Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!!!!

βλεπω μεγαλωσε αρκετα οι παρεα να σας ευχηθω μεσα απο την καρδια μου καλα αποτελεσματα σε ολλες!!!!!!

Μαριρενακι μου διαβασα το πμ και σου εστειλα μου εχετε λειψει ολλες παρα πολυ αντε σιγα σιγα να μαζευωμαστε παλι!!!!!!! που εισαστε???????εγω ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα περιμενω της μερες για να κανω υστεροσκοπηση και ειμαι λιγο αγχομενη!!!!ευχομαι να βγει καλη η εξεταση για να μπορεσω να παρω τα τελευταια μου παγωτακια!!!!εσεις τελικα ρε κοριτσια τι θα κανετε????ποτε ξεκινατε????φιλακια πολλα ευχομαι να ειστε ολλες καλα!!!!!

 

 

Inopi μου τι κάνεις; :P Πραγματικά χαθήκαμε, για να ξαναμαζευόμαστε πάλι γιατί θα το χρειαστούμε το παρεάκι μας για να πάρουμε δυνάμεις για την επόμενη προσπάθεια μας! Μην ανησυχείς κοπέλα μου να δεις που όλα καλά θα είναι. Πότε με το καλό θα κάνεις την εξέταση; Εμείς ακόμα δεν ξέρω μάλλον για τα χριστούγεννα λέμε ανάλογα και τα οικονομικά μας γιατί μας τελειώσανε τα παγωτάκια μας και πρέπει να πάμε απο την αρχή! ;) Τώρα μου είπαν για έναν άλλο γιατρό και μάλλον θα πάμε να τον επισκεφθούμε να δούμε τι έχει να μας πει και αυτός αφού πάμε πάλι απο την αρχή δεν χάνουμε μια καινούργια γνώμη αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα ακούσουμε κάτι διαφορετικό αλλά δεν χάνουμε τίποτα να τον δούμε!

 

Μόμεντ τί κάνεις; πως είσαι; Μάγκι τι κάνεις; που είσαι;;;;;;;;;;;; Ελπίζω να είστε καλά κορίτσια να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι όλες! :P

 

Ζουζού ελπίζω να είσαι καλά. Διαβάζω ότι ετοιμάζεσαι για την προσπάθεια σου, για να ξεκινάμε μία μία είναι η σειρά μας νομίζω! ;)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

chrischris

λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου. Το χω περάσει αρκετες φορές και ξέρω πως είναι.

Δε χάθηκε όμως ο πόλεμος, μια μάχη χάθηκε, έτσι?

Καλό θα ήταν σε κάθε προσπάθεια και μαζί με τη θετική χοριακή να ελέγχονται προγεστερόνη και οιστραδιόλη, ουτως ώστε αν οι τιμές είναι χαμηλές να δίνεται ενίσχυση.

Επίσης, για θρομβοφιλία έχεις κάνει εξετάσεις? Πολύ σημαντικό κι αυτό.

Σου εύχομαι να αναρρώσεις ψυχολογικά γρήγορα, να πάρεις το χρόνο που χρειάζεσαι και ύστερα, βουρ για το θετικό!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! :)

 

Ινόπη μου τι νέα; την έκανες την εξέταση;

 

Μόμεντ; Μάγκι; Τι κάνετε;

 

chrischris λυπάμαι κοπέλα μου που τα πράγματα δεν προχώρησαν ξέρω ακριβώς πως νιώθεις. Όμως μάζεψε τις δυνάμεις σου και ξαναπροσπάθησε. Μην το βάλεις κάτω και να δεις που στο τέλος θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

chris chris τωρα το διαβασα και εγω.. βλεπεις επαθα για δευτερη φορα το ιδιο πραγμα.. δευτερη εξωσωματικη δευτερη βιοχημικη. δεν εχω πια δυναμη να πρσοπαθησω κοριτσια.. δεν το αντεχω αυτο. την πρωτη φορα δυσκολα το ξεπερασα και τωρα ο χειροτερος εφιλατης μου ξαναπηρε σαρκα και οστα.. και αυτη τη φορα ολα πηγαιναν τοσο καλα μεχρι την τεταρτη χοριακη.. και ξανα αρχισε να μειωνεται.. δεν το αντεχω αυτο! δεν το ζω.. ωρες ωρες αρχιζω και τρελαινομαι, διαβαζω αυτα που γραφω και νομιζω οτι τα γραφει καποια αλλη και τη συμποναω. οτι δεν τα ζω αυτα. γιατι τοσες αποβολες?? chris chiris σου εχουν πει τι μπορει να φταιει? εγω εχω κανει ολες τις εξετασεις ολες ομως εκτος απο υστεροσκοπηση.. λενε οτι φταιει το σπερμα του συζηγου επειδη ειναι απο βιοψια αλλα εγω δεν το πιστευω! τοσες και τοσες εγκυμοσυνες εχουν γινει ετσι! παει το ονειρο κοριτισια παει και η ελπιδα ολα. δεν εχω φτερα πια.. μου εχουν κοπει χρονια απο τη ζωη μου με ολο αυτο! δεν αντεχω αλλο

