Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καταγγελια για ξενοδοχειο


Recommended Posts

αποφασισαμε να φυγουμε λιγες μερες εκτος αθηνας, σε προορισμο ομως πολυ κοντινο. Ετσι βρηκαμε ενα μικρο χωριουδακι παραθαλασσιο στη Κορινθια, στον Κορφο. Ειχε παει ο συζυγος καποτε και εφτιαξε ενα ξενοδοχειο εκει και μου προτεινε να παμε εκει.

Μπαινω στο νετ, σελιδα δεν ειχε βεβαια το ξενοδοχειο, το βρηκα ομως σε μια απο αυτες τις πολυ γνωστες σελιδες που προτεινουν ξενοδοχεια. Εχοντας ξαναχρησιμοποιησει τη συγκεκριμενη σελιδα, μπορω να πω οτι την εμπιστευομαι.

Βλεπω οτι το μερος ειναι ενα μικρο ψαροχωρι, οικογενειακο τιποτα δηλαδη εξιδανικευμενο.

Το ξενοδοχειο φαινεται στη σελιδα του ιντερνετ οτι εχει καμια 70αρια κλινες και ειναι 4 αστερων.Αλλες δυο επιλογες στο χωριο ειναι ενα μικροτερο ξενοδοχειο και ενοικιαζομενα δωματια.

Και φτανουμε στο ξενοδοχειο, οπου εχουμε κανει κρατηση για 4 βραδιες με 60,00 και πρωινο μεσα. Εχω ενημερωσει οτι θα χρειαστω παρκοκρεββατο για να μη κουβαλαω το δικο μας και μου λενε εχουμε. Επισης εχω πει οτι με τα παιδια θα χρειαστω ζεστο νερο για γαλα-κρεμες και κατι ισως για το μεγαλο. Θα σας εξυπηρετησουμε μου ειπαν.

Φτανοντας λοιπον στο ξενοδοχειο η πρωτη εντυπωση δεν ειναι ουτε καλη ουτε κακη, σε συνδυασμο με το ολο συνολο της περιοχης. Στο δωματιο ομως η εικονα ηταν αποκαρδιωτικη. Το δωματιο ειχε τρια κρεβατια και παρκοκρεββατο δεν υπηρχε. Ανταυτου μου εφεραν ενα κανονικο παρκο και κουβερτα να στρωσω απο κατω για να κοιμηθει το μωρο. Μια κουβερτα που εγω δεν θα χρησιμοποιουσα ποτε, οχι να βαλω το παιδι μου μεσα. Δυστυχως επιλογη δεν ειχα, ετσι αφου την αερισα στο μπαλκονι, την τυλιξα σε δυο σεντονια και απο πανω εστρωσα και το σεντονι που ειχα παρει μαζι μου. Το γκρι χρωμα στους τοιχους ηταν αηδια, το ταβανι που ηταν εντελως ασοβατιστο αλλα φαινονταν τα σημαδια απο τα ξυλα που ειχε καλουπωθει οταν χτιζοταν. Οι κουρτινες βαριες καφε αποπνικτικες. Το ψυγειακι ισα που διατηρουσε λιγο πιο κρυο απο το χλυαρο το νερο. Για να κρυωσει ζεστο νερο ουτε λογος. Το ραφι αναμεσα στο ψυγειο και στο ντουλαπι, με δυο δαχτυλα σκονη. Οι ντουλαπες παμπαλαιες, κατι διαλειμενες κρεμαστρες απαισιες. Το μπανιο μεγαλο αλλα οι πετσετες (που ποτε δεν χρησιμοποιω σε ξενοδοχεια) απο την εποχη του Νωε και σε υφη και σε χρωμα αφου πλεον το ασπρο ηταν πολυτελεια.

 

Ξεχασα να σας πω οτι δεν υπηρχαν τηλεχειριστηρια για τις πορτες για να βαλουμε το αμαξι στο παρκινγκ αλλα επρεπε να κατεβασουμε βαλιτσες στο δρομο και να τις κουβαλησουμε μαζι με τα παιδια καμια 300 μετρα. Ουτε δωματιο στο ισογειο ειχαν και επρεπε να ανεβοκατεβαινουμε καμια 30 σκαλια καθε φορα.

