Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτηριο Μητέρα.


Kajoe

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 312
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καισαρική σίγουρα!!! και εγώ συγνώμη:oops:!!! Θα ψάξω για μαία, για 5 μέρες δεν είναι τιποτα... Θέλω να με βοηθήσει στο θηλασμό...

αγαπητη Κυριακη, αν γεννησεις σε δημοσιο μαιευτηριο, οι μαιες θα ερχονται εκτος απο το ωραριο τους και οποιαδηποτε στιγμη τις καλεσεις. οποτε, με ολο το σεβασμο, νομιζω οτι δεν χρειαζεσαι αποκλειστικη μαια μαζι σου. ειμαι φανατικη υπερμαχος των δημοσιων μαιευηριων, αν και τα 2 πρωτα παιδια μου τα χρυσοπληρωσα σε ΗΡΑ και ΜΗΤΕΡΑ. στο 3ο αλλαξα γιατρο και γεννησα στο Αλεξανδρα.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι κοπέλες από ό,τι διάβασα και είδα εκεί, είναι υπέροχες... Απλά θέλω πολυ΄να με βοηθήσουν να θηλάσω και τα 2 αποκλειστικά... και εγώ έγινα ξαφνικά υπέρμαχος των δημοσίων... και μένα μια φίλη μου είπε χτες ότι πριν 5 χρόνια στο Ιασώ έωσε 8.000 και στο δεύτερο πριν 1,5 χρόνο 9.000. Μου φαίνονται τόσο υπερβολικά αυτά τα χρήματα!!!!

Και στο Μητέρα στην καλύτερη θα μου βγαινε 7.000 και λιγα λέω...Θα το σκεφτώ τότε για τη μαία, δεν θα κινηθώ ακόμη.... Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Είμαι στο μήνα μου κ ετοιμάζομαι για το μαιευτήριο κ ήθελα να ρωτήσα κάποια που έχει γεννήσει πρόσφατα στο Μητέρα τι σου δίνουν κατά την διαμονή. Σου παρέχουν πετσέτες, σαπούνια, εσώρουχα, σερβιέτες κ ό,τι άλλο χρειάζεσαι για την παραμονή σου ή πρέπει να τα φέρουμε? Περιλαμβάνονται στο πακέτο? Σκέφτομαι για το οικονομικό 3κλινο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Είμαι στο μήνα μου κ ετοιμάζομαι για το μαιευτήριο κ ήθελα να ρωτήσα κάποια που έχει γεννήσει πρόσφατα στο Μητέρα τι σου δίνουν κατά την διαμονή. Σου παρέχουν πετσέτες, σαπούνια, εσώρουχα, σερβιέτες κ ό,τι άλλο χρειάζεσαι για την παραμονή σου ή πρέπει να τα φέρουμε? Περιλαμβάνονται στο πακέτο? Σκέφτομαι για το οικονομικό 3κλινο.

Ευχαριστώ.

 

με το καλο και με ενα πονο!λοιπον παρεχουν τα εξης. πετσετες καθημερινα,εσωρουχα μιας χρησης, σερβιετες τεραστιων διαστασεωνκαι επειδη εμενα μου τελειωσαν μου ξαναεφεραν,υγρο χεριων αντισηπτικο,θερμομετρο που το παιρνεις και στο σπιτι,αφρολουτρο αντισηπτικο για το μπανιο. ως δωρα δου δινουν και μωρομαντηλα και πανες και καλυντικα για τη μητερα μεσα σε μια τσαντα του μητερα.με λιγα λογια απο προσωπικα πραγματα παρε μονο νυχτικα,ρομπα,επιθεματα στηθους αν θηλασεις, και για το μωρο πετσετακια για οταν θα το ταιζεις.ελπιζω να μην ξαχασα κατι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Επαναφέρω το θέμα γιατί θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικο-άσχετο. Γέννησα το καλοκαίρι στο Μητέρα και φεύγοντας δεν μας έδωσαν βιβλιάριο υγείας του παιδιού, παρά μόνο κάτι φωτοτυπίες. Μας είπαν να πάρουμε σε 2-3 μήνες τηλέφωνο για να δούμε αν έχουν βιβλιάριο να μας δώσουν. Από τότε τους παίρνω τηλέφωνο κάθε μήνα και πότε δεν έχουν και πότε τα περιμένουν. Εσείς που γεννήσατε πρόσφατα εκεί πήρατε βιβλιάριο? Κι αν δεν βρω τελικά από'κει έχει κανείς ιδεά πού θα μπορούσα να βρω? Σε κάποια υπηρεσία ίσως???

