Τα πα και ξεθυμανα (θα τσιριξω λεμεεεεεε :evil:)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σου προτείνω το κλασσικό κειμενάκι

 

"Είμαι γαϊδούρι, παρκάρω όπως και όπου γουστάρω!!"

 

Σε Α4 με μεγάλα κόκκινα γράμματα (προσοχή, όχι αυτοκόλλητα - κίνδυνος να παίξετε μπουνιές...! )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου προτείνω το κλασσικό κειμενάκι

 

"Είμαι γαϊδούρι, παρκάρω όπως και όπου γουστάρω!!"

 

Σε Α4 με μεγάλα κόκκινα γράμματα (προσοχή, όχι αυτοκόλλητα - κίνδυνος να παίξετε μπουνιές...! )

 

 

Θα το πιασουν λες το νοημα? :lol::lol: Λεω να γραψω

"ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΖΕΤΕ 8 ΓΟΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΑΡΚΙΝΓΚ. ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥ ΠΑΡΚΑΡΕΤΕ? " και απο την άλλη η μουτζα :mrgreen:

 

Αυτοκολητα εννοειτε πως οχι (ειναι τοσο πολλες που θα μου παει ο κουκος αηδονι)

Στον γυαλοκαθαριστηρα ελεγα με την μουτζα εξω με βελακι να δουν μεσα και το κειμενο μεσα. :mrgreen:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχα ....αψογη...οι γυμαικες φοβουνται να χωσουν τα αυτοκινητα πολυ μεσα γιατι μετα δεν μπορουν να τα βγαλουν...

Ρε συ χωραει σε φαρδος 3 1/2 αμαξια όγκου σαν το δικο μας. Αν ειναι μικρο χωραει 4.

Κι εγω δεν ειμαι η καλυτερη στο παρκαρισμα αλλα τοσο πια δεν ειμαι.

 

Τεμπελιτιδα και γαιδουρια ειναι καθαρα. Και φοβος μην τις κλεισουν για 2' :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολλυτο δικιο αλλα εγω που ειμαι τρελλη... χαλαρα θα παρκαρα ακριβως απο πισω οπως και οπως αρκει να το εκλεινα το αυτοκινητο που θα επιανε ολο το παρκιν λες και ειναι το χωραφι του παππου τους.

μη μασας κραξε κανονικα εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να παει 30 ο μηνας (κλασικη Ελληνιδα. τελος του μηνα ταπι) να βαλω μελανι στον εκτυπωτη :cool:.

Μετα θα τις παρει..

 

Οσο για να τους κλεισω απο πισω δεν παιζει γιατι ειναι καινουργιο και θα με σφαξει ο συζυγος αν παθει τιποτα. :roll:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενικ δεν γνωρίζω αυτό που λες αλλά μπορώ να καταλάβω απόλυτα την αγανάκτηση σου και καλά θα κάνεις να τους την πείς! Λυπάμαι που το λέω αλλά εμείς οι γυναίκες κυρίως είμαστε και πολύ στα α......α μας!

 

Όταν προβείς στο έργο ενημέρωσε μας!!

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να παει 30 ο μηνας (κλασικη Ελληνιδα. τελος του μηνα ταπι) να βαλω μελανι στον εκτυπωτη :cool:.

Μετα θα τις παρει..

 

Οσο για να τους κλεισω απο πισω δεν παιζει γιατι ειναι καινουργιο και θα με σφαξει ο συζυγος αν παθει τιποτα. :roll:

 

θα ερθω εγω να σε βοηθησω εχω ενα suzuki του 1800 λασπη:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...