Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

;):lol::D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Το έχω ανάγκη... Ελπίζω να πάει καλά η προσπάθειά μας. και σε σένα καλή επιτυχία, μέσα απο την καρδιά μου.

 

Καλημέρα κοπελιά!

Μην έχεις αγωνία γιατί ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα!

 

Και εγώ ανυπομονούσα, και να που -σχεδόν- έφτασε η ώρα! Την Πέμπτη πάμε για ωοληψία!

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

 

Σε λίγο φτάνει και η σειρά σου!

 

Ναι, ναι. Η αλήθεια είναι οτι το περιμένω πώς και πώς να ξεκινήσουμε και να έχουμε καλά αποτελέσματα!

Σήμερα μου είπαν οτι βγήκε το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου και θα μας το στείλουν με το ταχυδρομείο.

Θα πάτε Πέμπτη και θα μείνετε Αθήνα να περιμένετε να δείτε πόσα θα γονιμοποιηθουν και μετά να κάνετε και εμβρυομεταφορα? Ειλικρινά σου εύχομαι να είναι τα αυγουλάκια σου πολύ πολύ γόνιμα και να κρατατε σε λίγους μήνες το ή τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kopelia καλησπέρα. Εύχομαι καλή αρχή και όλα να πάνε καλά. Η σκέψη στο στόχο σου και θα δεις ότι θα έχεις θετικά αποτελέσματα :D

Mazi περιμένουμε νέα σου. Ελπίζω ότι όλα πήγαν ρολόι :D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γι' αυτό μπήκα...Να δω νέα απο την mazi. Πώς πήγε η ωοληψία? Τώρα περιμένεις να δεις πόσα θα γονιμοποιηθουν για να κάνετε εμβρυομεταφορά?

Mummysoon, πώς τα πας εσύ?

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γι' αυτό μπήκα...Να δω νέα απο την mazi. Πώς πήγε η ωοληψία? Τώρα περιμένεις να δεις πόσα θα γονιμοποιηθουν για να κάνετε εμβρυομεταφορά?

Mummysoon, πώς τα πας εσύ?

 

Εμενα μου ηρθε σημερα περιοδος εκανα μια προγεστερονη οιστραδιολη και μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν λιγο ανεβασμενη η προγεστερονη θα συνεχισω με τις daronda και τη δευτερα θα ξανακανω παλι εξεταση να δουμε που βρισκομαι...ειλικρινα σαν να εχω αρχισει λιγο να αγχωνομαι οσο και αν δεν το θελω...

[URL="http://lilypie.com"]
[/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου ηρθε σημερα περιοδος εκανα μια προγεστερονη οιστραδιολη και μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν λιγο ανεβασμενη η προγεστερονη θα συνεχισω με τις daronda και τη δευτερα θα ξανακανω παλι εξεταση να δουμε που βρισκομαι...ειλικρινα σαν να εχω αρχισει λιγο να αγχωνομαι οσο και αν δεν το θελω...

 

Όσοι λένε οτι πρέπει να μην έχουμε άγχος, είναι έξω απο τον χορο. Προσπαθησε όσο μπορείς να πείσεις τον εαυτό σου οτι πρέπει να είσαι ήρεμη για να έχεις καλύτερη επιτυχία, αλλά όσο μπορείς. Με τόση προσπάθεια, είναι δυνατό να μην έχουμε άγχος?

Τις ώρες που νιώθεις να έρχεται αυτό το παλιοάγχος, πες δυό λόγια προσευχής, αν πιστεύεις ή κάνε άνω κάτω το σπίτι και ξεκίνα να το ξαναφτιάχνεις. Μη το συζητάς πάντως με τον εαυτό σου, γιατί το άγχος επιδεινώνεται...Αυτό προσπαθώ να κάνω κι εγώ στο εαυτό μου γιατί είμαι απο τώρα ψιλοαγχωμένη που δεν έχω αρχίσει... Κι επειδή δεν θέλω να φτάσω στο ξεκίνημα με φουσκώματα και πλακώματα, το παλεύω όσο μπορώ.

Σίγουρα πάντως ισχύει΄το ότι, εμείς κάνουμε ό,τι μπορούμε και αν θέλει ο Θεός θα γίνει το θαύμα. Αν δεν θέλει τώρα, ίσως να γίνει με επόμενη προσπάθεια. Εμείς όμως κάνουμε τα πάντα...

