Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Ινόπι μου και εγώ πιστεύω σε ένα θαύμα. Μακάρι να πάω μεθαύριο και να είναι όλα καλά. Ανυπομονώ να έρθει το Σάββατο για να δούμε τι γίνεται. :) Θα ήθελα να πάω και να έχει διπλασσιαστεί η χοριακή για να αναθαρρέψω λίγο.

 

Μόμεντ μου είσαι καλύτερα; Θα ξαναπροσπαθήσετε σύντομα;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μομεντακι μου μην στεναχωριεσαι καταλαβενω απολυτος πως μπορει να νιωθεις δεν εχω λογια και δεν ξερω τι να σου πω,Το μονο που ξερω ειναι οτι σε αυτες της περιπτωσης δεν μπορεις να πεις δεν πειραζει και ολλα τα υπολοιπα που μου ελεγαν και εμενα διοτι δεν σε αγγιζουν καθολου το μονο που μπορω να σου πω ειναι να μην χασεις την δυναμη σου και να προχωρησεις ,την επομενη φορα μπορει να ειναι και η τυχερη αλλωστε το οτι ξεκινας απο την αρχη ειναι πολυ θετικο!!!!!!να ξερεις οτι ειμαστε παντα εδω και αυτο που σου ζηταω ειναι να μην χαθεις απο την παρεα μας σε εχουμε αναγκη!!!!

Mariren μου κανε λιγο ακομα υπομονη εχω ακουσει πολλες κοπελες που ανεβενε σιγα σιγα η χωριακη και τωρα εχουν ενα μωρακι στην αγκαλια τους!!!!ξερω οτι ειναι ψυχοφθορο αλλα πιστευω οτι το αποτελεσμα θα σε κανει να τα ξεχασεις ολλα αυτα!!!!

Να πω καλησπερα και στην υπολοιπη παρεα και να ευχηθω να τους πανε ολλα κατε ευχην!!!

Εγω περιμενω περιοδο το μονο που φοβαμαι ειναι να μην πεσει σαββατοκυριακο γιατι ειναι λιγο δυσκολο να βρω των γιατρο εκτος αυτο για να μπορεσουμε να μιλησουμε πρεπει να ειναι εντος κλινικης για να δει και το φακελο μου οποτε καταλαβαινεται καθομαι σε αναμενα καρβουνα!!!!!

 

Iνοπάκι μου σε ευχαριστώ για τα λόγια σου...Ο,τι χρειαζόμουν το είπες και σε ευχαριστώ πολύ...Και φυσικά δεν πρόκειται να φύγω από δω...Εδώ θα είμαι γιατί σας έχω έγνοια και θέλω να μαθαίνω νέα σας και φυσικά έχουμε ακόμη πράγματα να μοιραστούμε...Τη νέα μας προσπάθεια εσύ κι εγώ...το μεγάλωμα του μικρούλικου της παρέας και το φούσκωμα της κοιλίτσας της μαριρέν μας...Εμ πού να φύγω με τέτοια δεδομένα;

Αχ! Μην αγχώνεσαι με την ακατανόμαστη γιατί άμα αγχωνόμαστε μας κάνει στραβά!!! Αντε μακάρι να ρθει σε μια βολική μέρα να ξεκινήσεις κι εσύ με το καλό!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

 

Μόμεντ μου δεν θέλω να είμαι αγνώμων αλλά είχα 3 αρνητικές προσπάθειες και νομίζω τις είχα πάρει καλύτερα γιατί είναι κάτι το οποίο το παίρνεις απόφαση ότι δεν πέτυχε. Τώρα που έμεινα τελικά έγκυος ευχαριστώ τον Θεό για αυτό απλά δεν περίμενα ότι θα άρχιζει να μου κάνει νούμερα απο την αρχή. Κάπου διάβασα ότι αν το ενδομήτριο δεν είναι πολύ δυνατό τότε το μωρό μεγαλώνει μεν αλλά πιο αργά και γεννιέται λίγο πιο μικρούλη αλλά γερό. Αλλά υπάρχει θεραπεία αν το δεις νωρίς. Νομίζω ότι αυτό μάλλον θέλει να δει και ο γιατρός μου και με βάζει να το παρακολουθούμε συνέχεια. Το Σάββατο που θα τον δω θα τον ρωτήσω αν ισχύει και αν καταφέρουμε να δούμε σάκο και είναι όλα καλά να μου πει πως το διορθώνουμε! Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ !!!! Πάντως είναι σίγουρα αγωνιστής το μικρούλη αφού δεν τα παρατάει οπότε και εγώ θα πρέπει να είμαι δυνατή για αυτό. Εξάλου το έχω αφήσει το χέρι του αν θέλει να τα καταφέρει. Εγώ μπορώ τώρα μόνο να το θρέφω :)

 

Αχ βρε μαριρέν μου...δεν είσαι αγνώμων κοπέλα μου! Απόλυτα φυσιολογικά μου ακούγονται αυτά που νιώθεις και αυτά που λες...Κι εγώ πιστεύω πως το μικρούλικο σου δεν τα παρατάει και θέλει να μείνει εδώ και θα μείνει! Εξάλλου πολλές κοπέλες ξεκίνησαν με έτσι δύσκολη και αγωνιώδη αρχή αλλά΄η έκβαση της εγκυμοσύνης τους ήτανε μια χαρά φυσιολογικότατη...οπότε κι εμείς αυτή την εικόνα θα έχουμε στο μυαλό μας που είναι θετική εικόνα για να σκεφτόμαστε θετικά και να μας έρθουνε όλα καλά! Ναι;:wink:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Ινόπι μου και εγώ πιστεύω σε ένα θαύμα. Μακάρι να πάω μεθαύριο και να είναι όλα καλά. Ανυπομονώ να έρθει το Σάββατο για να δούμε τι γίνεται. :) Θα ήθελα να πάω και να έχει διπλασσιαστεί η χοριακή για να αναθαρρέψω λίγο.

