Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΙΨΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ


mata

Recommended Posts

Άμα αισθάνεσαι κουρασμένη άστο για αύριο. Δεν χάθηκε ο κόσμος! Με την ηρεμία σου. Και δεν είναι απαραίτητο να τελειώσεις αμέσως! Δεν θα σε μαλώσει κανείς! :lol:

 

Αυτό το διάστημα κάνω την μετάβαση από καλοκαιρινά σε χειμωνιάτικα στην ντουλάπα μου. Επειδή δεν είναι δυνατόν να γίνουν σε ένα απόγευμα και επειδή ακόμα χρειάζομαι κάποια από τα καλοκαιρινά κάνω το εξής:

 

Όποιο απόγευμα έχω χρόνο, τα κοιτάω λίγα-λίγα. Έχω βάλει ένα όμορφο καλάθι, μεσαίου μεγάθους επάνω στο παιδικό κρεβατάκι (που ακόμα δεν το χρησιμοποιούμε για τον μικρό μας) και εκεί τοποθετώ όσα καλοκαιρινά δεν κρεμιούνται από κρεμάστρες και είναι για την επάνω ντουλάπα. Έτσι την Κυριακή θα ανεβάσω όσα θα έχουν μαζευτεί εκεί. Άρα:

1) Δεν χρειάζομαι συνεχώς την σκάλα

2) Τα κάνω με την ηρεμία μου & δεν "κλέβω" χρόνο από την οικογένειά μου

3) Δεν εκνευρίζομαι. :D

 

Όσα επίσης είναι σε κρεμάστρες απλώς θα τα ανεβάσω απευθείας (όπως είναι δηλαδή) στην επάνω ντουλάπα, την Κυριακή με τα άλλα.

 

Εσένα εννοείται όπως σε βολεύει όπως και την κάθε κοπέλα. Απλά να θυμάσαι ΧΩΡΙΣ ΣΤΡΕΣ για τις παλιο-δουλειές!:lol:

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 971
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρηνη μου γλυκιά , σε ορίζω μια και εξπερ υπεύθυνη του τόπικ να μας ξελασπώσεις όλες τις ανοργάνωτες!!!! :lol::lol::lol:

Μα...δεν βλέπεις πώς κρεμόμαστε από τα χείλη σου να μας δώσεις ιδέες, μπας και σωθούμε;;;;;; :lol::lol::lol: να είσαι καλά, σε ευχαριστούμε για όλα όσα προτείνεις!!!!Μόλις σε διαβάζω πάντως, ξεαγχώνομαι!!!!! :wink::lol:

 

Λοιπόν, εγώ έχω κάνει καθαριότητα με την γυναίκα την Κυριακή.Θα ξανέρθει την επόμενη Κυριακή, να κάνουμε ότι έμεινε και να στρώσουμε τα χαλιά.

Κατέβασα τα χειμωνιάτικα, τα δικά μου και του μικρού!Το Σάββατο, έκανα τα δικά μου και χθες του μικρού. Όπως λέει και η Ειρήνη, θέλει από μια μέρα το καθένα. Χαλαρά κορίτσια, γιατί και τα νεύρα μας, δεν αντέχουν κι άλλη πίεση!!!!! :lol::lol: Του άντρα μου θα τα κατεβάσω μάλλον αύριο. δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί τα δικά μου και του άντρα μου, τα μεταφέρω από ντουλάπα σε ντουλάπα με τις κρεμάστρες και ανεβοκατεβάζω αυτά που είναι για δίπλωμα από το πατάρι της ντουλάπας(που είναι βολικό και χαμηλό για μενα) στο κατω μέρος. Έτσι τελειώνω γρήγορα. Σήμερα δεν είχα όρεξη και δεν κατέβασα του άντρα μου. Μάλλον αύριο. Αν βιάζεται πολύ...ας τα κάνει ο ίδιος...δεν με πειράζει!!! :lol::lol::lol:

Εβαλα μια σκουπίτσα σήμερα και έκανα ένα σφουγγαρισματάκι. (εκτός των άλλων φυσικά που ΄σας είναι γνωστά)Όχι ότι το σπίτι ήταν βρώμικο, αλλά όταν διατηρείται περισσότερο καθαρό, χωρίς σκουπιδάκια στο πάτωμα ή ΄ψιχουλάκια από τα παιδάκια μας, έχεις περισσότερη όρεξη να κάνεις δουλειές. Έχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω σκούπα, σχεδόν καθε μέρα, το κάνω πιο γρήγορα. Αλλιώς κοιτάω να το κάνω με λεπτομέρεια και τρώω πιο πολύ χρόνο. Η λεπτομέρεια πρέπει να γίνεται μια φορά - 2 την εβδομάδα, και ενδιαμεσα η διατήρηση.

Πάντως αν δεν είχα πρέσα όπως λέει και η Εκάβη, θα ανέβαινα κάθε μέρα στην ταράτσα και θα απειλούσα να πηδήξω!!!!! :lol::lol::lol:

Μπορεί να μην είναι τέλεια, αλλά είναι όμως η ψυχική υγεία μου!!!!

Καλύτερα καμιά κατα λάθος τσάκα, παρά νεύρα τσάκα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

Τώρα περιμένω το γραφείο μου, για να βολέψω το λαπ τοπ και τον εκτυπωτή και να μην βολοδέρνει το λαπ τοπ από κρεβάτι σε καναπέ και από καναπέ σε μπαλκόνι. Να έχει έναν χώρο.

Κρέμασα κουρτίνες αφού έγιναν οι χοντρές δουλειές για να μην τις έχω τη μέρα που θα στρώσω, γιατί αλλες φορές που το έκανα έτσι, ψοφούσα.

Θέλω να βάλω εδώ και πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καιρόοοοοοοοο, κάτι φωτογραφίες σε άλμπουμ και όλο το αναβάλω. Μήπως κι εσεις το ίδιο;;;; :lol::lol: Καλά που έχω προνοήσει τουλάχιστον να γράψω έξω στο σακουλάκι μήνα και χρονολογία, γιατί θα τις μπέρδευα στο τέλος.

Τα ντουλάπια της κουζίνας θέλω να κάνω, κάτι dvd να συμμαζέψω, τη συρταριέρα με κάποια παιχνιδια του μικρού και κάποια ακόμα πράγματα που νοιώθω ότι με βαραίνουν, όπως η ντουλάπα και το μικρό ντουλαπάκι στο μπαλκόνι.....

μακρυγόρησα...αλλά είπα να σας ενημερώσω...ε...και να πώ και τον πονο μου!!!! :lol::lol::lol:

Πώ πώ....τέτοια ώρα...δεν είναι να γράφεις σε τέτοια τόπικ!!!!Εφιαλτες με ντουλάπες θα βλέπω το βράδυ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα Ματούλα καλημέρα!!!

 

«Εξπέρ-υπεύθυνη-του-τόπικ»??!! Τι τίτλος για την αφεντομουτσουνάρα μου! Χιχιχι Ευχαριστώ πολύ! Για ότι μπορώ να βοηθήσω και ξέρω, ευχαρίστως είμαι εδώ! :lol:

 

Καλά… για άλμπουμ μην συζητάμε… πονεμένη ιστορία! :lol: Έχω ένα κουτί που μέσα έχω βάλει διάφορες φωτογραφίες του μικρού. Ευτυχώς έχω αρχίσει και τα «προχωρώ» και αυτά, φυσικά ανάλογα με τα κέφια, είπαμε. Κατά διαστήματα βγάζω ένα πακετάκι (ευτυχώς τα έχω χωρισμένα σε γεγονότα) και τα τοποθετώ σε άλμπουμ. Έχω πάρει και ένα ψαλιδάκι που κάνει όμορφα «νερά» στο κόψιμο και πραγματικά γίνονται πολύ όμορφα και μοναδικά. Ένα-ένα άλμπουμ που τελειώνω το παίρνω στο γραφείο και όταν δεν έχω δουλίτσα εκτυπώνω με όμορφα χρώματα ετικέτες που αναφέρω χρονολογία & γεγονός ή απλά γράφω σχόλια…. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα για να μην ανακαλύψει ξαφνικά και μετά από 8 μήνες, το αγαπητό Δημόσιο, πως τον Φεβρουάριο του 2008 δεν είχες πληρώσει έναν λογαριασμό της ΕΥΔΑΠ και εσύ άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας! :lol::lol:

 

Εγώ πάντως τα πετάω.. έτσι από αντίδραση, κρατώ μόνο τους λογαριασμούς του περασμένου μήνα και αφού ελέγξω τον τελευταίο πως δεν αναγράφει "προηγούμενη οφειλή", τους πετάω. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει & διαβάσει στο ίντερνετ (δεν το έχω κάνει):

 

Σε ελαφρώς ζεστό φούρνο βάζουμε ένα πιάτο αμμωνία (βάλτο επάνω σε μια σχάρα). Στο κάτω μέρος του φούρνου βάζουμε μία κατσαρολίτσα με ζεστό νερό και το αφήνουμε για 3-4 ώρες. Μετά καθαρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

KAI ΕΓΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ.

ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΚΡΙΛ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΑ.

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΓΚΡΙΛ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΚΑΝΩ ΖΗΜΙΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσωπικά... ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΩ!!! :lol::lol:

 

Βαριέμαι απίστευτα να πλένω τον φούρνο... :roll: Αναγκάζομαι να τον καθαρίζω και έτσι κάνω ότι πρέπει μόνο για να δείχνει καθαρός...

 

Το γκρίλ δε... δεν το έχω ακουμπήσει ποτέ γιατί είμαι σίγουρη πως και ζημιά θα κάνω και δεν θα το τοποθετήσω όπως ήταν αρχικά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν καταλάβεις οτι λείπει η φωτογραφική σου μηχανή τι κάνεις με την γυναίκα που καθαρίζει??? ......

 

Την ρωτας πρωτα διακριτικα αν την ειδε, μηπως την συμμαζεψε πουθενα και οτι δεν την βρισκεις και αλλα τετοια βλεπεις πως αντιδρα και αναλογως πραττεις!Αν εχεις βασιμες υποψιες οτι την πηρε την διωχνεις!!

Εγω πολλες φορες που δεν εβρισκα πραγματα θεωρησα οτι μου τα πηρε και ευτυχως δεν εκανα καυγαδες γιατι θα γινομουν και ρεζιλι γιατι μετα φυσικα τα εβρισκα.... :roll::cool:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα γενική εκκαθάριση στο σπίτι και τακτοποίησα τα πάντα.

Ψάχνω και ξαναψάχνω πουθενά, την ρώτησα και ήταν πιστική οτι δεν την είδε. Κρατάω επιφύλαξη αφού δεν έχω αποδείξεις. Μάζεψα και έκρυψα ότι άλλο πολύτιμο για να μην ψάχνομαι.

ήμουν ήσυχη γιατί μου την σύστησαν εγγυημένα και ήρθε μόλις 3 φορές μέχρι τώρα.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήρθε μόνο τρεις φορές, είναι ένα θέμα. Πάντως, κι εγώ έχω πολλές φορές χάσει πράγματα που μετά τα ξαναβρήκα όλα (και εγώ έφταιγα που δεν τα έβρισκα, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εγώ τα είχα μετακινήσει) κι όμως πάντα σκέφτομαι ή ότι τα πήρε η κοπέλα που καθαρίζει (κι ας την ξέρω χρόνια, κάποια δευτερόλεπτα την αμφισβητώ) ή ότι τους άλλαξε θέση ή ότι η μαμά μου κάπου τα'βαλε, πάντα έχω την τάση να σκέφτομαι ότι φταίει κάποιος αλλος, αλλά πλέον δε λέω κουβέντα γιατί είμαι σίγουρη ότι πάλι εγώ θα την έχω κάνει την κοτσάνα :D Οπότε λέω περίμενε λίγο καιρό και νομίζω θα τη βρεις τη μηχανή σε κανα κουλό μέρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια θα σας εξομοληγω μια... αμαρτία.