 

Αφου λοιπον συμμαζευτηκαμε, θελουμε να πιουμε κατι, ενα καφε και ο μεγαλος να φαει κανενα τοστακι. Στο δωματιο υπαρχει τηλεφωνο με οδηγιες. Προσπαθω να καλεσω το εστιατορειο αλλα αδικος κοπος, προσπαθω να καλεσω τη ρεσεψιον τίποτα. Τα χω παρει στο κρανιο και παω στη ρεσεψιον. Κανεις. Πάω στο εστιατορειο. Στην αρχη δεν βλεπω κανεναν, μετα παιρνα διπλα μου ενας αντρας, μπαινει στην κουζινα αλλά μάλλον ήμουν αορατη για αυτον. Εμφανιζεται η κοπελα της ρεσεψιον. Της εξηγω οτι επαιρνα τηλεφωνο αλλα δεν εβγαζε γραμμη. "δεν δουλευει το τηλεφωνο". Της εξηγω οτι θα ηθελα ενα τοστ για το παιδι"δεν υπαρχει" τι εννοειτε; "δεν παρεχουμε υπηρεσιες room service ουτε κανουμε καφε,τοστ ή οτι αλλο χρειαστειτε." το αιμα ανεβαινει στο κεφαλι. Μα, της εξηγω, ενημερωσα οτι εχω δυο παιδακια και θα χρειαστω καποια πραγματα. "μονο ζεστο νερο αν θελετε και αυτο ή θα περιμενετε να το παρετε τωρα ή να ξανακατεβειτε" Δεν εχω ξανανιωσει τοσο ηλιθια ποτε. Ηθελα να φυγω. Ανεβαινω αφου εχω παρει τουλαχιστον ζεστο νερο και εξιστορω στο συζυγο τι και πως. Μου λεει παμε εξω να πιουμε καφε και να δουμε μηπως βρουμε κατι καλυτερο. Τελικα δεν βρηκαμε και ειπαμε να μεινουμε εκει.

Βεβαια αντι για 4 μερες μειναμε 3 και σημερα αποφασισα να βρω καποιον να καταγγειλω οτι ενα ξενοδοχειο που λεει οτι ειναι 4 αστερων ακομη και στην κολοπετινιτσα οφειλει να ειναι 4 αστερων. ή να λεει ειμαστε πανσιον, μονο δωματιο παρεχουμε.

Και δεν ειναι οτι πληρωσα 60,00 και οχι 80,00 ή 100,00 που μου ζητησαν σε καποια άλλα αλλά ειναι η κοροιδια.

Αν ξερετε που να απευθυνθω παρακαλω βοηθηστε με.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


www.zougla.gr Κανε καταγγελια στο site και βρες και το site της Γενικης Γραμματειας Καταναλωτη, καπως ετσι λεγεται.....www.newinka.gr/

και www.inka.gr/ και εδω http://www.efpolis.gr/

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μπορεις να καλεσεις στην υπηρεσια προστασιας καταναλωτων!Ή απλα να μπεις στα σχολια της σελιδιας οπου το εκλεισες (οι περισσοτερες εχουν) και να τους θάψεις!

Κατι παρομοιο περασα κι εγω φετος στα Χανιά και δε ζητησα ζεστο νερο για γάλα αλλά για να πλύνω το μωρο...φυσικα δεν υπήρχε!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μπορεις να καλεσεις στην υπηρεσια προστασιας καταναλωτων!Ή απλα να μπεις στα σχολια της σελιδιας οπου το εκλεισες (οι περισσοτερες εχουν) και να τους θάψεις!

Κατι παρομοιο περασα κι εγω φετος στα Χανιά και δε ζητησα ζεστο νερο για γάλα αλλά για να πλύνω το μωρο...φυσικα δεν υπήρχε!

 

τι δεν υπηρχε;δεν ειχε ζεστο νερο στο μπανιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω παει στον Κορφο και μου αρεσε παρα πολυ αυτη η ηρεμια....Λυπαμαι πολυ και για τις .."παροχες" και για την τηλεφωνικη διαβεβαιωση για τις .."ανεσεις" που σας προσεφεραν (και δεσμευτηκαν τηλεφωνικα) και για την προσωπικη .."επικοινωνια" τους με τους πελατες τους:rolleyes:Πανε για κλεισιμο ολοταχως!!Ντροπη τους....