 

Μόμεντ μου είσαι καλύτερα; Θα ξαναπροσπαθήσετε σύντομα;

 

Ναι είμαι καλύτερα...αλλά ακόμη είναι εκτός ελέγχου τα συναισθήματά μου...ανά πάσα στιγμή μπορώ να αρχίσω να κλαίω...δεν έχω όρεξη για πολλά πολλά και για να μαι ειλικρινής δεν βρίσκω πολύ νόημα και πράγματα και καταστάσεις γιατί νιώθω πληγωμένη και κουρασμένη...Το παλεύω όμως και δεν πρόκειται να τα βάλω κάτω....

 

Θα ξαναπροσπαθήσουμε όχι τώρα αλλά προς το τέλος του καλοκαιριού για να ηρεμήσω λιγάκι και σωματικά και ψυχολογικά...Χμ...αν και υπάρχουνε στιγμές που θέλω να αρχίσω ΑΥΡΙΟ! Για να αρχίσω και πάλι να ελπίζω! Βρε λες να είμαι μαζόχας τελικά;:P

 

Ηδη μιλήσαμε με το γιατρό μου και πήγαμε και για 2η και 3η γνώμη...Γρήγορες κινήσεις για να ξεκαθαρίζει το τοπίο...Αν και άμα ψάχνεις για άλλες γνώμες μάλλον ομίχλη πέφτει στο τοπίο:rolleyes: αλλά ελπίζω να ξεκαθαρίσουνε λίγο τα πράγματα σύντομα...Μέχρι και Αθήνα σκέφτηκα να κλείσω ραντεβού για να κάνω την επόμενη προσπάθεια...και το είπα και στο γιατρό μου (ντρεπόμουνα κιόλας ) αλλά η αντίδραση του ήταν πέρα για πέρα μια έκπληξη αφού μου είπε αν θέλω να το κάνω και αυτός θα με βοηθήσει παρακολουθώντας με μέχρι την ωοληψία αν θέλω κλπ όπως επίσης και να μου δώσει μια φωτοτυπία του φακέλου μου...Και πού ξέρεις; μου λέει! Ισως έχουνε κάτι περισσότερο να μας εισηγηθούνε γιατί στην Ελλάδα σαφώς έχουνε μεγαλύτερη πείρα από εμάς...Πολύ το εκτίμησα...Μα πολύ όμως!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

 

Τι κάνετε; Χαίρομαι μόμεντ μου που είσαι καλύτερα, καλά κάνεις και δίνεις χρόνο στο σώμα σου για να συνέλθει. Το ξέρω πως είναι δύσκολες αυτές οι στιγμές ξέρω ακριβώς πως νιώθεις. Αλλά θα δεις ότι όσο περνάνε οι μέρες θα είσαι και καλύτερα. Είναι σημαντικό που δεν το βάζεις κάτω. Θα δεις ότι όλα καλά θα πάνε στο τέλος. Μπορέις να δοκιμάσεις και αλλού και με τις ευχές του γιατρού σου!!! Με μπέρδεψες λίγο δεν είσαι απο δω; Νόμιζα ότι είχες γιατρό κάποιον απο δω απο τους γνωστούς!

 

Εγώ έπαθα ένα σοκ σήμερα το πρωί, σηκώθηκα να πάρω τα χάπια μου και όταν έβαλα τα ουτροζεσταν μου πήγε να γιατί είδα αίμα, αλλά μάλλον είναι απο το νύχι μου πρέπει να γδάρθηκα. Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι άγχος με έπιασε και τι πανικός δεν ήθελα να σηκωθώ να παω στην τουαλέτα να δώ τι γίνεται!!!! Τελικά σηκώθηκα μετα απο 1 ώρα και είδα ίσα ίσα καθάρισμα στο χαρτί!!! Τρελάθηκα νόμιζα ότι είχαμε κάνει τόσο αγώνα γιατί λογικά έχω κλείσει την 5η βδομάδα και τελικά με έπιασε αιμοραγία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αλλά όλα καλά :) Τι να πω μέχρι αύριο θα τα έχω δει όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Μomentaki μου χαιρομαι παρα πολυ που εισαι αναμεσα μας αλλωστε οπως ειπες και εσυ εχουμε και εμεις την ενοια σου και θελουμε να μαθαινουμε νεα σου αυτο δεν θα αλλαξει οτι και να γινει.Ειπαμε οτι καποια στιγμη θα μιλαμε ολλες μαζι σε ενα αλλο forum και θα ρωταει η μια την αλλη για της εμπειριες της με τα μωρακια της!!!!!!!!πιστευω αυτος ο χρονος να ειναι και ο τυχερος μας!!!!!!! Marirenaki μου μην στεναχωριεσαι δεν ειναι τιποτα τα σημαδια που εχεις δει το εχω ξανακουσει οποτε χαλαρωσε θετικη σκεψη, αλλωστε αυριο πιστευω να τελειωση και αυτο το αγχος και θα δεις ολλα καλα θα πανε θελει και αυτο το χρονο του!!!!! Εγω μολις μιλησα με το γιατρο μου μου ηρθε σημερα και η περιοδος οποτε ξεκιναμε απο την αρχη ειμαι πολυ αισιοδοξη αυτη τη φορα μονο που μιλαω με τον ιδιο αυτο με ξεαγχωνη μου ειπε μαλιστα να κανω υπερηχο την τεταρτη εχω και το ραντεβου του βιοσυντονισμου την ιδια μερα οποτε πιστευω να τα προλαβω ολλα και να βοηθησει και στο αποτελεσμα!!!!των πρωτο υπερηχο θα μου τον κανει ο γιατρος μου εδω και μαλλον απο οτι μου ειπε θα χρειαστη να ανεβω επανω να μου κανει των επομενο ο ιδιος.Οποτε με βλεπω να κανω και κανενα ταξιδακι αυτη τη φορα.Μολις το ακουσα χαρηκα παρα πολυ γιατι του εχω μεγαλη εμπιστοσυνη και νιωθω μια ασφαλεια!!!!οπως εχετε καταλαβει αυτη τη φορα ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα και πιστευω οτι θα φτασω στην εμβρυομεταφορα!!!!!!αχ μου εφυγε ενα βαρος σημερα!!!!!!! φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Και έφτασε το Σάββατο!!!!:D

