Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΑΜΕΣΑ!


Recommended Posts

Καλημέρα!

 

Θέλω έναν γυναικολόγο που να πληρεί τα παρακάτω κριτήρια για τη 2η εγκυμοσύνή μου (δε θέλω αυτή που είχα στο πρώτο παιδί):

 

1. Να είναι πολύ έμπειρος και στις δύσκολες περιπτώσεις. Δε με ενδιαφέρει τόσο στο πριν μείνω έγκυος (κάποιοι πχ ειδικεύονται στην τεχνητη γονιμοποίηση) όσο στο να είναι ικανός να διαγνώσει αν κάτι δεν πάει καλά είτε στο παιδί είτε σ'εμένα. Πχ το πρώτο μου παιδί ήθελε χειρουργείο με το που γεννήθηκε και η γιατρός το είδε από τον υπέρηχο που κάναμε στον 9ο μήνα!

 

2. Να είναι ΚΑΙ άνθρωπος. Να μπορώ να τον πάρω τηλ να του πω κάτι που με απασχολεί χωρίς να σκέφτομαι συνέχεια ότι τον ενοχλώ. Να ενδιαφέρεται για εμένα σαν άτομο και όχι σαν πορτοφόλι. Να νιώθω άνετα μαζί του.

 

3. Να μην είναι πανάκριβος. Ξέρω ότι οι περισσότεροι γιατροί ζητάνε να τους δώσεις όσα λεφτά δίνεις και στο μαιευτήριο (το οποίο θεωρώ απαράδεκτο). Επίσης κάποιοι γιατροί σε γδύνουν οικονομικά πριν καν γεννήσεις!

 

4. Να ξεγεννάει σε ιδιωτικό μαιευτήριο γιατί δε θέλω να γεννήσω σε δημόσιο. Προτιμώ να μην είναι το ΙΑΣΩ αν και δε με ενοχλεί τόσο το ποιο θα είναι.

 

5. Να είναι λίγο χαλαρός. Δε θέλω έναν γιατρό που από φόβο θα με κλείσει σε γυάλα και θα μου απαγορεύσει τα πάντα ενώ η εγκυμοσύνη μου πηγαίνει φυσιολογικά. Έχω ένα ακόμα παιδί και πού και πού θα πρέπει να μπορώ να το παίρνω αγκαλιά, είναι και καλοκαίρι θέλω να μπορώ να κάνω μπάνια. Σίγουρα αν συντρέχει λόγος θα ομυ τα απαγορεύσει αλλά όχι να με κλείσει σε γυάλα όλο το διάστημα χωρίς να υπάρχει λόγος μόνο και μόνο για να είναι αυτός καλυμένος!

 

6. Να είναι καλός στην καισαρική ... γιατί εγώ δυστυχώς στο πρώτο έκανα καισαρική (χωρίς ιδιαίτερο λόγο) οπότε πρέπει να κάνω ξανά τώρα.

 

7. Να με βολεύει η περιοχή. Μένω Ιλίσια οπότε με βολεύει η μιχαλακοπούλου, τα Ιλίσια- Ζωγράφου, Βασιλίσσης Σοφίας, Αθήνα - κέντρο ... άντε και Παγκράτι!!!

 

Αυτά .... ζητάω πολλά????

 

Έχω διαβάσει εδώ στο forum για έναν Πετρόγιαννη ... πληρεί τα παραπάνω?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

 

Λοιπόν είμαι κι εγώ έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου και πάω πάλι στο γιατρό που είχα και στη Ναταλία από τον οποίο είχα μείνει απίστευτα ικανοποιημένη.

1) Δεν μπορώ να ξέρω τι εμπειρία έχει στις δύσκολες περιπτώσεις αλλά ξέρω ότι έχει κάνει μετεκπαίδευση στην εμβρυϊκή υπερηχογραφία (έτσι το λένε?).

 

2) Είναι γλυκύτατος και ευγενέστατος και δεν υπάρχει περίπτωση να μην αισθανθείς άνετα μαζί του.

 

3) Μέχρι πριν ένα χρόνο που γέννησε μ'αυτόν μια φίλη μου δε ζήταγε όσα το μαιευτήριο αλλά πληρώνεται τις επισκέψεις στο ιατρείο κανονικά.

 

4) Όταν γέννησα εγώ ήταν στο Λητώ, τώρα είναι στο Ιασώ αλλά νομίζω και σε κάποιο άλλο.