Link to comment
Share on other sites

my beba.. μην περιμένεις άδικα από το μαιευτήριο .. και εγώ το καλοκαίρι γέννησα και το βιβλιάριο πήγα και το πήρα από την αρμόδια διευθυνση της Νομαρχίας.. είναι στην Αγία Παρασκευή, στην Μεσογείων .. δεν θυμάμαι το νούμερο ακριβώς... παρε κανενα τηλ στην Νομαρχια να σου πουν ακριβως που θα το πάρεις ανάλογα με το που μενεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια, καλησπέρα και από εμένα. Κι εγώ στο μητέρα θα γεννήσω,περιμένουμε δίδυμα και σκέφτομαι πολύ σοβαρά το rooming in. Βέβαια, θα γεννήσουμε σίγουρα σε τρίκλινο, λέτε να πολύ πιο δύσκολα για μας με δύο μωράκια;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επαναφέρω το θέμα γιατί θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικο-άσχετο. Γέννησα το καλοκαίρι στο Μητέρα και φεύγοντας δεν μας έδωσαν βιβλιάριο υγείας του παιδιού, παρά μόνο κάτι φωτοτυπίες. Μας είπαν να πάρουμε σε 2-3 μήνες τηλέφωνο για να δούμε αν έχουν βιβλιάριο να μας δώσουν. Από τότε τους παίρνω τηλέφωνο κάθε μήνα και πότε δεν έχουν και πότε τα περιμένουν. Εσείς που γεννήσατε πρόσφατα εκεί πήρατε βιβλιάριο? Κι αν δεν βρω τελικά από'κει έχει κανείς ιδεά πού θα μπορούσα να βρω? Σε κάποια υπηρεσία ίσως???

 

 

εγω πηγα και το πηρα απο το πικπα.ειχανε ,οχι πολλα βεβαια αλλα αμεσως μου εδωσαν και μαλιστα μου αντεγραψαν οτι ειχαν γραψει στο μητερα σε φωτοτυπιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

ειμαι κ εγω καινουριο μελος κ ευχομαι σε ολες τις μελλοντικες μανουλες με το καλο τα μωρακια τους!!!!σ ενα μηνα γενναω στο μητερα κ σκεφτομαι για δικλινο...εχω ενα θεμα με τον πολυ κοσμο!!!!ειδα την τιμη του δωματιου κ ψιλοεφριξα....αλλα εχει γεννησει καμια απο σας προσφατα σε δικλινο για να καταλαβω περιπου ποσο θα παει ολο το πακετο του δικλινου????(π.χ επισκληριδιος,εξετασεις μωρου...)????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα

θα ηθελα ν ρωτησω οσα κοριτσια γεννησαν στο Μητερα η γνωριζουν αν το νοσοκομειο εχει παρκιν για τους επισκεπτες του νοσοκομειου?

 

θελω να γεννησω η εκει η στο Λητω αλλα το θεμα του παρκιν ειναι κατι που τ σκεφτομαι,δεν θελω ο αντρας μου να ψαχνει καθε μερα 3 ωρες γυρω γυρω για παρκιν

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα

θα ηθελα ν ρωτησω οσα κοριτσια γεννησαν στο Μητερα η γνωριζουν αν το νοσοκομειο εχει παρκιν για τους επισκεπτες του νοσοκομειου?

 

θελω να γεννησω η εκει η στο Λητω αλλα το θεμα του παρκιν ειναι κατι που τ σκεφτομαι,δεν θελω ο αντρας μου να ψαχνει καθε μερα 3 ωρες γυρω γυρω για παρκιν

Δεν εχει,αλλα εχει πολλα παρκιν επι πληρωμη διπλα.

Αν θες την γνωμη μου,μην γεννησεις βαση παρκιν,αλλα νοσοκομειου.