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

chris chris τωρα το διαβασα και εγω.. βλεπεις επαθα για δευτερη φορα το ιδιο πραγμα.. δευτερη εξωσωματικη δευτερη βιοχημικη. δεν εχω πια δυναμη να πρσοπαθησω κοριτσια.. δεν το αντεχω αυτο. την πρωτη φορα δυσκολα το ξεπερασα και τωρα ο χειροτερος εφιλατης μου ξαναπηρε σαρκα και οστα.. και αυτη τη φορα ολα πηγαιναν τοσο καλα μεχρι την τεταρτη χοριακη.. και ξανα αρχισε να μειωνεται.. δεν το αντεχω αυτο! δεν το ζω.. ωρες ωρες αρχιζω και τρελαινομαι, διαβαζω αυτα που γραφω και νομιζω οτι τα γραφει καποια αλλη και τη συμποναω. οτι δεν τα ζω αυτα. γιατι τοσες αποβολες?? chris chiris σου εχουν πει τι μπορει να φταιει? εγω εχω κανει ολες τις εξετασεις ολες ομως εκτος απο υστεροσκοπηση.. λενε οτι φταιει το σπερμα του συζηγου επειδη ειναι απο βιοψια αλλα εγω δεν το πιστευω! τοσες και τοσες εγκυμοσυνες εχουν γινει ετσι! παει το ονειρο κοριτισια παει και η ελπιδα ολα. δεν εχω φτερα πια.. μου εχουν κοπει χρονια απο τη ζωη μου με ολο αυτο! δεν αντεχω αλλο

 

 

