Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

29η εβδομάδα κύησης


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια καλησπέρα, κάθε γιατρός απ'ότι φαίνεται το μετράει διαφορετικά αλλά στην ουσία είναι το ίδιο, διότι εννοεί ότι κλέινεις τον μήνα και οδεύεις για τον επόμενο, δυανύεις τον μήνα, καλύτερα είναι πάντως να μετράμε απο την ΤΕΡ, προκειμένου να μην μπερδευόμαστε..

Link to comment
Share on other sites

μια χρά είναι Τάνια μου, δυστηχώς στον ιδιωτικό τομέα είναι διαφορετικά.. το καλό όμως είναι οτι δουλεύω μονοκόματο ωράριο απο τις 8:30 - 2:30 6 μέρες βέβαια μετά απο 3.5 χρόνια προσπάθειας και κατόπιν συμφωνίας με τους εργοδότες μου, οπότε είμαι λίγο τυχερή, αλλά άτυχη γιατι θα πρέπει να επιστρέψω στα καθήκοντα μου μετά απο 3 και κάτι μήνες και συν οτι θα σταματήσω στις 10/12/2010 όπου γίνομαι 8 μηνών...

Link to comment
Share on other sites

Είναι οντως δυσκολο Λιζακι, να δουλευεις μεχρι τον 8 και μετα αμεσως να επιστρεψεις. Ο ιδιωτικός τομεας είναι ζουγκλα ως προς το θεμα μητρότητα και κάποια στιγμη πρεπει να κατοχυρωθεί το δικαιωμα της μητρότητας, της γονικής ανατροφής εξισου με το δημοσιο. Υπομονη σου ευχομαι και ελπιζω να εχεις καποιον δικό σου κοντα να σε βοηθήσει τον πρωτο καιρό. Το γεγονος πάντως ότι δουλευουμε ειδικα σ αυτούς τους δυσκολους καιρους είναι πολυ σημαντικό. Υγεια λοιπον στα μωρακια μας και ολα θα πανε καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση..Βασικά εγώ εννοούσα οτι διανύουμε τον 7ο και όχι ότι τον έχουμε κλείσει...Έτσι τα μετραω για να μου φαίνεται πιο κοντά ο 9ος :)...Δηλαδή αν με ρωτήσει κάποιος πόσο είσαι θα απαντήσω είμαι στον 7ο...

 

Θα γεννήσω στο Νοσοκομείο της Καλαμάτας ( αν και μένω αθήνα) όλοι μας οι συγγενείς είναι εκέι...Θα φύγω από αθήνα μόλις μπω στον 9ο και μέχρι να γεννήσω θα μείνω Καλαμάτα...

ld19p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Κυριακή μου όπως έγραψα και τις προάλλες το ίδιο πράγμα είναι κάθε γιατρός το μετράει διαφορετικά απ' ότι φαίνεται.... το πιο σημαντικό κορίτσια είναι ότι σε λιγότερο απο 2,5 μήνες θα κρατάμε στα χέρια μας τα bebekia μας!!!!!!!!!!

να ρωτήσω απο κιλά πως τα πάτε?

Link to comment
Share on other sites

Κιλά ???? Εθιξες ένα ευαίσθητο θέμα...αχ αχ αχ...Εγώ έχω πάρει ήδη 15 και θα πάρω κι άλλα το ξέρω.Τι να κανω που είμαι όλη μέρα στο σπίτι και δεν έχω τπτ άλλο να κάνω :?...Αλλά δεν με πολυμοιάζει γτ μετά έχω σκοπό να κάνω σοβαρή δίαιτα , ούτως η άλλως το χω κάνει ουκ ολίγες φορές...