 

5) Είναι χαλαρός. Εμένα δεν μου απαγόρευσε ούτε στο παρελθόν ούτε τώρα τίποτα άλλο εκτός από το κάπνισμα.

 

6) Εγώ γέννησα φυσιολογικά αλλά η φίλη που σου είπα γέννησε με καισαρική κι έμεινε απόλυτα ευχαριστημένη.

 

7) Είναι σε ένα στενό απέναντι από την πλατεία Μαβίλη :)

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω τα στοιχεία του με π.μ.

 

ΥΓ. Είναι αρκετά νέος, γύρω στα 42-44. Το λέω γιατί για μένα αυτό είναι προσόν σε ένα γιατρό αλλά για κάποιους μπορεί να είναι μέιον.

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

παναιωτοπουλοσ δημητρησ, ιασω ,στο παγκρατι οτι ωρα ηθελα επερνα τηλ γεννησα με καισαρικη δεν καταλαβα τιποτα και σηκωθηκα σε 3 ωρεσ και ηθελα να παω για καφε κατω και πειρε πολυ λιγοτερα απο οτι στοιχισε το ιασω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!

 

DaF δεν πήρα κάτι σε πμ ακόμα!

 

Τον Πετρόγιαννη δεν τον ξέρει καμιά σας?

 

angelina με βολεύει αυτόν που λες ... στείλε καμιά πληροφορία παραπάνω αν μπορείς!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Τον Πετρόγιαννη τον έχω ακουστά με τα καλύτερα λόγια. Το κακό είναι ότι έχει πααααρα πολύ κόσμο και κλείνει ραντεβού για ένα μήνα μπροστά και αν....

Εγώ μετά από πολλές πολλες απογοητεύσεις και ενοψει μιας επεμβασης ινομυωματων που θα κάνω (και αφου γυρισα επι ενα χρονο αρκετούς γυναικολογους) κατέληξα στον Πιστοφίδη. Εχει αρκετά από αυτά που ζητάς. Αν θελεις περισσότερες λεπτομερειες μπορω να σου στειλω πμ

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΙΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥΔΗ

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ-ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΔΙΔΥΜΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΠΟΤΕ!! ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΛΗΤΩ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ, ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕΒΕΤΑΙ. ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΩΝ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω το Γιαννη το Σταθοπουλο ο οποιος ειδικευεται στους υπερηχους και ειναι πανω απ΄ολα ανθρωπος...σεβεται παρα πολυ τη γυναικα και ειναι αρκετα χαλαρος,να φανταστεις οτι οταν του ειπα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη οτι ολο το 9μηνο δεν ειχαμε κανει καθολου σεξ με τον αντρα μου με εκραξε και μου ειπε οτι δεν υπηρχε λογος για κατι τετοιο!!!Δεν ειναι καθολου αγχωτικος,απεναντιας δεν αντιμετωπιζει την εγκυμοσυνη ως ασθενεια αλλα ως μια φυσιολογικη κατασταση και,αν και δεν τον εχω ρωτησει ποτε,εχω την εντυπωση οτι μπορει και να αναλαμβανει φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη,σε περιπτωση που σε ενδιαφερει...

Για το μπανιο στη θαλασσα,εμενα μου το ειχε επιτρεψει-σε αντιθεση με το γυναικολογο που ειχα στην αρχη της πρωτης μου εγκυμοσυνης-φτανει να ηταν σε καθαρη θαλασσα και σε οχι πολυ κρυα νερα.Εγω βεβαια επειδη ειμαι φοβιτσιαρα δε βουτηξα περσυ το καλοκαιρι που ημουν στο πρωτο τριμηνο,αλλα δε μου το ειχε επ΄ουδενει απαγορευσει.Αν θελεις παιρετερω στοιχεια πες μου να σου τα στειλω με pm.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρης Τρύφος

Ιατρείο Σισίνη 29 Χίλτον

2107212223 6932298240

 

Διευθυντής Γυναικολογικής Κλινικής Ναυτικού Νοσοκομείου Αθηνών

 

Σε ό,τι ζητάς πιο πάνω θα το βρεις στον συγκεκριμένο

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε βερα δε ζητας και τιποτα απλα τον ουρανο με τα αστρα...θα σου ελεγα τον δικο μου τον δευτερο που ειχα αλλα δε θελεις δημοσιο ....οποτε...με το καλο!!!:D:D:D

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου προτεινω τον δικο μου, 1ον ειναι σε δημοσιο και 2ον δεν εχει ολες τις προδιαγραφες που ζητας!!!