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη αυτο το θεμα , ασχετο βεβαια με την καταγγελια , να πω και εγω πως ο Κορφος -κατα την γνωμη μου- ειναι ενα εξαιρετικα ησυχο με καθαρες Θαλασσες κρυμμενο θερετρο ιδανικο για οικογενειακες διακοπες και πολυ κοντα στην Αθηνα ...

Αρκεi βεβαια -προφανως- να διαλεξεις το σωστο καταλλυμα ....

 

;)

12/7/10 my princess was born !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω περασει απο το κορφο και οντως ειναι ωραια αλλα εχω κατσει μονο για φαγητο.

υγ,παντως υπαρχουν και χειροτερα η αδερφη που πηγε πριν 3μερες διακοπες στη χαλκιδικη το δωματιο δεν εχει aircondition,ουτε ψυγειακι,ουτε τηλεοραση....:shock:

ευτυχως που εχει παει διακοπες με τον ερωτα της και δε κοιταει λεπτομερειες...;)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μπορεις να καλεσεις στην υπηρεσια προστασιας καταναλωτων!Ή απλα να μπεις στα σχολια της σελιδιας οπου το εκλεισες (οι περισσοτερες εχουν) και να τους θάψεις!

Κατι παρομοιο περασα κι εγω φετος στα Χανιά και δε ζητησα ζεστο νερο για γάλα αλλά για να πλύνω το μωρο...φυσικα δεν υπήρχε!

 

Το έχω πάθει και εγώ αυτό στον Αμάρυνθο (αν το λέω καλά)μάλιστα όταν παραπονέθηκα μου έιπε ότι δεν ζήτησα ζεστό νερό και ούτε και αυτός μου είπε ότι δεν υπάρχει .Μόνο το μεσημέρι μου είχε πει κάποιες ώρες αλλίως στα κοινόχρηστα:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:Δεν είχα ξαναδεί ποτέ πανσίο με κοινόχρηστα ντούς με ζεστό νερό.:shock:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και εγώ αυτό στον Αμάρυνθο (αν το λέω καλά)μάλιστα όταν παραπονέθηκα μου έιπε ότι δεν ζήτησα ζεστό νερό και ούτε και αυτός μου είπε ότι δεν υπάρχει .Μόνο το μεσημέρι μου είχε πει κάποιες ώρες αλλίως στα κοινόχρηστα:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:Δεν είχα ξαναδεί ποτέ πανσίο με κοινόχρηστα ντούς με ζεστό νερό.:shock:

 

Οταν τους ειπα για το ζεστο νερο μου απαντησαν οτι αυτοι το δικο τους μωρο (4 μηνων) το πλενουν με κρυο!Ετσι τους ειπε η παιδιατρος και ξαδερφη τους λεει!!!Τι να πω, τα χει παιξει ο κοσμος!Παντως μπηκα στο tripadvisor και τους εθαψα!

Link to comment
Share on other sites

..........και μετά θέλουν τουρισμό και κλαίγονται επειδή δεν έχουν κόσμο!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil:

 

sorry αλλά μια σκηνούλα να στείνατε στην παραλία καλύτερα θα περνάγατε, γιατί απλά θα ξέρατε τι σας περιμένει......!!!!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν τους ειπα για το ζεστο νερο μου απαντησαν οτι αυτοι το δικο τους μωρο (4 μηνων) το πλενουν με κρυο!Ετσι τους ειπε η παιδιατρος και ξαδερφη τους λεει!!!Τι να πω, τα χει παιξει ο κοσμος!Παντως μπηκα στο tripadvisor και τους εθαψα![

 

Αυτό είναι κακοποίηση!!:twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sorry αλλά μια σκηνούλα να στείνατε στην παραλία καλύτερα θα περνάγατε, γιατί απλά θα ξέρατε τι σας περιμένει......!!!!!!!!!!!

 

Νομιζω αυτη ειναι η φραση "κλειδι" στο ολο θεμα.. Γιατι αλλο να εχεις προετοιμαστει πως θα πας τις διακοπουλες σου και θα εχεις ολες σου τις ανεσεις κι αλλο να ριχνεσαι στον αγωνα για τα βασικα..