donatela30 ξέρω πως ότι και να σου πω δεν θα σου απαλύνει τον πόνο που νιώθεις τώρα αλλά να ξέρεις ότι δυστυχώς σε μας με πρόβλημα στο σπέρμα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. Το ξέρω γιατί και εγώ έχω βρεθεί στην ίδια κατάσταση με εσένα και πολλές άλλες κοπέλες ακόμα. Μάλλον εμεις πρέπει να προσπαθήσουμε περισσότερο. Εγώ ξαφνικά ανακάλυψα ότι δεν μου είχαν ζητήσει την εξέταση της θρομβοφιλίας! και δεν λεώ ένας γιατρός αλλά κανένας!!!! και ίσως εκέι να οφείλεται το ότι το δικό μου παλινδρόμησε στην 8 εβδομάδα! πάντως τον ίδιο πόνο νιώθουμε. Εγώ νομίζω ότι πρέπει να αφήσεις λίγο τον καιρό να περάσει να μπορέσεις να ξαναμαζέψεις δυνάμεις και να ξαναπροσπαθήσεις. Εξάλου είσαι μικρή ακόμα μην τα παρατάς! Και κάνε την υστεροσκόπηση για να μην έχεις απορίες. Αν και λογικά είσαι μια χαρά για να μένεις έγκυος μάλλον τα εμβρυάκια δεν είναι δυνατα. Ο σύζυγος σου εχει κάνει μόνο απο την μια πλευρά βιοψία; έχετε στην κατάψυξη;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαριρεν μου εχουμε ακομα λιγα σπερματοζωαρια στην καταψυξη αλλα αν συμφωνα με το γιατρο φταιει το σπερμα τοτε το ίδιο θα συμβει παλι?? απλα δεν ειναι δυνατον την μια να ναι άριστα τα εμβρυα και μετα την αποτυχια να φταιει το σπερμα που δεν εξελίσσονται! δεν ξερω δεν ξερω!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια...donatela30 πιστεψε με σε καταλαβαίνω, είχα τουλάχιστον 3 βιοχημικές που δεν προχώρησαν, αυτή ήταν και η μοναδική φορά που είδα και το σάκο με το φασόλι....Και εγω είμαι πολύ απογοητευμενη αλλα πρέπει να βρω τι φταιει και συμβαίνουν όλα αυτά. Για μενα η υστεροσκόπηση απαιτείται. Τοσο καιρό είχα βιοχήμικές και λεπτό ενδομήτριο. Μετα την υστεροσκόπηση διαπιστώθηκε ότι η μήτρα μου ήταν γεματη συμφυσεις, την καθαρισε και έμεινα αμέσως με τα κατεψυγμένα με πολύ μεγάλες τιμές χοριακής και είδα και σακο. Το ότι δεν προχώρησε θα το κοιτάξω και ενδοκρινολογικά γιατί έχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και οι γυναικες που το έχουν παρουσιαζουν αποβολές εως και σε ποσοστό 50%. Παίρνω το glucophage αλλα σκέφτομαι να πάω στον Παύλου που ειδικευεται σε ενδοκρινολογία αναπαραγωγής μήπως εκει θέλει κατι ρύθμιση. Ανοσολογικά δεν έχω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσακι μου γιατι να τα περναμε ολα αυτα δεν το πιστευω!!! και εγω εχω συνδρομο πολυκυστικων και μαλιστα σε σοβαρο βαθμο! περιοδος τον ενα μηνα ναι τον αλλο μπορει οχι!! επισης ειμαι στα ορια σακχαρου και σκεφτομαι να κανω καμπυλη σακχαρου μηπως τελικα ευθυνεται αυτο για τις αποβολες! για glucophase δεν μου μιλησε ποτε κανεις!! αυτος ο Παυλου τι ειναι?? σε παρακαλω στειλε μου αν θες και εμενα λεπτομερειες με pm. μου φαινεται μονες μας πρεπει να ψαχνομαστε με οτι πληροφοριες παιρνουμε η μια απο την αλλη!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, πραγματικά λυπάμαι για ότι συμβαίνει. Υπομονή και επιμονή χρειάζεται για όλες μας κ αργά η γρήγορα ο στόχος επιτυγχάνεται. Σχετικά με το glucophage κι εγώ το πήρα στην πρώτη εξωσωματικη. Και τώρα που θα προχωρήσω σε μεταφορά στα κατεψυγμένα μου τέλος Ιανουαρίου, έχω αρχίσει και το παίρνω ήδη. Για ρωτήστε λίγο τον ιατρο σας. Πρέπει να βοηθάει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. chris chris μάζευε δύναμη και συνέχισε όπως πρέπει να κάνουμε όλες μας, και εγώ στην πρώτη μου ήμουν και ενώ και η δεύτερη χοριακή είχε ανέβει όταν έκανα την τρίτη είχε πέσει και τώρα περιμένω να αδιαθετήσω. Όλες μας πρέπει να σκεφτόμαστε ότι κάπου έκει έξω υπάρχουν κάποια μωράκια που μας θέλουν για μανούλες τους και θα έρθουν να μας βρούν αργά ή γρήγορα. Τα γράφω εδώ μπάς και τα ακούσω και εγώ γιατί απο εχτές είμαι χάλια. donatela 30 και για εσένα τα ίδια ισχύουν, δεν πρέπει να απογοητευόμαστε αλλά να προσπαθούμε και πού θα πάει θα φτάσουμε και εμείς στο όνειρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι και γω σε προετοιμασία για κατεψυγμένα σε φυσικό κύκλο. Θα μου πείτε τί φάρμακα παίρνετε; Πρεγνύλ σας έδωσαν για συγχρονισμό του κύκλου; Utrogestan από ποιά μέρα σας είπαν να τα παίρνετε; Και ciclacur;

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ!ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΥΟ ΑΠΟΤΥΧΥΜΕΝΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΑΛΑΜΕ ΕΝΑ ΩΑΡΙΟ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΜΑΖΕΨΑΜΕ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΦΥΣΙΚΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΔΟΣΗ ΦΑΡΜΑΚΟΥ! ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΠΙΔΕΣ...ΑΛΛΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ 12 ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΕ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ... ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ!!! ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΑΣ... ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΙΑΣΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΕΤΥΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΓΑΚΙΑ ΜΟΥ....Η Ε2 ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ...ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ Μ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΧΡΟΝΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΕΤΥΧΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΓΑΚΙΑ ΜΟΥ....Η Ε2 ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ...ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ Μ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΧΡΟΝΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!