 

Αυτό σημαίνει μαριρενάκι μου πως περιμένουμε νέα σου ε!!! Αντε και έχουμε μεγάλη αγωνία!!! Οσο γιά τη σύγχιση που σου προκάλεσα να το διορθώσω...Από Κύπρο είμαι...και εδώ έκανα όλες τις προσπάθειες μου μέχρι τώρα σε ένα από τους πιο γνωστούς γιατρούς εδώ...

 

Ινοπάκι μου το πόση χαρά μου έδωσε το αισιόδοξο σου μήνυμα δεν λέγεται!!! Πρώτη φορά σε ακούω αισιόδοξη και αυτό είναι τέλειοοοοοοοοοοοοο!!! Γιατί ξέρεις άμα νιώθουμε εμείς καλά και θετικά το σώμα μας ανταποκρίνεται στις σκέψεις μας!!! Αμέ!!!!;) Καλώς την δέκτηκες για τελευταία φορά την ακατανόμαστη!!! Γιατί δεν θα ξαναεμφανιστεί για 9 μήνες! Θα το λέω ξανά και ξανά μπας και με ακούσει!!!:D

 

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια! Η νακι μας πού εξαφανίστηκε άραγε;:?:

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! :)

 

Μόμεντ μου χαίρομαι που σε ακούω αισιόδοξη και χαρούμενη πάλι. Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου στην επόμενη προσπάθεια σου να σου πάνε όλα καλά γιατί το αξίζεις.

 

Ινόπι μου χάρηκα πολύ που ξεκινάς τόσο αισιόδοξα και θετικά την καινούργια σου προσπάθεια και νομίζω ότι αυτό θα σε ωθήσει ώστε να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα και σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα.

 

Κορίτσια πραγματικά είστε το στήριγμα μου σ αυτή μου την προσπάθεια.

 

Πήγα το πρωί και έκανα την χοριακή που πήγε 1543 συνεχίζει την μικρή άνοδο. Αλλά έκανα και υπέρηχο γιατί ήθελε ο γιατρός να αποκλείσει το εξωμήτριο. Και το αποκλίσαμε!!!!!!!!!!!!!!!!! Κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τη ανακούφιση ήταν αυτή. Τελικά είδαμε έναν σάκο μέσα στην μήτρα αλλά δεν μπορέσαμε να δούμε έμβρυο ........ Ο γιατρός μου είπε ότι ο σάκος είναι πολύ μικρός ακόμα 7mm και μπορεί για αυτό να μην φαίνεται κάτι ακόμα. Βέβαια όπως υπολόγισε τις μέρες με βρήκε 7 εβδομάδων!!!!! Γιατί έγω υπολογίζω ότι είμαι 5!!!!! Δεν πρέπει να υπολογίζουν απο την ημέρα της εμβρυομεταφοράς και μετά; Με μπερδέψανε. Το αποτέλεσμα είναι ότι θα ξανακάνω χοριακή και υπέρηχο το Σάββατο που μας έρχεται για να δούμε τι γίνεται μήπως δούμε και έμβρυο και καρδιά. Τι να πω κορίτσια μου έφυγε ένα άγχος που τελικά δεν είναι εξωμήτριο που νιώθω ότι έφυγε ένα βάρος απο πάνω μου. Τώρα απλά θα περιμένω για να το δω. Μπορεί να γίνει αυτό; να δεις πρώτα σάκο και αργότερα το έμβρυο; Ο γιατρός είπε το συζύγου μου ότι υπάρχουν λίγες περιπτώσεις που διασπάτε το ωάριο και γίνεται 2 και για αυτό αργεί η ανάπτυξη στην αρχή γιατί θέλουν χρόνό να πιαστούν!!!!! Για αυτό και θα περιμενουμε να δούμε τι γίνετε! Λέτε να ανήκω σε αυτό το μικρό ποσοστό!!!!!! Τι να πω. Θα κάνω υπομονή και θα δούμε.

 

Νάκι που είσαι κοριτσάκι; όλα καλά;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

.

