Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

clomiphene???


Recommended Posts

Luna82 εγώ απ'οσο ξέρω το αυγουλάκι μεγαλώνει κατά περίπου 2χιλ. τη μέρα. Συνεπώς αν ήταν 14χιλ την 15η μέρα, τότε θα είχες ωορρηξία 17η-18η μέρα. Δεν ξαναπήγες στον γιατρό για υπέρηχο ώστε να δεις αν τελικά τα αυγουλάκια σου μεγάλωσαν κι'αλλο ή όχι?

 

Δεν ξαναπηγα γιατι θα εφευγε εξωτερικο για μερικες μερες....Ειναι αυτο που λεμε η τυχη ειναι με το μερος μου παντα!!!!Βεβαια μου ειπε οτι αργει να αναπτυχθει και ισως γι αυτο δεν ειναι γονιμοποιησιμο...Οταν του ειπα να ξαναπαω γιατι εγω ηθελα την ενεση μου ειπε οτι θα λειπει....

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 761
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ααααα, πες το μας έτσι!!! Άρα ο γιατρός την έκανε την πατάτα και όχι ο οργανισμούλης σου που τον βρίζεις τον κακομοίρη τσάμπα και βερεσέ!!! Πάντως για το μέλλον, αν είναι να σου ξανατύχει παρόμοια περίπτωση, βρες βρε παιδί μου έναν back-up γιατρό (ή έστω μια κλινική) για να κάνεις υπέρηχο και να δεις που βρίσκεσαι ώστε να ξέρεις τι να κάνεις.

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα ενεση γιατι μαλλον θα την καναμε αδικα απο οτι μου ειπε ...Τον άλλο μηνα θα παρω 3 χαπια την ημερα με την λογικη οτι θα παμε καλυτερα να κανω και την ενεση...Αρα περιμενω τωρα να αδιαθετησω!

Δεν σου εχουν πει καμια αιτια μετα απο τοσες εξετάσεις που εκανες ??Καπου θα οφείλετε ετσι δεν είναι??

 

 

Δεν μας έχουν πει τίποτα!!! Ανεξήγητη υπογονιμότητα.... Δεν βρίσκουν αιτία ...Τι να πω...

λογίκά αφού είχες ωορρηξία αργά θα αργήσεις και λίγο να αδιαθετήσεις... οπότε μην βιάζεσαι.... ποτέ δεν ξέρεις!

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για εσας που εχετε ανεξηγητη υπογονιμοτητα γραφω για να παρετε λιγο τα πανω σαςΚαι εμεις ανεξηγητη υπογονιμοτητα ειχαμε.4,5 χρονια προσπαθουσαμε με τον αντρα μου..εξετασεις,λαμπαροσκοπησεις, κλπ κλπ, αποτυγχυμενη σπερματεγχυσγ,αποτυγχυμενη εξωσωματικη.... λιγους μηνες μετα εγκυος φυσιολογικα!!!Συμπερασμα?????????Α Γ Χ Ο Σ !!!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elenaki για μαλλον εχεις δικιο....Αλλα δεν εχω σε αλλον γιατρο εμπιστοσυνη, για την ωρα βεβαια...Αλλα και με τον οργανισμο τα βαζω...Τσαμπα τα χαπια ο ατιμος!!! ενα και καθυστερημενο το κανω και μόνη μου χωρις τα χαπια ....

Zarozinia μαλλον θα πρεπει να το δειτε χαλαρα το θεμα...Οχι αγχος!!

Maelaγια πες μας πως το πετυχες το φυσιολογικα να μαθαινουμε και εμεις!!!!!Μη μου πεις ταξιδια και τετοια να χαλαρωσουμε γιατι το ταμειο ειναι μειον!!!!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για εσας που εχετε ανεξηγητη υπογονιμοτητα γραφω για να παρετε λιγο τα πανω σαςΚαι εμεις ανεξηγητη υπογονιμοτητα ειχαμε.4,5 χρονια προσπαθουσαμε με τον αντρα μου..εξετασεις,λαμπαροσκοπησεις, κλπ κλπ, αποτυγχυμενη σπερματεγχυσγ,αποτυγχυμενη εξωσωματικη.... λιγους μηνες μετα εγκυος φυσιολογικα!!!Συμπερασμα?????????Α Γ Χ Ο Σ !!!!!