Vivoula θυμάμαι οτι ειχαμε ξαναμιλήσει..

Συμφωνώ να αλλάξεις γιατρό αν νιώθεις οτι δε σε καλύπτει. Ξεκουράσου τωρα να ηρεμήσεις και μετά ξεκίνα πάλι δυναμικά! Καλή επιτυχία!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ GEMINI!EΣΥ ΠΩΣ ΠΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

Καλά μεχρι τωρα...πολύ αγχος όμως!! Ευχομαι και στα δικά σου!!

Δε θυμάμαι, εχεις κι αλλα κατεψυγμένα ή θα κάνεις εκ νεου διέγερση στον άλλο γιατρ'ο?

Link to comment
Share on other sites

Καλά μεχρι τωρα...πολύ αγχος όμως!! Ευχομαι και στα δικά σου!!

Δε θυμάμαι, εχεις κι αλλα κατεψυγμένα ή θα κάνεις εκ νεου διέγερση στον άλλο γιατρ'ο?

 

ΘΑ ΚΑΝΩ ΝΕΑ ΔΙΕΓΕΡΣΗ..ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ!ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυο ειναι!!:D:D Καλή επιτυχία να έχεις!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!ΠΩΠΩ...ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣ 2 ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ!ΔΙΠΛΗ ΧΑΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!Καλή επιτυχία σε όλες!Είναι η πρώτη φορά που θα κάνω εμβρυομεταφορά με κρυοσυντηρημένα έμβρυα, έχω κάνει άλλες δυο με φρέσκα αλλά οριακή χοριακή...Ξέρετε μήπως στις πόσες μέρες απο την πρώτη μέρα της περιόδου γίνεται?έχω 2 βλαστοκύστες, αλλά φοβάμαι μήπως τελικά δεν επιβιώσουν:?.Επίσης, εκτός του cyclacur θα μου δώσει κάτι άλλο?Θα πάρω και το γιατρό να τον ρωτήσω μόλις έρθει περίοδος, αλλά έχω ήδη αγχωθεί.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Καλή επιτυχία σε όλες!Είναι η πρώτη φορά που θα κάνω εμβρυομεταφορά με κρυοσυντηρημένα έμβρυα, έχω κάνει άλλες δυο με φρέσκα αλλά οριακή χοριακή...Ξέρετε μήπως στις πόσες μέρες απο την πρώτη μέρα της περιόδου γίνεται?έχω 2 βλαστοκύστες, αλλά φοβάμαι μήπως τελικά δεν επιβιώσουν:?.Επίσης, εκτός του cyclacur θα μου δώσει κάτι άλλο?Θα πάρω και το γιατρό να τον ρωτήσω μόλις έρθει περίοδος, αλλά έχω ήδη αγχωθεί.

Ευχαριστώ!

 

Δεν θυμαμαι σε ποσες μερες αλλα θυμαμαι οτι ειχα παρει μονο cyclacur kαι μονο τα λευκα οχι τα καφε.

Μακαρι να σου πανε ολα καλα...:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα και του Χρονου Καλα Χριστουγεννα!! με υγεια πανω απ'ολα με καθε ευτυχια στο σπιτικο σας!! και ο νεος Χρονος να μας στειλη μωρακια!!

 

Το νοεμβριο εκανα εξωσ.εμεινα εγκυος αλλα δυστιχος δεν συνεχιστηκε λογο παλινδρομης κυησης.

Εχω στην καταψυξη αρκετα εμβρυα και ηθελα να ρωτησω το εξης οποτε με το καλο ξεκινησω νεα προσπαθεια γινετε μονο με τα κατεψυγμενα ή θα πρεπει απο την αρχη να βαζω ενεσεις αν ειναι να βαζω παλι φαρμακα δεν το σκευτωμαι με τιποτα λογο υγειας πανω απ'ολα.

περιπου τι ποσοστα επιτυχιας εχουν τα κατεψυγμενα εμβρυα?

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λιν δε θα ξανακανεις ενεσεις με τοσα εμβρυα που εχεις στη κρυοσυντηρηση. Θα χρησιμοποιησεις αυτα. Ενεσεις κανουμε εμεις που δεν εχουμε καλη παραγωγη ωαριων.

Χαιρομαι που σε ακουω καλυτερα, ξεκουρασου, εισαι μικρουλα , εχεις περιθωριο χρονου και ολες θα τα καταφερουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...