Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια έχω καλα νεα...1η χοριακή 456 μονάδες....κόντεψε να με βρει εγκεφαλικό...Μάλλον είναι πολύδυμη η κύηση μου είπε η μικροβιολόγος...Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά...Ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω οιστραδιόλη και προγεστερόνη και η δευτερη είναι λίγο χαμηλή οπότε μου αύξησε τα utrogestan από 9/ημερα ενδοκολπικά και 3/ημέρα από το στόμα σε 9/ημερα ενδοκολπικά και 9/ημερα από το στόμα....Επαναληπτική χοριακή τη Δευτέρα και ο Θεός βοηθός...

Μπράβο κουκλα!!!!!!!!!!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εμένα η χοριακή ήταν 350 10 μερες μετα τη μεταφορά και είδαμε δύο σάκους! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Ασχετο: Σου εξήγησε γιατί πάιρνεις τοσα πολλά utrogestan? Εγω παίρνω 3 κολπικα μονο, να ανησυχώ:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

chrischris..... μπραβο συγχαρητηρια .......... εισαι εγκυουλα.... σου ευχομαι να ειναι και διδυμακια..... μπραβο κοριτσι μου.....

 

τα νεα τα δικα μου εχουν ως εξης... πηγαμε σημερα πρωι πρωι η ωρα 7 μεταφεραμε 2 αποψες βλαστοκυστουλες... ξαπλωσα στην κλινικη μεχρι της 9 και μετα ηρθαμε στο σπιτι και ξαπλωνα στο καναπε...

 

και βρε κοριτσια γυρω στις 1.οο συκωθηκα να παω στην τουαλετα και ενιωσα μια αδιαθεσια, ζαλιστηκα και μεχρι να ρθω στην κουζινα που ηταν η μαμα μου και η αδερφουλα μου, επεσα κατω.... στο πατωμα... θυμαμαι μονο που ειπα στην μαμα μου, δωσε μου ενα χαστουκι γιατι δεν νιωθω καλα, και αμεσως λυποθυμησα...

 

οταν συνηλθα με πηρε το παραπονο και εκλαιγα, γιατι αγχωθηκα να μην εκανα κανενα κακο στα εμβρυα μου......

 

αχ παναγια μου μακαρι να πανε ολα καλα,,,,,

Link to comment
Share on other sites

chrischris..... μπραβο συγχαρητηρια .......... εισαι εγκυουλα.... σου ευχομαι να ειναι και διδυμακια..... μπραβο κοριτσι μου.....

 

τα νεα τα δικα μου εχουν ως εξης... πηγαμε σημερα πρωι πρωι η ωρα 7 μεταφεραμε 2 αποψες βλαστοκυστουλες... ξαπλωσα στην κλινικη μεχρι της 9 και μετα ηρθαμε στο σπιτι και ξαπλωνα στο καναπε...

 

και βρε κοριτσια γυρω στις 1.οο συκωθηκα να παω στην τουαλετα και ενιωσα μια αδιαθεσια, ζαλιστηκα και μεχρι να ρθω στην κουζινα που ηταν η μαμα μου και η αδερφουλα μου, επεσα κατω.... στο πατωμα... θυμαμαι μονο που ειπα στην μαμα μου, δωσε μου ενα χαστουκι γιατι δεν νιωθω καλα, και αμεσως λυποθυμησα...

 

οταν συνηλθα με πηρε το παραπονο και εκλαιγα, γιατι αγχωθηκα να μην εκανα κανενα κακο στα εμβρυα μου......

 

αχ παναγια μου μακαρι να πανε ολα καλα,,,,,

Δε νομίζω να έπαθαν κάτι τα έμβρυα από αυτό...Πάντως παρε και το γιατρό σου να το πεις!

Καλή ξεκούραση τωρα και καλά αποτελέσματα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κουκλα!!!!!!!!!!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εμένα η χοριακή ήταν 350 10 μερες μετα τη μεταφορά και είδαμε δύο σάκους! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Ασχετο: Σου εξήγησε γιατί πάιρνεις τοσα πολλά utrogestan? Εγω παίρνω 3 κολπικα μονο, να ανησυχώ:confused::confused:

 

Μην ανθσηχεις εμενα η προγεστερόνη μου ήταν στα κατώτερα φυσιολογικά γι΄αυτό μου αύξησε τη δόση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

chrischris..... μπραβο συγχαρητηρια .......... εισαι εγκυουλα.... σου ευχομαι να ειναι και διδυμακια..... μπραβο κοριτσι μου.....