Πήγα το πρωί και έκανα την χοριακή που πήγε 1543 συνεχίζει την μικρή άνοδο. Αλλά έκανα και υπέρηχο γιατί ήθελε ο γιατρός να αποκλείσει το εξωμήτριο. Και το αποκλίσαμε!!!!!!!!!!!!!!!!! Κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τη ανακούφιση ήταν αυτή. Τελικά είδαμε έναν σάκο μέσα στην μήτρα αλλά δεν μπορέσαμε να δούμε έμβρυο ........ Ο γιατρός μου είπε ότι ο σάκος είναι πολύ μικρός ακόμα 7mm και μπορεί για αυτό να μην φαίνεται κάτι ακόμα. Βέβαια όπως υπολόγισε τις μέρες με βρήκε 7 εβδομάδων!!!!! Γιατί έγω υπολογίζω ότι είμαι 5!!!!! Δεν πρέπει να υπολογίζουν απο την ημέρα της εμβρυομεταφοράς και μετά; Με μπερδέψανε. Το αποτέλεσμα είναι ότι θα ξανακάνω χοριακή και υπέρηχο το Σάββατο που μας έρχεται για να δούμε τι γίνεται μήπως δούμε και έμβρυο και καρδιά. Τι να πω κορίτσια μου έφυγε ένα άγχος που τελικά δεν είναι εξωμήτριο που νιώθω ότι έφυγε ένα βάρος απο πάνω μου. Τώρα απλά θα περιμένω για να το δω. Μπορεί να γίνει αυτό; να δεις πρώτα σάκο και αργότερα το έμβρυο; Ο γιατρός είπε το συζύγου μου ότι υπάρχουν λίγες περιπτώσεις που διασπάτε το ωάριο και γίνεται 2 και για αυτό αργεί η ανάπτυξη στην αρχή γιατί θέλουν χρόνό να πιαστούν!!!!! Για αυτό και θα περιμενουμε να δούμε τι γίνετε! Λέτε να ανήκω σε αυτό το μικρό ποσοστό!!!!!! Τι να πω. Θα κάνω υπομονή και θα δούμε.

 

Mε το που διαβασα αυτά που έγραψες μαριρενάκι μου μου βγήκε ένας αναστεναγμός ανακούφισης άλλο πράγμα! Αποκλείστηκε το εξωμήτριο και αυτό είναι υπέροχο!!! Όπως επίσης υπέροχο είναι που υπάρχει και ενδεχόμενο να διασπάστηκε στα δύο...δηλαδή μιλάμε για πιθανότητα για διδυμάκια αν κατάλαβα καλά ή λέω χαζά;

Για τις βδομάδες που είσαι τώρα δίκιο έχει ο γιατρός σου...μετράμε από τη μέρα της τελευταίας περιόδου απ ότι ξέρω...και όχι της εμβρυομεταφοράς γι αυτό έίσαι 7 αντί 5 εβδομάδων! Οσο για το σάκο πολλές φορές κοπέλες πάνε για υπερήχο και βλέπουνε το σάκο χωρίς εμβρυικά στοιχεία και στην επόμενη συνάντηση με το γιατρό βλέπουνε και το εμβρυάκι!!! Ξανά γιούπιιιιιιιιι!!! γιατί ετσι θα συμβεί και με σένα!!! :D

Αντε μαριρενάκι μου...τώρα περιμένουμε μαζί σου για το επόμενο Σάββατο!!! Και είμαστε εδώ για σένα και σένα το μαριρενάκι σου!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

 

Τι κάνετε; Εγώ εδώ περιμένω να περάσουν οι μέρες και να έρθει το Σάββατο. :)

 

Μόμεντ μου δεν ξέρω αν είναι ένα ή δύο γιατί εμένα δεν μου είπε τίποτα ο γιατρός οπότε κρατάω μια πισινη :) Απλά ο σύζυγος ενθουσιάζεται εύκολα :) Θελω να πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε και το Σάββατο θα καταφέρουμε να το δούμε. Εσύ αποφάσισες τελικά τι θα κάνεις; Θα αλλάξεις γιατρό;

 

Ινόπι μου τι κάνεις; Ξεκινήσες την προσπάθεια σου;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

 

Τι κάνετε; Εγώ εδώ περιμένω να περάσουν οι μέρες και να έρθει το Σάββατο. :)

 

Μόμεντ μου δεν ξέρω αν είναι ένα ή δύο γιατί εμένα δεν μου είπε τίποτα ο γιατρός οπότε κρατάω μια πισινη :) Απλά ο σύζυγος ενθουσιάζεται εύκολα :) Θελω να πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε και το Σάββατο θα καταφέρουμε να το δούμε. Εσύ αποφάσισες τελικά τι θα κάνεις; Θα αλλάξεις γιατρό;

 

Ινόπι μου τι κάνεις; Ξεκινήσες την προσπάθεια σου;

 

Κι εμείς μαζί σου περιμένουμε όλο αγωνία το Σάββατο να ρθει...΄!!!!!:D

 

Εμείς μαριρενάκι μου πήγαμε και σε ένα άλλο κέντρο εδώ στην πόλη μου...Καλό μας φάνηκε...Επίσης πήγαμε και στο Ακεσώ που είναι στην Αθήνα αλλά έχει παράρτημα κύπρο...και μιλήσαμε με τον εμβρυολόγο του...Ιδέα δεν έχω τι να κάνω...Και δεν ξέρω και πώς να αποφασίσω...Παράλληλα θέλω να πάω και Αθήνα στον Πάντο και Μαντούδη...Αλλά το κόστος είναι μεγάλο και δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο...Ο μομέντος μου λέει ίσως είναι νωρίς να βγούμε "εκτός" και να προσπαθήσουμε ακόμη μια φορά εδώ...στον ίδιο ή σε άλλο κέντρο..Δεν ξέρω...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

 

Πως ειστε; Εγω εδω μόλις ανακάλυψα ότι ήδη πήρα 2 κιλά απο το πάσχα και φρίκαρα!!!! Αν άρχισα να βάζω απο τώρα κιλά καταστράφηκα. Αφήστε που έπαθα μια πλάκα σήμερα που την φυσάω και δεν κρυώνει! Σκόνταψα στο πάπλωμα του κρεβατιού και μου πήγε να καλά που δεν έπεσα αλλά τρομοκρατήθηκα τόσο που όλο το απόγευμα πάω τουαλέτα και κοιτάω μην έχει γίνει τίποτα!!!!!

