Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Τελεια!!!Τις μυριζομαι εγω τις διδυμοεγκυουλες!!!

Μαρινάκι αντε κ εσυ να εχεις 2 σακουλάκια...μην σου πω κ 3!!!!

 

 

2 θα ειναι υπεραρκετα...!!! μακαρι!! δευτερα εξαλλου θα ξερουμε..περνανε οι μερες γρηγορα...

απολαμβανω την ξεκουραση κ την ξαπλα γιατι απο δευτερα επιστροφη στο τρελοκομειο..!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Moments μου εύχομαι μεθαύριο να έχεις την πιο super τριψήφια χοριακή κοπέλα μου!! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια σου... εσύ ξέρεις τι έχω περάσει... ταλαιπωρούμαστε λίγο αλλά έρχεται η στιγμή για να χαρούμε κι εμείς... Γιατί ό λ ε ς χωράμε εδώ μέσα!!!!!!!!;););)

 

 

Αχ μακάρι Φωτεινή μου!!!! Τελικά μετά τις ταλαιπωρίες μας περιμένει μια μεγάάάάλη ευτυχία!!!! Μην σου πω και δυο!!!!:P:p:p

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Φωτεινή!! Σου ευχομαι να εχεις δυο υγιεστατα μωράκια! Με το καλό να ακουσεις τις καρδουλες τους!

 

Μαρινακι ευχομαι και σε σενα διδυμακια!

 

Moments ευχομαι να εχεις μια τεραστια χοριακη!

 

Φιλια σε ολα τα κοριτσια!

 

Σε ευχαριστώ πολύ Χαρά μου!!!! Να' σαι καλά!!!

Να σου ευχηθώ το ίδιο πίσω; Συγνώμη αλλά δεν ξέρω σε τι στάδιο είσαι...Σιγά σιγά θα σας μάθω...πού θα μου πάει...

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

φανταζεσαι..?μετα θα πρεπει να κανετε συμβαση με εταιρια παραγωγης σερβιετας..ασε τα προικια...!!!χα χα χα!!!!

 

Φαντάζεσαι την απλώστρα με τα εσώρουχα ? Στρινγκ, στρινγκ, στρινγκ, στρινγκ και πού και πού κανένα σώβρακο! ΧΑ ΧΑ ΧΑ!:P:p:p:p:sad:

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ τι χαρα !!!!διπλη μαλιστα τι χαρα θεε μου μπραβο!!!!!!!!

ολα καλα σου ευχομαι με το καλο και οι παλμοι μονο ευχαριτα νεα απο εδω και περα :-P:-P:-P

 

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κι εσύ με το καλό, τι έγινε ξεκίνησες? Χθες δεν ήταν?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αλλάξουμε σπίτι μετά ! Δε θα χωράμε ! Σκέψου 2 δίδυμα κοριτσάκια ! Ο καημένος ο μπαμπάς αντε να τα βγάλει πέρα με 4 γυναίκες !:lol::lol::lol::lol:

 

Χα Χα Χα χαμόοοοοςςςςς, ότι θέλετε θα τον κάνετε αλλά προσοχή μην πάρει τα βουνά!!!!!! χαχαχα

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τι χαρα !!!!διπλη μαλιστα τι χαρα θεε μου μπραβο!!!!!!!!

ολα καλα σου ευχομαι με το καλο και οι παλμοι μονο ευχαριτα νεα απο εδω και περα :-P:-P:-P

 

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κι εσύ με το καλό, τι έγινε ξεκίνησες? Χθες δεν ήταν?

 

ναι χθες ηταν αλλα ακομη περιμενω να μου ερθει η περιοδος κοιτα να δεις που θα ρθει αλλα θα με ταλαιπωρηση ακομη και σε αυτο παιζει με τα νευρα μου :mad: εγω μετα τα δικα σας τα ευχαριστα δεν βλεπω την ωρα να παρω σειρα εχω καλο προαισθημα μια και στην μοναδα μου ειπαν οτι θεωρουμε ευκολη υποθεση διοτι εχω μεινει και δυο φορες φυσιολογικα :rolleyes::rolleyes:

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μύτη εσύ ε? Χα Χα Γεια σου βρε blublugourlou μας!!!!!!

 

Άσχετο, πες μου πως φτάχνεις τικεράκι...

 

Έχω η ατιμη!!!:lol::lol::lol:Ασε που αν μεινει καμια φιλη εγκυος με το που την δω της λεω τι φυλο ειναι το μωρο. Αφου έλεγα στην κουμπαρα μου οτι έχει αγορι, παει στον γιατρο της λεει κοριτσι, τελικα μετα στον 5ο αποδειχτηκα σωστη κ τώρα έχει εναν παιδαρο αγκαλια!