Ο οικογενιακος μας ομως γυναικολογος ειναι καταπληκτικος απλα!! Ειναι στο Μητερα εχει ιατρειο απεναντι, το ονομα του ειναι Βλασης Λεοναρδος!

Φαντασου οτι η ξαδελφη μου που ειναι μαια, εκανε 3 ωρες ταξιδι εγκυος, για να την παρακολουθει και φυσικα γεννησε με αυτον στο Μητερα και οχι στο νοσοκομειο που η ιδια εργαζεται!!!!! Και ξερω αμετρητες περιπτωσεις δυσκολες. Η αδερφη μου εκανε να γεννησει 17 ωρες και δεν της εκανε καισαρικη και ουτε εφυγε απο το νοσοκομειο!!

Και αν αναρωτιεσε γιατι αλλαξα γυναικολογο, γιατι ειναι συγγενης (του αντρα μου) και επισης πολυ καλος!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου συνεργάζεται με το Μητέρα και το Doctors Hospital και έχει ιατρίο στη πανόρμου ,είναι χειρούργος-μαιευτήρας-γυναικολόγος διδακτωρ πανεπιστημίου Αθηνών και έκανα πρόσφατα ρομποτικό χειρουργείο για αφαίρεση ινομυωμάτων. Είναι νέος , επαγγελματίας έχει απίστευτες γνώσεις για τα πάντα και είναι πραγματικά πολύ καλός άνθρωπος, με έπαιρνε κάθε μέρα τηλέφωνο να δεί πως είμαι και εγώ τον παίρνω όποτε έχω απορία χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα.Αν θές τα στοιχεία στείλε μου π.μ.

Ελ!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

 

Θέλω έναν γυναικολόγο που να πληρεί τα παρακάτω κριτήρια για τη 2η εγκυμοσύνή μου ...

 

Χασιάκος.- ;)

 

Για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία, αν θέλεις, στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θέλω έναν γυναικολόγο που να πληρεί τα παρακάτω κριτήρια για τη 2η εγκυμοσύνή μου ...

 

Χασιάκος.- ;)

 

Για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία, αν θέλεις, στείλε μου πμ.

 

Το Χασιάκο τον ξέρω ... ξεκίνησε και η αδερφή μου μαζί του και τον έχουν και πολλές γνωστές μου και δεν είναι με τίποτα αυτό που ψάχνω! Δε θέλω έναν γιατρό απρόσωπο ... να τον παίρνω και να πρέπει να μιλήσω με 500γραμματείς πρώτα και μετά αν μπορέσει να μιλήσω με το γιατρό. Η αδερφή μου είχε δίδυμη κύηση και έβλεπε αίμα στην αρχή και κάθε φορά έπρεπε να εξηγήσει στις γραμματείς ποια είναι, σε ποια εβδομάδα και όλο το ιστορικό. Είχε τύχει να πάρει τηλ σε διάστημα μισής ώρας και να πρέπει να τα ξαναπεί όλα γιατί σήκωσε άλλη το τηλ! Εγώ θέλω να παίρνω τηλ το γιατρό μου και να μιλάω με το γιατρό ΜΟΥ και ο γιατρός ΜΟΥ να θυμάται ποια είμαι και τις ιδιαιτερότητες της δικής ΜΟΥ εγκυμοσύνης.

 

Κική ... το ξέρω ότι οι προθέσεις είναι καλές και σ' ευχαριστώ πολύ αλλά στο γιατρό αυτόν δεν πάω με τίποτα!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αχ κορίτσια ... σήμερα έμαθα ότι είμαι έγκυος, φεύγω σε 3 μέρες και ακόμα δεν έχω καταλήξει σε γιατρό!!!! Κλίνω περισσότερο στον Μπιλαλή που μου τον σύστησε η Daf ...

Τον ξέρει καμία άλλη?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ!!!!!! ΜΙΛΑΣ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΛ. ΣΤΕΙΛΕ Π.Μ.