 

 

4,5 χρόνια κι εμείς με όλα αυτά που έιπες.... 2 σπερματεγχύσεις , 2 εξωσ. σε φυσικό κύλο(η 1η βιοχημικη) , υπερδιεγέρσεις (αν ήταν κιολασ γιατί κανενας δεν μου είπε με σιγουρια τι είχα παθει...) και νοσηλεια... το καταλαβαίνεις....τα έχεις περάσει κι εσύ....΄

Τον μήνα που έμεινες έγκυος το έιχες αφήσει πίσω στο μυαλό σου??? ή ήταν πτογραμματισμένο??? σε ρωτάω για να πάρω κουράγιο... γιατί είσαι παθούσα αλλά επιτυχούσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

Elenaki για μαλλον εχεις δικιο....Αλλα δεν εχω σε αλλον γιατρο εμπιστοσυνη, για την ωρα βεβαια...Αλλα και με τον οργανισμο τα βαζω...Τσαμπα τα χαπια ο ατιμος!!! ενα και καθυστερημενο το κανω και μόνη μου χωρις τα χαπια ....

Zarozinia μαλλον θα πρεπει να το δειτε χαλαρα το θεμα...Οχι αγχος!!

Maelaγια πες μας πως το πετυχες το φυσιολογικα να μαθαινουμε και εμεις!!!!!Μη μου πεις ταξιδια και τετοια να χαλαρωσουμε γιατι το ταμειο ειναι μειον!!!!!!!

Βασικα ηταν περσυ το δεκεμρη και λογο χριστουγεννων το κλιμα ειναι παντα διαφορετικο.Και ναι ειχα κανονισει ταξιδι την πρωτοχρονια (δεν πηγαμε τελικα).. ειχα κανονισει να κανω παρτυ στη γιορτη του αντρα μου.. ειχα κανονισει να κανω τραπεζι τα χριστουγεννα και γενικα ημουν αποφασισμενη να περασω καλα.Δεν προσπαθισαμε πολυ και μαλιστατην ημερα της συλληψης (το ξερω γτ μετα δεν ειχαμε και αλλη) βαριομουν γτ ηθελα να προλαβω να παω στη δουλεια.. ημουν το ρολοι στο χερι... σηκωθηκα και εκανα ΚΑΙ ντουζ και εφυγα τρεχοντας για τη δουλεια(Εχω περασει πολλες ωρες κατακορυφο μετα απο επαφες) .Μετα ειχα να κανονισω τα του παρτυ και ξεχαστηκα λιγακι.Μετα απο μια βδομαδα που το θυμηθηκα οτι δεν ειχαμε πολλες επαφες τσακωθηκα με τον αντρα μου οτι πηγε αλλος ενας μηνας χαμενος.Ισως κοριτσια εγινε επειδη ειχα θετικη διαθεση.. το ξεχασα για κανα 2 μερες και μετα ημουν σιγουρη οτι δεν θα ημουν και γιαυτο ηταν ο μονος μηνας που δεν προσεξα συπτωματα.Πιστεψτε μεσα σας οτι θα γινει καποια στιγμη .. αργα η γργορα!Τωρα που ερχονται οι γιορτες καντε τα παντα να περασετε καλα ,, εχετε θετικη διαθεση και ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ οπως εγινα και εγω!!!!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηταν περσυ το δεκεμρη και λογο χριστουγεννων το κλιμα ειναι παντα διαφορετικο.Και ναι ειχα κανονισει ταξιδι την πρωτοχρονια (δεν πηγαμε τελικα).. ειχα κανονισει να κανω παρτυ στη γιορτη του αντρα μου.. ειχα κανονισει να κανω τραπεζι τα χριστουγεννα και γενικα ημουν αποφασισμενη να περασω καλα.Δεν προσπαθισαμε πολυ και μαλιστατην ημερα της συλληψης (το ξερω γτ μετα δεν ειχαμε και αλλη) βαριομουν γτ ηθελα να προλαβω να παω στη δουλεια.. ημουν το ρολοι στο χερι... σηκωθηκα και εκανα ΚΑΙ ντουζ και εφυγα τρεχοντας για τη δουλεια(Εχω περασει πολλες ωρες κατακορυφο μετα απο επαφες) .Μετα ειχα να κανονισω τα του παρτυ και ξεχαστηκα λιγακι.Μετα απο μια βδομαδα που το θυμηθηκα οτι δεν ειχαμε πολλες επαφες τσακωθηκα με τον αντρα μου οτι πηγε αλλος ενας μηνας χαμενος.Ισως κοριτσια εγινε επειδη ειχα θετικη διαθεση.. το ξεχασα για κανα 2 μερες και μετα ημουν σιγουρη οτι δεν θα ημουν και γιαυτο ηταν ο μονος μηνας που δεν προσεξα συπτωματα.Πιστεψτε μεσα σας οτι θα γινει καποια στιγμη .. αργα η γργορα!Τωρα που ερχονται οι γιορτες καντε τα παντα να περασετε καλα ,, εχετε θετικη διαθεση και ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ οπως εγινα και εγω!!!!!!