Την Παρασκευή επιρεασμένη αρκετα απο τα σχετικα με την οργανωση και επωφελουμενη ενα συναχακι του μικρουλη την εκανα κοπανα απο τη δουλεια.

:lol: Και ολα εγιναν οπως επρεπε! Την Παρασκευή εκανα τις δουλίτσες σε ολο το σπίτι και με μία διαθεση τρομερή. Επλυνα και ολα τα ρουχα. Ξεχωρισα και ρουχα καλοκαιρινα-χειμωνιατικα δικα μου και του καλού μου!

Ετοιμη και η ντουλάπα.

Το Σάββατο και εχοντας καθαρο το σπιτι, μαγειρεψα με ιδιαιτερη διαθεση, σιδερωσα τα ρουχα της πιο προηγουμενης εβδομαδας που στοιβαζονταν στη γνωστη καρεκλα στο σαλονι :oops: και μετα περιποιηθηκα τον εαυτο μου, εβαψα μαλλί, εκανα μανικιουρ-πεντικιούρ.

Την Κυριακή απολάμβανα το καθαρο σπιτι, επαιξα με το μικρό, μαγείρεψα 3 φαγητά τακτοποιησα και ολα τα καλλυντικά μου κάνοντας και μια ξεκαθαριση.

Σήμερα εχω μονο να ανεβάσω τα χειμωνιατικα στο παταρι της ντουλαπας δηλαδή ουτε μιση ωρα δουλιτσα με ενα καλο ξεσκονισμα της ντουλαπας κα να σιδερωσω και τα ρουχα που επλυνα!

Και απο την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινησω κάθε δωματιο χωριστά για να ξεκινησει ενα καλο καθαρισμα και ξεκαθαρισμα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου μας έχεις επηρρεάσει όλες από ότι βλέπεις και έχουμε φορτσάρει για εκκαθαρίσεις και οργάνωση στις δουλειές!!!!!!!!!!!! :wink::lol::lol:

 

Αυτό που ρώτησε η Irene για τον φούρνο!!Μέχρι προχθές, τον καθάριζα, αλλά φυσικά ανάμεσα στις σχάρες δεν χωρούσαν τα χέρια μου και δεινοπαθούσα.

Προχθές που ήρθε η γυναίκα για τις δουλειές, της είπα να τον καθαρίζει και τί ΄διαπιστώνω;;;;;;;;;;;;;;;;Ότι οι σχάρες έβγαιναν!!!!!!!!!!!!! :shock::shock: Τόσα χρόνια βρε παιδιά, νόμιζα ότι οι σχάρες δεν μπορούσαν να βγούν και παιδευόμουν να τον καθαρίσω. Μου έδειξε πώς βγαίνουν(τις κουνάς λίγο προς τα πάνω και λίγο προς τα κάτω) και ο φούρνος έγινε λαμπίκος!!!!Τώρα που το έμαθα, μου έφυγε εκείνος ο φόβος όταν λερωνόταν!!!Και δεν είναι να πείς δεν τον καθαρίζω, είναι περισσότερο ότι μένουν οι μυρωδιές.

Και για να σας κάνω να ζηλέψετε λίγο, να σας πώ ότι έστρωσα τα χαλάκια μου και το σπίτι καθαρίστηκε, μέχρι τελευταία γωνία!!!!! :D:D:D Συμμάζεψα πολύ καλά τα δωμάτια και ξφορτώθηκα πολύ πράγμα!!!

Έβαλα και κάτι λίγες φωτογραφίες στο άλμπουμ όταν τέλειωσα τις δουλειές και τώρα μου έμειναν κάτι λίγες. Είχε έρθει και η αδερφή μου και με βοήθησε την Κυριακή και ανέλαβε τα ντουλάπια της κουζίνας!!!Γενική επιστράτευση οικογενειακώς!!!! :lol::lol: Το τί πεταξα από την κουζίνα...δεν λέγεται!!!