 

Για το τικεράκι θα πας εδω: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51738

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσάρες τι έγινε εδώ?Ουαουυυυυυυυυυυυυ!τι ευχαριστα νέα είναι αυτά?!!!!Πόσο χαίρομαι για σας.Μπράβο μπράβο μπράβο!!!!Ρε κορίτσια έχω μια ερώτηση να κάνω.Μετά την αρνητική χοριακή σταμάτησα τα φάρμακα και μετά από 3 μέρες αδιαθέτησα.Και μπορώ να πω κανονικά αφού 5 του μήνα περίμενα και τότε ήρθε.Κράτησε κανονικά 5 μέρες μέχρι 10 Νοεμβρίου.Σήμερα είχα έντονο πονοκέφαλο και πόνους περιόδου πάλι και πρίν λίγο είδα αίμα.Είναι φυσιολογικό αυτό?Μετά από 8 μέρες που μου τελείωσε η περίοδος να έρθει πάλι?Έχει τύχει σε καμία αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Bastha αν είδες σταγόνες αιμα μπορει να έχεις ωορρηξια, κατι που μου συμβαινει σε ορισμενους κυκλους κ ειναι απολυτα φυσιολογικο. Αν είδες αίμα κανονικο μηπως είναι κάτι ορμονικό λόγω των φαρμάκων.Παντως περιοδος δεν είναι. Εγω την 1η φορα που ειχα αποτ. εξωσωματική είχα αίμα που κράτησε 10 μέρες ενω η περιοδος μου κραταει 7.

Link to comment
Share on other sites

blublu μου ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα αίμα στην ωορρηξία.Δεν έχω ακόμα ροή αλλά πονάει η κοιλιά μου σαν να αδιαθέτησα κανονικά.Ρε τι έπαθα βραδιάτικα.Θα πάρω το γιατρό αύριο να τον ρωτήσω και να δω πως θα πάει εως τότε.Λές να είναι απο τα φάρμακα?Τι να πω.Θα δείξει.Απλά φοβήθηκα λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Φωτεινή!! Σου ευχομαι να εχεις δυο υγιεστατα μωράκια! Με το καλό να ακουσεις τις καρδουλες τους!

Φιλια σε ολα τα κοριτσια!

 

Να' σαι καλά κοπέλα μου.. Κι εσύ φαντάζεσαι να χτυπήσεις διδυμάκια αυτή τη φορά και να ναι αγόρια? Θα τρελλαθεί ο γιόκας σου!! χι χι

Αλήθεια σε ποια φάση βρίσκεσαι?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μακάρι Φωτεινή μου!!!! Τελικά μετά τις ταλαιπωρίες μας περιμένει μια μεγάάάάλη ευτυχία!!!! Μην σου πω και δυο!!!!:P:p:p

 

 

Τα μπιζελάκια μου κι εγώ σου στέλνουμε τις ευχές μας!! Καλή επιτυχίααααααααααααα:P:p:p:p:p

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

blublu μου ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα αίμα στην ωορρηξία.Δεν έχω ακόμα ροή αλλά πονάει η κοιλιά μου σαν να αδιαθέτησα κανονικά.Ρε τι έπαθα βραδιάτικα.Θα πάρω το γιατρό αύριο να τον ρωτήσω και να δω πως θα πάει εως τότε.Λές να είναι απο τα φάρμακα?Τι να πω.Θα δείξει.Απλά φοβήθηκα λίγο...

 

 

Τυχαίνει ετσι ξαφνικα! Ουτε εγω ειχα παντα αιμα, απο τα 23 μου ξεκινησα να εχω σε 1-2 κυκλους το χρόνο. Μακαρι να ειχα σε καθε κυκλο μπας κ πετυχαινα την ρημαδα την ωορρηξια. Λογικα συμφωνα με τις ημερομηνιες εχεις ωορ. Παντως δεν θα ειναι τπτ ανησυχητικο, αφου τα χάπια τα σταματησες δεν μπορουν να σε επηρρεασουν ετσι μετα απο τοσες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κι εσύ με το καλό, τι έγινε ξεκίνησες? Χθες δεν ήταν?

 

ναι χθες ηταν αλλα ακομη περιμενω να μου ερθει η περιοδος κοιτα να δεις που θα ρθει αλλα θα με ταλαιπωρηση ακομη και σε αυτο παιζει με τα νευρα μου :mad: εγω μετα τα δικα σας τα ευχαριστα δεν βλεπω την ωρα να παρω σειρα εχω καλο προαισθημα μια και στην μοναδα μου ειπαν οτι θεωρουμε ευκολη υποθεση διοτι εχω μεινει και δυο φορες φυσιολογικα :rolleyes::rolleyes:

 