 

Τον είχε η αδερφή μου και δεν τρελλάθηκα! Λίγο βιαστικός μου φάνηκε στα ραντεβού του ...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια βρήκα κάποιον που δεν πήγαινα επειδή ήταν οικογενειακός φίλος και είχε και ιατρείο μακριά αλλά τελικά βλέπει και στο serum που με βολεύει και γενικά θα μου περάσουν οι ντροπές αφού είναι καλός. Ξεγεννάει ΙΑΣΩ, ΜΗΤΕΡΑ, ΓΑΙΑ

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θέλω έναν γυναικολόγο που να πληρεί τα παρακάτω κριτήρια για τη 2η εγκυμοσύνή μου (δε θέλω αυτή που είχα στο πρώτο παιδί):

 

1. Να είναι πολύ έμπειρος και στις δύσκολες περιπτώσεις. Δε με ενδιαφέρει τόσο στο πριν μείνω έγκυος (κάποιοι πχ ειδικεύονται στην τεχνητη γονιμοποίηση) όσο στο να είναι ικανός να διαγνώσει αν κάτι δεν πάει καλά είτε στο παιδί είτε σ'εμένα. Πχ το πρώτο μου παιδί ήθελε χειρουργείο με το που γεννήθηκε και η γιατρός το είδε από τον υπέρηχο που κάναμε στον 9ο μήνα!

 

2. Να είναι ΚΑΙ άνθρωπος. Να μπορώ να τον πάρω τηλ να του πω κάτι που με απασχολεί χωρίς να σκέφτομαι συνέχεια ότι τον ενοχλώ. Να ενδιαφέρεται για εμένα σαν άτομο και όχι σαν πορτοφόλι. Να νιώθω άνετα μαζί του.

 

3. Να μην είναι πανάκριβος. Ξέρω ότι οι περισσότεροι γιατροί ζητάνε να τους δώσεις όσα λεφτά δίνεις και στο μαιευτήριο (το οποίο θεωρώ απαράδεκτο). Επίσης κάποιοι γιατροί σε γδύνουν οικονομικά πριν καν γεννήσεις!

 

4. Να ξεγεννάει σε ιδιωτικό μαιευτήριο γιατί δε θέλω να γεννήσω σε δημόσιο. Προτιμώ να μην είναι το ΙΑΣΩ αν και δε με ενοχλεί τόσο το ποιο θα είναι.

 

5. Να είναι λίγο χαλαρός. Δε θέλω έναν γιατρό που από φόβο θα με κλείσει σε γυάλα και θα μου απαγορεύσει τα πάντα ενώ η εγκυμοσύνη μου πηγαίνει φυσιολογικά. Έχω ένα ακόμα παιδί και πού και πού θα πρέπει να μπορώ να το παίρνω αγκαλιά, είναι και καλοκαίρι θέλω να μπορώ να κάνω μπάνια. Σίγουρα αν συντρέχει λόγος θα ομυ τα απαγορεύσει αλλά όχι να με κλείσει σε γυάλα όλο το διάστημα χωρίς να υπάρχει λόγος μόνο και μόνο για να είναι αυτός καλυμένος!

 

6. Να είναι καλός στην καισαρική ... γιατί εγώ δυστυχώς στο πρώτο έκανα καισαρική (χωρίς ιδιαίτερο λόγο) οπότε πρέπει να κάνω ξανά τώρα.

 

7. Να με βολεύει η περιοχή. Μένω Ιλίσια οπότε με βολεύει η μιχαλακοπούλου, τα Ιλίσια- Ζωγράφου, Βασιλίσσης Σοφίας, Αθήνα - κέντρο ... άντε και Παγκράτι!!!

 

Αυτά .... ζητάω πολλά????

 

Έχω διαβάσει εδώ στο forum για έναν Πετρόγιαννη ... πληρεί τα παραπάνω?

 

καλημέρα,

εγώ έχω έναν γυναικολόγο από την πρώτη μου εγκυμοσύνη και θα τον έχω σίγουρα και για την δεύτερη. όνομα και οικονομικά αν ενδιαφερθείς θα στα στείλω με πμ. λοιπόν:

1. πόσο καλός επιστήμονας δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν παρουσίασα κάποιο πρόβλημα αλλά η φίλη μου που μου τον σύστησε έχει κάνει χειρουργείο γυναικολογικά μαζί του και έκανε και άλλη μία συγγενής μου που την σύστησα εγώ. όλα και στις δύο περιπτώσεις πήγαν μία χαρά.

2. για το άνθρωπος δε νομίζω να βρεις καλύτερο. μέχρι που τον ρωτούσα για το τι να ψωνίσω επειδή ήταν το πρώτο μου μωρό και μου έλεγε "γιατί δεν με πήρες όταν ήσουν για ψώνια επιτόπου να με ρωτήσεις;" φαντάσου...ό,τι κουφό ήθελα τον ρωτούσα και γενικά ό,τι θέλεις. να φανταστείς ακόμα τώρα τον παίρνω στο κινητό και τον ρωτάω διάφορα άσχετα για τη νύφη μου που είναι επαρχία κτλ. ανεπιφύλακτα......