 

Μόμεντ μου να κάνεις αυτό που εσύ θέλεις πραγματικά, δεν χάνεις τίποτα να κάνεις ένα ταξιδάκι προς τα δω και να κλείσεις κανα 2 ραντεβού να δεις τι θα σου πούνε και μετά να αποφασίσεις που θα πας. Μπορεί να σου πουν κάτι άλλο που να είναι για καλύτερο. Αν σου πουν τα ίδια με τους άλλους τότε κάνεις την προσπάθεια σου στο μέρος σου!

 

Ινόπι μου κοντεύει η μέρα της εξέτασης. Θα προσεύχομαι για τα καλύτερα αποτελέσματα.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Marirenaki μου ευπρόσδεκτα τα κιλάκια! Τα ωραιότερα κιλάκια είναι αυτά!!! Όπως επίσης ευπρόσδεκτο το σάββατο που έρχεται μεθαύριο και έχω τρελή αγωνία...αλλά παράλληλα είμαι σίγουρη πως όλα μια χαρούλα θα είναι!:D

 

Ινοπάκι μου πού χάθηκες; Ξεκίνησες; Εχουμε κανένα νέο;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

Τι κάνετε;

 

Ινόπι μου τι κάνεις; την έκανες την εξέταση; Ελπίζω να είχες καλά αποτελέσματα.

 

Μόμεντ καλά είσαι; Μία μέρα έφυγε να πάω να το δούμε να πάει και εμένα η καρδιά μου στην θέση της............... Όσο για τα κιλά επειδή με ξέρω ότι είμαι επιρρεπής στο να παίρνω έχω αρχίσει και το ράβω γιατί στο τέλος δεν θα χωράω απο την πορτα!!! :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα!!!!!!!

Ειμαι καλα τουλαχιστων σημερα γιατι εχτες ειμουν πολυ χαλια εκανα των υπερηχο και το ενδομητρια την 6 μερα αγωγης ειναι3,5 δεν ξερω τι να πω αλλο πηρα το γιατρο μου τηλ μιλησα με των ιδιο και την Δευτερα το πρωι θα ειμαι Αθηνα θελει να με δει ο ιδιος να δει λεει τι θα κανουμε!!!!!!!!!!!!!!!Εγω αυτο που δεν καταλαβενω ειναι τι μπορει να μου κανει και οτι εχω απελπιστη πολυ ρε κοριτσια τα εχω βαλει με των εαυτο μου και τα βλεπω ολλα ενα αδιεξοδο δεν βρησκω μια λυση και αυτο με τρελενη μακαρι την Δευτερα που θα μιλησω με των γιατρο να υπαρξη μια ελπιδα για να μπορεσω να χαμογελασω λιγο γιατι ειμαι πολυ χαλια μα πολυ χαλια δεν το μπορω αλλα αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων σας να ξερετε οτι οταν μαθενω ενα νεο ειστε οι πρωτες που σκεφτομαι οτι θελω να το πω αλλα μαζευω δυναμης διοτι αν αφησω των εαυτο μου να γραψω οτι σκεφτομαι εκεινη τι στιγμη θα σας κανω πολυ χαλια και δεν το θελω!!!!!!φιλακια πολλα περιμενω νεα σας

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας...

 

Επιτέλους έφτασε το Σάββατο που τόσο περιμέναμε! Και τώρα θα περιμένουμε νέα σου marirenaki μου....

 

Ινοπάκι μου πραγματικά λυπάμαι πολύ γιατί όλο αυτο΄κατάντησε πολύ ψυχοφθόρο...και κουραστικό....Ελπίζω να έχει κάτι να εισηγηθεί ο γιατρός στην Αθήνα που θα πας...Τι να πω...Οσο για αυτά πουι νιώθεις να μας τα γράφεις αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλύτερα...Μην σκέφτεσαι εμάς...Καλό είναι να βγάζουμε προς τα έξω αυτά που νιώθουμε...και πίστεψε αποσυμφοριζόμαστε και λιγάκι και μας κάνεις καλό...έστω λιγάκι...

Χθες στο parentscafe μια κοπέλα έλεγε πως έχει το ίδιο θεματάκι με σένα αν κατάλαβα...είναι από Κύπρο και είπε πως τελικά αποδείχθηκε πως το ότι έχει πρόβλημα οφείλεται σε μια απόξεση που είχε κάνει και θα πήγαινε σε ένα γιατρό που άκουσε πως βοηθάει σε τέτοια θέματα εδώ Κύπρο να δει τι θα της πει...Της είπα να μας πει όταν θα έχει νεότερα και θα στα μεταφέρω εντάξει; Δεν γίνεται! Τόσα πράγματα κάνει η ιατρική! Γιατί όχι και αυτό;

Ουφ...Είμαστε εδώ...εντάξει; Μην το ξεχνάς...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! :)

 

Εμείς τελικά δεν τα καταφέραμε. Πήγαμε χτες και η χοριακή είχε ανέβει μόνο 200 μονάδες όλη την βδομάδα και ο σάκος στον υπέρηχο δεν περιείχε έμβρυο! Νομίζω ότι τελικά το ήξερα μέσα μου ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί χτες το πρωί στο χαρτί είχα λίγα σκούρα καφέ αλλά έλπιζα, ο γιατρός όταν του το είπα μου είπε ότι μερικές φορές το σώμα ξέρει καλυτερα και ότι μπορεί όλες αυτές τις μέρες να έκανε συσπάσεις η μήτρα για να το αποβάλλει και να μην το καταλάβαινα γιαυτο να το είδα αυτό. Τελικά μπήκα για απόξεση χτες το μεσημέρι γιατί δεν γινόταν να το καθυστερήσουμε άλλο. Λίγο στην αρχή πονούσα,πόνοι περιόδου. αλλά μετά απο καμια ώρα ήμουν μια χαρά. Ο γιατρός μου είπε ότι όλα πήγαν καλά και πέρα απο αποχή για 15 μέρες και να μην μουλιάζω στην μπανιέρα όλα τα άλλα μπορώ να τα κάνω κανονικά. Τώρα το μόνο που εύχομαι είναι σε 10 μέρες που θα κάνω χοριακή να έχει αρχίσει να πέφτει γιατί με αυτές τις τιμές δεν έχει εξαλειφθεί ακόμα το εξωμήτριο!!!! ο γιατρός μου όμως είπε ότι κανονικά πρέπει να πέσει τώρα η τιμή και να οφειλότανε στο ότι υπήρχε ο σάκος.