Εγω προσωπικα θα εφευγα κατευθειαν απο εκει... Δεν μπορω ρε παιδι μου να βρισκομαι στην τσιτα ολη την ωρα και -υποτιθεται- οι διακοπες ειναι για να ηρεμουν τα νευρα μας κι οχι για να τεντωνονται ακομα περισσοτερο..

 

Εγω ετσι οπως ειμαι τωρα ακομα και στην Κολοπετινιτσα να με πηγαινες θα σου ελεγα ευχαριστω... Εχω κουραστει πολυ, θελω να αλλαξω παραστασεις.. Αλλα αν μου ελεγες θα σε παω στην Κολοπετινιτσα και θα μεινεις σε ξενοδοχειαρα με - με - με - (οπου "με" βαλτε τις ανεσεις που εσεις θεωρειτε απαραιτητες) και τελικα με πηγαινες σε σταβλο εννοειται πως τα νευρα μου θα επαιζαν πολυ ασχημα... Κι ας ηθελα διακαως διακοπουλες..

 

Τελικα βγαλατε ακρη? Θελουν μεγαλο κραξιμο ορισμενοι....:evil:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

τα ξενοδοχεία τα παίρνουν τα αστέρια τους βάσει προδιαγραφών.

Αν αυτός διαφημίζεται ΕΓΓΡΑΦΩΣ ότι είναι 4 αστέρων και δεν είναι, τότε κάντου καταγγελία στον αρμόδιο οργανισμό να τον ελέγξουν...........τώρα δεν ξέρω ποιός είναι, ο ΕΟΤ ελέγχει τα αστέρια των ξενοδοχείων?

Link to comment
Share on other sites

τα ξενοδοχεία τα παίρνουν τα αστέρια τους βάσει προδιαγραφών.

Αν αυτός διαφημίζεται ΕΓΓΡΑΦΩΣ ότι είναι 4 αστέρων και δεν είναι, τότε κάντου καταγγελία στον αρμόδιο οργανισμό να τον ελέγξουν...........τώρα δεν ξέρω ποιός είναι, ο ΕΟΤ ελέγχει τα αστέρια των ξενοδοχείων?

 

οι προδιαγραφές είναι τεχνικές και όχι "διακοσμητικές"

Δλδ έχουν να κάνουν με τους χώρους που περιλαμβάνει (κύριους και βοηθητικούς), τις διαστάσεις τους, τα έπιπλα -εξοπλισμό (ανάλογα την κατηγορία πρέπει να υπάρχουν συγκεκριμένα έπιπλα, με ελάχιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις).

Γενικά όσο πιο πολλά "αστέρια" περισσότεροι κοινόχρηστοι και μεγαλύτεροι χώροι στο ξενοδοχείο.

Δεν έχει να κάνει δλδ με την καινούρια κουρτίνα ή κουβέρτα...

Αυτό έχει να κάνει περισσότερο με την ηθική του κάθε ιδιοκτήτη

Link to comment
Share on other sites

οι προδιαγραφές είναι τεχνικές και όχι "διακοσμητικές"

Δλδ έχουν να κάνουν με τους χώρους που περιλαμβάνει (κύριους και βοηθητικούς), τις διαστάσεις τους, τα έπιπλα -εξοπλισμό (ανάλογα την κατηγορία πρέπει να υπάρχουν συγκεκριμένα έπιπλα, με ελάχιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις).

Γενικά όσο πιο πολλά "αστέρια" περισσότεροι κοινόχρηστοι και μεγαλύτεροι χώροι στο ξενοδοχείο.

Δεν έχει να κάνει δλδ με την καινούρια κουρτίνα ή κουβέρτα...

Αυτό έχει να κάνει περισσότερο με την ηθική του κάθε ιδιοκτήτη

 

Ok Σύμφωνοι,αλλά δε θα έπρεπε στα αστέρια να περιλαμβάνονται και οι υπηρεσίες που παρέχονται??:roll:

Δηλαδή αν ένα ξενοδοχείο έχει μεγάλους χώρους και τα έπιπλα στις κατάλληλες διαστάσεις,αλλά αυτά είναι από την εποχή της γιαγιάς μου θεωρείται 4 αστέρων?Εμένα δε μου φαίνεται σωστό..

