Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περιποιηση προσώπου


militsa

Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας κορίτισα. Θέλω να αγοράσω ένα σετ περιποιησης προσώπου αλλά θέλω να είναι καλό. όταν λέω καλο..το πολύ 30 ευρώ το κάθε κομμάτι. Δεν είμαστε για πιο πολλά αν και τοσο ακριβά είναι...Ποια κρέμα προσώπου χρησιμοποιείτε εσέις;; Δοκιμασα τη lierac και ενθουσιάστικα! Δοκιμασα και clarins αρκετά καλή όπως και η chanel. Δοκιμασα επίσης και την sant angelica η οποια δε μου πολυάρεσε..θα ήθελα πολύ τις γνώμες σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συνήθως clarins χρησιμοποιώ κι εγώ αν και δοκίμασα τελευταία και την biotherm και μπορώ να σου πω ότι μου ταίριαξαν κάποια προϊόντα της (σαπούνι, κρέμα ημέρας και τονωτική λοσιόν). Βέβαια εγώ δεν είμαι ιδιαίτερα επιμελής σε αυτά οπότε....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί λίγο να σας ξενερώσω με αυτό που θα πω και συγνώμη προκαταβολικά, αλλά αφού δοκίμασα ένα κάρο κρέμες, προτιμώ πάρα πολύ πλέον Κορρε!! Είναι όντως εντελώς φυσικά, λίγο ακριβά μεν, αλλά είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη! Και ιδίως από τις αντιηλιακές.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί λίγο να σας ξενερώσω με αυτό που θα πω και συγνώμη προκαταβολικά, αλλά αφού δοκίμασα ένα κάρο κρέμες, προτιμώ πάρα πολύ πλέον Κορρε!! Είναι όντως εντελώς φυσικά, λίγο ακριβά μεν, αλλά είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη! Και ιδίως από τις αντιηλιακές.

 

Γιατί να μας ξενερώσεις καλέ; Πάντως ΚΟΡΡΕ δοκίμασα κι εγώ στην εγκυμοσύνη μου αλλά δεν... Μια με γιαούρτι που είχα πάρει την ένοιωθα πολύ βαριά στο πρόσωπο μου... Η κρέμα ματιών ήταν καλή πάντως. Παίζει πολύ σημαντικό ρόλο πάντως τι ταιριάζει στο κάθε δέρμα. Κάτι που μπορεί να είναι οκ σε μένα σε κάποια άλλη μπορεί να κάνει αλλεργία πχ. :roll:

 

Αυτό που χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση είναι το ροδόνερο. Το βάζω σε βαμβάκι και το περνάω σ'όλο το πρόσωπο και ούτε το δέρμα μου τραβάει ούτε βαραίνει...! Άμα θυμηθώ, βάζω και καμιά κρεμούλα που και που...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ροδόνερο βάζω κι εγώ για ντεμακιγιάζ. Πάμφθηνο και ελαφρύ. Τώρα δοκιμάζω ενυδατική Olay. Θα δείξει... μέχρι τώρα καλή φαίνεται και είναι και οικονομική.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Α!Να ρωτήσω και κάτι άλλο: Αναφέρατε πιο πάνω την clarins και chanel. Είναι οικονομικές αυτές βρε παιδιά; Πόσο κοστίζουν;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Κορρέ;; Εγώ δεν ενθουσιάστικα πάντως με τον κορρε...απο μεγάλες εταιρείες έχω δει πραγματική αλλαγή αλλά το θέμα είναι πως δεν έχω κατασταλάξει σε μια καλή...εν τω μεταξυ το δέρμα μου μέσα στον κύκλο μου αλλάζει αναλογα σε ποια φάση βρίσκομαι. πχ λίγες μέρες πριν την περίοδο είναι λιπαρή , μετά την περίοδο κανονική προς ξηρή..σκέφτομαι να πάρω δυο ΄κρέμες αλλά μου φαινεται βλακία απο την άλλη..πάντως έχω διαβάσει πως θέλει καθαρισμό όχι με σαπουνι αλλά με γαλάκτωμα και αν πρέπει να πλυθουμε στο πρόσωπο το καλύτερο είναι με ιαματικό νερό ..επισης οπωσδήποτε μετά το γαλάκτωμα θέλει και τονωτική λοσιον...πολλά βρε παιδί μου...θες μισάωρο μέχρι να τα κάνεις όλα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ του Dior (κρέμα ημέρας - ματιών - πήλινγκ - μάσκα), είμαι γενικότερα πολύ ευχαριστημένη αλλά οι τιμές τους είναι τσουχτερές. Αλλά βέβαια παίζει ρόλο και τί ταιριάζει στο κάθε πρόσωπο.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ροδόνερο βάζω κι εγώ για ντεμακιγιάζ. Πάμφθηνο και ελαφρύ. Τώρα δοκιμάζω ενυδατική Olay. Θα δείξει... μέχρι τώρα καλή φαίνεται και είναι και οικονομική.

 

ροδονερο εχει στο σουπερ ή στο φαρμακειο???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...