Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεχρι τι ωρα ειναι φυσιολογικο να μενει εξω το βραδυ ενα αγορι 16 χρονων?


Recommended Posts

Οταν εχει σχολειο βγαινει μονο Σαββατο.Οταν δν εχει σχολειο βγαινει μερικες φορες την εβδομαδα.Οσες μπορει με το χαρτζιληκι που εχει.Του δινω καθε Σαββατο ενα συγκεκριμενο ποσο για ολη την εβδομαδα κ οσες φορες μπορει να βγει με τα λεφτα που του μενουν βγαινει.Στο χωριο ειναι συνεχεια εξω.Γυρναει σπιτι μονο για να φαει να κοιμηθει κ να κανει μπανιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οταν εχει σχολειο βγαινει μονο Σαββατο.Οταν δν εχει σχολειο βγαινει μερικες φορες την εβδομαδα.Οσες μπορει με το χαρτζιληκι που εχει.Του δινω καθε Σαββατο ενα συγκεκριμενο ποσο για ολη την εβδομαδα κ οσες φορες μπορει να βγει με τα λεφτα που του μενουν βγαινει.Στο χωριο ειναι συνεχεια εξω.Γυρναει σπιτι μονο για να φαει να κοιμηθει κ να κανει μπανιο.

Αυτό με το χατζιλίκι το βρίσκω σωστο......ας κανει σωστο προργαμματισμο των χρηματων του....ποσα του δίνεις την εβδομαδα ??????

Οσο για το χωριο το βρίσκω λιγότερο κακο να ειναι συνεχεια εξω...γιατί οι επιλογες που εχουν για την διασκέδαση είναι περιορισμένες και η κοινωνια είναι κλειστη και ολοι λιγο πολυ γνωρίζονται μεταξύ τους....

Link to comment
Share on other sites

25 του δινω την εβδομαδα.Δεν ξερω μπορει να ειναι λιγα αλλα βλεπω οτι μπορει να τα διαχειριστει.Τωρα μαλλον θα το αυξησω λιγο γιατι θα παρει κινητο κ θα πρεπει να καλυψω τα εξοδα της καρτας.

 

Βασικα δν ειναι ακριβως χωριο.Νησι ειναι σαν πολη σχεδον.Κ ερχεται κοσμος.Αλλα ειναι αλλιως εκει.

Link to comment
Share on other sites

ο ανηψιος μου ειναι 16 χρονων και το χειμωνα εβγαινε καθε Σαββατο μεχρι τις 12 ενω τωρα το καλοκαιρι βγαινει περισσοτερες φορες και γυρναει κατα τις 1.

Παντα συναντιετε με τους φιλους του αρκετα νωρις γυρω στις 6,30 με 7 αρα τοσες ωρες τους φτανουν και περισευουν.

Δεν θεωρω οτι το να καθονται στα μπαρακια μεχρι τις 3-4 ειναι κατι που πρεπει να κανουν στην ηλικια τους.Δεν κερδιζουν τιποτα περα απο το να πινουν περισσοτερο και να χανουν τον υπνο τους .Αυτο πρεπει να τους το δωσουν οι γονεις τους να το καταλαβουν , αλλα φυσικα οχι με τον τροπο που το γραφω εγω παραπανω.

Αν τα κανουν ολα βρε παιδια απο τα 16 τι θα κανουν στα 18 η οταν γινουν φοιτητες?

Δεν ξερω αν ακουγομαι σαν τη μαμα μου αλλα νομιζω οτι 16 χρονων τα παιδια , ναι φυσικα και πρεπει να βγαινουν με τους φιλους τους αλλα επισης εμεις σαν γονεις πρεπει να τους βαζουμε ορια και περιορισμους , παντα μεσα σε λογικα πλαισια βεβαια.

 

Συμφωνω απολυτα με τη Νiki81.

 

Valia40, οι φιλοι του γιους σου ξερουν κατα βαθος οτι και να καθισουν περισσοτερο δεν θα κερδισουν τιποτα οποτε αποφασιζουν και επιστρεφουν με το παιδι σου.Μπραβο τους και μπραβο και στο γιο σου που ειναι η ψυχη της παρεας.