Τώρα, τί μου έμεινε:

Έχω κανά 2 ακόμα συρτάρια για φτιάξιμο και τα ρούχα του άντρα μου, που είπαμε να τα κάνουμε μαζί, για να μου πεί ποιά δεν φοράει και να τα μαζέψω για δόσιμο. Την ντουλάπα του μπαλκονιού έχω να συμμαζέψω και λίγο την συρταριέρα του μικρού με τα παιχνίδια!!!

Αυτά γενικώς..πάντως είμαι πολύ ξελαφρωμένη και αποφάσισα να μην τα αφήνω να μαζεύονται. Μια φορά το μήνα θα κάνω εκκαθάριση στα πράγματα και καλό καθάρισμα σε κάθε δωμάτιο μεμονωμένα. Δεν θα τα αφήνω να μαζεύονται και μετά να μην ξέρω από πού να αρχίσω!

Το σύστημα με το ένα - ένα δωμάτιο και ως προς την γενική καθαριότητα, αλλά και προς την εκκαθάριση, είναι το καλύτερο.

Ετσι και το βλέπεις πιο εφικτό και δεν σαστίζεις!!! :wink::D:D:D

Αντε καλό χειμώνα να έχουμε!!! :wink::D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια θα σας εξομοληγω μια... αμαρτία.

Την Παρασκευή επιρεασμένη αρκετα απο τα σχετικα με την οργανωση και επωφελουμενη ενα συναχακι του μικρουλη την εκανα κοπανα απο τη δουλεια. :lol: Και ολα εγιναν οπως επρεπε! Την Παρασκευή εκανα τις δουλίτσες σε ολο το σπίτι και με μία διαθεση τρομερή. Επλυνα και ολα τα ρουχα. Ξεχωρισα και ρουχα καλοκαιρινα-χειμωνιατικα δικα μου και του καλού μου! Ετοιμη και η ντουλάπα. Το Σάββατο και εχοντας καθαρο το σπιτι, μαγειρεψα με ιδιαιτερη διαθεση, σιδερωσα τα ρουχα της πιο προηγουμενης εβδομαδας που στοιβαζονταν στη γνωστη καρεκλα στο σαλονι :oops: και μετα περιποιηθηκα τον εαυτο μου, εβαψα μαλλί, εκανα μανικιουρ-πεντικιούρ. Την Κυριακή απολάμβανα το καθαρο σπιτι, επαιξα με το μικρό, μαγείρεψα 3 φαγητά τακτοποιησα και ολα τα καλλυντικά μου κάνοντας και μια ξεκαθαριση. Σήμερα εχω μονο να ανεβάσω τα χειμωνιατικα στο παταρι της ντουλαπας δηλαδή ουτε μιση ωρα δουλιτσα με ενα καλο ξεσκονισμα της ντουλαπας κα να σιδερωσω και τα ρουχα που επλυνα! Και απο την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινησω κάθε δωματιο χωριστά για να ξεκινησει ενα καλο καθαρισμα και ξεκαθαρισμα :wink:

 

Τέλεια, μπράβο σου!

 

Είδες που δεν αξίζει να αγχωνόμαστε για το σπίτι?

 

Και τώρα που είσαι «έτοιμη» και «τακτοποιημένη» κοίτα λίγο να το χαρείς, να ξεκουραστείς και να βάλεις ένα πρόγραμμα ώστε να μην σου δημιουργείται εκνευρισμός. Δεν αξίζει, για το σπίτι!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μάτα μου μπράβο και καλό χειμώνα, αφού έστρωσες!!! :lol:

 

Η εκκαθάριση είναι μεγάλο πράγμα, το πιστεύω ειλικρινά. Βοηθάει όχι μόνο στο να είναι πραγματικά τακτοποιημένο/μαζεμένο το σπίτι αλλά και στο να μην εκνευριζόμαστε, πράγμα σπουδαιότερο!