 

 

Είσαι ένα αισιόδοφο παράδειγμα για όλες εμάς!!! και κυρίως για αυτές που έχουν περάσει ταλαιπωρία χρόνων......είχες συμπτώματα περιόδου πριν ? η δεν έδινες καμία βάση???

Μακάρι οι ευχές σου να γίνουν πραγματικότητα!!! κι εσύ να χαίρεσαι το μικρούλι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

Maela να χαιρεσε το παιδακι σου και να ναι παντα ευτυχισμενο!!!!

Μετα απο αυτα που μας ειπες θετικη διαθεση εχουμε!!!!Ολα θα γινουν οπως τα θελουμε απλα ισως αργησουν!!!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είσαι ένα αισιόδοφο παράδειγμα για όλες εμάς!!! και κυρίως για αυτές που έχουν περάσει ταλαιπωρία χρόνων......είχες συμπτώματα περιόδου πριν ? η δεν έδινες καμία βάση???

Μακάρι οι ευχές σου να γίνουν πραγματικότητα!!! κι εσύ να χαίρεσαι το μικρούλι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Σας ευχαριστω κοριτσια!Ηταν ο μονος μηνας που δεν προσεξα συπτωματα περιοδου γτ το θεωρουσα αδιανοητο με 3 επαφες και μαλιστα η τελευταια και τυχερη λιγο μετα τις γονιμες, να γινει κατι.Μαλιστα την ημερα που περιμενα περιοδο .. ειχα και κατι καφετια και νομιζα οτι αδιαθετισα.Πηγα στον αντρα μου απογοητευμενη και του το ειπα (απογοητευμενη γτ η ελπιδα στο πισω μερος του μυαλου πεθαινει τελευταια).Την αλλη μερα τπτ και μετα απο λιγες μερες (παραμονη χριστουγεννων) εκανα χοριακη και πηρα θετικο αποτελεσμα!!!Ολα γινονται βρε κοριτσια και ποσο μαλλον σε εσας (και εμενα) που δεν σας βρισκουν τπτ!!Ειναι θεμα χρονου!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

4,5 χρόνια κι εμείς με όλα αυτά που έιπες.... 2 σπερματεγχύσεις , 2 εξωσ. σε φυσικό κύλο(η 1η βιοχημικη) , υπερδιεγέρσεις (αν ήταν κιολασ γιατί κανενας δεν μου είπε με σιγουρια τι είχα παθει...) και νοσηλεια... το καταλαβαίνεις....τα έχεις περάσει κι εσύ....΄

Τον μήνα που έμεινες έγκυος το έιχες αφήσει πίσω στο μυαλό σου??? ή ήταν πτογραμματισμένο??? σε ρωτάω για να πάρω κουράγιο... γιατί είσαι παθούσα αλλά επιτυχούσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειχαμε λιγες επαφες (3) αλλα και λογω συνθηκων ελεγα "σιγα... τοσο καιρο δεν πιανω.. θα αλλαξει τπτ?"

