Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

ψαχνω για μεγαλα κουτια για βαφτιστικα,μαρτυρικων,λαδοσετ,λαμπαδας και κεριων σκετα ωστε να τα ζωγραφισω-διακοσμησω εγω...ειναι πολυ ακριβα εξω τα ετοιμα ποσο μαλλον στα χανια!!!!!

:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ψαχνω για μεγαλα κουτια για βαφτιστικα,μαρτυρικων,λαδοσετ,λαμπαδας και κεριων σκετα ωστε να τα ζωγραφισω-διακοσμησω εγω...ειναι πολυ ακριβα εξω τα ετοιμα ποσο μαλλον στα χανια!!!!!

:-(

 

 

Για δες στου Κεκάκη.Είχα κάνει πρίν λίγα χρόνια βάφτιση απο αυτόν και είχε καλά και σχετικά φτηνά πραγματάκια.Μήπως βρείς κάτι ετοιμο και φθηνό εκεί.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα ολα τα κουτια που θα ζωγραφισω με 35 ευρω!!38 ευρω τα υλικα για τα μαρτυρικα 200τμχ απο ebay (θα τα φτιαξω εγω),103 ευρω το βαφτιστικο φορεμα απο το αγγλικο σαιτ,το κερι για την λαμπαδα και τα 3 κερακια 6 ευρω,500 ευρω στον σταυρο,10-13 ευρω το βιβλιο ευχων απο τις εκδοσεις πατακης,10 ευρω το στεφανακι,2 ευρω το μπουκαλι για το λαδι,τα διακοσμητικα,κορδελες,τουλια,δωρο μαμας μεινανε ακομα και παπουτσια-καλτσες-εσωρουχα-λαδοπανα-ζακετα τον αυγουστο με τις εκπτωσεις και η νεραιδουλα ετοιμη για βαφτιση στις 12/09/09 ....μολις τελειωσω φωτογραφιες και συνολο,ειμαι σιγουρη οτι ειμαι πολυ καλα!!!!!:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

τελικα, γλυφιτζουρια σαν του mytree -της 1ης σελιδας στο μπουκετο κατα προτιμηση- που θα βρω στην Αθηνα, φτηνοτερα απο 1,50ε? εχω χαθει στις σελ. του φορουμ αλλα κατι συγκεκριμενο δεν μπορω να βρω... κατι διαβασα για το getta στην Ηρακλειου, αλλα περα απο μια επικοινωνια της κοπελας που εγραφε απο το τηλ. δεν διαβασα κατι αλλο... αν τελικα αγορασε απο εκει, αν τα εχει το συγκεκριμενο κτλ...

βοηθηστε πλιιιιιιζζζζζζζ....

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ... ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 21/6/09 ΠΡΑΓΑΜΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ!!! ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ... ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΜΠΡΑΒΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΥΡΙΟΛΕΧΤΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΑΜ ΤΟΥ ROZ-SIEL!!!!!!! ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΓΩΓΟ!!!! ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα ολα τα κουτια που θα ζωγραφισω με 35 ευρω!!38 ευρω τα υλικα για τα μαρτυρικα 200τμχ απο ebay (θα τα φτιαξω εγω),103 ευρω το βαφτιστικο φορεμα απο το αγγλικο σαιτ,το κερι για την λαμπαδα και τα 3 κερακια 6 ευρω,500 ευρω στον σταυρο,10-13 ευρω το βιβλιο ευχων απο τις εκδοσεις πατακης,10 ευρω το στεφανακι,2 ευρω το μπουκαλι για το λαδι,τα διακοσμητικα,κορδελες,τουλια,δωρο μαμας μεινανε ακομα και παπουτσια-καλτσες-εσωρουχα-λαδοπανα-ζακετα τον αυγουστο με τις εκπτωσεις και η νεραιδουλα ετοιμη για βαφτιση στις 12/09/09 ....μολις τελειωσω φωτογραφιες και συνολο,ειμαι σιγουρη οτι ειμαι πολυ καλα!!!!!:P:p:p:p:p

 

τελικά κουτιά που βρήκες;

Με το καλό η βάπτισή σας!

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να δείτε και στον Ναρλή στην Καβάλα, έχει ωραία και οικονομικά πράγματα και τα στέλνει με ελάχιστο κόστος (εγώ διάλεξα για τα μωρά μου από τη συλλογή Nikos)

Link to comment
Share on other sites

nataki τι κανετε? τι κανουν τα μπεμπακια?

εμενα γιατι δεν μου απανταει κανεις για τα γλυφιτζουρια?σνιφ, κλαψ, λυγμ!