Link to comment
Share on other sites

.......Δηλαδή αν ένα ξενοδοχείο έχει μεγάλους χώρους και τα έπιπλα στις κατάλληλες διαστάσεις,αλλά αυτά είναι από την εποχή της γιαγιάς μου θεωρείται 4 αστέρων?Εμένα δε μου φαίνεται σωστό..

 

μια φορά είχαμε μείνει σε ένα ξενοδοχείο, 4 ή 5 αστέρων, το οποίο ναι μεν οι άνθρωποι ήταν άψογοι, καθαρό κλπ αλλά τα έπιπλα ήταν δεκαετίας του '60, τα κρεββάτια τρίζανε, μέχρι και το καζανάκι ήταν παμπάλαιο!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

μια φορά είχαμε μείνει σε ένα ξενοδοχείο, 4 ή 5 αστέρων, το οποίο ναι μεν οι άνθρωποι ήταν άψογοι, καθαρό κλπ αλλά τα έπιπλα ήταν δεκαετίας του '60, τα κρεββάτια τρίζανε, μέχρι και το καζανάκι ήταν παμπάλαιο!!!!!

 

Και άντε να είναι παμπάλαια τα έπιπλα,ας πούμε ότι αυτό δε μας πειράζει,αλλά να έχει τουλάχιστον τα βασικά,δηλαδή το ζεστό νερό είναι και πιο κάτω από τα βασικά,έλεος απλά θα έπρεπε να εννοείται!!Και πόσο μάλλον σε ξενοδοχείο 4 αστέρων(όχι ότι οπουδήποτε αλλού θα ήτανε δεκτό!!)

Link to comment
Share on other sites

Πώ πώ ..αυτό είναι πολύ αποκαρδιωτικό να το πάθεις σε διακοπές. :?

Ειδικά όταν έχεις μαζί σου παιδιά και πολύ περισσότερο όταν δεν έχεις και εναλλακτικές για να τους τα ψάλλεις και να φύγεις, χωρίς να τους δώσεις δεκάρα τσακιστή.

Οι φωτογραφίες στο ίντερνετ είναι κάποιες φορές αποπροσανατολιστικές και δεν αντιστοιχούν στην πραγματικότητα, αφού "τυχαίνει" να φωτογραφίζουν τις σουίτες των ξενοδοχείων σε κάποιες περιπτώσεις. Αυτό που κάνω εγώ είναι να μπαίνω σε περισσότερες σελίδες για να διασταυρώνω αν αυτό που βλέπω είναι αυτό που θα κλείσω. Βέβαια στη δική σου περίπτωση, σιγά μην ήταν το συγκεκριμένο ξενοδοχείο σε περισσότερες σελίδες.

Αυτά που αναφέρεις είναι εξωφρενικά. Θα έπρεπε να ντρέπονται και περισσότερο θα έπρεπε να σκεφτούν οτι δυσφημίζονται και πλέον με το ίντερνετ είναι πολύ πιο εύκολο κάποιος να δυσφημιστεί.

Στο πρώτο ξενοδοχείο που πήγαμε φέτος για 2 μέρες στο Πήλιο, όταν τους ζήτησα έξτρα παπλωματάκι για τον πάτο από το παρκοκρέβατο για να είναι πιο μαλακό, μου το έφεραν πρόθυμα(πέρα από οτιδήποτε άλλο που τους ζήτησα για το μωρό όπως νερό ή να αλέσω το φαγητό και μέχρι που μου είπαν ότι κακώς κατέβηκα και ταλαιπωρήθηκα, θα μπορούσαν να μου τα έφερναν στο δωμάτιο).

Στο δέ δεύτερο στη Σκόπελο που πήγαμε, το οποίο ήταν σπίτι, είχα ζητήσει αυτό που είπες κι εσύ. Να μην κουβαλάω παρκοκρέβατο και αν υπήρχε η δυνατότητα να έβρισκε ένα από κάποιον γνωστό για να εξυπηρετηθούμε. Σε λίγες μέρες μου τηλεφώνησε ο άνθρωπος και με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ότι αγόρασε ένα καινούργιο. Αυτό βέβαια εξυπηρετούσε και τον ίδιο γιατί σε μελλοντική κράτηση σε κάποια οικογένεια, θα διαφήμιζε το γεγονός ότι διαθέτει και παρκοκρέβατο, αλλά αυτό που αφορά σ'εμένα είναι ότι θέλησε να μας εξυπηρετήσει και μάλιστα πρόθυμα.