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε λιγες επαφες (3) αλλα και λογω συνθηκων ελεγα "σιγα... τοσο καιρο δεν πιανω.. θα αλλαξει τπτ?"

 

 

maela μου έχει συμβεί και σε εμάς αυτό , αλλά ακόμα δεν έχει πιάσει!!!!!!!! είχες καθόλου συμπτώματα περιόδου? η όχι????

Tι ωφελεί να καρτεράς όρθιος στην πόρτα του σπιτιού,

και με τα μάτια στους νεκρούς τους δρόμους στυλωμένα,

αν είναι νά ’ρθει θε να ’ρθεί, δίχως να νιώσεις από πού,

και πίσω σου πλησιάζοντας με βήματα σβημένα...

Link to comment
Share on other sites

maela μου έχει συμβεί και σε εμάς αυτό , αλλά ακόμα δεν έχει πιάσει!!!!!!!! είχες καθόλου συμπτώματα περιόδου? η όχι????

Θα ερθει η στιγμη αυτη οπως ηρθε και σε εμενα!Σε ολες τις κοπελες ερχεται τελικα.Ουτε που θυμαμαι τα συπτωματα.. μετα αφου εμαθα οτι ειμαι εγκυος αρχισα να τα προσεχω.Οποτε δεν μπορω να σου πω .Ισως το μονο που θυμαμαι ηταν την ημερα που περιμενα να αδιαθετισω και ειχα αυτα τα καφε υγρα.. ενιωθα σαν τραβηγματακια στην κοιλια.Οχι τσιμπηματακια.. αλλα τραβηγματακια.Το θυμαμαι γτ ελεγα "πω πωωωω τραβηγματα δεν εχω ξανανιωσει... θα μου ερθει η περιοδος ξεχυλισμενη".Δεν πηγαινε το μυαλο μου με τπτ.!Επισης την αλλη μερα που σηκωθηκα φανταζομουν οτι θα ειχα πλυμμηρα γτ ενιωθα αυτο το μουδιασμα οταν εχεις μεγαλη ροη.Αλλα ειχαν εξαφανιστει τα καφε υγρα.Αυτα μονο ειχα προσεξει.

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.... Χρησιμοποιώ τα Κλομιφέν εδώ και 2 μήνες. Αυτό το μήνα μετά από υπέρηχο ο γιατρός μου έκανε κ ένεση. Μετά κλασικά για 3 συνεχόμενα βράδια είχαμε επαφή αλλά τίποτα... Σήμερα το πρωί αδιαθέτησα. Κάτι δεν κάνω σωστά??? Ζεστά πόδια, μακριά από καφέ, ξάπλα μετά από επαφή.... Τι φταίει????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nice καλημερα ειμαστε αρκετες που προσπαθούμε μάλιστα κάναμε και λίστα πόσες είμαστε για να δούμε αποτελέσματα. Εγώ πήρα κλομιφαίνη 1 μήνα και θα πάρω ξανά από τον επόμενο γιατί σε αυτόν τον κύκλο οι υπέρηχοι θα έπεφταν μέσα στο Σαβατοκύριακο της Πρωτοχρονιάς. Είναι κι άλλες κοπέλες όμως που πήραν περισσότερο καιρό μπές μέσα στο Ποιές έμειναν έγκυες με κλομιφαίνη-σεπραφαρ?? μη στεναχωριέσαι πάντως συνήθως το μωράκι έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

geia sas koritsia thelw na meirastw mazi sas kai to diko mou provlhma....eimai 26 xronwn kai prospathw me ton antra mou 7 mhnes twra gia meraki k tipota.exw k polukistikes entometaksi kai auto to mhna mou edwse o giatros clomiphane apo 2-6 mera kuklou 1 xapi tin mera kai twra perhmenw k me exei faei to anxos....kserei kamia sas pote peripou kaneis woreksia me auto to xapi??