Έχεις και ενοχλήσεις στο σώμα ή νεύρα απο τις ενέσεις?

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το αγχος ειναι κατι που δεν μπορεις να το αποβαλλεις τοσο ευκολα αλλα προσπαθουμε ολες οσο ειναι δυνατον να ειμαστε ψυχραιμες. Το αγχος μου εχει να κανει με την εξεταση και μονο και τιποτα αλλο γιατι το μονο που φοβαμαι ειναι να μην μεινω στη μεση και παει χαμενος ο κυκλος μου και φαω τσαμπα ολες τις ενεσεις που εχω κανει μεχρι τωρα...μονο αυτο. Τωρα στο σωμα μου περα απο ενα φουσκωμα στην κοιλια δεν εχω κατι αλλο..Νευρα ειχα ανεκαθεν και οσο να πεις τωρα λιγο αρχιζουν και τεντωνουν αλλα σκεφτομαι το αποτελεσμα και τα ξεχναω ολα μετα.Θελει υπομονη και επιμμονη το θεμα.:wink:

[URL="http://lilypie.com"]
[/URL]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το αγχος ειναι κατι που δεν μπορεις να το αποβαλλεις τοσο ευκολα αλλα προσπαθουμε ολες οσο ειναι δυνατον να ειμαστε ψυχραιμες. Το αγχος μου εχει να κανει με την εξεταση και μονο και τιποτα αλλο γιατι το μονο που φοβαμαι ειναι να μην μεινω στη μεση και παει χαμενος ο κυκλος μου και φαω τσαμπα ολες τις ενεσεις που εχω κανει μεχρι τωρα...μονο αυτο. Τωρα στο σωμα μου περα απο ενα φουσκωμα στην κοιλια δεν εχω κατι αλλο..Νευρα ειχα ανεκαθεν και οσο να πεις τωρα λιγο αρχιζουν και τεντωνουν αλλα σκεφτομαι το αποτελεσμα και τα ξεχναω ολα μετα.Θελει υπομονη και επιμμονη το θεμα.:wink:

 

Και πάντα θετική σκέψη!!! να σκέφτεσαι οτι ό,τι κάνεις το κάνεις για να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σας και όλα αυτά αξίζουν τον κόπο, και τον πόνο και τα νευράκια :)

Καλή δύναμη!!!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και πάντα θετική σκέψη!!! να σκέφτεσαι οτι ό,τι κάνεις το κάνεις για να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σας και όλα αυτά αξίζουν τον κόπο, και τον πόνο και τα νευράκια :)

Καλή δύναμη!!!

 

 

 

Επισης κοπελια μου!! καλη δυναμη σε ολες!!!!!!!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...:lol:

[URL="http://lilypie.com"]
[/URL]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η περίοδος. Πήρα τηλ στο κέντρο και μου είπαν αύριο να κάνω εξετάσεις. Ένας νέος κύκλος αρχίζει!!! Καλή μας δύναμη και ΜΑΚΡΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ήρθε η περίοδος. Πήρα τηλ στο κέντρο και μου είπαν αύριο να κάνω εξετάσεις. Ένας νέος κύκλος αρχίζει!!! Καλή μας δύναμη και ΜΑΚΡΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!

 

 

Μπραβο κοπελια μου! Κι εμενα οι εξετασεις μου βγηκαν καλες και ξεκινησα εχθες και τις ενεσεις διεγερσης των ωοθηκων! Αγχος ξου!!!!:-D Αντε με το καλο να ξεκινησεις κι εσυ!

[URL="http://lilypie.com"]
[/URL]
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοπελια μου! Κι εμενα οι εξετασεις μου βγηκαν καλες και ξεκινησα εχθες και τις ενεσεις διεγερσης των ωοθηκων! Αγχος ξου!!!!:-D Αντε με το καλο να ξεκινησεις κι εσυ!

 

Καλημέρα. Εμένα θα μου βγούν σήμερα οι εξετάσεις, οπότε μάλλον αύριο ξεκινάω ενέσεις. Λες να κάνουμε μαζί ωοληψία και την εμβρυομεταφορά μετα? Να δούμε πότε θα είναι έτοιμα τα αυγουλάκια μας! Καλή μας δύναμη!!!

 

mazi, εσύ πώς είσαι? Προχωράμε καλά?

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

mammysoon και kopelia καλημέρα και καλή επιτυχία

 

Καλημέρα. Εμένα θα μου βγούν σήμερα οι εξετάσεις, οπότε μάλλον αύριο ξεκινάω ενέσεις...

mazi, εσύ πώς είσαι? Προχωράμε καλά?