Και παρόλο που ήταν σπίτι, ο άνθρωπος με την άφιξη μας, μας ενημέρωσε ότι μέχρι και αντικουνουπικά είχε διαθεσιμα στα συρτάρια καθώς και έβαλε τάπες στις πρίζες γιατί ήξερε ότι στο σπίτι θα έρθουν μικρά παιδιά.

Στις διακοπές υπάρχει η ανάγκη ειδικά αν έχεις παιδιά, να σου κάνουν τη ζωή πιο εύκολη και να σου παρέχουν ότι είναι δυνατόν. Όχι να σου στερούν τα βασικά και τα αυτονόητα.

Μην το αφήσεις έτσι, να προχωρήσεις σε δυσφήμιση και μέσω ίντερνετ, αλλά νομίζω ότι μπορείς να απευθυνθείς και στον ΕΟΤ για καταγγελία, λόγω του ότι η παροχή των αστεριών γίνεται βάση προδιαγραφών και θα πρέπει να τους αφαιρούνται αστέρια ότι δεν τις τηρούν.

Εύχομαι να πάρεις το "αίμα" σου πίσω και να τους γίνει μάθημα ότι δεν μπορούν να κάνουν αυθαίρετα ότι τους βολεύει. Ενημέρωσε μας αν θέλεις εάν έχεις κάποιο αποτέλεσμα.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω τί μου θυμίσατε τώρα!!!!!!!!!!!!!

Πριν από 2 χρόνια είχαμε πάει διακοπές με τον άντρα μου (δεν είχαμε την μπεμπούλα μας τότε) στην Ιθάκη σε ένα χωριουδάκι το Κιόνι. Φοβερό μέρος, απίστευτη θέα, υπέροχες θάλασσες αλλά ως εκεί. Νοικιάσαμε ένα δωμάτιο αφού πρώτα μας το είχαν προτείνει φίλοι μας. Νομίζω 60 ευρώ τη βραδιά. Όταν το είδαμε όμως μας έπιασε η καρδιά μας. Είχε 2 κρεβάτια ενωμένα με κάτι άθλια σκεπάσματα πάνω μέσα στη βρώμα και μια ντουλάπα. Σας μιλάω ειλικρινά, δεν είχε τίποτα άλλο μέσα!!!!!!!!!!!!!!! Ούτε κομοδίνα, ούτε συρταριέρα, ούτε καθρέπτη, ούτε ένα τραπεζάκι να ακουμπήσουμε κάτι πάνω, ούτε τηλεόραση, ούτε κλιματιστικό, τίποτα. Το μπάνιο απαίσιο και βρώμικο, οι δε πετσέτες ξηλωμένες και κατάμαυρες από την βρώμα!!!!!!!!!! Η κουρτίνα δεν αγγίζονταν. Τα σκέφτομαι και έχω αηδιάσει. Πολύ βρώμα μαζεμένη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με πιάνουν κατευθείαν κάτι κλάματα αλλά δεν μπορούσαμε να κάνουμε και πολλά πράγματα γιατί είχε αρχίσει να νυχτώνει. Λέει ο άντρας μου να μείνουμε μια βραδιά και μόλις ξημερώσει να ψάξουμε να βρούμε άλλο. Εκείνα τα σεντόνια βρε κορίτσια ήταν σίγουρα άπλυτα άγνωστο πόσο καιρό και για πόσους πελάτες, μύριζαν τόσο έντονα που όλη νύχτα δεν κοιμήθηκα....... Την άλλη μέρα πρωί - πρωί αρπάξαμε τις βαλίτσες μας, πληρώσαμε την μια βραδιά (που ούτε και αυτό δεν έπρεπε να κάνουμε) και δρόμο!!!!!!!!!!!!!!!!! Και βρήκαμε στο Βαθύ ένα δωμάτιο τέλειο!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...