Όπότε γύρισα στους κανονικούς μου ρυθμούς και αυτό οφείλεται στον καταπληκτικό σύζυγο που έχω που προσπάθησε όσο μπορούσε να μου φτιάξει το κέφι και που αφού όλο το απόγευμα με ξεθεώσανε με την ανηψιά μου και τις τρέλες τους (είναι 20 μηνών) το βράδυ με βγάλανε για φαί!!!!! :)

Τώρα θα πρέπει να κάνουμε υπομονή για 3 μήνες και μετά να ξαναπροσπαθήσουμε. Οπότε επειδή μου τελείώσανε τα κατεψυγμένα θα ξεκινήσω τις διαδικασίες απο την αρχή. Αλλά δεν φεύγω απο εδώ γιατί εσείς κορίτσια μου δύνατε την μεγαλύτερη δύναμη για να συνεχίσω. Είμαι εδώ και θα παρακολουθώ τις προσπάθειες σας και θα είμαι εδώ για εσάς. Ώσπου να ξεκινήσω και εγώ ξανά.

 

Ινόπι μου δεν γίνεται να μην μπορούν να βρούν τι φταίει τόσες γυναίκες έχουν πρόβλημα με το ενδομήτριο και τελικά τα καταφέρνουν. Την έκανες την εξέταση που μας έλεγες; Βγήκε καλή; Μήπως πρέπει να ακολουθήσεις άλλη αγωγή και τσάμπα σε ταλαιπωρούν έτσι; Την Δευτέρα που θα πας γράψε σε ένα χαρτί όποια απορία έχεις ακόμα και την πιο χαζή. Εγώ έτσι κάνω και δεν με νοιάζει καθόλου αν με περνάνε για τρελλη! :) Εξάλλου την ζωή μας αφορά.

 

Μόμεντ μου μάλλον εσύ θα ακολουθήσεις την ινόπη και μετά απο λίγο θα ξανααρχίσω και εγώ για αυτό κορίτσια θέλω να έχετε πίστη και θετική σκέψη και να δείτε που στο τέλος όλες μας θα τα καταφέρουμε. :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα...

 

Χθες δεν μπορούσα να μπω και σήμερα μόλις τώρα τα κατάφερα...όλη την ώρα σε σκεφτόμουνα μαριρενάκι και τελικά τώρα είδα τα΄νέα σου...:( Ναι μεν υποψιαζόμασταν πως κάτι δεν πάει καλά αλλά και πάλι λυπήθηκα...Διάβαζα αυτά που έγραψες και κάθε τόσο τη χαμογελαστη φατσούλα που έβαζες:wink: και πραγματικά είναι αξιοθαύμαστη όλη αυτή η δύναμη σου...Και δεν σε φτάνουνε τα δικά σου μας λες κι εμάς να έχουμε θετική σκέψη και να μην τα βάζουμε κάτω...Είσαι ψυχούλα!!! Πάει και τελείωσε!!!:D

 

Ναι ναι! Εδώ να μείνεις γιατί κι εμείς εδώ θα μείνουμε! Και εξάλλου θέλω να είμαι εδώ στη νέα σου προσπάθεια που θα ρθει σιγά σιγά...γιατί εχω φυλαγμένα γλέντια και χαρές για σένα!!! ολοκληρωμένα την επόμενη φορά!!!:D

 

Για ό,τι θες είμαστε εδώ...μην το ξεχνάς!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! :)

 

Εμείς τελικά δεν τα καταφέραμε. Πήγαμε χτες και η χοριακή είχε ανέβει μόνο 200 μονάδες όλη την βδομάδα και ο σάκος στον υπέρηχο δεν περιείχε έμβρυο! Νομίζω ότι τελικά το ήξερα μέσα μου ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί χτες το πρωί στο χαρτί είχα λίγα σκούρα καφέ αλλά έλπιζα, ο γιατρός όταν του το είπα μου είπε ότι μερικές φορές το σώμα ξέρει καλυτερα και ότι μπορεί όλες αυτές τις μέρες να έκανε συσπάσεις η μήτρα για να το αποβάλλει και να μην το καταλάβαινα γιαυτο να το είδα αυτό. Τελικά μπήκα για απόξεση χτες το μεσημέρι γιατί δεν γινόταν να το καθυστερήσουμε άλλο. Λίγο στην αρχή πονούσα,πόνοι περιόδου. αλλά μετά απο καμια ώρα ήμουν μια χαρά. Ο γιατρός μου είπε ότι όλα πήγαν καλά και πέρα απο αποχή για 15 μέρες και να μην μουλιάζω στην μπανιέρα όλα τα άλλα μπορώ να τα κάνω κανονικά. Τώρα το μόνο που εύχομαι είναι σε 10 μέρες που θα κάνω χοριακή να έχει αρχίσει να πέφτει γιατί με αυτές τις τιμές δεν έχει εξαλειφθεί ακόμα το εξωμήτριο!!!! ο γιατρός μου όμως είπε ότι κανονικά πρέπει να πέσει τώρα η τιμή και να οφειλότανε στο ότι υπήρχε ο σάκος.

