Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιματολογικές εξετάσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


εχεις το χαρτι που σου εγραψε ο γιατρος τις εξετασεις!παρε ενα τηλ σε ενα νοσοκομειο της επιλογης σου (εγω θα σου ελεγα ελενα και αλεξανδρας)για να κλεισεις και τις γυναικολογικες και αν σε βοηθαει παρε το 1535 για να διευκολυνθεις!

 

Ακριβως! Εγω ολες τις εξετασεις τις εκανα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ και πληρωνα με κρατικο τιμολογιο, καμια σχεση με τις ιδιωτικες τιμες. Τα ραντεβου ηταν πολυ συντομα.

 

εγω τις ειχα κανει στην Βιοιατρικη και μου ειχαν πει οτι αν τις εκανα ιδιωτικα θα πληρωνα 750!

Απο εκει και μετα επειδη ειμαι γκαντεμο και ελειξε η συμβαση μου με το δημοσιο και ειμαι ανσφαλιστη με ασφαλισε στο ικα ο συζηγος εχω ομως σοβαρο προβλημα με τον θυροειδη και τωρα στην εγκυμοσυνη πρεπει να τον ελεγχο καθε 20 μερες επειδη η γιατρος μου αλλαζει συνεχεια την θεραπεια και θελει σε συγκεκριμενες ημερομηνιες να κανω εξετασεις δεν τα καταφερνω στο ικα γιατι πρπει να κλεισω ραντεβου με ενδοκρινολογο του ικα να μου τις γραψει μετα να κλεισω ραντεβου για να γινει η αιμοληψια και μετα να κλεισω ραντεβου για να παρω τα αποτελεσματα το ενα ραντεβου με το αλλο μπορει να απεχουν και 20 μερες , ετσι αποφασισα να πηγαινω ιδιωτικα στην Βιοιατρικη για FT3 , FT4 , TSH πληρωνω 187 ευρω καθε φορα εκτος απο την τελευταια που γκρινιαξα λιγοα και μου εκοψαν κατι και πληρωσα 120 και καλα μου εκαναν εξυπηρετηση!

Το θεμα ειναι οτι καθε 20ημερο τα σκαω κανονικα και φταει η ολιγοωρια και αργοσχολια του ικα!

 

Πηγαινε σε καποιο νοσοκομειο να τις κανεις, ή σε ιδιωτη μικροβιολογο. Θα πληρωσεις πολυ λιγοτερα... Στο νοσοκομειο θα σου στοιχισουν γυρω στα 55 ευρω και οι τρεις ορμονες...

 

Μήπως ξέρετε αν το PAPP-A δικαιλογείται από το δημόσιο;

 

Μονο οι ορμονες, αν τις γραψεις αναλυτικα στο βιβλιαριο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ξέρει κανείς να μου πει εάν το παπ Α το δικαιολογήσει

το βιβλιάριο του δημοσίου ? και εάν δεν το δικαιολογούν πόσο είναι το κόστος?

σαν εξέταση ?? αχ κορίτσια εάν ξέρει κάποια από εσάς παρακαλώ πείτε μου θα περιμένω νέα σας ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός μου μου είπε ότι δεν δικαιολογεί το δημόσιο ούτε παπ- α ούτε αυχενική, ούτε β επιπέδου. Φαντάζομαι μόνο αν πας να τις κάνεις σε δημόσιο νοσοκομείο δεν τις πληρώνεις

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ξέρει κανείς να μου πει εάν το παπ Α το δικαιολογήσει

το βιβλιάριο του δημοσίου ? και εάν δεν το δικαιολογούν πόσο είναι το κόστος?

σαν εξέταση ?? αχ κορίτσια εάν ξέρει κάποια από εσάς παρακαλώ πείτε μου θα περιμένω νέα σας ευχαριστώ .

ΣΤΟ ΑΤΤΤΙΚΟ ΤΟ PAP-A ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ 77 ΕΥΡΩ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΝΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΙΑΣ Κ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια ξέρει κανείς να μου πει εάν το παπ Α το δικαιολογήσει

το βιβλιάριο του δημοσίου ? και εάν δεν το δικαιολογούν πόσο είναι το κόστος?

σαν εξέταση ?? αχ κορίτσια εάν ξέρει κάποια από εσάς παρακαλώ πείτε μου θα περιμένω νέα σας ευχαριστώ .

 

Ρώτησα τον μικροβιολόγο και μου είπε οτι το παπ Α δεν το δικαιολογει το δημοσιο και οτι κοστίζει 70 ευρώ.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το έβαλα στη σωστή κατηγορία...