 

Εγώ την περασμένη Κυριακή, είπα να κάνω εκκαθάριση στο συρτάρι με τα εσώρουχα…. Κορίτσια… μόνο παπάδες δεν έβγαλα τελικά!!! Μια μπανέλα από εδώ, ένα εσώρουχο, που έχω να το φορέσω μήνες, από κει...… Πέταξα & κράτησα μόνο τα «καλά» ώστε να ξέρω και τι χρειάζομαι να αγοράσω βρε παιδί μου! Τώρα τα έχω τακτοποιήσει όπως έβλεπα τα συγκεκριμένα συρτάρια στα περιοδικά και το λατρεύω! :P

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Ειρήνη μου!!!!!!

Καλό χειμώνα και σε σένα!!!!!!!!! :D:D:D Σε όλες μας!!!!!!!!! :D:D

 

Εσώρουχα είπες;;;;;;;;χμμμμ :roll::roll: ωραία ιδέα!!!Εσώρουχα και κάλτσες(αυτό το συρτάρι με τις κάλτσες είναι θησαυρός :lol::lol: )θα φτιάξω σημερα!!!!!!!Καλή ιδέα!!!!Χθες έφτιαξα το ντουλάπι με τα μπισκότα, τις φρυγανιές κλπ, γιατί παρόλο που είχα κάνει την κουζίνα, εκείνο ήθελε καλό ξεκαθάρισμα και έτσι το είχα αφήσει και προχθές μου έπεσαν δυο κουτιά με μπισκότα στο κεφάλι!!!!!!!!! :?:lol::lol::lol: Έγινε όμως μια χαρά τελικά γιατί πέταξα πολύ πράγμα!!!!!!!! :D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εσώρουχα είπες;;;;;;;;χμμμμ :roll::roll: ωραία ιδέα!!!Εσώρουχα και κάλτσες(αυτό το συρτάρι με τις κάλτσες είναι θησαυρός :lol::lol: )θα φτιάξω σημερα!!!!!!!Καλή ιδέα!!!!Χθες έφτιαξα το ντουλάπι με τα μπισκότα, τις φρυγανιές κλπ, γιατί παρόλο που είχα κάνει την κουζίνα, εκείνο ήθελε καλό ξεκαθάρισμα και έτσι το είχα αφήσει και προχθές μου έπεσαν δυο κουτιά με μπισκότα στο κεφάλι!!!!!!!!! :?:lol::lol::lol: Έγινε όμως μια χαρά τελικά γιατί πέταξα πολύ πράγμα!!!!!!!! :D:D

 

Ναι... αυτά τα 2 συρτάρια με τα εσώρουχα και κάλτσες έφτιαξα και βρήκα μέσα.... δεν θέλεις να ξέρεις! :lol: Πέταξα κάλτσες ένα σωρό που ήταν γεμάτο το συρτάρι και νόμιζα πως είμαι πήχτρα στις κάλτσες τελικά έχω καμιά 10αριά ζευγάρια που είναι σε άριστη κατάσταση.

 

Σου ήρθαν στο κεφάλι τα μπισκότα?! Μήπως ήθελαν να τα... φας?! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ματα λαμβάνω... Τέστ-τέστ ή τοστ-τοστ! :lol::lol:

 

Τα έκανες? Μπράβο σου!!! Άντε σε βλέπω τα Χριστούγεννα που δεν θα έχεις τελειώσει μόνο τις δουλειές αλλά και θα είσαι τέρας οργάνωσης να είσαι αλοιφή κάθε φορά που θα μπαίνεις σπίτι σου. Μια αίσθηση ηρεμίας και χαλαρότητας!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχω αρχίσει να νοιώθω έτσι Ειρήνη μου!!!!!!!!!!Ανοίγω τα συρταράκια μου και μου βγαίνει ένα ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!!!

Και το καλό είναι ότι τα διατηρώ έτσι με ευλάβεια.

Πολύ μου αρέσει το καινούργιο οργανωτικό στυλ μου!!!!!!!!! :wink::D

Μπράβο Ειρηνούλα μου αρχηγέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...