 

Dalia μου να εισαι σιγουρη οτι ο φιλος σας που εμπλεξε με τα ναρκωτικα , δεν πηρε αυτο το δρομο επειδη δεν τον αφηναν οι γονεις του να βγει περισσοτερο.Καποιοι αλλοι ηταν οι λογοι και ισως η γενικοτερη σχεση με τους γονεις του να ηταν καποιος απ' αυτους.

Link to comment
Share on other sites

gia kai edo!!!egw stin ilikia toy me to zori girnousa stis 12 pados prin 4 xronia -_- kala den to theorousa dikeo na einai oi filoi m mexri arga ekso k egw oxi alla pleon den paraponieme giati twra girnaw oti wra thelw.to basiko einai kata tin gnomi m na kseris tis parees toy.An as poume kapia atoma den ta gnorizis ena mikro party spiti me aformi tin giorti tou i ta genethlia tou den tha itan kaki idea gia na gnorisis olous tous filous tou i tous perisoterous.Etsi ekana kai egw tote giati k emena oi gonis m problimatizodousan se afto to thema kai siga siga me afinan mexri pio arga.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dalia μου να εισαι σιγουρη οτι ο φιλος σας που εμπλεξε με τα ναρκωτικα , δεν πηρε αυτο το δρομο επειδη δεν τον αφηναν οι γονεις του να βγει περισσοτερο.Καποιοι αλλοι ηταν οι λογοι και ισως η γενικοτερη σχεση με τους γονεις του να ηταν καποιος απ' αυτους.

 

Nαι δεν ήταν ο μόνος λόγος που έμπλεξε και συμφωνώ ότι ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχουν οι γονείς του...Αλλά η πίεση που δέχονταν έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο...ξέρω πολύ καλά την περίπτωση...;)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου ειναι 16 χρονων και προς το παρρον τον αφηνω να μενει εξω ως τις 12 τον χειμωνα και 1 το καλοκαιρι και οταν παμε διακοπες στο χωριο καθεται με τα παιδια μεχρι αρκετα αργα.Τωρα μου ζηταει να καθεται πιο αργα απο δω και στο εξης.Τι να κανω?Του εχω πολυ εμπιστοσυνη και μου εχει αποδειξει οτι αξιζει την εμπιστοσυνη που του δειχνω.Ομως δεν ξερω:roll:

Εσεις θα τον αφηνατε μεχρι τις 3-4?Εσεις μεχρι τι ωρα αφηνετε τα δικα σας παιδια?

 

 

Βαλια μου,εγω τον 16χρονο γιο μου σε καμια περιπτωση δεν θα τον αφηνα να ξενυχτησει με τις 3-4!16 ετων ειναι μωρο ακομα!Οσο και καλο παιδι να ειναι .και αξιος της εμπιστοσυνης σου,δεν παυει να ειναι παιδι ακομα!Και δεν εχεις ιδεα,τα σημερινα παιδια ποσο "επικυνδυνα" μπορει να γινουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι δεν ήταν ο μόνος λόγος που έμπλεξε και συμφωνώ ότι ένα μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχουν οι γονείς του...Αλλά η πίεση που δέχονταν έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο...ξέρω πολύ καλά την περίπτωση...;)

Aπο την αλλη μερια η κολλητη μου, οταν ημουν στην εφηβεια, ειχε απεριοριστη ελευθερια, γυρνουσε οτι ωρα ηθελε στο σπιτι της, κτλ κτλ και τελικα εμπλεξε με τα ναρκωτικα.

Δεν βγαινουν ετσι συμπερασματα απο 1-2 περιπτωσεις.

Εγω που ειχα περιορισμους ειμαι φυσιολογικο, φυσιολογικοτατο ατομο, χωρις καταχρησεις χωρις τιποτα. Επειδη οι γονεις μου μου ειχαν περιορισμους επρεπε να πεσω στα ναρκωτικα? Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο.

 

* αλλου ηθελα να κανω quote!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Aπο την αλλη μερια η κολλητη μου, οταν ημουν στην εφηβεια, ειχε απεριοριστη ελευθερια, γυρνουσε οτι ωρα ηθελε στο σπιτι της, κτλ κτλ και τελικα εμπλεξε με τα ναρκωτικα.