 

τα νεα τα δικα μου εχουν ως εξης... πηγαμε σημερα πρωι πρωι η ωρα 7 μεταφεραμε 2 αποψες βλαστοκυστουλες... ξαπλωσα στην κλινικη μεχρι της 9 και μετα ηρθαμε στο σπιτι και ξαπλωνα στο καναπε...

 

και βρε κοριτσια γυρω στις 1.οο συκωθηκα να παω στην τουαλετα και ενιωσα μια αδιαθεσια, ζαλιστηκα και μεχρι να ρθω στην κουζινα που ηταν η μαμα μου και η αδερφουλα μου, επεσα κατω.... στο πατωμα... θυμαμαι μονο που ειπα στην μαμα μου, δωσε μου ενα χαστουκι γιατι δεν νιωθω καλα, και αμεσως λυποθυμησα...

 

οταν συνηλθα με πηρε το παραπονο και εκλαιγα, γιατι αγχωθηκα να μην εκανα κανενα κακο στα εμβρυα μου......

 

αχ παναγια μου μακαρι να πανε ολα καλα,,,,,

 

Αλλες γυναικες δεν ξέρουν ότι είναι έγκυες και σηκώνουν βάρη, πάνε γυμναστήρια...δεν είναι και τόσο ευαίσθητο το σύστημα..αλοιμονό μας...Και εγω τις πρώτες ημερες που έπρεπε να είμαι ξάπλα δεν το κατάφερα τελείως γιατί είχα μαστόρους και με τρέλαναν...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ήθελα τα φώτα σας σε μερικά θεματάκια...

 

1ον utrogestan των 100 ή των 200 παίρνετε???!!!??? Στη λίστα φαρμάκων που μου είχανε δώσει έλεγε σκέτο utrogestan δεν διευκρίνιζε...Λέτε να έπρεπε να πάρω των 200 γι΄αυτό η προγεστερόνη μου είναι στα κατώτερα φυσιολογικά...

2ον Στο προηγούμενο κέντρο εξωσωματικής μου είχανε πεί ότι πριν βάλω τα utrogestan ενδοκολπικά να τα βρέχω λίγο για να διαλύονται καλύτερα...Εσείς τα βρέχετε ή μου λέγανε βλακείες???

3ον Το 21,3 προγεστερόνη είναι πολύ κακό??? Μήπως κινδυνευει η εγκυμοσύνη μου???

Link to comment
Share on other sites

chrischris..... μπραβο συγχαρητηρια .......... εισαι εγκυουλα.... σου ευχομαι να ειναι και διδυμακια..... μπραβο κοριτσι μου.....

 

τα νεα τα δικα μου εχουν ως εξης... πηγαμε σημερα πρωι πρωι η ωρα 7 μεταφεραμε 2 αποψες βλαστοκυστουλες... ξαπλωσα στην κλινικη μεχρι της 9 και μετα ηρθαμε στο σπιτι και ξαπλωνα στο καναπε...

 

και βρε κοριτσια γυρω στις 1.οο συκωθηκα να παω στην τουαλετα και ενιωσα μια αδιαθεσια, ζαλιστηκα και μεχρι να ρθω στην κουζινα που ηταν η μαμα μου και η αδερφουλα μου, επεσα κατω.... στο πατωμα... θυμαμαι μονο που ειπα στην μαμα μου, δωσε μου ενα χαστουκι γιατι δεν νιωθω καλα, και αμεσως λυποθυμησα...

 

οταν συνηλθα με πηρε το παραπονο και εκλαιγα, γιατι αγχωθηκα να μην εκανα κανενα κακο στα εμβρυα μου......

 

αχ παναγια μου μακαρι να πανε ολα καλα,,,,,

dolini μου καλως τα υποδεχτηκες!!!!!!! μα βρε κοριτσι μου τι αδιαθεσια ήταν αυτη!!!!! λενε οτι την μερα της εμβρυομεταφορας μπορεις ακομα και σε αεροπλανο να μπεις να ταξιδεψεις με αυτοκίνητο να κάνεις ότι θες αλλα τη δευτερη τριτη ξαπλα τελειως γιατι τοτε γίνεται η εμφυτευση! παρε όμως ενα τηλ στο κεντρο για να σε ησυχασουν και να ηρεμήσεις!! καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ήθελα τα φώτα σας σε μερικά θεματάκια...