προεκυψε μλκ με κατι μπομπονιερες παιδικες που μ'αρεσαν... γμτ... δεν τις δινουν σε λιγοτερα κομματια απο 120.. ηταν κατι ωραιες χιονομπαλες απο τον παριση... ο οποιος δεν καταλαβαινω γιατι δινει τα πραγματα του καταλογου του πιο ακριβα απο τον Ναρλη ο οποιος εχει τα ιδια πραγματα απο τον καταλογο του Παριση πιο φτηνα! κουφο?

μηπως ενδιαφερεται καμια για 70 χιονομπαλες να τα μοιραστουμε?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο τον καταλογο http://www.parisis.com.gr/parisis-katalogos-2009.html πηγαινε στη σελιδα 81 με τα βελακια κατω δεξια. η σελιδα εχει μονο χιονομπαλες και μια κορνιζα. απο αυτες μ'αρεσαν οι προτελευταιες -που δεν εχουν καθολου ασημι διακοσμηση-. Δεν ξερω τιμη γιατι μου ειπε τιμες μονο για 2 αλλα σχεδια που ειχα ζητησει παλι τιμη, και που αυτα τα δινουν 50 τεμαχια. Αλλα μου ερχονται πολυ ακριβα αυτα.

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συμφωνώ για τον Ναρλή!! Έχει πολύ καλές τιμές. και εγώ από εκεί παράγγειλα τις μπομπονιέρες μου και τις περιμένω να μου τις στείλει.. Αν όλα πάνε καλά μέχρι το τέλος τότε πραγματικά θα τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

για παιδικες μπομπονιερες τις θελω... επειδη στους μεγαλους θα εχω τα παπουτσακια, σκεφτηκα οτι στα παιδακια θα τους φανει πιο καλα κατι τετοιο, παρα τα παπυτσακια... ειδα και αλλα πραγματακια απο τον καταλογο... κρεμαστρουλες, ημερολογια, σημειωματαρια, καρουσελ... αλλα καποια ηταν πολυ ακριβα για αυτα που διαθετω -πχ καρουσελ- και αλλα δεν τα δινουν κατω απο 100 κομματια... αλλα εχω κολλησει με τις μπαλιτσες... οκ, δεν ειναι τιποτα τρελλο, αλλα για παιδικες και με το ολο σκηνικο που εχω φανταστει τη βαπτιση μου κανουν...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιουχου... μου'πεσαν τα μαλλια λεμε... οι χιονομπαλες που εχει εδω εχουν 3,50ε... μηπως η χρυσοσκονη μεσα ειναι απο αληθινο χρυσο???

http://www.happyevents.gr/vaptisi-mpomponiera-agori.html

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα ολα τα κουτια που θα ζωγραφισω με 35 ευρω!!38 ευρω τα υλικα για τα μαρτυρικα 200τμχ απο ebay (θα τα φτιαξω εγω),103 ευρω το βαφτιστικο φορεμα απο το αγγλικο σαιτ,το κερι για την λαμπαδα και τα 3 κερακια 6 ευρω,500 ευρω στον σταυρο,10-13 ευρω το βιβλιο ευχων απο τις εκδοσεις πατακης,10 ευρω το στεφανακι,2 ευρω το μπουκαλι για το λαδι,τα διακοσμητικα,κορδελες,τουλια,δωρο μαμας μεινανε ακομα και παπουτσια-καλτσες-εσωρουχα-λαδοπανα-ζακετα τον αυγουστο με τις εκπτωσεις και η νεραιδουλα ετοιμη για βαφτιση στις 12/09/09 ....μολις τελειωσω φωτογραφιες και συνολο,ειμαι σιγουρη οτι ειμαι πολυ καλα!!!!!:P:p:p:p:p

afroditivenus κι εγώ ενδιαφέρομαι για το e-bay .Μπορεις να μου πεις συγκεκριμένο e-seller; σου έχω στειλει message. Αν μπορείς βοήθησε με.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια απο Πάτρα ψάχνω για υλικά για τις μπομπονιέρες αυτές τις μέρες.Έχετε κανένα μαγαζί υπόψην σας;Εγώ βρήκα αυτά:

 

 

Νικολές στην Πατρέως χαμηλά, μικρή ποικιλία σε κουτιά, πουγκάκια, κορδέλες και διακοσμητικά.

 

Αποθήκη συσκευασιας στην Καραισκάκη αρκετά όμορφα πράγματα, σχετικά μεγάλη ποικιλία και εξυπηρετικότατο προσωπικό!