3. δε ζητάει όσα δώσεις στο μαιευτήριο, και στις επισκέψεις σχεδόν τίποτα, άλλες μου έπαιρνε όσα έπαιρνα πίσω από το ταμείο (ΤΥΠΕΤ) και άλλες τίποτα. άσε που μου γλίτωσε ένα σωρό χρήματα γιατί για όλα μου έβρισκε την οικονομικότερη λύση. για να μην μακρυγορώ αν ενδιαφέρεσε θα σου πω τι εννοώ.

4. είναι στο λητώ και στο ιασώ. και το λητώ είναι καλύτερο γιατί όταν έρχονται τα μωρά δεν αφήνουν επισκέπτες και έχεις την ησυχία σου να θηλάσεις.

5. είναι πολύ χαλαρός. και αν τον δεις και του μιλήσεις, είναι ο τρόπος του που σε ηρεμεί. είναι ο τόνος της φωνής του, το στυλ του όλα. όταν τον είχα πρωτοδεί είπα: τι ξωτικό είναι αυτό; αλλά αν του μιλήσεις είναι τέλειος....

6. Δεν ξέρω από καισαρική, όπως είπα έχω δύο δικές μου που έκαναν χειρουργείο...

7. το ιατρείο του είναι μιχαλακοπούλου.

αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες πέσμου.

4opXp3.png 1cSqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εγώ έχω έναν γυναικολόγο από την πρώτη μου εγκυμοσύνη και θα τον έχω σίγουρα και για την δεύτερη. όνομα και οικονομικά αν ενδιαφερθείς θα στα στείλω με πμ. λοιπόν:

1. πόσο καλός επιστήμονας δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν παρουσίασα κάποιο πρόβλημα αλλά η φίλη μου που μου τον σύστησε έχει κάνει χειρουργείο γυναικολογικά μαζί του και έκανε και άλλη μία συγγενής μου που την σύστησα εγώ. όλα και στις δύο περιπτώσεις πήγαν μία χαρά.

2. για το άνθρωπος δε νομίζω να βρεις καλύτερο. μέχρι που τον ρωτούσα για το τι να ψωνίσω επειδή ήταν το πρώτο μου μωρό και μου έλεγε "γιατί δεν με πήρες όταν ήσουν για ψώνια επιτόπου να με ρωτήσεις;" φαντάσου...ό,τι κουφό ήθελα τον ρωτούσα και γενικά ό,τι θέλεις. να φανταστείς ακόμα τώρα τον παίρνω στο κινητό και τον ρωτάω διάφορα άσχετα για τη νύφη μου που είναι επαρχία κτλ. ανεπιφύλακτα......

3. δε ζητάει όσα δώσεις στο μαιευτήριο, και στις επισκέψεις σχεδόν τίποτα, άλλες μου έπαιρνε όσα έπαιρνα πίσω από το ταμείο (ΤΥΠΕΤ) και άλλες τίποτα. άσε που μου γλίτωσε ένα σωρό χρήματα γιατί για όλα μου έβρισκε την οικονομικότερη λύση. για να μην μακρυγορώ αν ενδιαφέρεσε θα σου πω τι εννοώ.

4. είναι στο λητώ και στο ιασώ. και το λητώ είναι καλύτερο γιατί όταν έρχονται τα μωρά δεν αφήνουν επισκέπτες και έχεις την ησυχία σου να θηλάσεις.

5. είναι πολύ χαλαρός. και αν τον δεις και του μιλήσεις, είναι ο τρόπος του που σε ηρεμεί. είναι ο τόνος της φωνής του, το στυλ του όλα. όταν τον είχα πρωτοδεί είπα: τι ξωτικό είναι αυτό; αλλά αν του μιλήσεις είναι τέλειος....

6. Δεν ξέρω από καισαρική, όπως είπα έχω δύο δικές μου που έκαναν χειρουργείο...

7. το ιατρείο του είναι μιχαλακοπούλου.

αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες πέσμου.

 

στείλε μου με πμ τα στοιχεία του αν μπορείς!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θέλω έναν γυναικολόγο που να πληρεί τα παρακάτω κριτήρια για τη 2η εγκυμοσύνή μου (δε θέλω αυτή που είχα στο πρώτο παιδί):

 

1. Να είναι πολύ έμπειρος και στις δύσκολες περιπτώσεις. Δε με ενδιαφέρει τόσο στο πριν μείνω έγκυος (κάποιοι πχ ειδικεύονται στην τεχνητη γονιμοποίηση) όσο στο να είναι ικανός να διαγνώσει αν κάτι δεν πάει καλά είτε στο παιδί είτε σ'εμένα. Πχ το πρώτο μου παιδί ήθελε χειρουργείο με το που γεννήθηκε και η γιατρός το είδε από τον υπέρηχο που κάναμε στον 9ο μήνα!