 

Η ώρα που θα κρατήσουμε τα θαυματάκια μας αγκαλιά πλησιάζει επικύνδινα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Από αγορές πως πας ? Έχεις ψωνίσει τπτ για το μωρουλίνι σού ???

ld19p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να πάνε να πνιγούν στην τελική τα κιλά, στο χέρι μας είναι μετά να φροντίσουμε να τα ξεφορτωθούμε, βέβαια η αλήθεια είναι οτι εύκολα να φορτώνεσαι στο ξεφό είναι το δύσκολο....

σε ποιό μαιευτήριο λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Θα γεννήσω στο Νοσοκομείο της Καλαμάτας (το είπα πιο πάνω νομίζω ) γτ εκέι είναι όλοι οι συγγενείς μας...Όντος τα κιλά δεν με νοιάζουν καθόλου. Μετά τη γέννα δεν θα μπω μόνο εγώ σε πρόγραμμα δίαιτας θα μπει και ο άντρας μου γτ από τότε που με γνώρισε του έχω χαρίσει καμιά 10αρια κιλάκια :roll::roll::roll: άρα θα χω συμπαράσταση...

ld19p2.png
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο!που γεννας εσυ?

 

 

Αρεταιειο γεννάω εσυ?

 

Απο κιλά έχω πάρει 5.....Αλλά να σας προλάβω είμαι ήδη υπερβαρη....Εμεις οι πχουλές δεν πολυπέρνουμε κιλά είναι γεγονός λόγω του ότι τα κουβαλάμε ήδη πάνω μας!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγω εχω παρει ακριβως 6 κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης. Ειμαι κανονικη στο βαρος μου γενικα. Απλά προσεχω πολύ τι τρωω, οχι υπερβολές, όχι πιτσες, γυρους, junk food, καθολου γλυκα. Να πω ομως ότι και προ εγκυμοσυνης τρεφομουν ετσι!!με την εγκυμοσυνη τωρα είμαι λιγο πιο προσεκτική!Το θεμα είναι οτι δεν στερουμαι τιποτα, δεν αισθανομαι το αισθημα της πεινας, ουτε καν ρε κοριτσια της λιγουρας!7 μηνες τωρα είναι δυνατον να μην λιγουρευτηκα τιποτα, αν και λατρης του καλού φαγητού. Από την αλλη ρολο παιζει το καθημερινο περπατημα που είναι σημαντική ασκηση, η κινητικοτητα στο σπιτι. Εγω δυστυχως δεν εχω τη μαμα μου κοντα μου να με βοηθαει στο σπιτι, οποτε ολα τα κανω μόνη μου. Ευτυχως είμαι σε αδεια κοριτσια και ετσι τα ψιλοκαταφερνω!!Το μόνο δύσκολο για μενα είναι οτι δεν περναει γρηγορα ο καιρός. Το παρήγορα είναι οτι ερχονται τα Χριστουγεννα και στη Θεσσαλονική είναι υπεροχα. Αρχισαμε δειλα δειλα και τις αγορες βρεφικών και να χαιρομαστε λιγακι. Κουραγιο κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα κιλά γτ τρωω, αλλα τι τρωω ??? ΓΛΥΚΑΚΙΑΑΑΑ! ! ! Πριν ημουν κανονικη στα κιλα..Τώραααα δεν μπορώ να φάω φαγητό , δλδ τρώώ σαν πουλάκι, αλλα ρε κορίτσια δεν μπορώ να αντισταθώ στα γλυκά:oops::oops::oops::oops:

Αφού έλεγα ότι θα κάνω σίγουρα διαβήτη, αλλά ευτυχώς ο οργανισμός μου μεταβολίζει άριστα την γλυκοζη και ετσι εγώ και τα γλυκάκια δεν χρειάστηκε να χωρίσουμε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ld19p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ πόσο σε καταλαβαίνω........... βλέπω άλλες κοπέλες και τις ζηλεύω όσον αφορά οτι έχουν τις μανούλες τους κοντά και εγώ Τάνια μου μια απο τα ίδια το πρωί δουλειά έως τις 2:30 -3:00 μετά σπίτι μαγείρεμα ψιλομάζεμα και πάμε πάλι απο την αρχή, πώς να μην πάρει θέση το παιδί ήρθε και απήυδησε, βέβαια απο την άλλη βδομάδα που μπαίνω στον 8ο αφήνω τις ταρζανιές για την κα. Τζένη όπου θα έρχεται για να αναλάβει τα καθήκοντα περι καθαρισμού....