 

1ον utrogestan των 100 ή των 200 παίρνετε???!!!??? Στη λίστα φαρμάκων που μου είχανε δώσει έλεγε σκέτο utrogestan δεν διευκρίνιζε...Λέτε να έπρεπε να πάρω των 200 γι΄αυτό η προγεστερόνη μου είναι στα κατώτερα φυσιολογικά...

2ον Στο προηγούμενο κέντρο εξωσωματικής μου είχανε πεί ότι πριν βάλω τα utrogestan ενδοκολπικά να τα βρέχω λίγο για να διαλύονται καλύτερα...Εσείς τα βρέχετε ή μου λέγανε βλακείες???

3ον Το 21,3 προγεστερόνη είναι πολύ κακό??? Μήπως κινδυνευει η εγκυμοσύνη μου???

απο τπ κεντρο δεν σου διευκρινισαν ποια να παιρνεις??? εμενα μου εχει γράψει των 200 αλλα αυριο πρωι πρωι παρτους και εσύ να τους ρωτήσεις!! οχι τίποτα άλλο επειδη εχεις θεμα με την προγεστερόνη! επισης αυτο με το να τα βρεχεις πρώτη φορά το ακουω!!! μα θα διαλυθει ουτως η αλλως εκει μεσα! τι να πω!1 μην ανησυχεις παντως!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ήθελα τα φώτα σας σε μερικά θεματάκια...

 

1ον utrogestan των 100 ή των 200 παίρνετε???!!!??? Στη λίστα φαρμάκων που μου είχανε δώσει έλεγε σκέτο utrogestan δεν διευκρίνιζε...Λέτε να έπρεπε να πάρω των 200 γι΄αυτό η προγεστερόνη μου είναι στα κατώτερα φυσιολογικά...

2ον Στο προηγούμενο κέντρο εξωσωματικής μου είχανε πεί ότι πριν βάλω τα utrogestan ενδοκολπικά να τα βρέχω λίγο για να διαλύονται καλύτερα...Εσείς τα βρέχετε ή μου λέγανε βλακείες???

3ον Το 21,3 προγεστερόνη είναι πολύ κακό??? Μήπως κινδυνευει η εγκυμοσύνη μου???

Παιρνω 3 των 200. Αυτά επαιρνα από πριν τη μεταφορά. Δε μου ζήτησε καν εξέταση προγεστερόνης...Δε μου έιπε να τα βρέχω. Κι εγώ να σου πω ανησυχώ καμιά φορά αν το υπόθετο διαλύεται κανονικά και απορροφάται όλο γιατί όλο και κάτι κομμάτια βλέπω (sorry:oops:) αλλά φαντάζομαι είναι φυσιολογικό!

Για την έξετασή σου δεν ξερω γιατί δεν έκανα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! :)

 

Διαβάζω ευχαριστα νέα και χαίρομαι πραγματικά που οι εγκυούλες αυξάνονται στην παρέα μας.

Συγχαρητήρια Chrischris. Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσήνη.

 

Στα κορίτσια που περιμένουν αποτελέσματα να τους πάνε όλα καλα και να έχουμε και άλλα ευχάριστα στην παρέα.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε κοριτσια, τι κανατε μετα την εμβρυομεταφορα, εισαστε ξαπλα συνεχως, η μηπως γινεται να καθισουμε και λιγο,,, γιατι η αληθεια απο την ξαπλα την πολλη πονεσα την μεση μου, συκωνομαι μονο για τουαλετα, μεχρι και το φαι μου το δινουν στον καναπε και τρω ξαπλωμενη...

 

τι κανετε αλλο για να περασουνε οι μερες... εμενα σημερα ειναι η τριτη μου, και ευτυχως την παρασκευη θα παω δουλεια...

 

με βλαστοκυστες ποτε κανετε το τεστ....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε κοριτσια, τι κανατε μετα την εμβρυομεταφορα, εισαστε ξαπλα συνεχως, η μηπως γινεται να καθισουμε και λιγο,,, γιατι η αληθεια απο την ξαπλα την πολλη πονεσα την μεση μου, συκωνομαι μονο για τουαλετα, μεχρι και το φαι μου το δινουν στον καναπε και τρω ξαπλωμενη...

 

τι κανετε αλλο για να περασουνε οι μερες... εμενα σημερα ειναι η τριτη μου, και ευτυχως την παρασκευη θα παω δουλεια...

 

με βλαστοκυστες ποτε κανετε το τεστ....