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia thelw na meirastw mazi sas kai to diko mou provlhma....eimai 26 xronwn kai prospathw me ton antra mou 7 mhnes twra gia meraki k tipota.exw k polukistikes entometaksi kai auto to mhna mou edwse o giatros clomiphane apo 2-6 mera kuklou 1 xapi tin mera kai twra perhmenw k me exei faei to anxos....kserei kamia sas pote peripou kaneis woreksia me auto to xapi??

Αν κρινω απο τον εαυτο μου δεν ειναι στανταρ το ποτε γινετε ωορηξια.Νομιζω εξαρτατε απο τον κυκλο.Εγω π.χ. δεν εχω σταθερο κυκλο,τον πρωτο μηνα που πηρα τα χαπια εκανα ωορηξια την 16η μερα και τον δευτερο μηνα την 14η.Δεν σου ειπε να πας για υπερυχο?

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

nikoleta mou oxi den mou eipe gia uperixo.kai auto einai to periergo...egw exw stathero kuklo 31 hmerwn edw k polla xronia.....alla mou eipe oti oses kopeles exoun polikistikes den exoun se kathe kuklo owreksia.mporei na exoun kai 1-2 fores to xrono...prospathw kai me thermometrisi alla akri den vriskw an kai ta katagrafw olo to mina diladi: 1hmera kuklou 36,7

2 36

3 36,1

4 36,7

5 36,1

6 36,1

7 36,3

8 36,6

9 36,6

10 36,6

11 36,6

12 36,2

13 36,2

auta ews k simera......vgazete akri?

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω υπερυχο και την 21η κανω και προγεστερονη για να ειμαστε σιγουροι πως εσκασαν τα αυγουλακια.Τωρα σε οτι αφορα την θερμοκρασια δεν βγαζω ακρη ουτε εγω....εμενα αυτο το μηνα φτανει 36.9 και πεφτει στο 36.3 ανα 2 μερες:confused:περιεργα πραγματα....

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.123baby.me/images/KATAGRAFITHERMOKRASIAS.png

 

papi εγω καταγραφω την θερμοκρασια σε αυτο το διαγραμμα.Ισως σε βοηθησει.

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

nikoleta tote opoies meres vlepeis 36,9 ...sex.....den einai aparetito oti prepei na ftasei i thermokrasia sou apo 37 kai panw gia na exeis owreksia...einai analogws ton organismo......ta lew se esena gia na ta akouw k egw :shock:.....esena mono clomiphene sou exei dwsei i kai enesi?

Το θεμα ειναι οτι την ωορηξια την παρακολουθω υπερυχογραφικα αλλα καμια σχεση τα λεγομενα του γιατρου με την θερμοκρασια μου:rolleyes:.Μου εχει δωσει και σικλακιουρ και αν μετα απο 6 κυκλους δεν υπαρξει σπορακι θα κανουμε ενεσης.εσυ κανεις ενεση?Ποσο σεξ?Κιαλλο σεξ?Στο τελος θα φευγει τρεχοντας φωναζοντας ελεος.....:lol:

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος μου ειπε "εκτιμω πως η πιο γονημη μερα θα ειναι η 14η"(υπερυχο εκανα την 12) αλλα το θερμομετρο ανεβηκε την 19η.Τα σικλακιουρ βοηθουν το ενδομητριο γιατι η κλομιφαινει το λεπτενει.αν με εχει κουρασει δεν λες τιποτα.Αλλα τι να κανουμε?????

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...