Link to comment
Share on other sites

εγω γενναω αττικο-κιλα εχω παρει καμια 10αρια αλλα δεν μου φαινεται, με σωζει το υψος που εχω -εχω μπει στον 8ο και ακομα εργαζομαι-τωρα σε λιγο σταματαω απο την μια δουλεια(γραμματεας)αλλα την δευτερη την κανω σπιτι(τεχνιτρια νυχιων)και θα συνεχισω να την κανω για οσο μπορω!λεω τωρα να ξεκινησω και εντατικα μερα παρα μερα περπατημα...και απο βδομαδα αρχιζουν και τα μαθηματα ανωδυνου!κανει καμια απο εσας?στελλανουιτα κανετε στο αρεταιιο?

Link to comment
Share on other sites

εγω γενναω αττικο-κιλα εχω παρει καμια 10αρια αλλα δεν μου φαινεται, με σωζει το υψος που εχω -εχω μπει στον 8ο και ακομα εργαζομαι-τωρα σε λιγο σταματαω απο την μια δουλεια(γραμματεας)αλλα την δευτερη την κανω σπιτι(τεχνιτρια νυχιων)και θα συνεχισω να την κανω για οσο μπορω!λεω τωρα να ξεκινησω και εντατικα μερα παρα μερα περπατημα...και απο βδομαδα αρχιζουν και τα μαθηματα ανωδυνου!κανει καμια απο εσας?στελλανουιτα κανετε στο αρεταιιο?

 

 

ακριβώς τα ίδια επαγγέλαμτα κάνουμε....χαχαχαχα (ασχετα αν έχω πτυχίο γραφιστικής - multimedia director)

 

 

Ημουν γραμματέας πολλά χρόνια και το δευτερο επαγγελμά μου είναι τεχνιτρια νυχιών...χαχχαχαα

 

Σαφήνει ο γιατρός και ασχολείσαι με το 2ο επαγγελμα???

 

Εμένα μου το έκοψε μαχαίρι μέχρι να γεννήσω λόγω οσμών και υλικών!!!

 

Δεν παρακολουθώ μαθηματα ανωδυνου γιατι απλά θέλω να γεννήσω με καισαρική!!! τέλος (χαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οι τεχνήτριες νυχιών κατακλύζουν τον κόσμο ;)...Και γω τελειωσα βοηθός αισθητικου, αλλα με τα νύχια δεν μπόρεσα να ασχολειθώ γτ μου μύριζαν όλα τα υλικά και δεν το άντεχα..

ld19p2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια εγω εχω ΠΗΤ26/01/11 αλλα λωγο καισαρικης θα παω νωριτερα αλλα απο κιλα εχω παρει 11 αστα χαλια

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ! ! ! Άντε με το καλό και συ να κρατλησεις το νινί σου αγκαλιά...Αν μου επιτρέπεις γτ θα πας για καισαρική ?

Στελλίτσα και γω θέλω καισαρική γτ φοβάμαι πολυ, αλλα ο αντρούλης μου με έχει πρίξει :mad::mad::mad:

ld19p2.png
Link to comment
Share on other sites

αν λες για μενα ματια μου θα κανω καισαρικη γιατι και τον πρωτο με καισαρικη τον εκανα οποτε παλι καιισαρικη θα κανω

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

μην φοβασε ολα καλα θα πανε δεν ειναι τιποτα αν μπορεις βεβαια νακανεις φυσιολογικο τοκετο ειναι καλυτερα

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...