Εγώ γενικά έμεινα ξάπλα όλες τις μέρες. Εντάξει εννοείται οχι μονο ξαπλωτη...την περισσότερη ώρα ημουν καθιστή αναπαυτικά στο κρεββάτι.

Όσο για τις μέρες η αλήθεια είναι δεν περνάνε και πολύ ευκολα...τα γνωστά θα σου πω ταινίες, περιοδικά, τηλεόραση, βιβλία...αν έρχεται και καμια φίλη να σου κάνει παρέα θα ναι σουπερ!

 

Το τεστ το έκανα 10 μερες μετά αλλά ο γιατρός μου είχε πει 11:roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά έμεινα ξάπλα όλες τις μέρες. Εντάξει εννοείται οχι μονο ξαπλωτη...την περισσότερη ώρα ημουν καθιστή αναπαυτικά στο κρεββάτι.

Όσο για τις μέρες η αλήθεια είναι δεν περνάνε και πολύ ευκολα...τα γνωστά θα σου πω ταινίες, περιοδικά, τηλεόραση, βιβλία...αν έρχεται και καμια φίλη να σου κάνει παρέα θα ναι σουπερ!

 

Το τεστ το έκανα 10 μερες μετά αλλά ο γιατρός μου είχε πει 11:roll:

 

και εγω περιπου στις δεκα μερες θα το κανω,,, εχεις καθολου συμπτωματα....

 

οταν συκωνοσουν απο το καναπε για να πας τουαλετα, εβαζες δυναμη η διπλωνοσουνα για να συκωθεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! να έχουμε μια υπέροχη εβδομαδα! φθινοπώριασε για τα καλα!!! θελω να σας κανω μια ερωτηση.. Οσες κοπελίτσες εκατσαν και τις δυο βδομάδες σπιτι η όσες θα κάτσουν και εργάζονται.. με το ΙΚΑ τι κανατε?? σας εγραψε ο γιατρος 2 βδομαδες εμβρυομεταφορα, πηγατε το χαρτι στη δουλεια και μετα περάσατε επιτροπή??? θελω να πω θα δικαιολογησει ο γιατρος τοση αδεια για εμβρυομεταφορά??

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! να έχουμε μια υπέροχη εβδομαδα! φθινοπώριασε για τα καλα!!! θελω να σας κανω μια ερωτηση.. Οσες κοπελίτσες εκατσαν και τις δυο βδομάδες σπιτι η όσες θα κάτσουν και εργάζονται.. με το ΙΚΑ τι κανατε?? σας εγραψε ο γιατρος 2 βδομαδες εμβρυομεταφορα, πηγατε το χαρτι στη δουλεια και μετα περάσατε επιτροπή??? θελω να πω θα δικαιολογησει ο γιατρος τοση αδεια για εμβρυομεταφορά??

 

Όταν έκανα με κατεψυγμένα πήγα σε γιατρό του ικα κ με ρώτησε αν θέλω 15 μέρες άδεια. Την εμβρυομεταφορά την έκανα Τετάρτη, στο ικα πήγα Πέμπτη(μάλλον κακώς τόσο νωρίς) κ του είπα 3 μέρες, μεσολαβούσε κ ΣΚ οπότε Δευτέρα κανονικά. Η δουλειά μου δεν ήταν κουραστική αλλά από Θεσ/νίκη πήγαινα Σέρρες. Σίγουρα 4-6 μέρες καλό θα ήταν να χαλαρώσεις.

gZufp3.png

1fKrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,

 

Διαβαζοντας σας πηρα λιγο δυναμη. Καταλαβα πως τα παγωτακια εχουν μεγαλη αξια και πρεπει να πιστεψω σε αυτα, να μην τα υποτιμαω...

Εχω 2 κατεψυγμενα κι εγω σε φαση βλαστοκυστης και στον επομενο κυκλο μαλλον θα τα βαλουμε..

Φοβαμαι πολυ ρε κοριτσια μηπως δεν επιζησουν στο ξεπαγωμα... Ελπιζω να πανε ολα καλα...