Δεν βγαινουν ετσι συμπερασματα απο 1-2 περιπτωσεις.

Εγω που ειχα περιορισμους ειμαι φυσιολογικο, φυσιολογικοτατο ατομο, χωρις καταχρησεις χωρις τιποτα. Επειδη οι γονεις μου μου ειχαν περιορισμους επρεπε να πεσω στα ναρκωτικα? Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο.

 

Ρε παιδιά ένα παράδειγμα έδωσα που κολλούσε στην περίπτωση διότι τι γνωρίζω καλά και έχει σχέση με το θέμα... σαφέστατα και ο περιορισμός ελευθερίας δεν κάνει σίγουρα ένα παιδί να πέσει στα ναρκωτικά..θα ήμουν πολύ αφελής να υποστήριζα κάτι τέτοιο..ούτε γενικό συμπέρασμα είναι...

Καταρχήν ας μην ξεχνάμε ότι το κάθε παιδί είναι διαφορετικό...

Επίσης ένας γονιός πάντα θα ανησυχεί για τα παιδιά του άσχετα με την ηλικία του παιδιού...

Εγώ όταν το παιδί μου αρχίσει να βγαίνει μόνος του πάντως θα καρδιοχτυπώ μέχρι να γυρίσει σπίτι είται είναι 12 είτε είναι 7 το πρωί, πολύ απλά επειδή και εγώ κάποτε πέρασα από συγκεκριμένς ηλικίες..

υ.γ. σας υπενθυμίζω ότι στα 16 μου δεν είχα όση ελευθερία θα ήθελα..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πιστευω οτι καθε γονιος αναλογα το παιδι που εχει και πως το εχει

διαπαιδαγωγήσει πορευεται σε ολα, ακομα στη βραδυνη εξοδο και στην ωρα επιστροφης του στο σπιτι.εγω στα 16 πηγαινα στις εκδηλωσεις του σχολειου αφου ειχα διαπραγματευτει πρωτα την ωρα επιστροφης.:wink:δεν ηταν λιγες οι φορες που ειχα γυρισει πιο νωρις απο την ωρα που ειχα συμφωνησει με τους γονεις μου επειδη δεν περναγα καλα. δεν ειχα ποτε απολυτη ελευθερια,αλλα ποτε δεν ειχα στερηθει κατι.ολα με μετρο και παντα αναλογα με το παιδι που εχουμε και πως ειναι η σχεση μας μαζι του.

 

εμενα ο μπαμπας μου ειχε τυχει να ερθει στις 03:00 να με παρει απο το μαγαζι που διασκεδαζα με τους φιλους μου.και πιστεψτε με δε χαλαγε καθολου και κανανε μεγαλη χαρα πολλες φιλες μου που δε θα περναμε ταξι στην επιστροφη και ζητουσαν να τις επιστρεψουμε εμεις σπιτι τους και αυτα τα χρηματα θα τα ειχαμε για το καφε το μεσημερι της κυριακης.

 

εγω προσωπικα ειμαι υπερ της ¨"ελεγχομενης ελευθεριας":D;-)

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο μπαμπας μου ειχε τυχει να ερθει στις 03:00 να με παρει απο το μαγαζι που διασκεδαζα με τους φιλους μου.και πιστεψτε με δε χαλαγε καθολου και κανανε μεγαλη χαρα πολλες φιλες μου που δε θα περναμε ταξι στην επιστροφη και ζητουσαν να τις επιστρεψουμε εμεις σπιτι τους και αυτα τα χρηματα θα τα ειχαμε για το καφε το μεσημερι της κυριακης.

 

τι μου θύμισες τώρα...έτσι ακριβώς

 

εγω προσωπικα ειμαι υπερ της ¨"ελεγχομενης ελευθεριας":D;-)

 

ακριβώς..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τιγρακι στα κοριτσια ετσι γινεται σηνηθως.Αλλα δν νομιζω τωρα ο γιος μου να θελει να ερχεται ο πατερας του να τον παρει απο το κλαμπ :) .Συνηθως ο δικος μου παιρνει ταξι μαζι με εναν φιλο του που μενει στην ιδια πολυκατοικια με εμας κ γυρνανε μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Τιγρακι στα κοριτσια ετσι γινεται σηνηθως.Αλλα δν νομιζω τωρα ο γιος μου να θελει να ερχεται ο πατερας του να τον παρει απο το κλαμπ :) .Συνηθως ο δικος μου παιρνει ταξι μαζι με εναν φιλο του που μενει στην ιδια πολυκατοικια με εμας κ γυρνανε μαζι.