 

Λογικά τη μέρα που κάνεις τις εξετάσεις ξεκινάς και το πρωτόκολλο, επομένως σήμερα είναι η μέρα για την πρώτη ένεση.

Όσο για τη mazi σε άλλο τόπικ ανέφερε ότι μετά την εμβρυομεταφορά δε θα μπει για κάποιο διάστημα. Το μόνο που έγραψε στο άλλο τόπικ είναι ότι στην ωοληψία κατάφεραν να βρουν σπέρμα και επομένως θα προχωρούσε η διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

mammysoon και kopelia καλημέρα και καλή επιτυχία

 

 

 

Λογικά τη μέρα που κάνεις τις εξετάσεις ξεκινάς και το πρωτόκολλο, επομένως σήμερα είναι η μέρα για την πρώτη ένεση.

Όσο για τη mazi σε άλλο τόπικ ανέφερε ότι μετά την εμβρυομεταφορά δε θα μπει για κάποιο διάστημα. Το μόνο που έγραψε στο άλλο τόπικ είναι ότι στην ωοληψία κατάφεραν να βρουν σπέρμα και επομένως θα προχωρούσε η διαδικασία

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου!

Είχες δίκιο... Σημερα ξεκίνησα την πρώτη ένεση.

Μακάρι να έχει καλά αποτελέσματα και η mazi και όλες οι κοπέλες που προσπαθούν με τον οποιονδήποτε τρόπο!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχομαι σε ολες σας ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ προσπαθηστε να μην αγχωνεσται και να σκεφτεσται και αλλα ευχαριστα πραγματα,τα χριστουγεννα,τις γιορτες που ερχονται καντε προγραμμα με το πως θα περασετε? με ποιους φιλους,συγγενεις? οτιδηποτε αλλο μπορει να σας κανει να ξεχασετε εστω και για λιγο το αγχος σας,η ζωη προχωρα............Πιστεψτε με πιανει ....................και παλι σας ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου και σας το λεει καποια που πιστεψτε με δεν εχει περασει λιγα αλλα καποια πραγματα ερχονται στην ζωη μας οταν πια εχουμε συνηθησει χωρις αυτα και δεν τα περιμενουμε για να μας εκπληξουν ευχαριστα,ΚΟΥΡΑΓΙΟ,ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Εμένα θα μου βγούν σήμερα οι εξετάσεις, οπότε μάλλον αύριο ξεκινάω ενέσεις. Λες να κάνουμε μαζί ωοληψία και την εμβρυομεταφορά μετα? Να δούμε πότε θα είναι έτοιμα τα αυγουλάκια μας! Καλή μας δύναμη!!!

 

mazi, εσύ πώς είσαι? Προχωράμε καλά?

 

 

Εγω συνεχιζω κοπελια τις ενεσεις και τις εξετασεις...Αυριο θα ξανακανω! Πιστευω μεσα στην εβδομαδα αυτη θα ειμαστε ετοιμοι για αθηνα!!!!!!! Και οπως ειπε η φιλη μου η Rafia υπομονη κι επιμονη!!!Ολα θα γινουν!! Ερχονται Χριστουγεννα και αυτο θα ειναι το πιο ωραιο δωρο της ζωης μας!!!:-D

[URL="http://lilypie.com"]
[/URL]
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνεχιζω κοπελια τις ενεσεις και τις εξετασεις...Αυριο θα ξανακανω! Πιστευω μεσα στην εβδομαδα αυτη θα ειμαστε ετοιμοι για αθηνα!!!!!!! Και οπως ειπε η φιλη μου η Rafia υπομονη κι επιμονη!!!Ολα θα γινουν!! Ερχονται Χριστουγεννα και αυτο θα ειναι το πιο ωραιο δωρο της ζωης μας!!!:-D

 

Πώς νιώθεις απο τις ενέσεις και γενικότερα απο την προσπάθεια? Σε ποιά μέρα είσαι?

Εγω είμαι στην 6η. Αύριο είναι να κάνω παλι εξετάσεις, όπως κι εσύ. Πρωί απόγευμα ενέσεις και ο χορός καλά κρατεί!!! :)

Απο ψυχολογία, καλά? Εγώ καλά νιώθω μέχρι στίγμής, εκτός απο την κοιλιά που είναι πρησμένη. Πότε λέτε για ωοληψία? Έχεις πολλές καταβολές?