Μου εγραψε η γιατρός μου ένα κατεβατό με εξετάσεις μεταξυ των οποίων

και Ομάδα Αίματος,Rhesus,HIV,HCV.

Εχω ασφάλεια δημοσίου και οταν τις πήγα για θεώρηση στον ΟΠΑΔ μου είπαν οτι οι συγκεκριμένες εξετάσεις δεν καλύπτονται απο το δημόσιο.Ξέρει καμία κοπέλα πόσο περίπου στοιχίζουν;

 

Τελικά τις πλήρωσα 40 ευρώ.

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα τηλέφωνο για το παπ Α κ θα πληρώσω 46 ευρώ

όπως μου είπε συγκεκριμένα αυτήν την εξέταση δεν τι δικαιολογηθεί σχεδόν

από κανένα ταμείο κ κοστίζει 46 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tί λέτε βρε κορίτσια; Τόσο ακριβά θα στοιχίσουν;Α πολύ ωραία.

Εγώ θα πάω την Πέμπτη να μου τις γράψει στο βιβλιάριο αλλά αν είναι να στοιχίζουν τόσο να κλείσω από τη Δευτέρα ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο για να μην χάνω χρόνο. Το αττικό που είναι κοντά μου είναι καλό νοσοκομείο ή να πάω στο αλεξάνδρας/αρετέειο;

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;

Ποια είναι η άποψή σας για τη βιοιατρική;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Tί λέτε βρε κορίτσια; Τόσο ακριβά θα στοιχίσουν;Α πολύ ωραία.

Εγώ θα πάω την Πέμπτη να μου τις γράψει στο βιβλιάριο αλλά αν είναι να στοιχίζουν τόσο να κλείσω από τη Δευτέρα ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο για να μην χάνω χρόνο. Το αττικό που είναι κοντά μου είναι καλό νοσοκομείο ή να πάω στο αλεξάνδρας/αρετέειο;

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο;

Ποια είναι η άποψή σας για τη βιοιατρική;

 

Και το αττικο μια χαρα νοσοκομειο ειναι.

Η βιοιατρικη ειναι πανακριβη. Ειναι το μονο κεντρο που δεν εχει ριξει τις τιμες του. Εργαζομουν παλια εκει.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλό κέντρο; Μου έκανε εντυπωση οτι η εξέταση χοριακής στον Ασκληπιό έχει 30 ? και στην Βιοϊατρική 43 ?. Απλά έχω ακούσει οτι ειναι απο τα καλύτερα ιδιωτικά μικροβιολογικά κέντρα.

Το θέμα είναι όμως οτι κοστίζει. Γι΄αυτό κι έλεγα μήπως να άλλαζα κέντρο μιας και θα χρειαστεί να πληρώσω κάποιες πολλές εξετάσεις...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλό κέντρο; Μου έκανε εντυπωση οτι η εξέταση χοριακής στον Ασκληπιό έχει 30 ? και στην Βιοϊατρική 43 ?. Απλά έχω ακούσει οτι ειναι απο τα καλύτερα ιδιωτικά μικροβιολογικά κέντρα.

Το θέμα είναι όμως οτι κοστίζει. Γι΄αυτό κι έλεγα μήπως να άλλαζα κέντρο μιας και θα χρειαστεί να πληρώσω κάποιες πολλές εξετάσεις...

 

Δε διαφερει σε τιποτα απο τα αλλα κεντρα. Μονο στις τιμες... Αν δεν κανεις τις εξετασεις σου σε δημοσιο νοσοκομειο, καλυτερα στον μικροβιολογο της γειτονιας σου. Θα σε προσεξει καλυτερα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω την εκανα στο αλεξανδρας μαζι με τον υπερηχω και παει γυρω στα 150 δε πληρωσα γιατι δουλευω εκει.αλλα οσοι εχουν δημοσιο κλεινουν και δε πληρωνουν τιποτα.οσοι εχοθν ικα πληρωνουν και μετα παιρνουν ενα ποσο απο το ταμειο απλα πρεπει να κλεισεις νωρις!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

εμένα η γιατρό μου είναι στο ΙΚΑ και μου είπε΄ότι δεν καλύπτει τον προγγενητικό έλεγχο οπότε θα πάω σε ένα μικροβιολογικό κέντρο-όχι στη Βιοιατρική που είναι πανάκριβη, γὐρω στα 700-και θα πληρώσω 150.

5o64p3.png

CQZ6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...