 

καλα σιγουρα σε ενα νεαρο δε μπορεις να το κανεις,οποτε να γυρναει με το φιλο του μαζι μια χαρα μου ακουγεται.:)

 

εσενα σε βλεπω ομως να καθεσαι διπλα στη πορτα με ενα βιβλιο και το πορτατιφ ανοιχτο να διαβαζεις μεχρι να ακουσεις το κλειδι στη πορτα...:wink:

 

(ετσι εκανε η μανουλα μου...:rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

εσενα σε βλεπω ομως να καθεσαι διπλα στη πορτα με ενα βιβλιο και το πορτατιφ ανοιχτο να διαβαζεις μεχρι να ακουσεις το κλειδι στη πορτα...:wink:

 

Έτσι είναι και αυτό θα κάνουμε μέχρι να φύγουν από τη μανούλα:lol: ασχέτου ηλικίας....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάλια μου εγώ βλέπω ένα παιδί υπεύθυνο, χαρούμενο , κοινωνικό , με πολλούς φίλους τους οποίους γνωρίζεις ...και πραγματικά εύχομαι έτσι να είναι και ο γιος μου στην ηλικία του ...

να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις ..τώρα τα ωράρια λίγο από δω λίγο από κει θα βρείτε την κατάλληλη λύση...

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Αν του έδινες δοκιμαστικά το ελεύθερο να δεις μέχρι θα το τραβούσε και κάθε πότε ?

( τώρα που δεν έχει υποχρεώσεις )

 

 

Τωρα ειναι στο χωριο οποτε γυρναει οτι ωρα θελει.Αλλα θα προσπαθησω να το κανω οταν σε μερικες μερες θα γυρισει για περιπου μια εβδομαδα εδω.

Link to comment
Share on other sites

16 ετων ειναι μωρο ακομα!

 

16 ετών δεν είναι μωρό. Είναι έφηβος. Με όλα τα συν και τα πλην της συγκεκριμένης ηλικιακής φάσης. Είναι αρκετά τα παιδιά που στα 16 τους έχουν κάνει σεξ (δεν σημαίνει ότι αυτό είναι καλό, λέω απλώς ότι συμβαίνει) και σίγουρα η συντριπτική πλειοψηφία τους γνωρίζει πάρα πολύ καλά τα σεξουαλικά ζητήματα και αρκετές παραλλαγές τους (σε θεωρητικό επίπεδο). Άρα μωρά σίγουρα δεν είναι. Επίσης, στα 16 καλούμε τα παιδιά μας να αποφασίσουν τι θα κάνουν όλη την υπόλοιπη ζωή τους επαγγελματικά, εφόσον τότε πρέπει να επιλέξουν κατεύθυνση-φροντιστήρια-κ.λπ. ενόψει πανελλαδικών εξετάσεων. Δηλαδή τους ζητάμε να αποφασίσουν για ένα από τα κρισιμότερα θέματα της ζωής τους... Άρα προφανώς δεν τα θεωρούμε μωρά...

 

