Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Recommended Posts

Γεια σας,

θα ηθελα να μου πειτε περιπου ποσο σας βγαινει το κοστος των πανων καθε μηνα, ισως και αναλογα με την ηλικια του παιδιου

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Διαφημίσεις

απο 40 μεχρι 70 ευρο δινεις σε πανες στην ηλικια ενος ετους και πανω αναλογα απο που τις παιρνεις

εγω παιρνω απο του λιντλ με 40 ευρο τον μηνα και τις λιμπερο με 60 το μηνα

με κουπονια οταν μου στελνουν

για 1-3 μηνων δινεις τα διπλασια

αν περιμενεις παιδακι μπορεις σιγα σιγα να παρεις οικολογικες επαναχρησιμοποιουμενες δινεις αρκετα λεφτα μαζεμενα αλλα εινα πολυ καλη και οικονομικη λυση εγω δυστηχως τις ανακαλυψα μετα την γεννα και 4 μηνων παθαμε μια ουρολοιμοξη και δεν τις χρησιμοποιησα για πολυ

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

328e.jpg328ep3.png

ακριβως αυτο σκεφτομουν για τις υφασματινες!

τελικα αν καταφερεις να τις χρησιμοποιησεις πολυ συντομα θα εχεις βγαλει τα λεφτα σου

βρηκα απο αγγλια 20 πανες και ολα τα παρελκομενα αξεσουαρ με εξοδα αποστολης γυρω στα 450 ευρω

οποτε στη χειροτερη σε 10 μηνες θα εχουμε βγαλει τα χρηματα μας

και επισης δε θα εχουμε το νου μας μην ξεμεινουμε

τελικα θα τις παραγγειλω και ο Θεος βοηθος

σημ. μπορει να φαινεται οτι κανω χαζες ερωτησεις με 2 παιδια αλλα εουν περασει πολλα χρονια απο τοτε...

Z57wp3.png dQOzp3.png

ειχα δει πριν την ερωτηση σου αλλα δεν απαντησα γιατι περασε πολυσ καιροσ απο τοτε που ηταν νεογεννητο και δεν θυμαμαι τιποτα χαχαχα.

καταλαβα οτι περιμενεισ τριτο και εδω ξεχασα εγω εσυ θα θυμοσουν !!!!

οπωσ ειπαι και η Μαριρενα καλυτερα υφασματινεσ ,και εγω καπου το μετανιωσα ,αν και τισ γνωριζα και πριν την γεννα και μετα το ξανα σκευτικα αλλα για ηλιθιους λογουσ δεν το εκανα .

παντωσ πριν μημεσ που ειχα κανει εναν υπολογισμο ειχανε βγει γιρω στα 1000ε τον χρονο και περισσοτερο !!!

ylSkp1.pngrwLVp1.png

ευχαριστω για τις απαντησεις

θα σας πω εντυπωσεις για να τις χρησιμοποιησετε στο 2ο με το καλο και γιατι οχι και στο 3ο ...

Z57wp3.png dQOzp3.png

Διαφημίσεις

• 4 weeks later...

Οντως αυτές είνα οι τιμές, κάπου στα 60 ευρώ τώρα εάν ψάχνεις για κάτι ποιο οικονομικό Lidl (δεν τις έχω δοκιμάσει αλλά μου έχουν πει ότι είναι πολυ οικονομικές) ή τις πάνες του carrefour που είναι μια χαρά (όχι η MAXI, αυτές μας κάναν αλλεργία) το μικρό πακέτο κάνει 5,85. Αν καταφέρεις και έχεις κουπόνια Libero ή Babylino και τύχης και σε προσφορά στο κατάστημα τότε μπορεί το μεγάλο πακέτο να σου έρθει ακόμα και 10 ευρώ.

εμείς θέλουμε 3 πακέτα τον μήνα,παίρνω πάντα με τις προσφορές, libero πιο πολύ,pampers,babylino.

μου έχει βγεί το πακέτο μέχρι και 6Ε-10Ε...

οπότε 35Ε περίπου τον μήνα.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

εμείς παίρνουμε babylino ή lidl για καθημερινά, και υπάρχουν πάντα και pampers (με κουπόνια) για το βράδυ (που είναι μάλλον οι καλύτερες στην αποροφητικότητα) ή για κάποια έξοδο (που δεν θέλουμε να φουσκώνουν τόσο πολύ τα ρούχα.

Οι πολλαπλών χρήσεων θέλουν και πλύσιμο-στέγνωμα-σιδέρωμα? Υπολογίστε και αυτό στο κόστος.... Το αν είναι οικολογικές δεν μπορώ να το κρίνω, ότι κερδίζεις από τα λιγότερα σκουπίδια το χάνεις από την επιπλέον ενέργεια και νερό ...