Ακριβώς!! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά θα δεις... Άντε σας περιμένουμε όλες με την Μαρίνα για ν'αλλάξουμε θέμα να μπούμε στην κατηγορία 1ο τρίμηνο εγκυμοσύνης!! Φιλάκια!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσάρες τι έγινε εδώ?Ουαουυυυυυυυυυυυυ!τι ευχαριστα νέα είναι αυτά?!!!!Πόσο χαίρομαι για σας.Μπράβο μπράβο μπράβο!!!!Ρε κορίτσια έχω μια ερώτηση να κάνω.Μετά την αρνητική χοριακή σταμάτησα τα φάρμακα και μετά από 3 μέρες αδιαθέτησα.Και μπορώ να πω κανονικά αφού 5 του μήνα περίμενα και τότε ήρθε.Κράτησε κανονικά 5 μέρες μέχρι 10 Νοεμβρίου.Σήμερα είχα έντονο πονοκέφαλο και πόνους περιόδου πάλι και πρίν λίγο είδα αίμα.Είναι φυσιολογικό αυτό?Μετά από 8 μέρες που μου τελείωσε η περίοδος να έρθει πάλι?Έχει τύχει σε καμία αυτό?

 

Εγώ δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί είμαι περίπτωση για βιβλίο Γκίνες με την περίοδό μου. Σκέψου όμως βρε κορίτσι μου την ταλαιπωρία που τράβηξες κι εσύ. Τι να κάνει κι ο οργανισμός με τόσα φάρμακα? Γενικά έχεις τακτική περίοδο? Πήρες τον γιατρό σου? Τι λέει?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινούλα πάντα είχα σταθερό κύκλο και με ακρίβεια.Ίσως να είναι αυτό που λέει και η blublu για τα φάρμακα.Σύμφωνα με τις μέρες θα πρεπε να είμαι στην ωορρηξία.Τον γιατρό θα τον πάρω αύριο να μου πεί.Έχω τόση ανυπομονησία για τη δεύτερη προσπάθεια που μου μπήκε τώρα στο μυαλό ότι χάλασε ο κύκλος μου και θα με πάει και άλλο πίσω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες!!! Βλέπω άρχισα να μαζεύω ευχουλες για θετική χοριακή!!! Μ'αρέσει αυτό γιατί μου είπατε πως αυτό είναι και το γούρι του φόρουμ ε;:D Αύριο Σάββατο θα κάνω χοριακή, αν δεν αδιαθετήσω μέχρι τότε (έχω και μια δόση γκαντεμιάς)...Θα σας ενημερώσω μέχρι το απόγευμα...Ουφ...να δω πώς θα κοιμηθώ απόψε! Κάτι που λέει πως απόψε θα αντέξω να δω ολόκληρο το x factor απ την υπερένταση!:P

Bastha μου είχα κι εγώ ανωμαλίες στην περίοδο μετά την πρώτη μου εξωσωματική κι ελπίζω εσένα ο λόγος νά είναι διαφορετικός...γιατί εμένα δημιουργήθηκε μια μικρή κυστούλα η οποία εξαφανίστηκε μόνη της μετά από 2 μήνες..Πώς και πώς την περιμέναμε να διαλυθεί για να μπορούμε να ξεκινήσουμε την προσπάθεια με τα κατεψυγμένα...Αδιαθετούσα κάθε 15 μέρες το περισσότερο...Ασε μεγάλες στιγμές!!! Παίζει όμως να είναι και τα φάρμακα...χρειάζονται 2 μήνες για να καθαρίσει ο οργανίσμός μας πλήρως από τα φάρμακα της εξωσωματικής και το ξέρω αυτό γιατί ήτανε να κάνω κάτι εξετάσεις για καρυότυπο και ΝΚ και μου είχανε πει πως πρέπει να περάσουνε 2 μήνες για να φύγουνε τα φάρμακα από το σύστημα μου...Οπότε μάλλον τα φάρμακα είναι που σε επηρεάζουνε ακόμη...και θα φύγουνε συντόμως!!!!Αμα έχεις νέο απ το γιατρό μας λες ε...Το σημαντικότερο όμως είναι...να μην αγχώνεσαι!!!!

Και πάλι: ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Τα μπιζελάκια μου κι εγώ σου στέλνουμε τις ευχές μας!! Καλή επιτυχίααααααααααααα:P:p:p:p:p

 

Αχ! Παίρνω και ευχές απ τα μπιζελάκια!!! Αχ τι ωραία!!! :D:D:D:D:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Μoments,σου εύχομαι μια τεράάάάστια τριψήφια χοριακή για αύριο! Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου. Καλό σου βράδυ!

 

moments κ απο μενα μια τεραστια χοριακη!!

θα περιμενουμε νεα σου!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑ!!!

 

moments καλή επιτυχίαααααααααααααααααααααααααα!!!!

 

Τα μπιζελάκια μου κι εγώ σου στέλνουμε τις ευχές μας!! Καλή επιτυχίααααααααααααα:P:p:p:p:p

 

Σας ευχαριστώ όλες! Μακάρι να είστε γουρλίδικη παρέα!!! Χρειάζομαι λίγο γούρι!!! Φαντάζομαι οι ευχούλες έχουνε διάρκεια μέχρι αύριο ε;;););)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...