Η γνώμη μου (και ως μαμά δύο εφήβων) για το ζήτημα, Valia, είναι ότι το ωράριο που σου ζητάει για τον χειμώνα είναι πράγματι ακραίο. Φυσικά, η οποιαδήποτε επέκταση ωραρίου θα πρέπει να συνοδεύεται από την αντίστοιχη κουβέντα, όπως είπες κι εσύ, αλλά σε κάθε περίπτωση το να γυρίζει στις 4-5 το βρίσκω υπερβολικό γι αυτή την ηλικία. Εφόσον μέχρι τώρα ισχύει το μέχρι τη μία, θα μπορούσες να το επεκτείνεις άλλη μία ώρα. Για να εξισορροπήσεις τώρα τη διαφορά ανάμεσα σε αυτό που ζητάει και αυτό που τελικά δίνεις, θα μπορούσες να ξεχειλώσεις περισσότερο το καλοκαιρινό ωράριο που λόγω χωριού, όχι σχολείου κλπ, είναι πιο εφικτό. Το βασικότερο όμως όλων είναι μέσα από τη συζήτηση που θα κάνετε για όλο αυτό το ζήτημα, να έρθετε ακόμη πιο κοντά, να μην νιώσει ότι θέλεις να του τη σπάσεις, αλλά ότι υπάρχουν αντικειμενικοί κίνδυνοι και απ' αυτούς θέλεις να τον προφυλάξεις. Σου εύχομαι καλή δύναμη για τη συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

16 ετών δεν είναι μωρό. Είναι έφηβος. Με όλα τα συν και τα πλην της συγκεκριμένης ηλικιακής φάσης. Είναι αρκετά τα παιδιά που στα 16 τους έχουν κάνει σεξ (δεν σημαίνει ότι αυτό είναι καλό, λέω απλώς ότι συμβαίνει) και σίγουρα η συντριπτική πλειοψηφία τους γνωρίζει πάρα πολύ καλά τα σεξουαλικά ζητήματα και αρκετές παραλλαγές τους (σε θεωρητικό επίπεδο). Άρα μωρά σίγουρα δεν είναι. Επίσης, στα 16 καλούμε τα παιδιά μας να αποφασίσουν τι θα κάνουν όλη την υπόλοιπη ζωή τους επαγγελματικά, εφόσον τότε πρέπει να επιλέξουν κατεύθυνση-φροντιστήρια-κ.λπ. ενόψει πανελλαδικών εξετάσεων. Δηλαδή τους ζητάμε να αποφασίσουν για ένα από τα κρισιμότερα θέματα της ζωής τους... Άρα προφανώς δεν τα θεωρούμε μωρά...

 

Η γνώμη μου (και ως μαμά δύο εφήβων) για το ζήτημα, Valia, είναι ότι το ωράριο που σου ζητάει για τον χειμώνα είναι πράγματι ακραίο. Φυσικά, η οποιαδήποτε επέκταση ωραρίου θα πρέπει να συνοδεύεται από την αντίστοιχη κουβέντα, όπως είπες κι εσύ, αλλά σε κάθε περίπτωση το να γυρίζει στις 4-5 το βρίσκω υπερβολικό γι αυτή την ηλικία. Εφόσον μέχρι τώρα ισχύει το μέχρι τη μία, θα μπορούσες να το επεκτείνεις άλλη μία ώρα. Για να εξισορροπήσεις τώρα τη διαφορά ανάμεσα σε αυτό που ζητάει και αυτό που τελικά δίνεις, θα μπορούσες να ξεχειλώσεις περισσότερο το καλοκαιρινό ωράριο που λόγω χωριού, όχι σχολείου κλπ, είναι πιο εφικτό. Το βασικότερο όμως όλων είναι μέσα από τη συζήτηση που θα κάνετε για όλο αυτό το ζήτημα, να έρθετε ακόμη πιο κοντά, να μην νιώσει ότι θέλεις να του τη σπάσεις, αλλά ότι υπάρχουν αντικειμενικοί κίνδυνοι και απ' αυτούς θέλεις να τον προφυλάξεις. Σου εύχομαι καλή δύναμη για τη συνέχεια...

 

 

Σεξ το μαιμουδακι μου απο τωρα??:?Οσο για το αν γνωριζει σεξουαλικα θεματα αυτο ειναι καλο.Αρκει βεβαια να τα γνωριζει με τον σωστο τροπο κ οχι απο πηγες που δν ειναι εγκυρες.Παντως εγω κ ο αντρας μου τον εχουμε ενημερωσει.Τελος παντων για να μην ξεφευγω απο το θεμα αν με ρωτησει "τι διαφορα εχει το 2 απο το 5?" τι του απανταω?Γιατι οταν γυρνουσε 12 καταλαβαινε οτι υπηρχε διαφορα αφου ηταν σχεδον πριν τα μεσανυχτα.Ομως στις 2 κ στις 5 ειναι σχεδον ιδια.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να σε ρωτησει κατι τετοιο...προφανως το κανει για να μην εχεις τι να του πεις...γιατι σαν ερωτηση ειναι λιγο ακυρη..στην τελικη αφου το 2 απο το 5 δεν εχει καμια διαφορα ε τοτε τι τρωγεται να γυρισει στις 5 ας ερθει στις 2 το ιδιο ειναι.