 

Αμπαλάζ επίσης στην Καραισκάκη πολύ όμορφα πράγματα, έχει και ειδικό τμήμα με έτοιμες μπομπονιέρες και βαπτιστικά γενικά, πολύ ωραίες και ψαγμένες ιδέες, ίσως λίγο ακριβότερο απο τα υπόλοιπα.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

monbebe βρήκα γλειφιτζούρια στη victory με 1,42? / τεμ. + ΦΠΑ 9% η κάθε συσκευασία περιέχει 12 τεμάχια και έχει γαλάζιο με άσπρο, ροζ με άσπρο και πολύχρωμα.

 

Τα μπεμπέκια είναι μια χαρούλα σε ευχαριστώ (διάβασα τα καλά σας νέα, να ζήσετε!!! )

 

άσχετο, την πάτησα σαν τον βλάκα με τον βασιλόπουλο, αγόρασα παγούρια παιδικά πανέμορφα με τους ήρωες του disney και πήρα μερικά γιατί δεν είχε πολλά και παρείγγειλα τα υπόλοιπα... ε ... τώρα δεν τα βρίσκουν και είμαι μέσα στα νεύρα!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε νατακι, μπηκα στη σελιδα τους τις προαλες και τους εστειλα μειλ, αλλα δεν εχουν αυτα που θελω, +οτι αυτα που εχουν ειναι με πλαστικο καλαμακι , ενω εγω θελω ξυλινο... -ειμαι και απαιτητικη!-

Σ'ευχαριστω για τις ευχες! ο μπεμπης μου δινει φιλακια τωρα... ακουμπαω το μαγουλο μου και κανει το χανακι... -χαζομαμα..............-

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σος!Ψάχνω έναν τέτοιο βάτραχο http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/VAP135.jpg σε μενταγιόν να βάλω στις μισές μπομπονιέρες επάνω σε πράσινο κουτί.Σε όποιο μπομπονιεράδικο όμως το έχω βρεί μου ζητάνε γύρω στα 2,50 ευρώ μόνο για αυτόν!Το έχετε πετύχει σε κανέναν αντιπρόσωπο φθηνότερα;Έχω βρεί μόνο αυτόν http://www.adorex.gr/catalog.php?page=240 στην Αντορέξ σελίδα 246, πρώτη εικόνα αλλά θα ήθελα κάτι πιο προσεγμένο και χρωματιστό.

Στις άλλες μισες μπομπονιέρες θα βάλω αυτήν την νεράιδα : http://www.neraidorama.gr/com_eshop/neraides-xondriki-metallika-ejarthmata/76.html σε φούξια κουτί.Τα φώτα σας λοιπόν!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαμά Χρύσα δεν ξέρω που μπορείς να βρεις τέτοιον βάτραχο, μπορώ όμως να σου πω πως μάλλον λίγσ σου ζητάνε , αυτός είναι τέλειος... η δε νεράιδα με άφησε άφωνη, πες μου πότε είναι η βάφτιση να πεταχτώ και γω...Πολύ καλές επιλογές, καλή επιτυχία στην αναζήτηση

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα, τα γλειφιτζούρια τα μεγάλα που πήρα από τη victory είναι ΖΑΧΑΡΩΤΟ όχι το κλασικό γλειφιτζούρι που όλες ξέρουμε!!!! Τώρα τα πήρα... θα τα κρατήσω. Από μέγεθος όμως αξίζουν τα λεφτά τους, είναι αρκετά εντυπωσιακά, έρχονται σε κούτες, πάνω σε κόκκινη βάση είναι όλα στερεωμένα και είναι αρκετά όμορφα.

Ξεκίνησα να φτιάχνω τις μπομπονιέρες... ω θεε μου, τι δουλειά και αυτή και αύριο θα πάρω και τα προσκλητήρια που τα έφτιαξα μόνη μου και τα έδωσα για εκτύπωση σε τυπογραφείο. Όταν τα τελειώσω θα σας τα ανεβάσω, φιλάκια (σε όλες τις μαμάδες)

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω δει... τους ειχα ρωτησει κι εγω γι'αυτα... τα μεγαλα πνευματα... ;)

ισως παρω για διακοσμηση... ακομα ειναι καπως συγκεχυμενα ολα στο μυαλο μου... δεν βρισκω τις παιδικες μπομπο που θελω... παντου ελλειψη εχουν... 40 κωδικους εχω ψαξει και απο αυτους εχουν 2 και οχι αυτο ακριβως που θελω αλλα διπλανο παρομοιο σχεδιο... και μαλλον θα συμβιβαστω... δεν θα βγει ενα θεμα στις μπομπο αλλα τεσπα.... ποσες βαφτισεις εχουν πια!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...