Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς συνυπάρχεται στο σπίτι με τους φίλους;


Recommended Posts

Θέλω να μάθω πώς τα καταφέρνετε όταν έρχονται φίλοι των εφήβων σας στο σπίτι, να μην ενοχλείται η υπόλοιπη οικογένεια από την παρέα.

Δηλαδή, πού κάθεστε όταν έρχονται με παρέα ή πού κάθονται τα παιδιά ή εσείς;

Εμένα δε φέρνει φίλους γιατί έχουμε και το μωρό λέει, και γενικώς θέλουν την ησυχία τους, είτε να δούνε dvd στο σαλόνι ή να μην είμαστε εμείς σπίτι. Εσείς τί προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καταρχην πουλυ μου αρεσει παντα ηθελα να εχω τους φιλους των παιδιων μου στο σπιτι οταν ηταν πολυ μωρο το μικρο μας δεν ερχοντουσαν.απο δυο χρ. και μετα και ο μικρος τρελαινετε με τα φιλαρακια και τα φιλαρακια κυριος οι φιλες της κορης μου.αλλα και τα αγορια αν και στην αχαρη ηλικια των 15-16-και 18 ακομη παιζουν πολυ μαζι του.και στρωματζαδα στο σαλονι και ταινιες αλλα στο pc στο δωματιο του μεγαλου.συνηθως οταν ειναι καμια κωμωδια την βλεπουν στο σαλονι εμεις πηγαινουμε στην κρεβατοκαμαρα εκτος αν εχω να τους κανω τπτ ας πουμε τοστ ή ποπ κορν.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

καταρχην πουλυ μου αρεσει παντα ηθελα να εχω τους φιλους των παιδιων μου στο σπιτι οταν ηταν πολυ μωρο το μικρο μας δεν ερχοντουσαν.απο δυο χρ. και μετα και ο μικρος τρελαινετε με τα φιλαρακια και τα φιλαρακια κυριος οι φιλες της κορης μου.αλλα και τα αγορια αν και στην αχαρη ηλικια των 15-16-και 18 ακομη παιζουν πολυ μαζι του.και στρωματζαδα στο σαλονι και ταινιες αλλα στο pc στο δωματιο του μεγαλου.συνηθως οταν ειναι καμια κωμωδια την βλεπουν στο σαλονι εμεις πηγαινουμε στην κρεβατοκαμαρα εκτος αν εχω να τους κανω τπτ ας πουμε τοστ ή ποπ κορν.

 

Χμ..το pc το έχετε στο δωμάτιο του μεγάλου; Εμένα μου το ζητάει αλλά το αποφεύγω γιατί θέλω να έχω κάπως τον έλεγχο σ'αυτό. Ωστόσο παίζουν κι εμένα με τις φίλες της στο σαλόνι που το έχουμε τοποθετήσει. Όμως αγόρια δεν καλεί στο σπίτι...ενώ εγώ θα ήθελα ώστε να γνωρίζω τα παιδιά που κάνει παρέα και τώρα το χειμώνα να μη τριγυρνούν στους δρόμους συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

εμενα συνηθως πανε στο δωματιο τους.....και στο σαλονι μονο για pc.....αλλα εκει μπαινει και ο μικρος στα ποδια τους και αρχιζουν οι φωνες.......παντως θα προσπαθησω τωρα το χειμωνα οταν μαζευονται τα μεγαλα...να απομακρυνω τονμικρο...

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανε στο δωματιο της κορης μου. Επειδη ειμαι ανθρωπος που θελω τον χωρο μου, καταπιεζομαι πολυ οταν υπαρχουν ξενα ατομα μεσα στο σαλονι και δεν μπορω να κινηθω ελευθερα μεσα στο σπιτι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααα εμεις σχεδον καθημερινα εχουμε τους φιλους του γιου μου σπιτι.Ολοι την μερα εδω μπαινοβγαινουν.Αλλα δν με πειραζει.Πολλες φορες κοιμουνται κ εδω (κ στα σπιτια των αλλων φιλων του βεβαια) κ μαζευονται πολλες ωρες εδω (υποτειθεται να διαβασουν).Το ιδιο ομως γινεται κ στα σπιτια των περισσοτερων φιλων του.

Link to comment
Share on other sites

Την τηλεόραση πού την έχετε; Στο σαλόνι ή στο δωμάτιο τους;

Εμάς μαζεύονται να δούνε θρίλερ στο σαλόνι αλλά εμείς τότε πού θα πρέπει να εκτοπιστούμε; Έχω και το μωρό...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...