Εγώ λίγες, μόνο 4, αλλά δεν ήθελα πολλές και κανουμε λίγες μονάδες puregon. Υπολογίζουμε τέλος αυτής της εβδομάδας ή αρχές της άλλης να πάμε για την ωοληψία...

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Την Τεταρτη θα ανεβούμε Αθήνα για να μας δει ο γιατρός και να κάνει τις μετρησεις και στις ορμονες και στα ωοθηλάκια και να μας πει πότε θα προχωρήσουμε στην ωοληψία...

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Αυτό είναι το πρώτο μου post... Οπότε καλώς σας βρήκα.

 

Έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση σε φυσικό κύκλο με πολύ καλή ποιότητα σπέρματος στο συγκεκριμένο κέντρο και με τον συγκεκριμένο γιατρό πριν απο ακριβώς 14 μέρες και λέω αυριο ή μεθαύριο να πάω για β-χορική (δεν πολυθελω να πάω γιατί φοβάμαι ότι θα απογοητευτώ...)

 

Σε γενικές γραμμές εμεινα ευχαριστημένη από το κέντρο, αλλά όταν κάθησα και τα υπολόγισα είδα ότι έδωσα ?810 για όλη τη διαδικασία (υπέρηχους, μέτρηση LH, ενύσχιση σπέρματος και αμοιβή γιατρού). Προγεννετικό έλεγχο είχα κάνει από πριν. Δεν είναι κάπως πολλά????

Εσείς που έχετε ρωτήσει και αλλού τι λέτε???

 

Πραγματικά ελπίζω να είναι η πρώτη και τυχερή μου, αλλά αν πρέπει να ξαναμπώ στη διαδικασία έλεγα να δω και μερικά κέντρα ακόμα...

c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας ευχηθώ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στην προσπαθεια σας και σύντομα με ενα μωρό στην αγκαλιά σας!!!! :)

 

Καλώς ήλθες!!! :)

Καλά αποτελέσματα να έχεις και να μας πεις τα νεα σου, θα περιμένουμε :)

Όσο για τα χρήματα, τα ίδια είναι παντού. Δεν σου πήραν περισσότερα απο άλλα κέντρα.

Σου πρότειναν σπερματέγχυση ή την κάνατε δοκιμαστικά? Είναι η πρώτη που κάνατε?

Ειλικρινά σου εύχομαι καλή επιτυχία και να πας να την κάνεις την χοριακή για να μην αγωνιάς άλλο.

Πάντως δεν είναι κακό να έχεις άποψη και απο άλλα κέντρα.Στο συγκεκριμένο η συμπεριφορά τους είναι άψογη και τα αποτελέσματά τους,όπως έχω διαβάσει είναι καλά. Το που θα καταλήξεις όμως είναι προσωπική απόφαση...

Αύριο λοιπόν τα νέα σου :)

 

 

Εγώ την Παρασκευή πάω Αθήνα για την ωοληψία και ο Θεός βοηθός!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κακά τα νέα μου...

Αρνητική η χοριακή.

 

Περίμενα ότι θα ένιωθα χειρότερα...

Όχι ότι δεν θέλω να βάλω τα κλαματα και κρατιέμαι με το ζόρι γιατι είμαι στο γραφείο, αλλά δεν νιώθω ότι θα πεθάνω κιόλας... :(

 

Αυτή ήταν η πρώτη μας σπερματεγχυση, σε φυσικό κύκλο, μετά απο πρόταση του κ. Λαϊνά. Μου είχε πει ότι θα κάνω 3 συνολικά και θα δούμε. Έχουμε καλή (πολύ καλή) σπερμοτογραφεία αλλά πολυκυστικές ωοθήκες και προσπαθούμε 8 μήνες...

 

Αυτό το μήνα θα κάνω και τη σαλπιγγογραγεία μου γιατί δεν την έχω κάνει ακόμα. Και θα δω τι θα μου πει και ο γιατρος... Ελπίζω μετά τη σαλπιγγογραφεία να πάνε καλύτερα τα πράγματα...

 

Kopelia73 εύχομαι να πάει πολύ καλά η ωοληψία σου και να μαζέψεις πολλά και τυχερά αυγουλάκια!!!!

Και ευχαριστώ για την υποστήριξη γιατί είμαι πρωτάρα δεν έχω συνηθήσει ακόμα...

c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κακά τα νέα μου...