Όπότε γύρισα στους κανονικούς μου ρυθμούς και αυτό οφείλεται στον καταπληκτικό σύζυγο που έχω που προσπάθησε όσο μπορούσε να μου φτιάξει το κέφι και που αφού όλο το απόγευμα με ξεθεώσανε με την ανηψιά μου και τις τρέλες τους (είναι 20 μηνών) το βράδυ με βγάλανε για φαί!!!!! :)

Τώρα θα πρέπει να κάνουμε υπομονή για 3 μήνες και μετά να ξαναπροσπαθήσουμε. Οπότε επειδή μου τελείώσανε τα κατεψυγμένα θα ξεκινήσω τις διαδικασίες απο την αρχή. Αλλά δεν φεύγω απο εδώ γιατί εσείς κορίτσια μου δύνατε την μεγαλύτερη δύναμη για να συνεχίσω. Είμαι εδώ και θα παρακολουθώ τις προσπάθειες σας και θα είμαι εδώ για εσάς. Ώσπου να ξεκινήσω και εγώ ξανά.

 

Ινόπι μου δεν γίνεται να μην μπορούν να βρούν τι φταίει τόσες γυναίκες έχουν πρόβλημα με το ενδομήτριο και τελικά τα καταφέρνουν. Την έκανες την εξέταση που μας έλεγες; Βγήκε καλή; Μήπως πρέπει να ακολουθήσεις άλλη αγωγή και τσάμπα σε ταλαιπωρούν έτσι; Την Δευτέρα που θα πας γράψε σε ένα χαρτί όποια απορία έχεις ακόμα και την πιο χαζή. Εγώ έτσι κάνω και δεν με νοιάζει καθόλου αν με περνάνε για τρελλη! :) Εξάλλου την ζωή μας αφορά.

 

Μόμεντ μου μάλλον εσύ θα ακολουθήσεις την ινόπη και μετά απο λίγο θα ξανααρχίσω και εγώ για αυτό κορίτσια θέλω να έχετε πίστη και θετική σκέψη και να δείτε που στο τέλος όλες μας θα τα καταφέρουμε. :)

Marirenaki μου στεναχωρηθηκα παρα πολυ δεν στο κρυβω και δεν μπορω να πω τιποτα αλλο γιατι σε τετοιες περιπτωσης πρεπει να σιωπενης!!!!!να σε καλα κοπελα μου με ευχαριστει παρα πολυ που σκεφταισε την επομενη προσπαθεια αλλωστε το ευχαριστω ειναι οτι μενεις εγκυος οποτε την επομενη φορα θα βαλουμε ακομα περισσοτερο ολλες μας της δυναμης να σου στειλουμε ολη μας τη θετικη ενεργεια ξερεις πολλες φορες πιανει!!!!!!και φυσικα σε θελουμε διπλα μας διοτι απο αυτο το forum θα βγουμε ολλες εγκυουλες ανα δεν γινει αυτο εγω δεν το κουναω απο εδω!!!!!!!!!εχουμε να μοιραστουμε ακομα παρα πολλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια :)

 

Τι κάνετε; Εγώ όσο περνάνε οι μέρες είμαι πολύ καλύτερα. Περιμένω να περάσουν οι μέρες να κάνω την εξέταση της χοριακής και να δω ότι έχει αρχίσει να πέφτει η τιμή για να ηρεμήσω περισσότερο. Αν και νομίζω εκεί που θα ηρεμήσω τελείως θα είναι όταν θα έρθει η περίοδος μου και θα ξέρω ότι όλα λειτουργούν ξανά κανονικά. Μήπως ξέρετε συνήθως πόσες μέρες παίρνει πάνω κάτω να έρθει;

 

Ινόπι μου ελπίζω σήμερα να έχετε καταφέρει να βρείτε μια λύση με τον γιατρό σου, ώστε να σου φύγει αυτό το άγχος και να μπορέσεις να συνεχίσεις με το καλό την προσπάθεια σου. Θα προσέυχομαι για ένα καλό αποτέλεσμα. :)

 

Μόμεντ μου δεν θα μπορούσα να σας αφήσω έχω δεθεί μαζί σας και νιώθω κάθε σας αγωνία και κάθε σας σκέψη σαν να είναι δικές μου. Είμαι σίγουρη ότι όλες μας κάποια μέρα θα κρατάμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας και όλα αυτά θα μας φαίνονται σαν ένα μακρινό όνειρο. Πότε σκέφτεστε να ξανααρχίσετε τις προσπάθειες σας με τον μομέντο σου;

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα,

 

είμαι καινούργια στο site αλλά όχι και στις προσπάθειες εξωσωματικής.

 

Η αλήθεια είναι ότι από τότε που έχουμε αρχίσει τις προσπάθειες διαβάζω τακτικά το forum γιατί μου δίνει κουράγιο αλλά μέχρι τώρα δεν είχα σκεφτεί να γραφτώ (ίσως ντρεπόμουνα και λίγο).

Ας πω όμως λίγα για μένα.

Κάναμε την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής η οποία ήταν επιτυχής (κόντεψα να τρελάθώ από τη χαρά μου τότε γιατί είχαμε ήδη κάνει 3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις με 2 διαφορετικούς γιατρούς). Όλα προχωρούσαν κανονικά μέχρι που στις 8 εβδομάδες απλά παλινδρόνησε. 3 μήνες μετά ξαναπροσπαθήσαμε με κατεψυγμένα αλλά τίποτα. Η ψυχολογία μου όμως από την παλινδρόμηση μέχρι τώρα είναι πολύ πεσμένη.