 

 

 

2. Να είναι ΚΑΙ άνθρωπος. Να μπορώ να τον πάρω τηλ να του πω κάτι που με απασχολεί χωρίς να σκέφτομαι συνέχεια ότι τον ενοχλώ. Να ενδιαφέρεται για εμένα σαν άτομο και όχι σαν πορτοφόλι. Να νιώθω άνετα μαζί του.

 

3. Να μην είναι πανάκριβος. Ξέρω ότι οι περισσότεροι γιατροί ζητάνε να τους δώσεις όσα λεφτά δίνεις και στο μαιευτήριο (το οποίο θεωρώ απαράδεκτο). Επίσης κάποιοι γιατροί σε γδύνουν οικονομικά πριν καν γεννήσεις!

 

4. Να ξεγεννάει σε ιδιωτικό μαιευτήριο γιατί δε θέλω να γεννήσω σε δημόσιο. Προτιμώ να μην είναι το ΙΑΣΩ αν και δε με ενοχλεί τόσο το ποιο θα είναι.

 

5. Να είναι λίγο χαλαρός. Δε θέλω έναν γιατρό που από φόβο θα με κλείσει σε γυάλα και θα μου απαγορεύσει τα πάντα ενώ η εγκυμοσύνη μου πηγαίνει φυσιολογικά. Έχω ένα ακόμα παιδί και πού και πού θα πρέπει να μπορώ να το παίρνω αγκαλιά, είναι και καλοκαίρι θέλω να μπορώ να κάνω μπάνια. Σίγουρα αν συντρέχει λόγος θα ομυ τα απαγορεύσει αλλά όχι να με κλείσει σε γυάλα όλο το διάστημα χωρίς να υπάρχει λόγος μόνο και μόνο για να είναι αυτός καλυμένος!

 

6. Να είναι καλός στην καισαρική ... γιατί εγώ δυστυχώς στο πρώτο έκανα καισαρική (χωρίς ιδιαίτερο λόγο) οπότε πρέπει να κάνω ξανά τώρα.

 

7. Να με βολεύει η περιοχή. Μένω Ιλίσια οπότε με βολεύει η μιχαλακοπούλου, τα Ιλίσια- Ζωγράφου, Βασιλίσσης Σοφίας, Αθήνα - κέντρο ... άντε και Παγκράτι!!!

 

Αυτά .... ζητάω πολλά????

 

Έχω διαβάσει εδώ στο forum για έναν Πετρόγιαννη ... πληρεί τα παραπάνω?

 

καλημερα! με το καλο το δευτερο παιδακι σου! Εμενα η γιατρος μου λεγεται Παππα Καλλιοπη. Ειμαι πολυυυυυυ ευχαριστημενη μαζι της κ το ιδιο ειναι κ η φιλη μου, η οποια εχει κ εμπειρια τοκετου μαζι της. Ειναι αρκετα χαλαρη κ θεωρει την εγκυμοσυνη ως μια φυσιολογικη κατασταση, οπου σου επιτρεπει τα παντα. Δεν με εχει περιορισει σε τιποτα, ειναι ομως παααααντα εκει οταν την χρειαστω, οτι μερα κ ωρα ειναι, για οποιο λογο ειναι!

 

Ειναι στο Αλεξανδρας κ στο Μητερα κ τα χρηματα που παιρνει ειναι στανταρ, ασχετα με το μαιευτηριο κ τι τυπου δωματιο θα επιλεξεις κ ειναι αρκετα οικονομικα, σε σχεση με αλλους που εχω ακουσει! (Αν θες παραπανω για αυτο, σου στελνω πμ).

 

Εχει ιατρειο στην Παπαδιαμαντοπουλου, πισω απο το Αλεξανδρας.

 

Αν νομιζεις οτι μπορει να σε καλυπτει, πες μου να σου στειλω στοιχεια επικοινωνιας. Μεχρι στιγμης σε οποιον την εχω συστησει εχει μεινει ευχαριστημενος, τοσο λογω ανθρωπιας, οσο κ απο επιστημονικης αποψης. Εγω εχω κανει μια μικρη επεμβαση μαζι της κ ολα πηγαν καλα!

 

Σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...