Αρνητική η χοριακή.

 

Περίμενα ότι θα ένιωθα χειρότερα...

Όχι ότι δεν θέλω να βάλω τα κλαματα και κρατιέμαι με το ζόρι γιατι είμαι στο γραφείο, αλλά δεν νιώθω ότι θα πεθάνω κιόλας... :(

 

Αυτή ήταν η πρώτη μας σπερματεγχυση, σε φυσικό κύκλο, μετά απο πρόταση του κ. Λαϊνά. Μου είχε πει ότι θα κάνω 3 συνολικά και θα δούμε. Έχουμε καλή (πολύ καλή) σπερμοτογραφεία αλλά πολυκυστικές ωοθήκες και προσπαθούμε 8 μήνες...

 

Αυτό το μήνα θα κάνω και τη σαλπιγγογραγεία μου γιατί δεν την έχω κάνει ακόμα. Και θα δω τι θα μου πει και ο γιατρος... Ελπίζω μετά τη σαλπιγγογραφεία να πάνε καλύτερα τα πράγματα...

 

Kopelia73 εύχομαι να πάει πολύ καλά η ωοληψία σου και να μαζέψεις πολλά και τυχερά αυγουλάκια!!!!

Και ευχαριστώ για την υποστήριξη γιατί είμαι πρωτάρα δεν έχω συνηθήσει ακόμα...

 

Υστεροσκόπηση έχεις κάνει? Και η σαλπιγγογραφία χρειάζεται. Και μη αγχώνεσαι. Σου έγραψα και στο πμ οτι η σπερματέγχυση δεν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας. Εξαρτάται φυσικά απο το μέγεθος των προβλημάτων. Θα κάνετε μωράκι, αυτό είναι σίγουρο. Ψάξτε το με τον γιατρό σας και όλα θα γίνουν. Απο Αθήνα είστε?

Σε ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές σου!

dT6Fp3.png

 

4555p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς νιώθεις απο τις ενέσεις και γενικότερα απο την προσπάθεια? Σε ποιά μέρα είσαι?

Εγω είμαι στην 6η. Αύριο είναι να κάνω παλι εξετάσεις, όπως κι εσύ. Πρωί απόγευμα ενέσεις και ο χορός καλά κρατεί!!! :)

Απο ψυχολογία, καλά? Εγώ καλά νιώθω μέχρι στίγμής, εκτός απο την κοιλιά που είναι πρησμένη. Πότε λέτε για ωοληψία? Έχεις πολλές καταβολές?

Εγώ λίγες, μόνο 4, αλλά δεν ήθελα πολλές και κανουμε λίγες μονάδες puregon. Υπολογίζουμε τέλος αυτής της εβδομάδας ή αρχές της άλλης να πάμε για την ωοληψία...

 

 

Kopelia καλησπερα! απο τις ενεσεις το μονο που νιωθω ειναι το πρηξιμο στην κοιλια και θελω συνεχεια τουαλετα....Ειμαι παρα πολυ καλα ψυχολογικα παροτι εκανα υπερβολικα πολλα οωθυλακια...ναι μας βγηκαν πολλα και ετσι την δευτερα παω κανονικα για οωληψια στο κεντρο αλλα θα τα βαλουμε στην καταψυξη για να ηρεμισει κι εμενα λιγο ο οργανισμος απο την ολη ταλαιπωρια και να ερθει στα φυσιολογικα του και την εμβρυομεταφορα θα την κανουμε στον επομενο κυκλο! Μου ειπε επισης ο γιατρος να τρωω ασπραδι αυγου και πολλα υγρα για να αποφυγουμε την υπερδιεγερση...Προχωραμε λοιπον κανονικα και βλεπουμε.Τουλαχιστον μετα δεν θα χρειαστει να ξαναμπω στην διαδικασια των ενεσεων μονο με κατι χαπια και θα παμε κατευθειαν να μας βαλουν τα μωρακια μας!!!:wink: Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και αν εισαι στο κεντρο κι εσυ τη δευτερα θα τα πουμε!!! Τελικα μαλλον μαζι θα την κανουμε την οωληψια!!!:-D Μην στεναχωριεσαι που εχεις μονο 4 κι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι θα ηταν καλυτερα να ειχα κανει μονο 10 και να ηταν καλα παρα που γεμισα.....Ολα καλα θα σου πανε θα δεις!!!

[URL="http://lilypie.com"]
[/URL]
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...