Οταν κάναμε την τελευταία προσπάθεια άρχισα να διαβάζω το forum σας και ομολογώ ότι με αγχωσε η περίπτωση της mariren, με συγκίνησε η αγαπή με την οποία την περιβάλατε όλες και τέλος θαύμασα τη δύναμη της όταν τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν καλά.

όλα αυτά μου έδωσαν λόγους να γράψω....

 

ελπίζω να μην σας κούρασα...:-D

Link to comment
Share on other sites

mariren θα πάρω το θάρρος να απαντήσω επειδή έχω περάσει απο την κατάστασή σου.

Η απόξεση κάνει ουσιαστικά ότι κάνει και η περίοδος. Διώχνει τα πάντα για να ξεκινήσει καινούργιος κύκλος. Εμένα μου είχε έρθει ακριβώς στις 28 μέρες. Εξαρτάται όμως απο τον οργανισμό. Λογικά θα πρέπει να έχει κάποιες μέρες αίμα μετά την απόξεση.

Link to comment
Share on other sites

Magpie μου καλωσόρισες στην παρέα μας! Απ ότι κατάλαβες εδω΄είμαστε η μια για την άλλη και δεν το κουνάμε ρούπι! Εγώ βγήκα πια από την κατηγορία των κατεψυγμένων αλλά δεν σκοπεύω να φύγω καθόλου γιατί οπώς λέει και η ινόπι μας και η μαριρέν μας συνδεθήκαμε πια και θέλουμε τόσο πολύ να τελειώσουνε όλα αυτά για να χαρεί η μια για την άλλη!

Πολύ λυπάμαι για την παλινδρόμηση σου...Είναι κάτι που τρέμω να μου συμβεί γιατί κάνουμε τόσα να φτάσουμε στη θετική χοριακή και μετά τσουπ...όλα χάνονται! Είναι κρίμα κι άδικο! Γι αυτό στενοχωρέθηκα και για το μαριρενάκι μας...

 

Μαριρενάκι μου η επόμενη μας προσπάθεια δεν ξέρουμε πού θα είναι...Βασικά όλοι οι γιατροί μας είπανε πως άμα θέλουμε ξεκινάμε αμέσως αλλά ψυχολογικά δεν αντέχουμε κάτι τέτοιο...Οπότε μας βλέπω για τέλη του καλοκαιριού ή κάπου εκεί...Γι ατην ώρα θα πάω την Τετάρτη στο γιατρό μου να δούμε αν μου έμεινε καμιά κυστούλα από την προηγούμενη προσπάθεια (ως συνήθως) και μετά θα δούμε...Θα πάρω και φωτοτυπία του φακέλου μου όπως προθυμοποιήθηκε και ο ίδιος να μου δώσει, αν θελήσω να έρθω Αθήνα να έχω όλες τις πληροφορίες που χρειάζομαι...Για οικονομικούς λόγους δεν ξέρω αν κάνω όμως αυτό το βήμα ή αν θα δώσω ακόμα μια ευκαιρία στο γιατρό μου ή σε΄κάποιο άλλο κέντρο εδώ...Δεν ξέρω πώς πρέπει να αποφασίσω...για αυτό κάνω μικρά βηματάκια κάθε μέρα και θα δούμε...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μarirenaki μου μην ανγχωνεσε η περιοδος απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος μου και εμενα μετα την αποξεση ειναι περιπου σε 15 με 25 μερες ασχετα που εμενα μου ηρθαν ποιο μπροστα παιζει μεγαλη σημασια ο οργανισμο σου!!!!!χαλαρωσε και μην το σκεφταισε.

Μagpie μου να σε καλωσορισω στην παρεα μας οπως σου ειπανε και τα αλλα κοριτσια ειμαστε εδω η μια για την αλλη οποτε ξερεις οτι χρειαστης εδω ειμαστε!!!!να σου ευχηθω να εχεις γρηγορα ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!!!!!!!!!

Momentaki μου τι κανεις?????

Λοιπον εγω πηγα σημερα Αθηνα και τσουπ να με παλι πισω!!!!!μιλησα με το γιατρο μου κοριτσια ενιωσα αλλος ανθρωπος με ηρεμισε παρα πολυ μου εκανε υπερηχο και το ενδομητριο ειναι 6,8 απο οτι μου ειπε το ειδε παρα πολυ καλο το περιμενα πολυ χειροτερο βαση τα νουμερα που του ελεγα απο το τηλ.Θελει να με ξαναδει την Πεμπτη και αν ειναι ετσυ οπως τα περιμενη θα κανουμε εμβρυομεταφορα την Τριτη.Το λεω και δεν το πιστευω ειμαι πολυ χαρουμενη μακαρι την Πεμπτη να ειναι καλο μου εδωσε και αντιπυκτηκες να της ξεκινησω σημερα μαζι με μια παιδικη ασπιρηνη.Απο οτι μου ειπε δεν ειναι απολητω το 9 ενδομητριο γαι εμβρυομεταφορα εχει κανει και με 5 και ολλα πηγαν καλα σημασια μεγαλη παιζει η μορφολογια του που η δικια μου ειναι λεει αψογη!!!!!τι να πω μακαρι αυτη τη φορα να με βοηθησει ο θεος και να μην μας ξαναδωση αλλες στεναχωριες σε ολλες μας το λεω και εχω δακρυσει πραγματικα το ευχομαι σε ολλες μας να ξερετε οτι σας εχω στης προσευχες μου καθε βραδυ μεσα απο μια τοση μεγαλη στεναχωρια νιωθω οτι βγηκα τυχερη και αυτο γιατι γνωρισα εσας!!!!!!!!!!!να ειστε παντα καλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...