 

Εγω παντως σε μια τετοια ερωτηση και σε ενα παιδι οπως περιγραφεις το γιο σου θα του ελεγα οτι το θεωρω χαζο και για τους δυο μας να βαζουμε την κουβεντα μας σε αυτη τη βαση γιατι γνωριζει καλα και μονος του οτι το 2 απο το 5 εχει διαφορα δεδομενης της ηλικιας του...

Μαλλον δλδ κατι τετοιο θα ελεγα...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να σε ρωτησει κατι τετοιο...προφανως το κανει για να μην εχεις τι να του πεις...γιατι σαν ερωτηση ειναι λιγο ακυρη..στην τελικη αφου το 2 απο το 5 δεν εχει καμια διαφορα ε τοτε τι τρωγεται να γυρισει στις 5 ας ερθει στις 2 το ιδιο ειναι.

 

Εγω παντως σε μια τετοια ερωτηση και σε ενα παιδι οπως περιγραφεις το γιο σου θα του ελεγα οτι το θεωρω χαζο και για τους δυο μας να βαζουμε την κουβεντα μας σε αυτη τη βαση γιατι γνωριζει καλα και μονος του οτι το 2 απο το 5 εχει διαφορα δεδομενης της ηλικιας του...

Μαλλον δλδ κατι τετοιο θα ελεγα...

 

 

Δεν με εχει ρωτησει απλα λεω αν με ρωτησει τι να του πω..

 

 

 

Να δω τι θα κανει στα 19 του αν θελει να γυρναει στις 5 απο τα 16:-|

Link to comment
Share on other sites

Δεν με εχει ρωτησει απλα λεω αν με ρωτησει τι να του πω..

 

 

 

Να δω τι θα κανει στα 19 του αν θελει να γυρναει στις 5 απο τα 16:-|

Στα 19 πολυ πιθανο να μην σου δινει καν λογαριασμο για το τι κανει..

Στην ηλικια του γιου σου το ωραριο μου ηταν ως εξης:

αν εβγαινα πριν τις 9,12 η ωρα ημουν σπιτι

αν εβγαινα γυρω στις 10,τοτε γυρνουσα 1-1.30 βαρια 2

για να γυρισω 3 επρεπε να ειχα βγει γυρω στις 11 και για να γυρισω 5 επρεπε να βγω στη 1

Οι γονεις μου θεωρουσαν πως 4 ωρες ειναι αρκετες για να περασω με τους φιλους μου..και ειχαν δικιο..

Παντως θεωρω οτι ειναι καλο τα παιδια σε τετοια ηλικια να εχουν πειορισμους..τωρα δεν το καταλαβαινουν αλλα αργοτερα θα το εκτιμησουν..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω δν εχω προβλημα αν μενει κ ολη την μερα με τους φιλους του.Το θεμα μου ειναι η ωρα που θα γυρναει.Ας πουμε αν εβγαινε στις 6 το απογευμα κ γυρνουσε στις 1 δν θα ειχα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου που μόλις έκλεισε τα 17,καθημερινές όταν έχει σχολείο βγαίνει ως τις 12 και Σαββατοκύριακο αργεί,άλλες φορές έρχεται 2 άλλες 3...Βασικά διαφωνώ...Πιστεύω ως τις 1 είναι υπεραρκετό!Αν και βλέπω ότι πλέον η νεολαία έχει ξεφύγει και γυρνάνε και μέχρι τις 5...Οπότε δύσκολα τα πράγματα...Από τη μια λες είναι μικρός ακόμα,από την άλλη,κάποιοι φίλοι του θα είναι πιο "ελεύθεροι" και θα υπάρχει μια ένταση...Ελπίζω να βρεις άκρη!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...