Δεν ειναι αξιο συναγωμισμου το μητερα σε σχεση με το Λητω.

Στο Λητω η νοσηλεια ειναι φοβερη και ολα τα κοριτσια.Η αδερφη μου και φιλες που ηταν στο Μητερα,λενε οτι ηταν χαλια και το ειδα και εγω αυτο.Τελειως απροθημες και καθολου ωραια δωματια.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει και το Μητέρα, υπόγειο επί πληρωμή πάρκινγκ. Εγω το Νοέμβρη του 2009 χειρουργηθηκα και το Νοέμβριο του 2010 γέννησα στο Μητέρα. Και τις 2 φορες άψογη νοσηλεία! Ήμουν στον 4ο όροφο, σε οικονομικό τρικλινο. Έχει τρομερές μαιες ο όροφος. Στο Λητω γέννησε μια φίλη και δεν ήταν ευχαριστημένη.

Πιστεύω ότι είναι θέμα γιατρού και τι σχέση έχει με το νοσοκομειο.

Όπου και να αποφασίσεις, σου εύχομαι με το καλο και να μην αφήσεις κανέναν και τίποτα να σε στεναχωρησει.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξέρετε, στις τιμές που λέει στον τιμοκατάλογο του μαιευτηρίου περιλαμβάνεται και η επισκληρίδιος, έτσι?

 

και κάτι άλλο: μήπως έμεινε καμιά σε μονόκλινο, να μου πει εντυπώσεις? Αξίζει την διαφορά στα λεφτά?

 

rooming in μπορείς να κάνεις σε όλα τα δωμάτια, ή μόνο στα μονόκλινα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια ξέρετε, στις τιμές που λέει στον τιμοκατάλογο του μαιευτηρίου περιλαμβάνεται και η επισκληρίδιος, έτσι?

 

και κάτι άλλο: μήπως έμεινε καμιά σε μονόκλινο, να μου πει εντυπώσεις? Αξίζει την διαφορά στα λεφτά?

 

rooming in μπορείς να κάνεις σε όλα τα δωμάτια, ή μόνο στα μονόκλινα?

 

Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΚΑΘΩΣ Κ ΟΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ Κ ΡΩΤΗΣΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κι από μένα!!! Πρόκειται να γεννήσω στο Μητέρα και αρχικά είχαμε αποφασίσει για 3κλινο.. Όμως μας ενδιαφέρει το rooming in και θα ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τις τιμές του μονόκλινου και του 2κλινου... έχει μεγάλη διαφορά από το 3κλινο???

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

πηρα τηλεφων χθες γαι τις τιμες.τρελάθηκα.δεν υπάρχει οίκονμικό τρίκληνο πια.μονο τρικλινο και μια τιμή μόνο.πριν 2 χρόνια στο γιο μου είχα να επιλεξω αναμεσα στο οικονομικο τρικλινο και στο τρικλινο με σεβαστη διαφορα τιμής. τωρα μου είπαν 1800 για φυσιολογικο τοκετο χωρις το φπα. για το δικλινο 3500 ( φυσιολογικος τοκετος) και το μονοκλινο νομίζω 6000 χωρις το φπα παλι.

κοριτσια εχουν ξεφυγει οι τιμες.

πολλα λεφτα .

και μετα μου λενε οτι κατεβάσανε τις τιμες.μας κοροιδεύουν?

η επισκηριδιος οσο ξερω ειναι μεσα στην τιμη

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Loveboom πιστωτική δέχονται. Για δόσεις δεν γνωρίζω. Μπορείς να καλέσεις στο λογιστήριο. Όταν γεννησα εγω, αν είχες πιστωτικη marfin , είχες κάποια έξτρα προνόμια. Π.χ. 20% στις προγεννητικες εξετάσεις και στις εξετάσεις του παιδιού μόλις γεννηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια, βγηκα προχθες, πληρωσα μαζι με εξετασεις παιδιου κ καισαρικη σε 3κλινο 2500.

Και εμενα τον Απριλιο του 10 με καισαρικη τοσο περιπου 2300-2500

Αν γεννουσα βεβαια τετοια εποχη με την κριση ουτε που θα το σκεφτομουν αν κ εμεινα ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...