Θελω να σας ρωτησω κατι. Εχει κανει καμια φυσικο κυκλο ωστε να εχει 1 ακομα ωαριο κατα την εμβρυομεταφορα των κατεψυγμενων? Λετε να αξιζει να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Leni εγω προσπαθησα με φυσικο κυκλο μια φορα, αλλα ειναι δυσκολο να πετυχεις την καταλληλη μερα αν δεν παιρνεις τις ορμονες που ελεγχουν την ωριμανση, οποτε επεσε Κυριακη και το χασαμε. Δε χανεις τιποτε να το προσπαθήσεις (μονο τα extra χρηματα), απλα δεν ειναι σίγουρο οτι θα καταληξεις με ενα ακομα εμβρυο. Ισως ναι, ισως οχι :-)

 

Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

και εγω περιπου στις δεκα μερες θα το κανω,,, εχεις καθολου συμπτωματα....

 

οταν συκωνοσουν απο το καναπε για να πας τουαλετα, εβαζες δυναμη η διπλωνοσουνα για να συκωθεις...

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς:roll: Σηκωνόμουν φυσιολογικά!!

 

 

Γεια σας κοριτσια,

 

Διαβαζοντας σας πηρα λιγο δυναμη. Καταλαβα πως τα παγωτακια εχουν μεγαλη αξια και πρεπει να πιστεψω σε αυτα, να μην τα υποτιμαω...

Εχω 2 κατεψυγμενα κι εγω σε φαση βλαστοκυστης και στον επομενο κυκλο μαλλον θα τα βαλουμε..

Φοβαμαι πολυ ρε κοριτσια μηπως δεν επιζησουν στο ξεπαγωμα... Ελπιζω να πανε ολα καλα...

Θελω να σας ρωτησω κατι. Εχει κανει καμια φυσικο κυκλο ωστε να εχει 1 ακομα ωαριο κατα την εμβρυομεταφορα των κατεψυγμενων? Λετε να αξιζει να το κανω?

Αυτο μου είχε πει ο γιατρός μου να κάνω στην αρχή οταν αναβάλαμε τη μεταφορά λόγω υπερδιέγερσης. Και μου το ανέφερε σαν πλεονέκτημα οτι θα έχουμε κι ένα φρέσκο...Τελικά όμως δεν τό κάναμε για άλλο λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου είχε πει ο γιατρός μου να κάνω στην αρχή οταν αναβάλαμε τη μεταφορά λόγω υπερδιέγερσης. Και μου το ανέφερε σαν πλεονέκτημα οτι θα έχουμε κι ένα φρέσκο...Τελικά όμως δεν τό κάναμε για άλλο λόγο!

 

Θα ρωτησω τον γιατρο να δω τι θα μου πει.. Αν παλι ειναι πολυ ακριβος ο φυσικος κυκλος δεν ξερω κι αν αξιζει.

Θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια την Παρασκευη θα μπουn τα παγακια για να ζεσταθουν μονιμα στη κοιλίτσα της μανούλας!!!! :) :) :)

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Leni7, έχω κάνει φυσικούς κύκλους και τελείως φυσικό μόνο με πρεγνυλ και με λίγα φαρμακα. Και τις 3 φορές πήραμε το ωάριο. Κυριακή μπορείς να το υπολογίσεις αν έχει πιθανότητες να πέσει. Εμένα ποτέ δεν έπεσε. Ούτε καν Σάββατο. Γύρω στα 1400 μας στοίχησε. Κάντο αν δεν έχεις θέμα με τα χρήματα. Καλύτερα να βάλει και ένα φρέσκο μαζί με τα κρυοσυντηρημένα.

Link to comment
Share on other sites

Leni7, έχω κάνει φυσικούς κύκλους και τελείως φυσικό μόνο με πρεγνυλ και με λίγα φαρμακα. Και τις 3 φορές πήραμε το ωάριο. Κυριακή μπορείς να το υπολογίσεις αν έχει πιθανότητες να πέσει. Εμένα ποτέ δεν έπεσε. Ούτε καν Σάββατο. Γύρω στα 1400 μας στοίχησε. Κάντο αν δεν έχεις θέμα με τα χρήματα. Καλύτερα να βάλει και ένα φρέσκο μαζί με τα κρυοσυντηρημένα.

 

Sunty σ'ευχαριστω πολυ για την πληροφορια. Εσυ μαζι με κρυοσυντηρημενα τα εβαλες ή μαζεψες 2-3 για να τα βαλεις μονα τους?

Ξερεις αν πρεπει να ειναι στην ιδια φαση τα εμβρυα? Δηλ. Εγω εχω στην καταψυξη 2 βλαστοκυστες. Πρεπει και το φρεσκο να γινει βλαστοκυστη ή μπορει να ειναι και 2 ημερων?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...